Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 00:37:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Sedewakantysci są heretykami ponieważ nie dokonują wyboru papieża
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 24 25 [26] Drukuj
Autor Wątek: Sedewakantysci są heretykami ponieważ nie dokonują wyboru papieża  (Przeczytany 78818 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #375 dnia: Grudnia 20, 2010, 21:04:45 pm »

Co mam niby pochwalać ? "Sedewakantyzm Janopawłowy" (bo o taki mi chodziło) ? Pan raczy żartować czy jest nie w pełni przytomny ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #376 dnia: Grudnia 20, 2010, 22:44:27 pm »

Co mam niby pochwalać ? "Sedewakantyzm Janopawłowy" (bo o taki mi chodziło) ? Pan raczy żartować czy jest nie w pełni przytomny ?

Probuje pan bronic sedewakantystow odwolujac sie do tego argumentu, wiec pytam.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #377 dnia: Grudnia 20, 2010, 23:03:49 pm »


Probuje pan bronic sedewakantystow odwolujac sie do tego argumentu, wiec pytam.

GDZIE ? W którym miejscu ?!
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #378 dnia: Grudnia 20, 2010, 23:16:26 pm »

GDZIE ? W którym miejscu ?!

Tak by wynikało z kontekstu, inaczej nie rozumiem, czemu ta uwaga miała sluzyc.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #379 dnia: Grudnia 20, 2010, 23:33:08 pm »

@ Jean Gabriel Perboyre

Moja wypowiedź jak najbardziej mieści się w temacie tego wątku. W poprzednim (w stosunku do mojej wypowiedzi) poście p. kamilek napisał :
 
Proszę państwa... czy naprawdę nie widzicie różnicy między katolikiem a sedewakantystą?!

A ja napisałem o postawie często niestety spotykanej (wbrew pana opinii), która o sedewakantyzm mocno się ociera (jeśli jeszcze nim nie jest).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #380 dnia: Grudnia 21, 2010, 00:55:48 am »

A ja napisałem o postawie często niestety spotykanej (wbrew pana opinii), która o sedewakantyzm mocno się ociera (jeśli jeszcze nim nie jest).

To, że ktoś nie krytykuje Jana Pawla II, nie smieje sie z "wojtylianistow", nie szydzi z kremowek, nie znaczy jeszcze , że nie akceptuje obecnego papieza. Dziwne, siedze na tej zabitej dechami parafii malomiasteczkowej i nie spotkalem sie jeszcze z taka opinia jakoby Benedykt XVI nie byl prawowitym papiezem. Co najwyzej, że Jan Pawel II byl lepszy, bo cos tam cos tam. Ale ze nie ma papieza od 2005 roku, to jeszcze nie slyszalem.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #381 dnia: Grudnia 21, 2010, 07:21:55 am »

Kiedy mówi się "nasz papież" ma się na myśli Jana Pawła II, a przecież każdy papież jest "nasz". Jest to zjawisko nagminne. Niby skrót myślowy, ale czy na pewno?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 08:02:28 am wysłana przez bruno1960 » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #382 dnia: Grudnia 21, 2010, 09:11:51 am »

Ja nawet od własnej babci która jest w kościele codziennie słyszę że nie ma papieża bo nasz zmarł a tam jest Niemiec który naszego nie chce beatyfikować.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #383 dnia: Grudnia 21, 2010, 12:33:29 pm »

Kiedy mówi się "nasz papież" ma się na myśli Jana Pawła II, a przecież każdy papież jest "nasz". Jest to zjawisko nagminne. Niby skrót myślowy, ale czy na pewno?

Tak, skrot myslowy.

Ja nawet od własnej babci która jest w kościele codziennie słyszę że nie ma papieża bo nasz zmarł a tam jest Niemiec który naszego nie chce beatyfikować.

To widac taka koncepcja teologiczna, podpada pod sedeprywacjonizm, jak "Niemiec" beatyfikuje Jana Pawla II, to wroci na tron.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #384 dnia: Grudnia 21, 2010, 13:52:58 pm »

To widac taka koncepcja teologiczna, podpada pod sedeprywacjonizm, jak "Niemiec" beatyfikuje Jana Pawla II, to wroci na tron.
Może i wróci, ale najpewniej w Polsce powstanie santosubityzm i nikogo nie będzie obchodziło kto zasiada na stolicy piotrowej. No chyba, ze będzie to następny Polak.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 24 25 [26] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Sedewakantysci są heretykami ponieważ nie dokonują wyboru papieża « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!