Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:17:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: X. Piotr Natanek nawrócony?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: X. Piotr Natanek nawrócony?  (Przeczytany 115676 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #75 dnia: Czerwca 03, 2011, 22:12:02 pm »

Ks. Natanek intencje ma dobre ale trochę odlatuje. Może to zrażać wielu do Wiary.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #76 dnia: Czerwca 03, 2011, 22:18:13 pm »



nieelganckie insynuacje. Najprościej tak kogoś podsumować. Zdaje się, że w kraju rad też myśleli dość podobnie...
Gdy istniał kraj rad osoby z zaburzeniami osobowości nazywano psychopatami. "Zaburzenia osobowości " to jest dość nowy termin.
Co do elegancji to postaraj się Pan o korepetycje.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #77 dnia: Czerwca 03, 2011, 23:06:09 pm »

Co do elegancji to postaraj się Pan o korepetycje.

Korepetycje "z elegancji" przydałyby się Sz. Autorce tej wypowiedzi. Za formę.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #78 dnia: Czerwca 04, 2011, 11:13:54 am »



Korepetycje "z elegancji" przydałyby się Sz. Autorce tej wypowiedzi. Za formę.
Abym doceniła formę  pelerynek ?
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #79 dnia: Czerwca 04, 2011, 12:37:00 pm »

Ks. Natanek intencje ma dobre ale trochę odlatuje. Może to zrażać wielu do Wiary.

Trochę? Jak na osoby, które mówią o sobie, że są tradycjonalistami, to ciekawe macie Państwo zdanie o tym kapłanie. Przed soborem on już dawno byłby odsunięty od obowiązków, jeśli nie gorzej. A dzisiaj co? Kuria wydaje ostrzeżenie, zamiast go zawezwać i porządnie zrugać, i wysłać na dłuuuugie rekolekcje. I tu jest problem.
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #80 dnia: Czerwca 04, 2011, 13:51:35 pm »

Przed soborem on już dawno byłby odsunięty od obowiązków, jeśli nie gorzej. A dzisiaj co? Kuria wydaje ostrzeżenie, zamiast go zawezwać i porządnie zrugać, i wysłać na dłuuuugie rekolekcje. I tu jest problem.

Tia...??? To szkoda, że przed soborem nie potrafiono sobie poradzić z szalejącymi modernistami, czego skutków doświadczamy...
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #81 dnia: Czerwca 04, 2011, 14:14:40 pm »

Przed soborem on już dawno byłby odsunięty od obowiązków, jeśli nie gorzej. A dzisiaj co? Kuria wydaje ostrzeżenie, zamiast go zawezwać i porządnie zrugać, i wysłać na dłuuuugie rekolekcje. I tu jest problem.

Tia...??? To szkoda, że przed soborem nie potrafiono sobie poradzić z szalejącymi modernistami, czego skutków doświadczamy...

Jakoś bł. Jan Paweł II wespół z kard. Ratzingerem potrafił pokazać arcymoderniście gdzie jego miejsce. Przypuszczam, że gdyby taki ks. Natanek pojawił się w diecezji krakowskiej rządzonej przez kard. Wojtyłę, to szybko by został spacyfikowany (o Sapiesze nie wspominam).
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #82 dnia: Czerwca 04, 2011, 18:39:59 pm »

Cytuj
Abym doceniła formę  pelerynek ?

W kwestii tylko estetycznej zabieram głos.

Obejrzałem na YT "Sacco di Roma" w wykonaniu odłamu pelerynkowców z Zakonu ks.Natanka.
Wiele jest różnych bractw na świecie w płaszczach, kapeluszach, kapturach, beretach.... Np. w Hiszpanii.

Ale dlaczego te polskie wynalazki, ten polski "dizajn" musi być tak tandetny i paskudny. Badziewność wdzianek non iron, dostrzegalna jest gołym okiem na słabej rozdzielczości YT. Zęby bolą, rozpacz w kratkę. Czy Polska jest skazana na tandetę?
To taki nasz znak rozpoznawczy w Watykanie - plastikowe pelerynki z gumową kalkomanią Chrystusa i transparenty na kiju od szczotki, no i msza kempingowa (na plastikowym stoliku obok basenu).
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #83 dnia: Czerwca 04, 2011, 20:59:36 pm »

Kim jest ks. Piotr Natanek?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Q-8_spbgVug#at=89

Trochę to długawe, ponad godzinkę, jest okazja poznać trochę "orędzi" dotyczących księdza, dane pani Agnieszcze i inne orędzia Pana Jezusa skierowane do księdza przez różnych ludzi.
 :(
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #84 dnia: Czerwca 04, 2011, 23:43:09 pm »

 Pelerynki lansował w swoim czasie także Drakula.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #85 dnia: Czerwca 06, 2011, 10:32:02 am »

Cytuj
Abym doceniła formę  pelerynek ?

W kwestii tylko estetycznej zabieram głos.

Obejrzałem na YT "Sacco di Roma" w wykonaniu odłamu pelerynkowców z Zakonu ks.Natanka.
Wiele jest różnych bractw na świecie w płaszczach, kapeluszach, kapturach, beretach.... Np. w Hiszpanii.

Ale dlaczego te polskie wynalazki, ten polski "dizajn" musi być tak tandetny i paskudny. Badziewność wdzianek non iron, dostrzegalna jest gołym okiem na słabej rozdzielczości YT. Zęby bolą, rozpacz w kratkę. Czy Polska jest skazana na tandetę?
To taki nasz znak rozpoznawczy w Watykanie - plastikowe pelerynki z gumową kalkomanią Chrystusa i transparenty na kiju od szczotki, no i msza kempingowa (na plastikowym stoliku obok basenu).

dla zmiany klimatu proponuję perły architektury "ducha soboru" - zęby przestaną boleć    ;)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #86 dnia: Czerwca 06, 2011, 11:02:53 am »

Cytuj
Abym doceniła formę  pelerynek ?

W kwestii tylko estetycznej zabieram głos.

Obejrzałem na YT "Sacco di Roma" w wykonaniu odłamu pelerynkowców z Zakonu ks.Natanka.
Wiele jest różnych bractw na świecie w płaszczach, kapeluszach, kapturach, beretach.... Np. w Hiszpanii.

Ale dlaczego te polskie wynalazki, ten polski "dizajn" musi być tak tandetny i paskudny. Badziewność wdzianek non iron, dostrzegalna jest gołym okiem na słabej rozdzielczości YT. Zęby bolą, rozpacz w kratkę. Czy Polska jest skazana na tandetę?
To taki nasz znak rozpoznawczy w Watykanie - plastikowe pelerynki z gumową kalkomanią Chrystusa i transparenty na kiju od szczotki, no i msza kempingowa (na plastikowym stoliku obok basenu).

dla zmiany klimatu proponuję perły architektury "ducha soboru" - zęby przestaną boleć    ;)

A ja proponuję panu podpisać się pod tym listem, do Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, Abp Celestino Migliore z wiadomością do Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI.
(...)

http://www.piotrnatanek.pl/index.php?option=com_petitions&view=petition&id=16

I jeszcze kilka słów w kwestii  wyjaśnienia, pewnej informacji z tego listu do abp Celestino Migliore.

Z powyższego listu:

Cytuj
(...)A co Hierarchowie zrobili w Polsce z Kapłańskim Ruchem Maryjnym?(...)



ks  Stefano  Gobbi - założyciel Kapłańskiego Ruchu Maryjnego - z papieżem Janem Pawłem II.

Objawienia ks. Gobbi nie są uznane i zapewne nie będą uznane. Trwały one od roku 1973 przez 25 lat, czyli do 1998 roku. Vassula Ryden poświadcza, że Ks Stefano Gobbi jest prawdziwym prorokiem, który otrzymał Orędzia od Matki Bożej. (tak jak ona prawdziwa prorokini - przyp. mój) Występują w nich błędy doktrynalne.

Znalazłam w moich zapiskach, bardzo ciekawe!  Ks. Gobi pisał o roku 2000 tj. o triumfie Niepokalanego Serca Maryi, dacie przyjścia Pana Jezusa i nastaniu nowych czasów "widocznych dla oka każdego".

Ks. Stefan Gobi „ Matka Boża do swoich umiłowanych synów kapłanów”

"Widziałeś, Mój mały synu, z jakim entuzjazmem kochają Mnie, proszą i wychwalają Moje meksykańskie dzieci. To dlatego stąd rozpocznie się Moje wielkie zwycięstwo nad wszystkimi siłami masońskimi i szatańskimi dla największego tryumfu Mego Syna Jezusa.
Potwierdzam ci, że na wielki jubileusz roku 2000 nadejdzie tryumf Mego Niepokalanego Serca, który przepowiedziałam wam w Fatimie. Nastąpi on równocześnie z powrotem Jezusa w chwale dla ustanowienia Jego Królestwa na świecie. I tak ujrzycie wreszcie na własne oczy nowe niebiosa i nową ziemię. Z całą Moją matczyną miłością, pocieszona i otoczona czcią przez was, błogosławię was w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Santiago (Republika Dominikany), 8.12.1994 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny


Kapłański Ruch Maryjny w Polsce został rozwiązany, ale nie znam bliższych informacji, dokładnie kiedy i jakie były podawane powody jego rozwiązania.

Doczytałam, że:

Śp. +07.09.1998 ks. Henryk Kamiński TChr , zainicjował w Polsce i kilka lat kierował Kapłańskim Ruchem Maryjnym. Następnie była decyzja rozwiązania tego ruchu i  ks. Henryk Kamińsk całkowicie podporządkował się decyzji rozwiązania Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, chociaż nie rozumiał powodów.
http://www.tchr.org/schr/zmarli/kaminski.htm

No cóż ???, mnie tam zęby nie bolą, ale może kiedyś pan zacznie czytać, a przede wszystkim samodzielnie myśleć.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #87 dnia: Czerwca 06, 2011, 11:19:23 am »

Wczoraj x.KN na Mszy w dość mocnych słowach powiedział co należy robić z podobnymi tezami jak ks. Natanka.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #88 dnia: Czerwca 06, 2011, 11:22:54 am »

Cytuj
Abym doceniła formę  pelerynek ?

W kwestii tylko estetycznej zabieram głos.

Obejrzałem na YT "Sacco di Roma" w wykonaniu odłamu pelerynkowców z Zakonu ks.Natanka.
Wiele jest różnych bractw na świecie w płaszczach, kapeluszach, kapturach, beretach.... Np. w Hiszpanii.

Ale dlaczego te polskie wynalazki, ten polski "dizajn" musi być tak tandetny i paskudny. Badziewność wdzianek non iron, dostrzegalna jest gołym okiem na słabej rozdzielczości YT. Zęby bolą, rozpacz w kratkę. Czy Polska jest skazana na tandetę?
To taki nasz znak rozpoznawczy w Watykanie - plastikowe pelerynki z gumową kalkomanią Chrystusa i transparenty na kiju od szczotki, no i msza kempingowa (na plastikowym stoliku obok basenu).

dla zmiany klimatu proponuję perły architektury "ducha soboru" - zęby przestaną boleć    ;)

A ja proponuję zerknąć na to:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6095.msg125111.html#new

Nowość! a o  perłach architektury "ducha soboru" już tu sporo było, można wejść w ten watek i czytać do woli. :)

Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #89 dnia: Czerwca 06, 2011, 12:43:40 pm »

dla zmiany klimatu proponuję perły architektury "ducha soboru" - zęby przestaną boleć    ;)

To jest metoda homeopatyczna...
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: X. Piotr Natanek nawrócony? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!