Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:02:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii  (Przeczytany 11648 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 12, 2011, 07:13:18 am »

Rozumiem, że w przypadku nie podpisania Traktatu Lizbońskiego groziła nam wojna z Niemcami?
Źle Pan rozumie.

Jakie więc jest prawidłowe rozumienie przytoczonej przez Pana przypowieści w odniesieniu do śp. Prezydenta?
Dobrze to tłumaczy von Clausewitz.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2011, 08:37:55 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 12, 2011, 08:44:46 am »

Zagadka:

1. Czyja to opinia na temat znaczenia podpisania Traktatu Lizbońskiego przez Polskę?

Cytuj
"Dzisiejszy dzień jest dniem polskiej pewności siebie"

2. I na temat przeciwników Traktatu?

Cytuj
"Oni są też naszymi współobywatelami. Może w Polsce jest ich mniej niż gdzie indziej, ale trzeba ich przekonywać. Mam nadzieję, że to nie przede wszystkim my w Polsce, ale Europa ich przekona, Unia Europejska ich przekona, że dalsze rozwiązania, które pociąga za sobą Traktat Lizboński, to nie są rozwiązania komukolwiek odbierające podmiotowość"

Ponieważ zagadka jest bardzo łatwa nie przewiduję nagród.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 12, 2011, 08:49:37 am »

Czy to jeszcze protestanckie, czy już świadkojehowskie?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 12, 2011, 08:54:14 am »

A to specjalnie do sztambucha Pana jwk z wyrazami szacunku:

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 13, 2011, 08:32:12 am »

bi.gazeta.pl Z powrotem w Pańskie ręce z wyrazami obżydzenia ...

http://www.youtube.com/watch?v=EI6xc0trbvs&feature=player_embedded
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Imperator
adept
*
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 13, 2011, 08:56:21 am »

Rozumiem, że w przypadku nie podpisania Traktatu Lizbońskiego groziła nam wojna z Niemcami?
Źle Pan rozumie.

Jakie więc jest prawidłowe rozumienie przytoczonej przez Pana przypowieści w odniesieniu do śp. Prezydenta?
Dobrze to tłumaczy von Clausewitz.

Szkoda, że Szanowny Pan nie chce mnie, prostemu człowiekowi, wytłumaczyć tego osobiście...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 13, 2011, 12:52:59 pm »

Szkoda, że Szanowny Pan nie chce mnie, prostemu człowiekowi, wytłumaczyć tego osobiście ...
Jest takie klasyczne zdanie von Clausewitza: "Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Polska w obecnym położeniu państwa prawa magdalenkowego jest właśnie podbijana innymi środkami. Jedyna realna opozycja skupiła się w PiS i wokół PiS. Dobrze zdają sobie z tego magdalenkowscy gangsterzy. Zwalczają PiS między innymi na polu podkopywania (potencjalnego) elektoratu bredniami kolportowanymi przez pożytecznych idiotów spod znaku postnarodowców i tych, którzy te brednie kupili. Wystarczy przejrzeć wpisy "internautów" z WSI24 (www.tvn24.pl), żeby sobie uświadomić bezdenną przepaść nienawiści, w którą tamci gangsterzy popadli. A "pożyteczni" jak tresowane papugi powtarzają wszelkie niestworzone brednie. Pomiędzy 10.04.2010 a wyborami prezydenckimi słyszałem nawet, że Pani Kaczyńska już nie żyje, trzymają ja w lodówce, żeby w najodpowiedniejszym momencie kampanii wyborczej ogłosić o jej śmierci i wziąć wyborców "na litość". A jeśli już ktoś kogoś na coś bierze, to ewidentnie platfusy, że przyjdzie Kaczyński i poodbiera wszystkim złodziejom, co nakradli. Biorąc pod uwagę wielkość elektoratu PO/SLD widać, jaka część społeczeństwa jest u nas w ten czy inny sposób "umaczana".Uważam, że postnarodowe oszołomy, to jednak margines.  Reszta to złodzieje i zwykli karierowicze zdający sobie sprawę, że zaszli powyżej swoich możliwości intelektualnych.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Imperator
adept
*
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 13, 2011, 13:22:59 pm »

Szkoda, że Szanowny Pan nie chce mnie, prostemu człowiekowi, wytłumaczyć tego osobiście ...
Jest takie klasyczne zdanie von Clausewitza: "Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Polska w obecnym położeniu państwa prawa magdalenkowego jest właśnie podbijana innymi środkami. Jedyna realna opozycja skupiła się w PiS i wokół PiS. Dobrze zdają sobie z tego magdalenkowscy gangsterzy. Zwalczają PiS między innymi na polu podkopywania (potencjalnego) elektoratu bredniami kolportowanymi przez pożytecznych idiotów spod znaku postnarodowców i tych, którzy te brednie kupili. Wystarczy przejrzeć wpisy "internautów" z WSI24 (www.tvn24.pl), żeby sobie uświadomić bezdenną przepaść nienawiści, w którą tamci gangsterzy popadli. A "pożyteczni" jak tresowane papugi powtarzają wszelkie niestworzone brednie. Pomiędzy 10.04.2010 a wyborami prezydenckimi słyszałem nawet, że Pani Kaczyńska już nie żyje, trzymają ja w lodówce, żeby w najodpowiedniejszym momencie kampanii wyborczej ogłosić o jej śmierci i wziąć wyborców "na litość". A jeśli już ktoś kogoś na coś bierze, to ewidentnie platfusy, że przyjdzie Kaczyński i poodbiera wszystkim złodziejom, co nakradli. Biorąc pod uwagę wielkość elektoratu PO/SLD widać, jaka część społeczeństwa jest u nas w ten czy inny sposób "umaczana".Uważam, że postnarodowe oszołomy, to jednak margines.  Reszta to złodzieje i zwykli karierowicze zdający sobie sprawę, że zaszli powyżej swoich możliwości intelektualnych.

Czy nie uważa Pan, że ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego była właśnie takim elementem podbijania Polski?

Na jakiej podstawie uważa Pan, że PiS znajduje się poza układem z Magdalenki? Przecież śp. Lech Kaczyński tam był...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 13, 2011, 13:43:22 pm »

(...............)Uważam, że postnarodowe oszołomy, to jednak margines.  Reszta to złodzieje i zwykli karierowicze zdający sobie sprawę, że zaszli powyżej swoich możliwości intelektualnych.

Panie "jwk" czy to warto tyle swojego czasu tu poświęcać ? Ci goście są chorzy (nie wiem, czy to uleczalne) na to, co słusznie pan określił mianem "antypisicy": *nic*, co choćby o setną część milimetra odstaje od ich "jedynie słusznych" poglądów, nie będzie dla nich dobre - przeciwnie, będzie zdradą, zaprzaństwem, oddaniem się w pacht Żydom... bo z antypisicą często (nie zawsze) idzie w parze ich durny instynktowny antysemityzm. Najgorszy jest dla nich PiS, bo PiS to zdrajcy - zdradzili ich wyobrażenie o tym, jaki PiS powinien być (to jest nb. znany psychologiczny mechanizm). Ci ludzie widzą świat w barwach biało-czarnych, nie myślą, nie mają wątpliwości, a jeśli nawet mają, to się do nich nigdy nie przyznają i są w stanie powiedzieć każde głupstwo, byleby nie naruszyć swojego podstawowego dogmatu: że Kaczyński to zło wcielone. Tu już jest tak wielkie "zaczadzenie", "buksowanie" i "siedzenie na moczarach", że już sama nie wiem jak można się od tego uwolnić. Chyba tylko co dzień cząstka Różańca i powierzanie się z tym Niepokalanej!  Uważam, że szkoda na nich czasu. AMEN!
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 13, 2011, 21:08:34 pm »

Tu nie chodzi o wyobrażenie jak PiS miał wyglądać czy zachowywać się, problem jest w tym:
Cytat z Pani ulubieńca, jako wielbicielka będzie Pani wiedziała, kiedy te słowa zostały wypowiedziane:
Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi. Może i po trosze jesteśmy? To nic złego. W Smoleńsku zginęła część ludzi lewicy, tego starszego pokolenia, która leciała tam oddać hołd. Jest coś takiego, jak “czynna skrucha” i powinniśmy to uszanować. Od dziś już nie będę mówił o “postkomunizmie”, ale właśnie o “lewicy” – mówił p. Kaczyński. Lider PiS powiedział też kilka ciepłych słów o socjaliźmie.
- W socjalizmie nie było złe to, że budowano. Złe było to, że nie było wolności oraz to, że był to system źle zarządzany – mówił p. Kaczyński.

1. Lewicowość to nic złego? Wersja light w wykonaniu Kaczyńskiego jest cacy, czy może to tylko początek zamordyzmu, historia uczy nas, że socjalizm nie ustaje w rozwoju?
2. Jak pogodzić lewicowość z katolicyzmem? Jeżeli mi to Pani wyjaśni, stanę się fanem PiS, złożę samokrytykę i będę wszędzie powtarzał, że PiS to jedyną nadzieją i obrońcą Polski.
3. Który lewak do tej pory wyraził „czynną skruchę” za to, co robił w czasie komuny?
4. Skoro to był system źle zarządzany, to, dlaczego chce go nam przywrócić, odtworzyć?

Drugi cytat: Historia Polski, jak każdego narodu, nie jest idealna. Mieliśmy bohaterów, mieliśmy i hołotę, to jest zupełnie oczywiste. Po 1945 roku ta hołota mogła tryumfować, socjalizm to był ustrój hołoty dla hołoty, można powiedzieć.

Jeżeli wróci socjalizm to wrócą także rządy hołoty, czy może rządy PiS to rządy cywilizowanej hołoty?

Trzeci cytat: Najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe.

No i wszyscy z ZCHN znaleźli się w PiS.

Chce Pani jeszcze cytatów z mistrza?


Cytat z Pani
Termin "polityka katolicka"  jest to polityka uprawiana przy założeniu, że się:
1) wiarę katolicką zna oraz
2) wyżej ją ceni od polityki.
Nadal Pan twierdzi, że pan Kaczyński zna wiarę katolicką? Gdyby znał, nigdy, nie pochwalał lewactwa, no chyba, że chodzi o jakąś inną wiarę katolicką

Tu już jest tak wielkie "zaczadzenie", "buksowanie" i "siedzenie na moczarach"…..
Dla mnie istotne jest to, co człowiek mówi, a nie, jakie uczucia wywołuję, myślę, że gdyby Pani analizowała, jego słowa a nie patrzyła na garnitur, też minęłoby Pan zauroczenie. Z cytatów, jasno i dobitnie wynika, że Kaczyński jest obłudny i cyniczny, może i Pani minie „zaczadzenie”, jeżeli zechce Pani te cytaty rozważyć.


Chyba tylko co dzień cząstka Różańca i powierzanie się z tym Niepokalanej!  Uważam, że szkoda na nich czasu
Czy wszystkie obelgi, które Pani wygłosiła przyszły Pani na do głowy podczas odmawiania Różańca?
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 13, 2011, 21:14:09 pm »

Panie Tadeuszu, chrzani Pan głupoty. Skoro nie ma Pan związków z "ideą" postnarodową, skąd powiela Pan te same kalki myślowe? Zrobi Pan uczciwy rachunek sumienia w tym zakresie, zrozumie Pan może kto tu miesza ludziom w głowach.
No cóż, jeżeli dla Pana myśl o obronie ojczyzny, narodu kojarzy się tylko z panem Sendeckim…….

Nie będę polemizował z Panem na temat prezydentury w czasach Chrystusa Pana, bo to dla Pana też za skomplikowane. Z jednej strony zestawia Pan Matkę Najświętszą z Kanclerzem Rzeszy  a z drugiej dopatruje się niestosowności w zestawieniu głów państw z różnych okresów historycznych.
Zawsze można wyzwać, obrazić, jak się nie ma argumentów. Przejrzałem cały wątek jeszcze raz, zauważyłem jedną rzecz, w żadnym poście nie ustosunkował się Pan ani do jednego zarzutu, który podnosiłem, czy przykładu, który podałem, za każdym razem formułował Pan obraźliwe porównania i obrażał. Ja w przeciwieństwie do Pana, jednak nie będę opisywał stanu umysłu Pana, ani stanu umysłu pani Mamy na odległość.

P.S. A przypowieść biblijna ma ciąg dalszy:
Cytuj
Kiedy król podjął decyzję o wysłaniu poselstwa z propozycją godziwego pokoju, dwaj jego ministrowie Giertychus i Lepperus pośpieszyli do drugiego króla z planem poddania mu państwa w raz z jego obywatelami w zamian za urzędy namiestników w nowej prowincji.

W tym przypadku okazało się, po jakimś czasie, że samozwańczy król, już wcześniej planował, że zdradzi swoje sługi. Tak kiwał wrogów i sojuszników, że się sam zakiwał, no i dzięki niemu mamy rządy namiestnika Tuskusa. A mógł przecież, przez dwa lata, które mu zostawało, zrobić coś dobrego, dla utwierdzenia suwerenności, czy obrony kraju. Czy może tylko w czasie swoich rządów przygotowywał drogę namiestnikowi?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 13, 2011, 21:26:36 pm »

(...)

Cytat z Pani
Termin "polityka katolicka"  jest to polityka uprawiana przy założeniu, że się:
1) wiarę katolicką zna oraz
2) wyżej ją ceni od polityki.
Nadal Pan twierdzi,

Jeżeli chodzi o mnie to ja nie mam najmniejszej ochoty  na "dysputę" z panem.  Proszę się nie produkować, bo zaczadzenie u pana jest tak ogromne, że gubi się pan w tym co pisze. Najpierw "Cytat z Pani", a później - jak widać, powiększyłam czcionkę. ::)

Tak! strasznie wielkie  "zaczadzenie", "buksowanie" i "siedzenie na moczarach"…..

Na marginesie, chciałam przypomnieć, że wątek nie dotyczy polityki PIS, PO i innych, tylko Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2011, 21:28:57 pm wysłana przez Mama » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 14, 2011, 08:59:20 am »

Jeżeli chodzi o mnie to ja nie mam najmniejszej ochoty  na "dysputę" z panem.  Proszę się nie produkować, bo zaczadzenie u pana jest tak ogromne, że gubi się pan w tym co pisze. Najpierw "Cytat z Pani", a później - jak widać, powiększyłam czcionkę. ::)

Tak! strasznie wielkie  "zaczadzenie", "buksowanie" i "siedzenie na moczarach"…..

Na marginesie, chciałam przypomnieć, że wątek nie dotyczy polityki PIS, PO i innych, tylko Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii
Postnarodowcom wszystko się "kojarzy" z Marszałkiem, jest to skrajny beton, który się tak zakręca, że swego czasu potrafili głosować na Leppera. PiS też im się kojarzy z Marszałkiem, więc tym gorzej dla PiS. Spotykałem kiedyś grupkę uczestników Salonu Mecenasa Napoleona Siemaszki, który zapewne w grobie się przewraca, widząc co "na swoim łonie" wyhodował. Otóż, co już chyba tu pisałem, więc jedynie przypominam, zadałem pytanie: Skoro Stalin wymordował kadrę wojskowych Piłsudczyków w Katyniu, to czy czasem nie przysłużył się dobrze Polsce? Zapytany nie był w stanie zaprzeczyć.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 14, 2011, 18:16:09 pm »

(...)

Cytat z Pani
Termin "polityka katolicka"  jest to polityka uprawiana przy założeniu, że się:
1) wiarę katolicką zna oraz
2) wyżej ją ceni od polityki.
Nadal Pan twierdzi,

Jeżeli chodzi o mnie to ja nie mam najmniejszej ochoty  na "dysputę" z panem.  Proszę się nie produkować, bo zaczadzenie u pana jest tak ogromne, że gubi się pan w tym co pisze. Najpierw "Cytat z Pani", a później - jak widać, powiększyłam czcionkę. ::)

Tak! strasznie wielkie  "zaczadzenie", "buksowanie" i "siedzenie na moczarach"…..

Po cytatach z Pani mistrza, zacytowałem Panią co wyraźnie zaznaczyłem.
Pytanie było skierowane do Pani, to co napisałem "Nadal Pan twierdzi" jest zwykłą literówką, pomimo kilkukrotnego przeczytania tekstu nie wyłapałem że nie dopisałem litery "i" Osoba czytająca ze zrozumieniem, bez problemu wyłapie że pytanie było skierowane do Pani. Pani nie zdarzają się literówki w pisanych tekstach na forum?

To są jedyne zarzuty do tego co napisałem?
Czy moje cytaty były nieprawdziwe?
Czy moje cytaty były źle dobrane?
Czy pan Kaczyński nie przyznał publicznie z lewakiem? Jak to pogodzić z katolicyzmem?


Na marginesie, chciałam przypomnieć, że wątek nie dotyczy polityki PIS, PO i innych, tylko Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii

Normalna sytuacja w czasie dyskusji na forum.
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 14, 2011, 18:29:29 pm »

Jeżeli chodzi o mnie to ja nie mam najmniejszej ochoty  na "dysputę" z panem.  Proszę się nie produkować, bo zaczadzenie u pana jest tak ogromne, że gubi się pan w tym co pisze. Najpierw "Cytat z Pani", a później - jak widać, powiększyłam czcionkę. ::)

Tak! strasznie wielkie  "zaczadzenie", "buksowanie" i "siedzenie na moczarach"…..

Na marginesie, chciałam przypomnieć, że wątek nie dotyczy polityki PIS, PO i innych, tylko Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii
Postnarodowcom wszystko się "kojarzy" z Marszałkiem, jest to skrajny beton, który się tak zakręca, że swego czasu potrafili głosować na Leppera. PiS też im się kojarzy z Marszałkiem, więc tym gorzej dla PiS. Spotykałem kiedyś grupkę uczestników Salonu Mecenasa Napoleona Siemaszki, który zapewne w grobie się przewraca, widząc co "na swoim łonie" wyhodował. Otóż, co już chyba tu pisałem, więc jedynie przypominam, zadałem pytanie: Skoro Stalin wymordował kadrę wojskowych Piłsudczyków w Katyniu, to czy czasem nie przysłużył się dobrze Polsce? Zapytany nie był w stanie zaprzeczyć.

W dyskusji podaję argumenty, może Pan z nimi się nie zgadzać, może Pan wykazać mi błędy w myśleniu, za to nie będę się obrażał. Pan jednak uparł się, że będzie przypinał mi etykietę, chorego z nienawiści narodowca, antysemity i nie wiem co tam jeszcze Panu do głowy przychodzi. Stara komunistyczna szkoła, widzę, że nie tracił Pan czasu i dobrze odrabiał zadania domowe.

Ja jednak nie będę schodził do Pańskiego poziomu.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!