Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 09:38:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Wielki Wódz" - ?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: "Wielki Wódz" - ?  (Przeczytany 3368 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« dnia: Marca 14, 2011, 21:06:37 pm »

http://www.eprzasnysz.pl/aktualnosci.php?artykul=4336

Chyba nie muszę komentować?
Boże, jeszcze na stronie mojego miasta, ale wstyd  :-[  Ale komentarze i tak najlepsze  ;D
Wyślę na e-maila Kronice, żeby po Wielkim Poście wstawiła, bo moim skromnym zdaniem nie może to się obejść bez echa.  :(
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2011, 21:08:40 pm wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 14, 2011, 21:15:58 pm »

zero zdziwień. Kolejny pacjent KNO... naprawdę nie ma co się gorszyć. Mnie to by zgorszyło gdybym w podobnej roli zobaczył dajmy na to x. Wesołka FSSPX.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 14, 2011, 21:30:37 pm »

zero zdziwień. Kolejny pacjent KNO... naprawdę nie ma co się gorszyć. Mnie to by zgorszyło gdybym w podobnej roli zobaczył dajmy na to x. Wesołka FSSPX.

 :o :o :o Nie przeżyłbym tego. Ale i tak nie przebiłoby to koncelebry bpa Fellaya z kard. Mahony, nieprawdaż? Wiem, wiem to tradi-fiction, ale taka mi akurat okropna myśl przyszła.  :-[  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 14, 2011, 22:14:30 pm »

Ten "Wódz Wolny Wróbel" to ks. Jarosław? Jak widać wszystkim to pasuje.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 15, 2011, 08:33:37 am »

Ale o co chodzi? Przecież nie przebiera się na mszy.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 15, 2011, 08:47:57 am »

Ciekawe ma Pan, Panie Michale, przemyślenia.
Czy w takim razie policjant, który po służbie idzie na ulicę i zajmuje się czymś niegodnym też jest ok?? Przecież nie robi tego na służbie.
Ale xiądz jest na służbie 24h na dobę. Policjant niekoniecznie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 15, 2011, 08:59:24 am »

było nie było, ubrał się tak na imprezę, na ktorej był i Nuncjusz i kard. Dziwisz ...

pozwoliłem sobie ukraść Wodza do mojego bloga - http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/03/przesanie-na-posanie.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 15, 2011, 09:42:10 am »

Ciekawe ma Pan, Panie Michale, przemyślenia.
Czy w takim razie policjant, który po służbie idzie na ulicę i zajmuje się czymś niegodnym też jest ok?? Przecież nie robi tego na służbie.
Ale xiądz jest na służbie 24h na dobę. Policjant niekoniecznie.

A tam od razu niegodnie.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 15, 2011, 09:45:55 am »

Najpierw pomyślałem, że mogło być gorzej. Mógł się przecież przebrać za szamana. Po chwili jednak doszedłem do wniosku, że (o zgrozo!) przebranie szamana w przypadku ks. Jarosława mogłoby lepiej oddawać jego naturę. ;D :'( (śmiech przez łzy)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #9 dnia: Marca 15, 2011, 10:00:48 am »

:D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 15, 2011, 14:38:18 pm »



A tu Wódz w całej okazałości!

http://polskalokalna.pl/galerie/galeria/milosierny-samarytanin-roku-2010/zdjecie/duze,1426998,14

I jak na prawdziwego Wodza przystało siedzi, mając w głębokim poważaniu kardynalskie "blade twarze".
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2011, 14:43:57 pm wysłana przez Marcus » Zapisane
adaltare
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 15, 2011, 14:58:52 pm »

To powinno być raczej w dziale humor, pod tytułem: "chrześcijanin tańczy, tańczy, tańczy"
 ;)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 15, 2011, 15:23:51 pm »

A gdzie faja pokoju?  ;D
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #13 dnia: Marca 16, 2011, 15:30:01 pm »

E tam! Tak myślałem, że to dopiero początek! Jako ja12345 napisałem typowy KNO-owy komentarz z cytatem ś.p. kard. Wyszyńskiego. Oto on:
Cytuj
"BRAWO! BRAWO! Bravissimo! Niedługo księża będą się przebierać za gołych Azteków. Brawo dla Wielkiego Wodza, no po prostu chapeau bas! A Jego Eminencja zamiast przywalić w łeb kapłanowi rzymsko-katolickiemu swoją pasterską lagą kapłana, to jeszcze mu pewnie przyklaskiwał. NOoo kochany księże kardynale za Prymasa Tysiąclecia takie aberracje byłyby nie do pomyślenia. Pozwólcie, że przytoczę piękne słowa ś.p. J.Em. Stefana kard. Wyszyńskiego o stroju duchownym: "(...) Nie mogę odłożyć pióra, zanim nie dotknę tu jeszcze jednej sprawy, która ma dla wspólnoty kleru większe, niż się wydaje znaczenie, a dla Ludu Bożego jest społecznym wyznaniem wiary. Mam na myśli sutannę kapłańską. Sutanna nie jest ubiorem w szeregu innych strojów, ale jest wyznaniem wiary przed ludźmi, jest odważnym świadectwem danym Chrystusowi, jest przyznaniem się do Kościoła. Dlaczego zdjąłem znak wiary i kapłaństwa. Czy z lęku? Ze słabości? Nie! Zdjęcie stroju duchownego to to samo, co usunięcie krzyża przydrożnego, aby już nie przypominał Boga. (...) Kiedy raz przybrałem ten strój, muszę nie tylko pytać siebie, czy go noszę, ale w rachunku sumienia pytać - jeśli to miałoby się zdarzyć." To dotyczyło tylko sutanny, ale jestem pewien, że taka makabra nawet w najgorszych koszmarach Prymasa Tysiąclecia nie miała miejsca. Sugo Boży kardynale Stefanie Wyszyński - módl się za nami i za tego obłąkanego kapłana! KYREI ELEISON!"
(sorry za literówki, pisałem w porywie emocji  :) )

Na "fajne" odpowiedzi nie trzeba było długo czekać, jednak ta jest najlepsza. Wyśmienite kawałki pogrubiłem:
Cytuj
"Zakładanie stroju w celu zobrazowania, jak wyglądał Indianin, to moim zdaniem nic złego. Niektórzy najwidoczniej nie czytali książek Karola Maya. Uczono mnie, że Ci co oceniają ludzi po wyglądzie mają jakieś kompleksy. Zbytnie przywiązywanie uwagi do stroju wiążę się często z wewnętrzną pustką. A może ,,ja12345" zazdrości księdzu wyróżnienia, co jak wiemy często jest przejawem wyrzutów sumienia? Ks. Jarosław potrafi zaimponować w wielu sprawach młodym, dzięki swej wierze,o której świadczy czasami w oryginalny sposób m.in. jako Wódz w stroju Indiańskim na obozie Tygrysów. Takich świadków wiary potrzebują młodzi ludzie. Bezinteresowna pomoc bliźniemu jako najważniejsze zadanie chrześcijanina- jestem za."

Matko Święta! I to tylko kilkadziesiąt lat starczyło, żeby wyprasować ludziom mózgi.  :'(
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Marca 16, 2011, 15:40:50 pm »

a mógł się przebrać za Messalinę !! doceńmy !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Wielki Wódz" - ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!