Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 14:39:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Stare wraca albo idzie nowe?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Stare wraca albo idzie nowe?  (Przeczytany 1526 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« dnia: Grudnia 20, 2010, 10:17:17 am »

Przypadkiem trafiłem na ten oto tekst w lubelskim wydaniu Gazety Aborczej: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35643,8831230,Dyspensa_nie_pomogla__Piatek_nie_bedzie_dniem_zabawy.html

Nie idzie o sam tekst, bo to jest zupełnie typowy element subtelnej antykatolickiej nagonki uprawianej przez Aborczą już od dawna. To, co warto przeczytać to komentarze pod tym tekstem. Dawno nie odwiedzałem takich stron i zmroził mnie poziom jadu w tych wypowiedziach. Widać, że hodowla "młodych, wykształconych" posuwa się świetnie - niedługo z takimi tekstami i postawami przyjdzie nam się zmierzyć twarzą w twarz w życiu: w pracy, na wywiadówce właśnie, na ulicy nawet. Pierwsi zetknęli się z tym bezpośrednio czuwający pod krzyżem smoleńskim w Warszawie, kiedy to "młodzi, wykształceni" przyszli tam bluźnić i flekować katoli. Ale to się najwyraźniej rozlewa coraz szerzej. Budzą się ze snu zimowego niektórzy biskupi, ale niestety wyrósł nam też zastęp "księży-patriotów" pokroju nowej gwiazdy GW o. Wiśniewskiego.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 20, 2010, 12:57:39 pm »

Cytuj
To, co warto przeczytać to komentarze pod tym tekstem. Dawno nie odwiedzałem takich stron i zmroził mnie poziom jadu w tych wypowiedziach.
Proszę Pana, swój do swego ciągnie.
To tak jak by się Pan wybrał (za przeproszeniem) do wychodka i był zszokowany ilością much  :P
Choć z pewnością w Polsce budzi się radykalny antykatolicyzm to jednak nadreprezentacja tego buractwa akurat na łamach Aborczej nie jest obiektywną informacją  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 20, 2010, 16:41:03 pm »

W tym przypadku chodziło o zabawę w piątek, ale nie tak dawno czytałam w Gazecie Krakowskiej jaki to problem ks. proboszcz wywołał, bo przeciwstawił się organizowaniu halloween.

Proboszcz znalazł diabła we wsi Żeleźnikowa Mała
(...)

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/kraj/proboszcz-znalazl-diabla-we-wsi-zeleznikowa-mala,2,4034320,kiosk-wiadomosc.html

Przeczytałam ten artykuł i ... aż wprost w głowie nie mogłam sobie poukładać. Zaszczuć proboszcza chcą - pomyślałam. Ale za co? że piętnuje zło? Znalazłam stronę tej parafii:
http://www.zeleznikowa.diecezja.tarnow.pl/index.html
Znajoma ze Szkocji też przeczytała ten artykuł i mi napisała;
 
"Dajcie mi tego księdza!
Ja bym chciała, żeby takich rodziło się więcej. Kiedy wreszcie księża zaczną ludziom mówic prawdę o szatanie, grzechu ,a nie pitu-pitu o miłości ,miłosierdziu (-które owszem płynie ,ale na nie trzeba zasłużyc,) i pewnym zbawieniu ?! Uśpione sumienia ,to autostrada do potepienia!"


oraz dopowiedziała, że warto by może  napisać do tego proboszcza ze dwa słowa wsparcia, może coś więcej się dowiedzieć?  No i zadzwoniłam do tego ks. proboszcza i okazało się, że ten artykuł zawiera stek kłamstw.  Ksiądz powiedział, że jak już mam stronę to żeby przeczytać Oświadczenie Rady Parafialnej (jest w zakładce po prawej stronie Uwaga!!! Ważne Aktualne!)
http://www.zeleznikowa.diecezja.tarnow.pl/wazne.html

Kiedyś przeczytałam  piękne kazanie i mocne słowa jednego, młodego kapłana Tradycji, który powiedział m.in.:

"Ludzie dzisiejsi, pragną słyszeć tylko to co im się podoba. Poddają pod krytykę naukę Kościoła, a kapłanom na parafii i w kancelarii najlepiej by sami pisali co mają mówić, jak komentować o czym pisać, żeby czasem nie powiedzieć, że konkubinat to grzech ciężki zgorszenia publicznego, że nieuczęszczanie na niedzielną Mszę św. to grzech śmiertelny, że zamieszkiwanie chłopaka z dziewczyna przed ślubem to jawnogrzeszność, że poziom podstawowej wiedzy religijnej jest marny (wystarczy mała konfrontacja ze Świadkiem Jehowy i już katolik jest ugotowany ze znajomością Pisma Św.), że spowiedź dwa razy do roku i tradycyjne odwiedziny świąteczne w kościele to parodia wiary, że homoseksualizm to choroba i grzech, że w ogóle jest jeszcze coś takiego jak grzech, że prócz miłosierdzia, Bóg nadal jest sędzią naszych czynów !"
Z homilii ks. Wojciecha "


Starzy stażem forumowicze ks. Wojciecha bardzo dobrze znali i znają.


Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 20, 2010, 19:08:04 pm »

Maila do parafii można znaleść na tej stronie:

http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?ks=admin/osoby/n_szukaj.php&id_os=1835
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 20, 2010, 22:39:53 pm »

Komentarzom na forach internetowych poświęca się więcej czasu, niż na to zasługują. Na takich portalach czuwają specjalnie wyznaczeniu admini, którzy mają w odpowiednim momencie podsycić dyskusje, stąd takie prowokujące komentarze.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Stare wraca albo idzie nowe? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!