Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wrzesień 25, 2020, 22:40:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
219008 wiadomości w 6321 wątkach, wysłana przez 1567 użytkowników
Najnowszy użytkownik: random1414
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czysty tradsizm na konferencji ONZ w sprawie rasizmu w Genewie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Czysty tradsizm na konferencji ONZ w sprawie rasizmu w Genewie  (Przeczytany 903 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6394


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« dnia: Kwiecień 29, 2009, 10:28:06 am »

"Rasizm bierze swoje korzenie z braku wiedzy dotyczącej istoty ludzkiej egzystencji i świadomości, jako że człowiek został stworzony na podobieństwo Boga. Rasizm, to konsekwencja odstąpienia od prawdziwej drogi poznania drugiego człowieka. Bez świadomej czci Boga i bez zadumy nad filozofią życia, tej drogi ku doskonałości będąca kluczowym składnikiem boskości i oświeconych zasad, samoograniczamy się i dokonujemy wyborów przejściowych o ograniczonych celach. Właśnie dlatego zło gotowe jest zatryumfować odejmując innym prawo do równej i sprawiedliwej szansy rozwoju.

Efektem końcowym stał się niepohamowany rasizm, który można uznać za najpoważniejsze zagrożenie dla międzynarodowego pokoju. Rasizm przeszkadza w budowie pokojowej koegzystencji na całym świecie. Nie ulega wątpliwości, że rasizm to symbol ignorancji zakorzenionej głęboko w historii, to autentyczny herb klęski w dziejach rodzaju ludzkiego.

Dlatego też tak istotne jest wskazanie przejawów rasizmu w sytuacjach bądź społeczeństwach gdzie brak wiedzy lub ignorancja biorą górę. Zrozumienie człowieka jest zasadniczym składnikiem walki z rasizmem. Wiedza odsłania prawdę, że człowiek to ogniwo we wszechświecie. Kluczem do rozwiązania problemu rasizmu jest powrót do moralnych i duchowych wartości oraz pochylenie sie w kierunku Boga.

Międzynarodowa społeczność potrzebuje zainicjowania zbiorczej polityki skupiając swoją uwagę na dotkniętych rasizmem rejonach świata, tak aby można było położyć kres napastliwym ideologiom.

Dzisiaj społeczność międzynarodowa stawia czoło rasizmowi który bruka imię rodzaju ludzki u progu trzeciego milenium.

Światowy Syjonizm uosabia rasizm który fałszywie ucieka się do religii i nadużywa tejże retoryki, aby ukryć swoje prawdziwe oblicze. Jest sprawą wielkiej wagi przypatrywanie się czołowym krajom społeczności międzynarodowej, które mają do dyspozycji ogromne środki finansowe, zasoby oraz wyznaczają cele polityczne w skali globalnej. Mobilizują wszystkie dostępne im środki, nie wyłączając czynników politycznych oraz medialnych, aby wykazywać się poparciem przed syjonistycznym reżimem, złośliwie wyciszając jego niegodziwości i krytyków.

Nie jest to kwestia wyłącznie zwykłej ignorancji, na której debiutant-obserwator mógłby ten obrzydliwy fenomen zakończyć. Przez szacunek dla woli i aspiracji innych naród trzeba położyć kres szarogęszeniu się Syjonistów oraz ich politycznych i międzynarodowych stronników. Potrzeba rządów gotowych wykorzenić tą barbarzyńską doktrynę, dążąc do zreformowania obecnych mechanizmów międzynarodowych.

Mamy świadomość, że wpływowe ośrodki oraz syjonistyczne kręgi sprzeciwiają się dzisiejszej konferencji. Niestety, napisano już wiele artykułów afirmujących poparcie dla Syjonistów i prowadzonej przez nich polityki. Na nas spoczywa odpowiedzialność zdemaskowania prowadzonych przez nich akcji propagandowych i ukazania obłudy.

Wypada powiedzieć, że bojkotowanie takiej konferencji jest rażącym przejawem rasizmu. Prawa człowieka sprzyjają podtrzymywaniu możliwości uczestnictwa we wszystkich liczących się procesach decyzyjnych bez nacisków płynących z wpływowych środowisk.

Po drugie, potrzebujemy rekonstrukcji istniejących już ciał międzynarodowych i wchodzących w ich skład poszczególnych porozumień. Dlatego też dzisiejsza konferencja jest swoistym polem doświadczalnym, w nadchodzących latach światowa opinia publiczna rozliczy decyzje i działania jakie tu podjęliśmy.

Panie Przewodniczący, Panie i Panowie!

W tej chwili Świat przechodzi przez zasadnicze zmiany. Sytuacja jest napięta, wyjątkowo krucha i delikatna. Staję się jasne, że zastany przez nas ład światowy powoli odchodzi na naszych oczach. Główne polityczne i gospodarcze formacje tego ustroju są u kresu swoich sił. Wraz z ich upadkiem będziemy mieli do czynienia zarówno z kryzysem bezpieczeństwa jak z kryzysem politycznym. Kryzys w światowej gospodarce zatacza coraz szersze kręgi i jest zwiastunem daleko idących zmian na świecie. Wielokrotnie kładłem nacisk na potrzebę rewizji obecnych standardów i zwrócenie naszej uwagi na zgubne konsekwencje dzisiejszej polityki.

Dzisiaj na tej szacownej konferencji chce powiedzieć wszem i wobec, wszystkim narodom świata, przywódcom i myślicielom obecnym na tej sali, chciałbym skierować swe słowa do wszystkich spragnionych pokoju i gospodarczego dobrobytu, że nadchodzi koniec obecnego kierownictwa gospodarki światowej. Ten punkt krytyczny w którym się znaleźliśmy był nieuchronny, gdyż zasadza się on na ucisku.

Wspólne działania dotyczące spraw globu powinny opierać się na szlachetnych aspiracjach, skupiać się na człowieku, prymacie Boga Wszechmogącego. Dlatego też przeciwstawiamy się jakiejkolwiek polityce bądź też planom mogących wpływać na losy innych narodów. Obietnica zwycięstwo dobra nad złem i ustanowienie sprawiedliwego Świata danego od Boga i jego posłańców jest wspólna dla wszystkich narodów wywodzących się z różnych kultur i społeczeństw. Realizacja takiej przyszłości zależy głównie od wiedzy i kreatywności płynących z przekonań ludzi wiernych.

Tworzenie globalnego społeczeństwa jest w gruncie rzeczy celem szlachetnym, gdzie wszystkie narody będą mogły zabrać głos we wszystkich tyczących ich sprawach i procesach decyzyjnych.

Wraz z rozwojem nauki oraz techniki, jak i nowoczesnych form komunikacji, możliwe jest znalezienie wspólnego języka dającego powody do optymizmu. Intelektualiści, myśliciele i ludzie zaangażowani w politykę na świecie mogą wypełnić swoją misję przed historią z silnym poczuciem wspólnego celu.

Chciałbym również położyć nacisk na fakt, że zachodni liberalizm i kapitalizm osiągnęły swój punkt krytyczny odkąd straciły z oczu prawdę tego świata i nie postrzegają człowieka takim jakim jest na prawdę.

Narzuciły im swoje własne cele i kierunki. Nie ma w nich uznania dla człowieka, boskich wartości, sprawiedliwości, wolności, miłości i braterstwa. Żywią się raczej zaciekłym współzawodnictwem chcąc zapewnić bezpieczeństwo indywidualnym i wspólnie pojmowanym interesom.

Musimy wyciągnąć lekcje z przeszłości i zmierzyć się z wyzwaniami dzisiejszego świata. W związku z powyższym chciałbym zwrócić państwa uwagę na dwie istotne sprawy.

Po pierwsze, kompleksowa poprawa zastanej sytuacji na Świecie jest możliwa. Aczkolwiek, trzeba powiedzieć, że można ją osiągnąć wyłącznie działając ręką w rękę, wykorzystując przy tym dostępne zasoby i możliwości. Postanowiłem wziąć udział w tej konferencji z powodu mojego głębokiego przekonania do płynących z niej wartości i konsekwencji w przeciwstawieniu się złowieszczemu rasizmowi.

Po drugie, mamy świadomość nieskuteczności obecnego kierunku międzynarodowej polityki i potrzeby wysunięcia na pierwszy plan wartości boskich, nie wyłączając praw człowieka zasadzających się na sprawiedliwości i szacunku dla praw innych ludzi na różnych końcach świata. Płynie ona ze świadomości błędnych poczynań obecnego stanu rzeczy i chęci wzięcia na siebie odpowiedzialności zreformowania istniejącego porządku.

Mając to na względzie szczególnie ważna jest rekonstrukcja Rady Bezpieczeństwa, która nie powinna więcej wykorzystywać z dyskryminującego prawa weta, szeroko zakrojona reforma powinna również dotknąc światowy system monetarny i finansowy."


-*-*-

Wbrew pozorom nie powiedział tego nasz ulubiony biskup, ten który ma się publicznie nie wypowiadać ;) To słowa prezydenta Iranu, JE Mahometa Ahmadinedżada

http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/2811/
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 16 IX
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4916


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Kwiecień 29, 2009, 10:33:50 am »

No i ma rację. Nazywa pewne rzeczy po imieniu, tylko że nikt go nie będzie słuchał, bo jest prezydentem złego państwa.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czysty tradsizm na konferencji ONZ w sprawie rasizmu w Genewie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!