Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 23, 2024, 11:35:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232292 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Religia Pokoju''
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: ''Religia Pokoju''  (Przeczytany 30097 razy)
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #45 dnia: Września 29, 2013, 20:46:40 pm »

Dziękuję za tak obszerne wyjaśnienia.
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #46 dnia: Września 30, 2013, 01:25:59 am »

Jednak niektórzy heretycy mogą być męczennikami, ale nie przed Kościołem, coram Ecclesia (bo ocenia on widzialną przynależność do Mistycznego Ciała Chrystusowego), tylko przed Bogiem, coram Deo. Nie dotyczy to heretyków, którzy oddali życie za błędy swojego odłamu.

Z dzieła Benedykta XIV:
[...] an invincibiliter Haereticus, si pro vero Fidei Articulo moriatur, sit vere Martyr: cui quidem responderi consuevit, eum Martyrem esse posse coram Deo, sed non coram Ecclesia. Asserunt nempe, Martyrem esse posse coram Deo, ex illo Joannis 15. Si non venissem, et locutus eis fuissem, peccatum non haberent: dummodo tamen Haereticus ille moriens pro vero Articulo sit habitualiter, ut ajunt, dispositus ad omnia credenda, quae sibi proponerentur a legitimo proponente. Martyrem deinde dicunt non esse futurum coram Ecclesia, cum Ecclesia non judicet de internis, sed de externis ac sensibilibus, ipsaque ab haeresi externa conjecturam inferat et praesumptionem haeresis internae [...]
De servorum Dei beatificatione et beatorum canonizatione, lib. III
http://books.google.pl/books?id=5CWrAPenv10C (s. 162)
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #47 dnia: Września 30, 2013, 13:13:28 pm »

Jednak niektórzy heretycy mogą być męczennikami, ale nie przed Kościołem, coram Ecclesia (bo ocenia on widzialną przynależność do Mistycznego Ciała Chrystusowego), tylko przed Bogiem, coram Deo. Nie dotyczy to heretyków, którzy oddali życie za błędy swojego odłamu.

Tak samo o zbawieniu heretyków pisałam na poprzedniej stronie:

"Zbawienie heretyków pozostających poza widzialnym Kościołem może się więc dokonać wyłącznie dzięki prawdziwemu Kościołowi, a z powodu ich nietypowej sytuacji może być nazwane zbawieniem w sposób przypadłościowy (per accidens), gdyż dokonuje się poza tym widzialnym Kościołem, a dzięki duchowej przynależności niewidzialnej do Kościoła rzymskokatolickiego. Nie wiemy, ilu ludzi zbawia się w ten sposób [2]."

Co byśmy nie pisali, nie zmienia to prawdy, że heretyk nie może umrzeć za wiarę, bo jej nie ma.

Z dzieła Benedykta XIV:

De servorum Dei beatificatione et beatorum canonizatione, lib. III
http://books.google.pl/books?id=5CWrAPenv10C (s. 162)


Na to dzieło Benedykta XIV w powyższym artykule, który podałam na tej stronie, jest odniesienie zaraz na początku, ale nie z tej strony, która Pan podaje, jest w skrócie napisane i podane strony na których można więcej przeczytać:

"(...)zawsze uznawano, że warunkiem męczeństwa za wiarę jest jej uprzednie wyznawanie. Także absurdem jest nazywanie „świadkami wiary” osób, które w istocie były raczej świadkami fałszu i herezji. Oczywiście z powagą należy mówić o każdej śmierci, jednak nieporozumieniem jest traktowanie jako męczenników za wiarę osób pochodzących z najróżniejszych niekatolickich wyznań. Pisał o tym między innymi papież Benedykt XIV w swoim dziele De servorum Dei beatificatione et beatorum canonisatione 1.

1.Benedictus XIV, De servorum Dei beatificatione, et beatorum canonisatione, in Benedicti XIV Opera omnia, ed. Remondini, Venetia 1767, tom. III cap. 20 p. 122-129.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #48 dnia: Października 02, 2013, 09:38:12 am »

Cytuj
Oczy wydłubane, ciała wiszące na hakach i palce wyrwane obcęgami – to obraz, jaki zastali kenijscy żołnierze i lekarze, którzy po raz pierwszy weszli do środka zniszczonego centrum handlowego Westgate Mall w stolicy Nairobii. W wyniku zamachu terrorystycznego, jakiego dokonali członkowie somalijskiej organizacji islamskiej Al-Szabab, zginęło co najmniej 150 osób, a nie jak pierwotnie szacowano 70. Ofiar będzie przybywać, gdyż nie dotarto jeszcze do wszystkich części zawalonego budynku.

Kenijscy żołnierze i lekarze, którzy jako pierwsi weszli do środka zniszczonego centrum, doznali tak wielkiej traumy, że sami potrzebowali specjalistycznej pomocy. Jak relacjonowali, wszędzie leżały straszliwie okaleczone ciała, tonące wręcz we krwi. Na hakach u sufitu powieszono wielu mężczyzn, których wcześniej wykastrowano. Wydłubano im także oczy i wyrwano palce obcęgami. W zamrażalkach żołnierze znaleźli ciała wielu dzieci z tkwiącymi w ich ciałach nożami. (...)


Całość tutaj : http://www.pch24.pl/kenia--zakladnicy-doznali-okrutnych-tortur,18105,i.html
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #49 dnia: Grudnia 02, 2013, 11:13:52 am »

"Religia pokoju" rozciąga swe macki coraz dalej, w nie jednym wątku było to wspominane, jak np. tu wzmianka:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7375.msg159895.html#msg159895

... dziś czytam:

Islam we Francji ma się coraz lepiej. Wymownym tego przykładem była inauguracja działalności Instytutu Kultur Islamu (ICI). Placówka działa w XVIII dzielnicy Paryża. Na inauguracji gościli oczywiście przedstawiciele francuskiej lewicy, zapewniający, że islam nie pozostaje w sprzeczności z kulturą Francji.

Paryski Instytut Kultur Islamu rozpoczyna działalność

(...)

http://www.pch24.pl/paryski-instytut-kultur-islamu-rozpoczyna-dzialalnosc,19535,i.html


... ale jak mówi kardynał Jean-Louis Tauran , przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego to: "...  jako bogactwo, a nie jako zagrożenie".

http://visnews-en.blogspot.com/2013/11/cardinal-tauran-at-kaiciid-religions.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #50 dnia: Grudnia 04, 2013, 18:59:24 pm »Abd Oul-Masih Al Ghalwiry
Geneza islamu i osoba Mahometa. Cz. 1 i Cz. 2


Książka napisana przez francuskiego katolickiego duchownego,. Zniknięcie, ukrywanie tego ważnego dzieła wiąże się z jego wymową, która stoi w jawnej sprzeczności z postulatami wszechogłupiajacego Zachód pseudoekumenizmu. Co więcej - nakład tej książki był po Soborze Watykańskim II... niszczony przez "katolickie" instytucje.

(...)

http://www.bastion.krakow.pl/tytul/810,Geneza-islamu-i-osoba-Mahometa-Cz-1-i-Cz-2
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #51 dnia: Grudnia 17, 2013, 14:32:27 pm »

"Turcy nie wahają się umrzeć za swą najwszeteczniejszą wiarę, my zaś nie potrafimy ponieść najskromniejszego choćby wydatku czy wytrzymać najdrobniejszej niewygody przez wzgląd na Chrystusową Ewangelię. Jeśli dalej tak będziemy czynić przyjdzie na nas koniec."

Pius II - wystąpienie na zjeździe w Mantui, 1459 rok.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #52 dnia: Grudnia 18, 2013, 11:57:16 am »

W 2012 roku mogliśmy przeczytać odnośnie Europy:

Muzułmanie w Europie wypowiadają wojnę psom
(...)
http://www.piotrskarga.pl/ps,9250,2,0,1,I,informacje.html
http://www.gatestoneinstitute.org/2796/muslims-ban-dogs-europe


Dziś za rp.pl czytamy:

W kanadyjskim Saskatoon muzułmańscy taksówkarze odmawiają przewozu niewidomych osób z psami-przewodnikami. Według ich religii pies jest "istotą nieczystą"

"Nieczysty" pies nie wsiądzie do taksówki muzułmanina
(...)
http://www.rp.pl/artykul/69988,1072652--Nieczysty--pies-nie-wsiadzie-do-taksowki-muzulmanina.html


W artykule czytamy jakiego okrucieństwa muzułmanie dopuszczają się względem psów:

"Okrucieństwo muzułmanów wobec psów przyjęło drastyczne formy podczas niedawnych protestów Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie. Według świadków protestujący używali "szczenięcych bomb" - psów zanurzanych w benzynie i podpalanych."
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #53 dnia: Grudnia 26, 2013, 17:27:56 pm »

"(...)Najnowszy raport opublikowany przez National Reconciliation Commission głosi, że ofiarą gwałtu padło od początku wojny około 37 tysięcy kobiet. Dzięki dwóm grecko-katolickim księżom, świat usłyszał między innymi o historii Mariam, 15-letniej chrześcijanki pochodzącej z Qusair. Dziewczynce nie udało się uciec kiedy rebelianci syryjscy opanowali miasto. Została pochwycona i zmuszona do tymczasowych małżeństw (mutah) z 15 członkami Dżabat Al Nusra, łącznie z ich dowódcą. Codziennie kolejny mężczyzna pojmował ją za żonę, a następnie wielokrotnie gwałcił. Kiedy jego potrzeby seksualne były już zaspokojone, małżeństwo się kończyło i Mariam była przekazywana następnemu mężczyźnie, zaś cały proceder zaczynał się od nowa. W wyniku takiego traktowania młoda chrześcijanka postradała zmysły i po dwóch tygodniach gwałtów i poniżenia została przez islamistów rozstrzelana.(...)"

http://www.pch24.pl/dzihad-wobec-zakonnic,20081,i.html"Nabiał" zwyrodnialcom poukręcać, ale nie od razu a stopniowo!
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #54 dnia: Stycznia 04, 2014, 18:22:43 pm »

W odwecie za rzekomą obrazę Mahometa muzułmanie spalili jedną z najstarszych w Libanie bibliotek chrześcijańskich. Spłonęło dwie trzecie z 80 tys. książek i rękopisów. Biblioteka znajdowała się w libańskim Trypolisie, mieście położonym na północy kraju i zamieszkiwanym przede wszystkim przez muzułmanów sunnitów.
Pieczę nad biblioteką sprawował greckoprawosławny kapłan Ibrahim Surouj. Kilka dni temu został on oskarżony o napisanie broszury, którą muzułmanie uznali za obraźliwą. Ks. Surouj jest jednak postacią dobrze znaną w Trypolisie. Od lat promuje dialog z wyznawcami islamu. Szybko został więc oczyszczony z zarzutów, ale nie uchroniło to prowadzonej przez niego cennej biblioteki. Wczoraj wieczorem podłożono pod nią ogień. Nim pożar ugaszono, bezpowrotnie zginęła większość zgromadzonego w niej cennego dziedzictwa kulturowego libańskich chrześcijan.

Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #55 dnia: Stycznia 26, 2014, 23:01:45 pm »

Kościół katolicki i islam to moralna deska ratunku

http://breviarium.blogspot.com/2014/01/koscio-katolicki-i-islam-to-moralna.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #56 dnia: Lutego 10, 2014, 23:23:24 pm »

Kosztowny dialog z "religią pokoju"
(...)
"Asia Bibi, pakistańska katoliczka sama tak opisuje te wydarzenia: - Ja, Asia Bibi, zostałam skazana na karę śmierci ponieważ byłam spragniona. Jestem więźniem ponieważ użyłam tego samego kubka, z którego piły muzułmanki, ponieważ woda, którą piła chrześcijanka została przez nie uznana za nieczystą.
(...)
Słuchajcie wszystkie! Ta chrześcijanka zanieczyściła wodę w studni pijąc z naszego naczynia, które w niej zanurzyła. Teraz woda jest nieczysta a my nie możemy jej wypić. Wszystko przez nią! Jak takie brudne zwierzę śmie mówić o tym, co pomyślałby Prorok! Tak właśnie, jesteś tylko wszawą chrześcijanką! Zanieczyściłaś naszą wodę, a teraz ośmielasz się przemawiać w imieniu Proroka! Głupia suko, twój Jezus nie miał nawet normalnego ojca, był nieślubnym dzieckiem, wiedziałaś o tym? Powinnaś przyjąć islam i w ten sposób odkupić siebie i swój grzech wyznawania tej gównianej religii!

więcej: http://www.pch24.pl/kosztowny-dialog-z-religia-pokoju,21042,i.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #57 dnia: Marca 17, 2014, 22:05:24 pm »

Brunei: zakaz mówienia o chrześcijaństwie w... szkołach chrześcijańskich

Pięć lat więzienia i kara 20 tys. dolarów grozi dyrektorom i nauczycielom szkół prywatnych w Brunei, także chrześcijańskich. Aby zasłużyć na taki bonus, wystarczy żeby w obecności muzułmańskiego dziecka mówić o... chrześcijaństwie.

Nowy kodeks karny, oparty o zasady szariatu, który ma wejść w życie 1 kwietnia, stanowi bowiem, że nie wolno „przekonywać, mówić, wpływać, podburzać i zachęcać dziecka do nauk niemuzułmańskich”. W tym zakresie przestępstwem jest już samo „narażanie dziecka przez udział w jakiejkolwiek ceremonii czy uroczystości nieislamskiej lub w działaniach na rzecz innych religii”.

Nowe prawo jest poważnym zagrożeniem dla placówek prowadzonych przez chrześcijan, gdzie zwykle większość dzieci stanowią muzułmanie. Placówki te uchodzą za mające bardzo wysoki poziom nauczania. Prowadzący je obawiają się także manipulacji nowymi przepisami przy ich konkretnej aplikacji.

Zmodyfikowany w Brunei kodeks karny będzie wprowadzany w kilku etapach. Na początku będą orzekane jedynie kary więzienia i grzywny, później obcięcie kończyn, jak w przypadku kradzieży, a ostatecznie także orzekanie kary śmierci. W tym maleńkim sułtanacie, gdzie powstał wikariat apostolski, mieszka ok. 20 tys. katolików. Istnieją tam trzy parafie, w których pracuje jeden biskup i trzech księży.

Radio Watykańskie

I prawidłowo! Niech muzułmanie uczą rozumu katolików. Kościół był i jest misyjny, jego zadaniem było i jest nawracać, a nie przez 50 lat dialogować i ziaren prawdy w odchodach szukać.

Chrystusa Pana wyrzucili z życia społecznego, z Konstytucji powyrzucali rękami Stolicy Apostolskiej i lokalnych hierarchów, tu poczytać:

http://www.piusx.org.pl/kryzys/oni-Jego-zdetronizowali/14

... za to muzułmanie w swoich konstytucjach zapisują sobie czym jest islam. Oj! biada wam wielebni, tak jak Pius XI pisał:

"Podczas sądu ostatecznego Chrystus oskarży tych, którzy wypędzili Go z życia publicznego, i będą najbardziej pomszczeni wskutek tej zniewagi."
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #58 dnia: Maja 03, 2014, 22:36:16 pm »

W amerykańskich Syrakuzach niedaleko Nowego Jorku kościół katolicki zamieniono w meczet.

Proszę popatrzeć na zdjęcia tego kościoła, serce się kraje!

« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2021, 19:44:15 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #59 dnia: Maja 03, 2014, 22:38:48 pm »

Jakie piękne witraże!


www.syracuse.com


Polonia Ch też o tym pisała:

https://pch24.pl/w-nowym-jorku-kosciol-zamieniono-w-meczet/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2021, 19:51:21 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Religia Pokoju'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!