Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:21:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: X. Piotr Natanek nawrócony?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: X. Piotr Natanek nawrócony?  (Przeczytany 115662 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #225 dnia: Sierpnia 16, 2011, 20:00:25 pm »

O którego ks. panu chodzi? bo o kilku tu mowa  :) Ks. abp M Lefebvre poznał pan osobiście?
Zapisane
viribus unitis
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #226 dnia: Sierpnia 16, 2011, 20:28:57 pm »

O którego ks. panu chodzi? bo o kilku tu mowa  :) Ks. abp M Lefebvre poznał pan osobiście?
A który z nich wystepuje w tytule wątku? :)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #227 dnia: Sierpnia 16, 2011, 20:40:31 pm »

O którego ks. panu chodzi? bo o kilku tu mowa  :) Ks. abp M Lefebvre poznał pan osobiście?
A który z nich wystepuje w tytule wątku? :)

Proszę pana, wiadomo co pisze w tytule, jest pytanie, a mianowicie: "X. Piotr Natanek nawrócony?" Napisał pan  pod moją wypowiedzią, którą w całości zacytował tak:

"Poznałem księdza osobiście. Prawda w każdym słowie. Podpisuję się pod tym."

Tzn. z czym się pan zgadza? jak rozumieć pana wypowiedź?
Zapisane
viribus unitis
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #228 dnia: Sierpnia 16, 2011, 20:48:14 pm »

O którego ks. panu chodzi? bo o kilku tu mowa  :) Ks. abp M Lefebvre poznał pan osobiście?
A który z nich wystepuje w tytule wątku? :)

Proszę pana, wiadomo co pisze w tytule, jest pytanie, a mianowicie: "X. Piotr Natanek nawrócony?" Napisał pan  pod moją wypowiedzią, którą w całości zacytował tak:

"Poznałem księdza osobiście. Prawda w każdym słowie. Podpisuję się pod tym."

Tzn. z czym się pan zgadza? jak rozumieć pana wypowiedź?
Proszę Pani, wiadomo, co jest napisane w tytule...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #229 dnia: Sierpnia 16, 2011, 21:01:53 pm »

(...)
Proszę Pani, wiadomo, co jest napisane w tytule...

A czyż nie napisałam panu co jest napisane w tytule?

Nawet zacytowałam!!! i postawiłam konkretne pytania:

Tzn. z czym się pan zgadza? jak rozumieć pana wypowiedź?

... ma które nie potrafi pan odpowiedzieć!.

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #230 dnia: Sierpnia 16, 2011, 21:22:42 pm »

Tak, w jednym z swoich kazań powiedział:
http://www.youtube.com/watch?v=9LPW0OL6lyg

W pierwszych minutach słychać jak porównuje się do abp Lefebvra i mówi: "tak jak kardynał Lefebvr i jego biskupi, których w 2009 roku papież spowrotem do Kościoła przyjął i zdjął karę." Dalej również do św Atanazego: "był wygnany sześć razy z Koscioła ..."

Były o tym rozmowy tu - może tak streszczę:

Abp Lefebvre nie obrażał się na Pawła VI ani Jana Pawła II i nie ogłaszał, że nie pojedzie do Watykanu, ale odwoływał się zgodnie z prawem od decyzji Rzymu i rozmawiał z nim praktycznie do samego końca. Niech więc ks. Natanek powołuje się raczej na niejakiego Lutra, a abp. Lefebvre'a zostawi w spokoju, bo to, co w tej chwili obserwujemy, to działanie ks. Natanka jest tzw. działaniem na Lutra. Ukazać i tak już bardzo zdezorientowanym owieczkom, całe zło hierarchii i wyprowadzić z tego Kościoła, jak to zrobił Luter, któremu to i owo też nie pasowało i się nie podobało.
Nie myślę stawać w obronie ortodoksji kard. Dziwisza, odrzucam jednak spłycający, ogólnikowy i niedokładny pogląd, że skoro kard. Dziwisz jest "be", to "prześladowany" przezeń ks. Natanek jest automatycznie "cacy". To tak niestety nie działa. Co więcej, jeżeli ks. Natanek ma zarzuty wobec kard. Dziwisza, to powinien je przesłać do Rzymu, sam osobiście, a do czasu otrzymania odpowiedzi - milczeć. Takie "wypowiadanie posłuszeństwa" kard. Dziwiszowi jest, żałosne, podobnie jak - niestety - inne działania i wypowiedzi ks. Natanka. Ks. Natanek wykorzystuje słuszne i uzasadnione oczekiwania, żywione przez część patriotycznie nastawionych wiernych wobec polskiej hierarchii, ale prowadzi tych wiernych na manowce, a przy okazji ośmiesza i patriotyzm i przywiązanie do Tradycji.

Poznałem księdza osobiście. Prawda w każdym słowie. Podpisuję się pod tym.

Pani Mamo, przecież Panu VU ewidentnie chodzi o x. Natanka. Pozdrawiam i wracam do obsmarowywania p. Kucharczaka
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #231 dnia: Sierpnia 16, 2011, 21:30:40 pm »

(...) wracam do obsmarowywania p. Kucharczaka

Powodzenia. Należy się durniowi (moim zdaniem zbyt łagodne określenie).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #232 dnia: Sierpnia 16, 2011, 21:34:08 pm »

Panie Krusejder, wiem że chodzi o ks. Natanka i pan "vu" napisał, że poznał go osobiście, ale skąd pan wie z czym się ten pan zgadza? być może z całym kazaniem ks. Natanka które zalinkowałam? ???, a być może z tym co dalej napisałam?  ???
Zapisane
viribus unitis
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #233 dnia: Sierpnia 16, 2011, 21:47:15 pm »

Panie Krusejder, wiem że chodzi o ks. Natanka i pan "vu" napisał, że poznał go osobiście, ale skąd pan wie z czym się ten pan zgadza? być może z całym kazaniem ks. Natanka które zalinkowałam? ???, a być może z tym co dalej napisałam?  ???
No, już dobrze. Skończmy tę zabawę w słowa :) Zgadzam się z Pani opinią. No i dziękuję za nią.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #234 dnia: Sierpnia 16, 2011, 23:16:24 pm »

Czy Franciszek Kucharczak to dzielny gość ? 
http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/08/czy-franciszek-kucharczak-to-dzielny.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #235 dnia: Sierpnia 17, 2011, 00:27:39 am »

Drodzy Państwo,

Wszystkich tych, którzy mają konto na gloria.tv proszę uprzejmie dołączcie się do naszej prośby do administratorów portalu Gloria.tv o usunięcie kazań x. Piotra Natanka i materiałów jego zwolenników z tego katolickiego portalu. Najwyższy czas aby zacząć działać.

Zwracam się z prośbą do administratorów strony o blokowanie publikacji ks. Natanka. Skoro podtytuł waszej witryny brzmi - "im bardziej katolickie, tym lepsze" - to logicznie należałoby to co nie-katolickie ze strony usuwać. Ks. Natanek przez wypowiedzenie posłuszeństwa kard. Dziwiszowi sam wyłączył się z Kościoła powszechnego (tzn. katolickiego). Umieszczanie i propagowanie treści przez niego przekazywanych jest równoznaczne z akceptacją działań mających podobieństwo sekty. Bo w takim razie dlaczego nie umieszczać materiałów i kazań np. duchownych Kościoła polsko-katolickiego?
Mam nadzieję, że są tu ludzie podzielający mój pogląd

z modlitwą za Pasterza niepokornego i zagubione owce - ks. Maciej

***

Księże Macieju popieram i dołączam się do księdza prośby do administratorów telewizji internetowej Gloria.tv o blokowanie i systematyczne usuwanie i to nie tylko kazań księdza Natanka ale także materiałów zamieszczanych przez jego fanatycznych zwolenników. Jest to skandal, że na stronie katolickiej telewizji można znaleźć kazania księdza, który bez najmniejszych skrupułów wypowiada posłuszeństwo swojemu przełożonemu a także promuje fałszywe objawienia tzw: Gospy z Medjugorje czy podobne objawienia zjawy w Garabandal i Baysaide. Niepokoić również może podawanie niesprawdzonych a wyssanych z palca informacji o sobowtórze papieża Pawła Vi czy mordach masońskich na jego następcach. Wstyd, że coś takiego jest promowane i udostępniane katolikom na całym świecie. Mam nadzieję, że pod naszym protestem podpiszą się także inni użytkownicy portalu Gloria.tv i uda nam się z powrotem sprawić aby to miejsce było kojarzone z katolicką ortodoksją. Laudetur Iesus Christus.

Rzymski Katolik

http://gloria.tv/?media=185479
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2011, 00:43:43 am wysłana przez Tomasz » Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #236 dnia: Sierpnia 17, 2011, 00:34:47 am »

To nic pewnie nie da, próbowałem kiedyś interweniować w sprawie filmików promujących herezje o wychodzeniu Pana Jezusa z Komunii w razie niegodnego jej przyjęcia. Ale zobaczymy...
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #237 dnia: Sierpnia 17, 2011, 05:05:50 am »

Ks. Natanek przez wypowiedzenie posłuszeństwa kard. Dziwiszowi sam wyłączył się z Kościoła powszechnego (tzn. katolickiego).
Rzymski Katolik



a co jesli wczesniej ks. Dziwisz sam usunal sie z Kościoła?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #238 dnia: Sierpnia 17, 2011, 12:43:02 pm »

Czy Franciszek Kucharczak to dzielny gość ? 
http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/08/czy-franciszek-kucharczak-to-dzielny.html

Dziękuję  :) ciekawe czy będzie odzew.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #239 dnia: Sierpnia 20, 2011, 15:24:12 pm »

Michał Buczkowski rozwija Pana Krusejderową myśl o prymacie posłuszeństwa nad argumentacją teologiczną:

Skoro zatem nie spotkałem się z krytyką czegoś tak jawnie niekatolickiego jak symulowanie sakramentu chrztu, co zdarzało się księdzu Natankowi, to dlaczego dziwię się, że zatroskani duszpasterze gubią się w mniej oczywistych kwestiach i zostaje im tylko grzmienie o nieposłuszeństwie. Cóż – nie będę się też dziwił, że przesuwają tym samym cnotę posłuszeństwa do rzędu cnót boskich – tych, w których nigdy nie ma w nadmiarze, a zawsze trzeba coraz mocniej i więcej je praktykować. Zupełnie inaczej brzmią w takim kontekście tłumaczenia Niemców, którzy posłusznie zabijali żydów.

http://liturgia.pl/blogi/Michal-Buczkowski/Ja-tylko-wykonywalem-rozkazy.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: X. Piotr Natanek nawrócony? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!