Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:06:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii  (Przeczytany 11649 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Kwietnia 09, 2011, 17:07:56 pm »

Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii



Rocznica w cieniu skandalu

Rosjanie wymienili tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, umieszczoną na pamiątkowym kamieniu ustawionym w miejscu tragedii.  Nowa tablica nie zawiera fragmentu o zbrodni katyńskiej. - To skandal i upokorzenie Polaków - skomentowała Zuzanna Kurtyka, wdowa po Januszu Kurtyce. Zapytany o całą sprawę, rzecznik gubernatora Smoleńska mocno speszony odpowiedział, że stara tablica została przewieziona do Katynia. Tam jednak jej nie ma. Rzecznik MSZ Marcin Bosacki poinformował, że strona polska wystąpiła rano do władz rosyjskich z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie. Rosjanie tłumaczyli, że oryginalna tablica nie była konsultowana z władzami i nie miała wymaganej zgody, ponadto była tylko po polsku - nowa tablica jest także po rosyjsku.



Na zdjęciu oryginalna tablica zamieszczona z inicjatywy Stowarzyszenia Katyń 2010.



Nowa tablica.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 09, 2011, 17:53:44 pm »

I podobnie jak Komuchruskiemu krzyż im też przeszkadzał.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 09, 2011, 20:37:57 pm »

Polacy też nie lepsi, żeby przypomnieć zeszłoroczną hecę na Krakowskim Przedmieściu. Teraz też palące się znicze są uprzątane na bieżąco. Gronkowiec-Walec tłumaczy to tym, że lejący się wosk niszczy drogą kostkę.  Nałęcz mówiący, że nie powinno się czcić pamięci ofiar w miejscu pracy, tak jakby Lech Kaczyński był portierem w fabryce gwoździ, a nie najwyższym urzędnikiem w Państwie. Dziś będąc na zakupach zajrzałem do wyborczej, a tam artykuł bp.Pieronka i mowa, ze żałoby nie można przeciągać w nieskończoność. Nie czytałem reszty, bo mi się odruch wymiotny włączył. Szkoda słów.:(
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2011, 20:42:33 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 09, 2011, 22:38:32 pm »

(...)  zajrzałem do wyborczej, a tam artykuł bp.Pieronka i mowa, ze żałoby nie można przeciągać w nieskończoność. Nie czytałem reszty, bo mi się odruch wymiotny włączył. Szkoda słów.:(

A może w.w. Biskup powtórzyłby to samo właścicielom w.w. "gazety" w kontekście wałkowanego w nieskończoność holokaustu.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 10, 2011, 10:54:35 am »

I podobnie jak Komuchruskiemu krzyż im też przeszkadzał.

I ten BRAK KRZYŻA! od razu ''rzucił'' mi się w oczy.

By się bali… – Aleksander Ścios

"Nie będziemy razem, bo nie ma przyzwolenia na „zdradę o świcie" i na fałsz przekraczający ludzką miarę. Nie możemy być razem, bo nasz gniew jest dziś bezsilny, gdy zabrano nam tylu "niezastąpionych". Nigdy nie będziemy razem, bo pamiętamy – kto siał nienawiść i chciał zebrać jej żniwo".

Dziś, po roku od ich napisania, powtórzę te same słowa – nie możemy być razem. Nie możemy, bo to co nas podzieliło trwa nadal i przybrało postać granicy nieprzekraczalnej. Zebrało kolejne ofiary i czyha na następne.

Tragedia smoleńska nie rozbiła nas na „dwie Polski”, nie przecięła linią „politycznych podziałów”. Obnażyła to tylko, co ukrywano przez dziesięciolecia i odsłoniła prawdę, której bano się wykrzyczeć. Nie nazwę rodakami tych, którzy na niej zbudowali władzę, którzy z niej drwili i jednali się z katem. Nie nazwę rodakami siewców nienawiści i fałszerzy pamięci.

Są tylko bękartami w granicach mojej ojczyzny. Apatrydami i ludźmi bez ziemi.

Nie możemy być razem, bo nie wolno zapomnieć, że doprowadzili nas pod mur, za którym nie ma drogi. Dzieląc nas nienawiścią do ludzi prawych, drwiąc z naszych wartości i z naszych marzeń. Postawili nas pod murem obojętności na zło, przyzwolenia na rządy miernot i kanalii, wymagając zgody dla rzeczy niegodnych i fałszywych.

Na kłamstwie z 10 kwietnia, na rezygnacji z dochodzenia prawdy zbudowali swoje dzisiejsze pozycje. Śmierć mojego Prezydenta, ofiary życia dziesiątków Polaków – pozwoliły im utrzymać władzę i zachować marne przywileje. Groby smoleńskich ofiar są miarą ich „politycznego sukcesu”, a ich język nienawiści,– to język śmierci.

Nawet, gdy zginął mój Prezydent żądali od nas milczenia, wezwali do „pojednania” i narodowej amnezji. Zniewolenie każąc nazywać „pragmatyzmem”, kłamstwo - „polityką pojednania”, a zdradę – „racją stanu”. W obronie zafajdanych życiorysów narzucają nam semantyczne oszustwo i żądają odstąpienia od prawa do żałoby. Chcą dialektyki, w której prawa oprawcy mierzy się zdolnością do deptania grobów ofiar.

"Las smoleński przyjdzie po nich. Po równo zażąda zapłaty - od prezydenta, premiera, biskupa."

Mamy jedną broń w walce z „bezkształtem” dławiącym Polskę. Z totalnym zafałszowaniem, – które ofiary czyni winnymi, a łotrów usprawiedliwia. Tą bronią jest moc słowa, nazywania rzeczy po imieniu, bez światłocieni i zabójczych kompromisów. Walka z potworem pozbawionym wymiarów, to walka z cieniem. Trzeba uczynić go widocznym, nazwać prawdziwym imieniem, dotknąć i powalić w bezpośredniej bitwie. Inaczej – “udusimy się bezkształtem” i staniemy mu podobni.

Dziś boją się. Tak straszliwie, że chcieliby zabić pamięć o ofiarach, zabić tych, którzy pozostali i tych, którzy będą pamiętać. Wysyłają przeciwko nam policje i tchórzy bez mundurów, straszą głosem medialnych opryczników i grożą prowokacją.

Boją się tak, jak może bać się tylko oprawca.

"Mimo nakazu milczenia, totalnego zakłamania, fałszowania faktów, wymazywania z historii wydarzeń, cenzury, fizycznego i psychicznego przymusu i całej łżepropagandy (…) Las Birnam idzie, choć odgłos jego marszu jest niedosłyszalny. Idzie w przyszłość (…) Gdyby ten, kto zabija, był zawsze zwycięzcą i nie musiał zdawać sprawy ze zbrodni ani za nią płacić, świat byłby niedorzeczny"
 
–pisał Włodzimierz Odojewski w "Milczący, niepokonani. Opowieść katyńska".

Wiedzą, że bać się powinni. Zbrodnia wymaga kary, a ten świat rządzi się prawem skutku i przyczyny. Choćby dziś zatkali nam usta, zdławili cenzurą i otoczyli szpiclami – las smoleński przyjdzie po nich. Za kilka miesięcy bądź kilka lat. Dopadnie ich za życia lub w godzinę śmierci. Nie będzie miał względu na stanowisko ani szatę. Po równo zażąda zapłaty – od prezydenta, premiera, biskupa.

Tylko tego od nich oczekuję. By się bali.

Aleksander Ścios
http://bezdekretu.blogspot.com/
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 10, 2011, 11:10:14 am »

(...)  zajrzałem do wyborczej, a tam artykuł bp.Pieronka i mowa, ze żałoby nie można przeciągać w nieskończoność. Nie czytałem reszty, bo mi się odruch wymiotny włączył. Szkoda słów.:(

A może w.w. Biskup powtórzyłby to samo właścicielom w.w. "gazety" w kontekście wałkowanego w nieskończoność holokaustu.

cięta riposta !! brawo !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 10, 2011, 12:38:14 pm »

(...) Dziś będąc na zakupach zajrzałem do wyborczej, a tam artykuł bp.Pieronka i mowa, ze żałoby nie można przeciągać w nieskończoność. Nie czytałem reszty, bo mi się odruch wymiotny włączył. Szkoda słów.:(

Czy to o ten wywiad chodzi?  "Żałoba jak zdarta płyta"
http://wyborcza.pl/1,76842,9402202,Zaloba_jak_zdarta_plyta.html
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 10, 2011, 12:51:00 pm »

Polacy też nie lepsi, żeby przypomnieć zeszłoroczną hecę na Krakowskim Przedmieściu. Teraz też palące się znicze są uprzątane na bieżąco. Gronkowiec-Walec tłumaczy ... 
Na Litość  Boską, proszę nie nazywać tych zaprzańców - renegatów Polakami. To jest jedynie element polskojęzyczny.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 10, 2011, 22:25:38 pm »

http://konserwatyzm.pl/artykul/114/refleksja-w-rok-po-katastrofie-smolenskiej

Mit Wawelski

http://prawica.net/opinie/25387
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 10, 2011, 22:38:38 pm »

Patrząc z boku nie wiem dlaczego element polskojęzyczny w postaci PIS walczy z elementem polskojęzycznym z PO, może ktoś wie?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 11, 2011, 09:24:06 am »

Patrząc z boku nie wiem dlaczego element polskojęzyczny w postaci PIS walczy z elementem polskojęzycznym z PO, może ktoś wie?
Debile z "telewizji narodowej" mieli czelność postawić wczoraj namiot koło Panien Wizytek na Krakowskim i obstawić się portretami Dmowskiego. Wieczna hańba płatnym pachołkom Rosji.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 11, 2011, 09:30:52 am »

[quotePatrząc z boku nie wiem dlaczego element polskojęzyczny w postaci PIS walczy z elementem polskojęzycznym z PO, może ktoś wie?][/quote]
Trzeba mieć mózg jak brukselka żeby tak pisać.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 11, 2011, 09:35:10 am »

Cytuj
Patrząc z boku nie wiem dlaczego element polskojęzyczny w postaci PIS walczy z elementem polskojęzycznym z PO, może ktoś wie?
Trzeba mieć mózg jak brukselka żeby tak pisać.
Ci "postnarodowcy" tak mają. Dmowski się w grobie przewraca.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 11, 2011, 10:54:58 am »

(...)  zajrzałem do wyborczej, a tam artykuł bp.Pieronka i mowa, ze żałoby nie można przeciągać w nieskończoność. Nie czytałem reszty, bo mi się odruch wymiotny włączył. Szkoda słów.:(

A może w.w. Biskup powtórzyłby to samo właścicielom w.w. "gazety" w kontekście wałkowanego w nieskończoność holokaustu.

cięta riposta !! brawo !!

Co najgorsze element polskojezyczny w postaci rzeczonego Pieronka (prosze mi wybaczyc ale okreslenie biskup wzgledem ww.osobnika cierpiacego na krzyzofobie i inne ateuszowskie przypadlosci mi przez gardlo nie przejdzie), jawnego wspolpracownika GW i innych mediow antypolskich , jest rok rocznie wykorzystywany przez FSSP do bierzmowan w Krakowie w rycie trydenckim. O tempora, o mores...
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 11, 2011, 11:57:42 am »

Patrząc z boku nie wiem dlaczego element polskojęzyczny w postaci PIS walczy z elementem polskojęzycznym z PO, może ktoś wie?
Trzeba mieć mózg jak brukselka żeby tak pisać.

Tak?
Rozumiem, że polemizuje Pan w ten sposób z twierdzeniem, że PiS to element polskojęzyczny, bo o PO to raczej wszyscy na tym forum mają podobne zdanie, zwłaszcza jeżeli są na to dowody z ostatnich kilku miesięcy.
Ja pozwolę sobie przypomnieć kilka faktów z ostatnich lat jeżeli chodzi o prezydenta Kaczyńskiego, jego brata, małżonkę.

1. Poprawka do konstytucji związana z zakazem aborcji, której nie udało się przeprowadzić z powodu mieszania poprzez składanie idiotycznych projektów ustaw przez pana Prezydenta, w końcu czołowi politycy PiS wstrzymali się od głosu, dzięki czemu wszystko zostało po staremu. Pamięta Pan dlaczego Marek Jurek opuścił koalicję, właśnie z tego powodu.

2. Pamięta Pan dlaczego ojciec Rydzyk nazwał prezydentową czarownicą? Nie zawsze się z nim zgadzam, jednak tym razem miał absolutną rację, poglądy i działania pani prezydentowej ni jak nie pasowały do poglądów zwykłej katoliczki, no ale ona była żoną prezydenta, więc pewnie tak mogła.

3. Proszę poszukać gazet z okresu rządów pana Lecha Kaczyńskiego z okresu rządów w Warszawie i proszę dokładnie przeczytać relację rozgoryczonych byłych właściciel, którzy nie mogli odzyskać swojego mienia bo pan Kaczyński do walki z nimi używał przepisów (które oczywiście nadal obowiązują, dlaczego?) z okresu stalinowskiego. Te same przepisy nie przeszkadzały zwracać mienia starszym i mądrzejszym braciom.

4. Może jeszcze zrozumiałbym łażenie prezydenta Kaczyńskiego po Izraelu w jarmułce, bo to podobno taki zwyczaj (tylko dlaczego przywódcy innych krajów zakładają kapelusze) ale w Polsce w Sejmie podczas otwarcia święta Chanuki?

5. Gdy mieli 100% władzy w sejmie i pałacu prezydenckim, nie zrobili nic, aby polepszyć los zwykłych obywateli, zajęci byli tylko podbojami, wojenkami i dymaniem tzw. koalicjantów.

Mam przytoczyć dodatkowe argumenty?


Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Requiem dla Smoleńska I rocznica tragedii « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!