Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 01:49:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Religia Pokoju''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Drukuj
Autor Wątek: ''Religia Pokoju''  (Przeczytany 29651 razy)
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #75 dnia: Lipca 04, 2014, 08:18:56 am »

Też prawda, z tym że Hussain O. jest jeszcze gorszy pod tym względem, ze względu na wyznawany system i rodzinne koneksje (jego brat przyrodni czy kuzyn jest księgowym MB).
To wsparciu Hussaina zawdzięczamy i proislamskie przewroty na Bliskim Wschodzie, i sukcesy ISIS.
Polityka Busha była zwyczajnie naiwna i oparta chyba na całkowitej nieznajomości dziejów islamu i muzułmańskiej mentalności, Obama działa z premedytacją.
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #76 dnia: Lipca 04, 2014, 12:56:06 pm »

To Bush junior do tego się przyczynił obalając Saddama Husajna. Mogli mu zapłacić porządnie żeby sam gdzies osiadł (Białorus, Kuba czy inny kraj) albo jak by się na to nie zgodził - zrobić przewrót pałacowy pozostałe władze zostawić nietknięte. Tak to obalili Saddama Husajna i popełnili fatalny kardynalny błąd nie pozwalając żołnierzom i oficerom służyć w nowych siłach irackich wyszkolonych za czasów tego dyktatora.

A po jaką cholerę ruszano w ogóle Saddama H.? On był gwarantem spokoju w tym rejonie Bliskiego Wschodu, nawet przewidywalny za bardzo. Jego synkowie robiliby to samo, prawdziwa dynastia perska. Za dobrze było, trzeba zatem spieprzyć. 
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #77 dnia: Lipca 04, 2014, 17:33:41 pm »

Z tych samych powodów, dla których poleciał Ben Ali, Mubarak, Kaddafi itd. Islamistom bardzo zależało na ogólnej destabilizacji w regionie, jako że w konsekwencji oni na tym najbardziej zyskują, i marzenia o przerobieniu całego dar-al-harb na dar-al-islam mają szansę się urzeczywistnić.
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #78 dnia: Lipca 05, 2014, 18:53:49 pm »

Z tych samych powodów, dla których poleciał Ben Ali, Mubarak, Kaddafi itd. Islamistom bardzo zależało na ogólnej destabilizacji w regionie, jako że w konsekwencji oni na tym najbardziej zyskują, i marzenia o przerobieniu całego dar-al-harb na dar-al-islam mają szansę się urzeczywistnić.
I trudno się z Panem nie zgodzić.
M. M. Kolonko twierdzi https://www.youtube.com/watch?v=wiKhGZxz0vE , że Rosja zamierza wziąć sprawy tfu-kalifatu w swoje ręce. Czy dojdzie do tego, że Putinowi będziemy zawdzięczać podobne zasługi, jakie zawdzięczamy Sobieskiemu?
Jedno na razie jest pewne: Amerykańce ustawiły i finansowały Saddama, Amerykańce szkoliły i finansowały Osamę. Amerykańce zdestabilizowały sytuację w regionie. Bardzo źle się Amerykańce ostatnio przysłużyły polityce światowej... A przy okazji, co na temat nowo-powstałego kalifatu mają do powiedzenia syjoniści?
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #79 dnia: Lipca 05, 2014, 19:28:14 pm »

specjalnie zmieniłam jakiś czas temu nicka z bezpłciowego na żeński bo mnie Panem tytułowano i bez skutku, znowu ten dżęder  :P

Syjoniści są dla wyznawców religii pokoju wrogiem nr 1, łatwo sie domyśleć co mają do powiedzenia w temacie...
faktycznie, jedyna nadzieja w Putinie, który na razie wykazuje w tej kwestii sporo zdrowego rozsądku, którego Europejczykom od dawna brakuje.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2014, 20:22:59 pm wysłana przez Laetitia » Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #80 dnia: Lipca 05, 2014, 21:24:15 pm »

czemu miałabym chwalić Stalina? Brak związku z tematem.
Fakty póki co są takie, że podczas gdy w UE obowiązuje political correctness, w putinowskiej Federacji zdarzają się zupełnie sensowne działania, np.:
http://ndie.pl/precedens-w-rosji-sad-zakazal-tlumaczenia-koranu/
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #81 dnia: Lipca 06, 2014, 20:07:41 pm »

Pisałam o zdrowym rozsądku Putina w tej jednej, konkretnej sprawie, która z różnych przyczyn mnie interesuje - nie o morderstwach dziennikarzy, rozwodach czy innych rzeczach - więc trzymajmy się tematu.
Jak na razie jedynie Putin się odgraża w kwestii nowopowstałego kalifatu podczas gdy UE siedzi cicho a Hussein O. żąda od Kongresu solidnego wsparcia finansowego dla terrorystów w Syrii.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #82 dnia: Lipca 07, 2014, 10:21:50 am »

Nie, to nie brak związku z tematem, związek Putina ze Stalinem jest ścisły, choć osobiście się nie spotkali. Powtarzanie hasełek o "konserwatywności" rozwiedzonego Putina, wk tórego państwie młode małżeństwa rozwodzą się po roku, to tylko przemijająca moda na zachłyśnięcie się pajacami promoskiewskimi typu K...-Mikke czy Kolonko. Putin to taki sam bezlitosny prymityw jak Stalin. Gotów jest poświęcić życie wielu dla swojego i swojej okultystycznej sekty dobrobytu.  Teraz bawi się w takie quasi-konserwatywne ustawy jak ta o homoseksualizmie, by 'scalać naród'.  Jego otoczenie chce, tak samo jak zachód, wyrzucić Pana Boga i Kościół poza nawias społeczeństwa. Podniecanie się tym mordercą, który nakazuje "nieznanym sprawcom' z GRU mordować dziennikarzy, którzy ośmielili się go lekko skrytykować, raczej o kierowaniu się zdrowym rozsądkiem w ocenach sytuacji politycznej nie świadczy.
A co to za okultystyczna sekta?
Jakiej argumentacji i retoryki używa Władzio przeciw Kalifatowi?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #83 dnia: Lipca 11, 2014, 11:36:31 am »

Jakiej argumentacji i retoryki używa Władzio przeciw Kalifatowi?

Na razie słyszałem o tym, że Putin zamierza wysłać tam latające siły zbrojne. Co więcej - nie wiem. Jednak nic nie wskazuje na to, aby ktokolwiek z wielkich tego świata, poza Putinem, widział realne zagrożenie w samym fakcie istnienia kalifatu. To źle, bardzo źle.

Wielce Szanowny Panie Pięknowłosy! Co z przeprosinami dla mnie za obrażanie mojej Mamy?
Przypominam corpus delicti, na wypadek, gdyby jakaś słabość pamięć Wielce Szanownego Pana ogarnęła.
Cytat: Pięknowłosy
"JKM" twierdzi, że każda kobieta skrycie marzy o byciu zgwałconą i tylko w gestii mężczyzny leży, by mieć odpowiednie rozeznanie, czy powinien ją wziąć siłą.
Może Pan oczywiście szanować takie wypowiedzi i nie traktować ich jako obraźliwe dla kobiet, ale wtedy musi Pan przyjąć, że owa wypowiedź dotyczy także Pańskiej matki - że skrycie marzy o gwałcie i jest mniej inteligentna od mężczyzny. Gratuluję Panu.
link do owego corpus delicti http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4449.msg186149.html#msg186149
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2014, 12:09:39 pm wysłana przez Seb. Kozłowski » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #84 dnia: Lipca 11, 2014, 14:36:49 pm »

Republika Środkowoafrykańska: krwawy zamach muzułmanów na katolicki kościół. Zaatakowano katedrę, wielu zabitych

http://gosc.pl/doc/2080695.Zaatakowano-katedre-wielu-zabitych

Radio Watykańskie
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #85 dnia: Lipca 14, 2014, 12:42:35 pm »

Panie Pięknowłosy; co innego propozycyja przymiary obcych poglądów wobec swoich bliskich, a co innego imputacyja że ktoś z całą pewnością tak o swoich bliskich myśli bądź ich w określony sposób traktuje. Słowa
Cytuj
musi Pan przyjąć, że owa wypowiedź dotyczy także Pańskiej matki - że skrycie marzy o gwałcie i jest mniej inteligentna od mężczyzny.
imputują pewną relację z nabliższą po Panu Bogu osobą, więc są oszczerstwem i to BARDZO poważnego kalibru.
Oszczerstwo jest złem i to dużym złem społecznym.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #86 dnia: Lipca 15, 2014, 19:46:25 pm »

1) Wątek zamykam do ostudzenia emocji (i oczyszczenia go z wypowiedzi 2 panów)

2) @p. Seb. Kozłowski - wdając się w  dyskusję sam Pan pisał  "
Cytuj
Czytam Pańskie wypowiedzi ... i pozostaję pod głębokim wrażeniem. Pod negatywnym wrażeniem, niestety. Pańskie wypowiedzi są przeładowane emocjami. Zupełnie nie zrozumiałe jest dla mnie pochodzenie tych emocji. Swoim politycznym przeciwnikom przypina Pan jakieś łatki... Zupełnie nie rozumiem: po co to wszystko?
" - Pana wypowiedzi bardzo szybko stały się bardziej emocjonalne od adwersarza. Wystarczyło, że ten z tweierdzenia oólnego "Wszystkie kobiety są A" wywiódł twierdzenie szczegółowe "skoro X to kobieta, to X to A"

Pan Pieknowłosy pisząc o "pana Matce" - w istocie cytuje (albo twierdzi że cytuje) p. JKM. Jeśli JKM twierdził,że "Każda kobieta" - to moja czy Pana Matka mieści się w zbiorze wyznaczonym przez p. JKM. Zatem - jeśli zarzut jest prawdziwy - nie może go Pan przypisywać p. Pięknowłosemu - on go tylko powtarza. Taka paskudna cecha kwantyfikatorów wielkich. Zatem - albo wykaże Pan, że p. JKM nic takiego nie powiedział, powiedział to w innym kontekście, który p. Pięknowłosy zmanipulował, albo - przyznać rację i przeprosić. Bo stek obelg - którymi uraczył Pan p. Pieknowłosego - starczył by na kilka banów.

Prokuratura - hmmm. jedynym zagrożeniem jakie widzę z tej strony - to PANA pomyje wylewane na glowę pp. Pieknowłosego. To Pan publicznie obraża. W drugą stronę - do zgłaszania treści obraźliwych służy przycisk "zgłoś do moderacji"  której Pan ani razu nie użył ( w odróżnieniu od p. Pieknowłosego). Na domiar złego - żądać usunięcia użytkownika Pan nie może. Może Pan żądać usuniecia treści (ale musi je Pan wskazać). Co więcej żadna prywatna wiadomość do mnie nie dotarła (administratorów forum jest 2), nie ma Pan z resztą prawa oczekiwać NATYCHMIASTOWEJ, a jedynie BEZZWŁOCZNĄ reakcję. I straszyć p. Pieknowłosego prokuratorem - też nie ma sensu - bo to nie podlega pod KK, a jedynie KPC.

Rada na koniec - albo Pan da do przeczytania bulwersujące Pana treści komuś z boku, albo po2-3 dniach Pan je przeczyta na nowo - tym razem bez emocji. Bo pod publiczne znieważnie podpada - ale jedynie to, co Pan tu napisał.

3) @p. Kefasz - w twierdzeniu Każda X to A zawiera sie twierdzenie Y która należy do zbioru X to A. Oszczerstwo jest w OBU twierdzenaich.
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2014, 19:52:17 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #87 dnia: Lipca 15, 2014, 19:53:09 pm »

Wątek otwarty. Przepychanka została zarchiwizowana. Decyzje personalne podejmiemy po konsultacjach w gronie administratorów.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #88 dnia: Lipca 15, 2014, 20:13:19 pm »

Pana Pięknowłosego za wyzwiska publiczne niniejszym, publicznie przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2014, 20:15:27 pm wysłana przez Seb. Kozłowski » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #89 dnia: Lipca 15, 2014, 20:26:07 pm »

Panie Sebastianie - usieszył mnie Pan powyższym postem

Jeśli jestem stronniczy - wynika to jedynie z adrenaliny jaką zapewniła mi lektura Panów wypowiedzi w obu wątkach. Stąd - pozowole sobie odnieść się do zarzutu jutro. Przez ten czas  mam także nadzieję przetrawić wypowiedź Pana Kefasza, bo coś do mnie nie dociera różnica.

Czekamy na reakcję p. Pieknowłosego zatem.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Religia Pokoju'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!