Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:49:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Modlitwa o polski, tradycyjny instytut kapłański
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Drukuj
Autor Wątek: Modlitwa o polski, tradycyjny instytut kapłański  (Przeczytany 39842 razy)
Lvsaticvs
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #90 dnia: Września 13, 2012, 23:23:49 pm »

Ciekawe ilu by musiało być kleryków z krajów słowiańskich w Wigratzbad aby utworzyli sekcje słowiańską?

i) Nie ma co gdybać, ani fantazjować.
ii) Sekcja słowiańska? A jakiś jest jakiś słowiańska linga Fraca? ;) Ciekawe w jakim mieliby się kształcić języku, bo pewnie nie w scs.
iii) Ilość kleryków? Spytałbym najpierw, ilu trzeba by księży / wykładowców danego języka i z odpowiednią formacją, których minimalnie potrzeba do kształcenia kleryków?
Zapisane
+ in patientia vestra possidebitis animas vestras +
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #91 dnia: Września 14, 2012, 10:16:24 am »

Tak masz rację, lepiej jest się wziąć za naukę języka niemieckiego, bądź francuskiego.  Pojechać na np. rok  Austrii bądź Niemiec aby płynnie się nauczyć mówić w danym języku.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #92 dnia: Września 14, 2012, 10:35:46 am »

W FSSPX nauke jezyka mozna polaczyc z preseminarium. Jest ich kilka.
U petrystow kiedys brali na pierwszy rok takich, ktorzy ledwo potrafili wydukac bonjour czy guten tag, a potem sie doksztalcali, lepiej albo gorzej. Znalem Filipinczyka, ktory na IV roku zadawal ustne z teologii po lacinie, bo w zadnym innym jezyku znanym wykladowcy nie czul sie swobodnie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
trivelt
uczestnik
***
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #93 dnia: Września 14, 2012, 12:43:14 pm »

U petrystow kiedys brali na pierwszy rok takich, ktorzy ledwo potrafili wydukac bonjour czy guten tag, a potem sie doksztalcali, lepiej albo gorzej.
W IDP ponoć też tak jest (z tym, że jedynym językiem jest oczywiście francuski).
Zapisane
Tomas
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #94 dnia: Sierpnia 12, 2013, 10:44:40 am »

A polski instytut, jak rozumiem, umarł, zanim się narodził?
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #95 dnia: Sierpnia 12, 2013, 11:09:39 am »

To co do mnie pisał na email

Drogi Michale,

Dziękuję za wiadomość o odbytej przez Ciebie pielgrzymce oraz intencji, jaką zaniosłeś do tronu Tuchowskiej Pani -- bardzo mnie to cieszy!

Wieści niestety żadnych nie mam -- dawno nie kontaktowałem się z x. Markiem Kaczmarkiem... Wiem tylko tyle, że w jego parafii, gdy niedawno zmarł proboszcz, pojawiła się doskonała okazja, aby zrewitalizować tę wyludniającą się wspólnotę, oddając pieczę nad nią bractwu, które x. Marek pragnie założyć. Niestety, x. Arcybiskup nie zechciał z takiej możliwości skorzystać i po prostu przydzielił parafii nowego proboszcza...

Jeśli tylko dotrą do mnie jakieś nowe informacje -- postaram się nie zapomnieć o tym, aby dać Ci znać.

Pozdrawiam,
Michał Oleksy
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #96 dnia: Sierpnia 12, 2013, 11:44:53 am »

aby zrewitalizować tę wyludniającą się wspólnotę, oddając pieczę nad nią bractwu, które x. Marek pragnie założyć. Niestety, x. Arcybiskup nie zechciał z takiej możliwości skorzystać i po prostu przydzielił parafii nowego proboszcza...


Czyli ... ks. Marek Kaczmarek, nie jest już wikariuszem kościoła św. Józefa w Łodzi? czy o inną parafię chodzi i zmianę ks. proboszcza?
Zapisane
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #97 dnia: Sierpnia 12, 2013, 12:11:26 pm »

Wychodzi na to, że ks. Marek Kaczmarek nadal jest wikariuszem, a nowym proboszczem jest ks. Adam Bajer vel Bojer.

http://www.tridentina.pl/2013/04/xproboszcz-odszed-do-domu-ojca.html

http://www.jozef.org.pl/index.php?id=116
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #98 dnia: Września 15, 2013, 22:09:39 pm »

Jeśli tylko dotrą do mnie jakieś nowe informacje -- postaram się nie zapomnieć o tym, aby dać Ci znać.

Nowe informacje w sprawie są następujące:
1. projekt konstytucji zgromadzenia trafił w ręce ks. kard. Hoyosa, byłego przewodniczącego Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, który aktualnie studiuje go celem naniesienia ewentualnych poprawek,
2. ks. Kardynał zamierza następnie przedłożyć dokument Ojcu Świętemu,
3. istnieje zatem szansa, że Ojciec Święty podpisze go, powołując tym samym polskie tradycyjne bractwo kapłańskie na prawie papieskim!

Stąd apel do wszystkich, którym droga jest sprawa Tradycji w Polsce, o gorącą modlitwę w intencji papieża Franciszka, ks. kard. Hoyosa i ks. Kaczmarka, a nade wszystko w intencji tego, aby Ojciec Święty zechciał przychylnie rozpatrzyć wiadomą sprawę. Byłoby wspaniale, gdyby jak najwięcej osób podjęło trud omawiania Nowenny Pompejańskiej w tej ostatniej intencji. Z pewnością wiele takowych nowenn zostało już zaniesionych do Matki Najświętszej z prośbą o wyproszenie łaski powstania polskiego tradycyjnego bractwa kapłańskiego. Kto wie, czy sytuacja, którą opisałem powyżej, nie jest Bożą odpowiedzią na prośby Pompejańskiej Pani. Być może to ostatnia prosta tego długiego biegu podjętego przez szereg osób. Stąd, powtarzam, prośba o modlitwę, modlitwę i jeszcze raz modlitwę -- żarliwą, ofiarną i wytrwałą. To, czego teraz trzeba, to prawdziwy modlitweny szturm!

Niech zagrzewają nas do niego następujące informacje dodatkowe:
1. cała sprawa znajduje się pod swoistym patronatem pewnego rzymskiego prałata -- przyjaciela ks. kard. Hoyosa -- który pilotuje ją na Wzgórzu Watykańskim,
2. środowisko Tradycji łacińskiej w Łodzi, na czele z ks. Kaczmarkiem, otrzymało ustne błogosławieństwo od ks. Kardynała,
3. w pierwszą niedzielę października, a zatem w wigilię Matki Bożej Różańcowej, łódzkie środowisko tradycyjne będzie przeżywać piątą rocznicę rozpoczęcia przez ks. Kaczmarka regularnego celebrowania Mszy św. w klasycznym rycie rzymskim -- obchody te uświetni obecność na ołtarzu relikwii św. Pawła Apostoła oraz św. Piusa X, papieża i wyznawcy, które w ostatnim czasie zostały podarowane ks. Kaczmarkowi.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2013, 23:05:42 pm wysłana przez Szturmowiec » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #99 dnia: Września 15, 2013, 22:31:12 pm »

To już nie na prawie diecezjalnym a na prawie papieskim jest to konstruowane?

Jeśli kard. Hoyos to czy to jest sugestia, że instytut ma podlegać pod Komisję Ecclessia Dei (PCED)?

Czy jeśli pod PCED to znaczy, że jednak tridentina ma być rytem właściwym/wyłącznym/własnym (nie wiem jakie słowo jest tu kosher, ale chodzi o poziom trydentyzacji np. na poziomie FSSP)? W poprzednich planach miała być birytualność.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #100 dnia: Września 15, 2013, 22:35:57 pm »

Amen i Bogu chwała!
Do modlitwy przystąp.
Dobra wiadomość w sam raz na szóstą rocznicę SP.
Święty Expedycie, módl się za nami!
Święty Antonii Padewski módl się za nami!
Święty Judo Tadeuszu, módl się za nami!
Matko Dobrej Rady, módl się za nami!
Święty Wojciechu, módl się za nami!
Święty Świeradzie, módl się za nami!


http://www.youtube.com/watch?v=rlpAGjH9g2g
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #101 dnia: Września 15, 2013, 22:48:25 pm »

Wiem, że bokotemat, ale wzmiankowana tutaj kilkakrotnie Nowenna Pompejańska ma niesamowitą moc. Przeglądałem kiedyś ten watek i myślałem, że nie ma szans na taki instytut, a tymczasem sprawa zawędrowała aż do samego Rzymu. Ze swej strony zapewniam o modlitwie Litanią Zakonu Kaznodziejskiego po której lubią dziać się rzeczy dziwne ;) ;) ;)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #102 dnia: Września 15, 2013, 23:52:27 pm »

Warto by się też pomodlić o ewentualnego przełożonego tego ewentualnego instytutu. Bo póki co nie widać dobrego kandydata na widnokręgu :(
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #103 dnia: Września 16, 2013, 18:10:25 pm »

http://przedsoborowy.blogspot.com/2013/09/powsciagliwosc-zalecam.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #104 dnia: Września 16, 2013, 19:32:38 pm »

"Ludzie w Polsce bardzo potrzebują tradycyjnej nauki Kościoła rzymsko-katolickiego." - mówi ks. dr Marek Kaczmarek, twórca idei instytutu tradycjonalistycznego.
Jaki byłby sens powstania w Polsce instytutu kapłańskiego związanego z tradycyjną liturgią rzymską?


To samo pytanie zadał mi abp Guido Pozzo, gdy rozpoczynałem starania o powstanie takiego instytutu. Na pewno nie chodziłoby tylko o odprawianie starej Mszy świętej. Msza jest najważniejsza jednak z niej ma wypływać całe dobro duszpasterskie – posługa wobec biednych, dzieci. Niestety nie jesteśmy wychowywani pod kloszem i to co się do tej pory działo na Zachodzie przesiąka też do nas, np. w sprawach liturgii, posługi duszpasterskiej, kapłaństwa, wzoru kapłaństwa, wychowania do kapłaństwa, posługi w parafiach, aktywnego uczestnictwa świeckich, które zostało mylnie zinterpretowane. W czynnym uczestnictwie nie chodzi przecież o to, żeby każdy miał jakąś funkcję i wszyscy czuli się szczęśliwi bo każdy coś zrobił – ten niósł ampułkę, ten krzyżyk, ten świece, ten obrusik, ten hostie. Chodzi o wewnętrzne zjednoczenie się z tym co się dzieje na ołtarzu, o kontemplację.

http://www.fronda.pl/a/ks-kaczmarek-polska-potrzebuje-kaplanskiego-instytutu-tradycji,30709.html
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Modlitwa o polski, tradycyjny instytut kapłański « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!