Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 06:22:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Sex-edukacja już ... w kościele
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Sex-edukacja już ... w kościele  (Przeczytany 1137 razy)
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« dnia: Listopada 04, 2013, 16:47:21 pm »

Z homilii na dzień 3.XI.2013 w kościele diecezji płockiej:
*Komicznym przykładem, choć absolutnie prawdziwym jest fragment skeczu kabaretu moralnego niepokoju, gdzie ojciec (Robert Górski) odwiedzający syna w mieście wspomina kobiece majtki: "Powiem ci, z tymi majtkami to się teraz tak porobiło, że ja to już tego nie dogonię. Kiedyś, proszę ciebie, to dziewczyny nosiły takie majtki, że żeby tam kawałek tyłka zobaczyć to naprawdę trzeba było te majtki odchylić. A teraz? Żeby majtki zobaczyć to trzeba tam się… (gest szukania). Mówię ci jak jest, nie zmyślam. I żeby to były majtki. A to taki sznurek, takie sznurowadło. Co to jest d… czy but?" Nie pozwolę sobie do dokładne cytowanie...*

Ogólnie homilia dotyczy zmian rzeczywistopści, natomiast ten grubiański przykład zapewne jest trendy z zaleceniami MEN-u. Na tych Mszach były przecież dzieci  ::)

Cytat pochodzi ze strony internetowej parafii
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 04, 2013, 17:55:03 pm »

nie widzę tu sex edukacji
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 04, 2013, 19:14:49 pm »

przytoczenie czegoś takiego jest po prostu mocno bezmyślne, ale nie ma nic wspólnego z sex edukacją. ani taką z zaleceń MENu, ani z żadną inną (no może najbliżej do takiej edukacji między kolegami na podwórku).
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 08, 2013, 10:26:33 am »

przytoczenie czegoś takiego jest po prostu mocno bezmyślne, ale nie ma nic wspólnego z sex edukacją. ani taką z zaleceń MENu, ani z żadną inną (no może najbliżej do takiej edukacji między kolegami na podwórku).
Tym bardziej ambona nie jest miejscem dla propagowania edukacji miedzy kolegami na podwórku.
Mini-sondaż przeprowadzony przeze mnie wśród moich znajomych i  pośród kilku zapytanych przeze mnie księży, dla których kapłaństwo nie jest tylko"zawód-ksiądz", jednoznacznie wskazał - podkreślam: jednoznacznie, że kaznodzieja się wygłupił, bo kościół i Kościół to nie rynsztok.

A może to moi znajomi prezentują ograniczone rozumienie roli Kościoła i są nienowocześni ???
Bo widząc śladowe odniesienie się do tematu  :-[
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 08, 2013, 11:01:43 am »

Nikt nie broni tego bezmyślnego kazania. Jest ono grubiańskie, nierozsądne etc etc. ale nie jest sex edukacją - nazywajmy rzeczy po imieniu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Sex-edukacja już ... w kościele « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!