Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:33:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Podwójny "sukces" w Legnicy!!!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Podwójny "sukces" w Legnicy!!!  (Przeczytany 16558 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 07, 2011, 17:41:40 pm »

Osoba celebransa też mnie interesuje. Nie podałem, bo nie wiem, a w ogłoszeniach nie ma.
... może x. rafał trytek? ;D
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 07, 2011, 17:44:05 pm »

@ Lvsaticvs
Bp. Stefan Cichy
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Lvsaticvs
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 07, 2011, 17:59:50 pm »

@Szkielet
Wybacz, nie załapałem gorzkiej ajronii. Jednak jakoś mnie ten fakt nie cieszy...

Do rzeczy: Ktokolwiek z diecezji i okolic się wybiera!?
Zapisane
+ in patientia vestra possidebitis animas vestras +
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 07, 2011, 18:01:20 pm »

Bardzo przepraszam, że się wtrącam, ale Panie Krusejder, pisze Pan na swym blogu, że "Bardziej bolesna strona metalu, to fakt, że kościół Mariacki w Legnicy jest świątynią luterańską.".
Użytkownik  dxcv napisał, ze "otóż to w tym, jeszcze wtedy katolickim, kościele modlił się książę Henryk przed wyjazdem na bitwę." czyli że ten kościół jednak kiedyś był Katolicki. Bitwa pod Legnicą miała miejsce w 1241 roku, a więc przed reformacja. Może warto by było uzupełnić o tę informację wpis na blogu...

Czy jeżeli kościół został przejęty przez heretyków jest z góry zdyskwalifikowany do odprawiana w nim Mszy św. skoro odprawia sie ją w różnych innych miejscach, (np. w lesie przy mogiłach partyzantów)?

Żartem można powiedzieć, że teraz trzeba się w tym kościele okopać i nie oddać go heretykom z powrotem.

A co to samego happeningu, to za bardzo nie wiem po co on jest, przecież tę bitwę przegraliśmy z Mongołami... Tu zamiast happeningu przydała by sie solenna msza za dusze poległych katolickich rycerzy z Henrykiem II Pobożnym na czele, ktrózy polegli w obronie wiary Katolickiej.


Zapisane
Lvsaticvs
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 07, 2011, 18:29:06 pm »

Właśnie widzę, że to będzie chyba druga Msza trydencka w Legnicy w przeciągu tygodnia:
http://www.kurslektorski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1:msza-w-rycie-nadzwyczjnym&catid=3:biezacewydarzenia

Tylko czemu nikt o niczym nie wie?
Zapisane
+ in patientia vestra possidebitis animas vestras +
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 07, 2011, 18:34:03 pm »

właśnie.
Coś ktoś wie?
Mam 25 km do Legnicy, ale nic nie wiedziałem...
Mnie w sobotę niestety nie będzie :(
Panie Lvsaticvs, to nie była ironia. To jest fakt.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 07, 2011, 18:34:59 pm »

Czy jeżeli kościół został przejęty przez heretyków jest z góry zdyskwalifikowany do odprawiana w nim Mszy św. skoro odprawia sie ją w różnych innych miejscach, (np. w lesie przy mogiłach partyzantów)?

Nawet jeśli kościół służył kiedyś przez całe wieki katolikom i był konsekrowany, pełne jego przywrócenie do kultu Bożego następuje dopiero poprzez obrzęd rekoncyliacji. Wyjątkiem od tej zasady są przypadki współużytkowania świątyni przez katolików i protestantów.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Lvsaticvs
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 07, 2011, 18:42:31 pm »

@szkielet
Fakt nader smutny, bo to mój ordynariusz. I niezależnie od tego, że szycha od liturgii w KEP, to tempo schodzenia w diecezji na liturgiczne dziadostwo jest zatrważająca.

A offtopując:
FSSPX w Skandynawii długi czas wynajmowało kościół od anglikanów i jakoś nikt z tego powodu nie podnosił larum.
Zapisane
+ in patientia vestra possidebitis animas vestras +
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 07, 2011, 18:49:08 pm »

Właśnie widzę, że to będzie chyba druga Msza trydencka w Legnicy w przeciągu tygodnia:
http://www.kurslektorski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1:msza-w-rycie-nadzwyczjnym&catid=3:biezacewydarzenia

Tylko czemu nikt o niczym nie wie?

O, z tego to już należy się cieszyć. W Sanktuarium, pod okiem biskupa. Do tego każdy parafianin z dostepem do Internetu może sie dowiedzieć, a może i w ogłoszeniach było. Może jedna w Legnicy dobrze sie dzieję i to jakaś grubsza sprawa :) Oby.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 07, 2011, 18:53:11 pm »

zaraz, zaraz... biskup legnicy bedzie odprawial krr w kosciele luteranskim ? ? ?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2011, 18:54:42 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Lvsaticvs
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 07, 2011, 18:53:51 pm »

@dxcv
No właśnie: parafianin. A co z potencjalnymi chętnymi spoza parafii i/lub samego miasta? W końcu najczęściej na Mszach w dawniejszym rycie jest zbieranina wiernych, w tym dojeżdżających z innych miejscowości.
Zapisane
+ in patientia vestra possidebitis animas vestras +
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 07, 2011, 19:01:33 pm »

@Lvsaticvs

Nie wymagajmy, żeby w każdym przypadku takiej inicjatywy wszyscy zaraz o tym wiedzieli. Przecież nie każdy wie o np. NRL czy FK. Z tego moim zdaniem należy się cieszyć. Nie znam sprawy, ale być może jest jakiś ksiądz, który szuka grupy wiernych. A jak najłatwiej  zbudować stabilna grupę z perspektywami, jęsli nie w oparciu o parafian?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 07, 2011, 19:08:33 pm »

FSSPX w Skandynawii długi czas wynajmowało kościół od anglikanów i jakoś nikt z tego powodu nie podnosił larum.

Identycznie czyniło FSSP. Ale przypominam, że nie są to miejsca, w których kościół nominalnie katolicki stoi co jeden dwa kilometry. A centrum Legnicy właśnie tak ma ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 07, 2011, 19:22:25 pm »

zaraz, zaraz... biskup legnicy bedzie odprawial krr w kosciele luteranskim ? ? ?
A kto powiedział, że biskup będzie odprawiał?
Powiedziałem, że biskup zna KRR. Nic ponadto.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 07, 2011, 19:28:07 pm »

a, okej.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Podwójny "sukces" w Legnicy!!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!