Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:42:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: OLKUSZ
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: OLKUSZ  (Przeczytany 4334 razy)
Sedmikraska
adept
*
Wiadomości: 26


« dnia: Kwietnia 07, 2011, 14:28:32 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Szukam osób, które chciałyby, żeby w Srebrnym Grodzie celebrowano Msze w klasycznym rycie rzymskim. Może ktoś z tu zagląda. Wiem o paru potencjalnych osobach zainteresowanych (włącznie  ze mną). Wierze, że jest nas więcej, tylko niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą.
Może ktoś z Bukowna, Bolesławia, Wolbromia, Klucz, czy Trzyciąża? I wsi sąsiednich?
Zapisane
"Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmienił, to co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego" (nie pamiętam autora tej parafrazy)
Sedmikraska
adept
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #1 dnia: Września 26, 2012, 20:26:14 pm »

nadal szukamy chętnych osób, szczególnie z najważniejszej parafii w dekanacie
Zapisane
"Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmienił, to co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego" (nie pamiętam autora tej parafrazy)
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #2 dnia: Września 26, 2012, 22:00:37 pm »

Ja jestem chętny ale to nic nowego. Była to moja parafia terytorialna przez 26 lat
teoretycznie jest nadal bo się formalnie jeszcze nie przeniosłem. Więc jeden parafianin z żoną już jest :P

może jakieś ogłoszonko w niedziele na sumie?  ;)
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
lapsi
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #3 dnia: Września 26, 2012, 22:16:27 pm »

Ja jestem chętny ale to nic nowego. Była to moja parafia terytorialna przez 26 lat
teoretycznie jest nadal bo się formalnie jeszcze nie przeniosłem. Więc jeden parafianin z żoną już jest :P

Niestety, ale parafię mamy tam, gdzie aktualnie mamy stałe zamieszkanie* :-) Nie trzeba się "formalnie przenosić".

*stałe zamieszkanie - przynajmniej 5 lat lub mniej, ale z zamiarem stałego zamieszkania w danym miejscu
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #4 dnia: Września 26, 2012, 22:19:25 pm »

Ja jestem chętny ale to nic nowego. Była to moja parafia terytorialna przez 26 lat
teoretycznie jest nadal bo się formalnie jeszcze nie przeniosłem. Więc jeden parafianin z żoną już jest :P

Niestety, ale parafię mamy tam, gdzie aktualnie mamy stałe zamieszkanie* :-) Nie trzeba się "formalnie przenosić".

*stałe zamieszkanie - przynajmniej 5 lat lub mniej, ale z zamiarem stałego zamieszkania w danym miejscu
Wystarczy 6 miesięcy.
Zapisane
lapsi
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #5 dnia: Września 26, 2012, 22:36:16 pm »

Wystarczy 6 miesięcy.

Czy na pewno trzeba czekać aż 6 miesięcy? (gdzie tak jest napisane? nie moge znalezc). Wydaje mi się, że wystarczy przebywać z zamiarem stałego zamieszkiwania (KPK 102 i 107).
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #6 dnia: Września 27, 2012, 22:30:36 pm »

Wystarczy 6 miesięcy.

Czy na pewno trzeba czekać aż 6 miesięcy? (gdzie tak jest napisane? nie moge znalezc). Wydaje mi się, że wystarczy przebywać z zamiarem stałego zamieszkiwania (KPK 102 i 107).
Po 6 miesiacach nie trzeba juz zapowiedzi slubnych dawac w poprzedniej parafii.
Zapisane
Sedmikraska
adept
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #7 dnia: Września 27, 2012, 22:43:27 pm »

Proszę nie dyskutować o względach formalnych z przynależnością terytorialną do parafii, tylko wspierać osamotnionych wiernych ziemi olkuskiej w potyczkach o Tridnetinę ;).


P.S. Nie widzę szans na takie ogłoszenie :(.
Zapisane
"Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmienił, to co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego" (nie pamiętam autora tej parafrazy)
lapsi
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #8 dnia: Września 28, 2012, 00:02:37 am »

Po 6 miesiacach nie trzeba juz zapowiedzi slubnych dawac w poprzedniej parafii.

To nie ma zwiazku. Przepraszam za off-topic, można wydzielić.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: OLKUSZ « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!