Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 12:58:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: <<Anna Katarzyna Emmerich o "nowym kościele">>
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: <<Anna Katarzyna Emmerich o "nowym kościele">>  (Przeczytany 31411 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« dnia: Lutego 20, 2011, 23:16:32 pm »

Co państwo myślą o tym tekście? Co prawda pochodzi z Ultra Montes, no ale źródłem jest bł. Katarzyna Emmerich. Strasznie niepokoi mnie ten fragment (proszę najpierw żeby przeczytać cały tekst, a potem przeanalizować ten kawałek w tle całego):

http://ultramontes.pl/omlor_anna_katarzyna.htm (Źródło)

Fragment:
Cytuj
"Kiedy mam widzenie Kościoła jako całości, zawsze widzę od północno-zachodniej strony głęboką, czarną otchłań, do której nie dociera żaden promień światła i czuję, że jest to piekło. (...) Oni nie są w prawowicie założonym, żywym Kościele, stanowiącym jedność z Kościołem Walczącym, Cierpiącym i Triumfującym, ani też nie przyjmują Ciała Pana Boga naszego, lecz tylko chleb. Ci, którzy pozostają w błędzie przez nich niezawinionym i którzy pobożnie i gorąco pragną Ciała Jezusa Chrystusa, otrzymują duchową pociechę, jednakże nie przez komunię świętą. Ci którzy z przyzwyczajenia przyjmują komunię świętą, bez tej płomiennej miłości nic nie zyskują; tylko dziecko Kościoła otrzymuje ogromny wzrost siły" (s. 85). "Zobaczyłam niesłychane obrzydliwości rozprzestrzeniające się po całej ziemi, a mój przewodnik rzekł do mnie: «To jest Babel!» – ujrzałam cały kraj w okowach tajnych, wpływowych stowarzyszeń, zaangażowanych w dzieło podobne do budowy wieży Babel. (...) Widziałam jak wszystko obraca się w ruinę, zniszczenie sakralnych przedmiotów, bezbożność i herezję wdzierające się do wnętrza"

Niepokoi mnie to, bo wynikałoby z tego (jeśliby przyjąć interpretację tegoż tekstu jako opisu "Kościoła posoborowego"), że "Nowa Msza" jest nie ważna. Może znajdą państwo jakąś inną interpretację?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 21, 2011, 00:03:41 am »

W objawienia prywatne można wierzyć lub nie :) Ja wierzę Kościołowi :) nieraz było mówione: czym innym ważnośc a czym innym godnośc sprawowanego kultu. Pozdrawiam
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 21, 2011, 00:31:32 am »

No dobrze, ale załóżmy, że objawienia te są prawdziwe, to napisane tam jest, że jedzą ludzie chleb, a nie Ciało Chrystusa, więc jak inaczej można interpretować ten tekst, zakładając, że są to prawdziwe proroctwa? Ja też wierzę Kościołowi, a tenże właśnie Kościół beatyfikował autorkę tych zapisków.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2011, 13:55:33 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 21, 2011, 00:47:10 am »

Może jej chodziło tylko o msze neokatechumenatu?  8)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 21, 2011, 06:38:47 am »

Wcale bym się nie zdziwił że może chodzić o DN. Przez 2 ostatnie Katechezy zobaczyłem jak nie lubią tego co katolickie bo ma to wg. nich z dużym bagażem pogaństwa. Z którym to oni walczą.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 21, 2011, 09:10:13 am »

Niepokoi mnie to, bo wynikałoby z tego (jeśliby przyjąć interpretację tegoż tekstu jako opisu "Kościoła posoborowego"), że "Nowa Msza" jest nie ważna. Może znajdą państwo jakąś inną interpretację?


Utrwali on przymierze dla wielu
przez jeden tydzień.
A około połowy tygodnia
ustanie ofiara krwawa i ofiara z pokarmów.
Na skrzydle zaś świątyni
będzie ohyda ziejąca pustką
i przetrwa aż do końca,
do czasu ustalonego na spustoszenie" Daniel 9,27




Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie - 16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! 17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. 18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony. Mt24,16-22
----------------------------------------------------
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 21, 2011, 09:24:14 am »

Wcale bym się nie zdziwił że może chodzić o DN. Przez 2 ostatnie Katechezy zobaczyłem jak nie lubią tego co katolickie bo ma to wg. nich z dużym bagażem pogaństwa. Z którym to oni walczą.
Czyli te "katechezy", które opublikował Pan Dybowski są w ciągłym użyciu i gadki o ich nieautentyczności, lub nieaktualności to "pic na wodę - fotomontaż". Dyrektorium Katechetyczne (triumfalnie odtrąbione) sobie a towarzysze katechiści sobie. Dopóki Führungstroyka nie wyzdycha nic z tego nie będzie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 21, 2011, 09:42:58 am »

Wcale bym się nie zdziwił że może chodzić o DN. Przez 2 ostatnie Katechezy zobaczyłem jak nie lubią tego co katolickie bo ma to wg. nich z dużym bagażem pogaństwa. Z którym to oni walczą.
Czyli te "katechezy", które opublikował Pan Dybowski są w ciągłym użyciu i gadki o ich nieautentyczności, lub nieaktualności to "pic na wodę - fotomontaż". Dyrektorium Katechetyczne (triumfalnie odtrąbione) sobie a towarzysze katechiści sobie. Dopóki Führungstroyka nie wyzdycha nic z tego nie będzie.




Herezja made in Kiko:
Cytuj
...Dzisiaj wszelkie odnowicielskie dociekania odkrywają centrum sakramentu, i teraz pojmuje się Eucharystię jako pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, jako obchodzenie misterium Paschy Jezusa Chrystusa. Odkrycie centrum, sedna sakramentu Eucharystii (czyli, według niego, wykluczenie "ofiary zadośćczyniącej" i "przeistoczenia") sprawia, iż wyjaśniają się inne aspekty, skutkiem czego znikają rozbieżności z protestantami, ponieważ zdążając do centrum, do tego, co istotne, spotykamy się z nimi."



w przyszłości Kościoła nie będzie już protestantów i nieprotestantów, powstanie natomiast nowa schizma: ci, co opowiadają się za Soborem, i ci, co są przeciwni Soborowi. To jest zapowiedź profetyczna, ponieważ już jesteśmy w tej sytuacji. Jesteśmy bliżsi wielu protestantom, niż niektórym katolikom, którzy chcą nas bić i zabijać. Obecnie schizma dokonuje się wśród tych, co nie uznają Soboru i powiadają: "Ale jaki Sobór? Sobór Trydencki, tak, to jest Sobór!" I są zdania, że Sobór Watykański II to są kretyństwa /sic!/, które pogrążają Kościół; z drugiej zaś strony są ci, co idą za Papieżem i za Soborem, który uchwalił odnowę Kościoła z tym wszystkim, co to oznacza...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 21, 2011, 12:33:02 pm »

Co państwo myślą o tym tekście? Co prawda pochodzi z Ultra Montes, no ale źródłem jest bł. Katarzyna Emmerich. (...)

To jest z bł. K Emmerlich. Np. w książce "Jestem katolikiem! Rozważania antyliberalne"  ks. Robert Mäder też o tym pisze, było o tym tu:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,2962.msg63366.html#msg63366
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 21, 2011, 14:40:04 pm »

Wcale bym się nie zdziwił że może chodzić o DN. Przez 2 ostatnie Katechezy zobaczyłem jak nie lubią tego co katolickie bo ma to wg. nich z dużym bagażem pogaństwa. Z którym to oni walczą.
Czyli te "katechezy", które opublikował Pan Dybowski są w ciągłym użyciu i gadki o ich nieautentyczności, lub nieaktualności to "pic na wodę - fotomontaż". Dyrektorium Katechetyczne (triumfalnie odtrąbione) sobie a towarzysze katechiści sobie. Dopóki Führungstroyka nie wyzdycha nic z tego nie będzie.




Herezja made in Kiko:
Cytuj
...Dzisiaj wszelkie odnowicielskie dociekania odkrywają centrum sakramentu, i teraz pojmuje się Eucharystię jako pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, jako obchodzenie misterium Paschy Jezusa Chrystusa. Odkrycie centrum, sedna sakramentu Eucharystii (czyli, według niego, wykluczenie "ofiary zadośćczyniącej" i "przeistoczenia") sprawia, iż wyjaśniają się inne aspekty, skutkiem czego znikają rozbieżności z protestantami, ponieważ zdążając do centrum, do tego, co istotne, spotykamy się z nimi."



w przyszłości Kościoła nie będzie już protestantów i nieprotestantów, powstanie natomiast nowa schizma: ci, co opowiadają się za Soborem, i ci, co są przeciwni Soborowi. To jest zapowiedź profetyczna, ponieważ już jesteśmy w tej sytuacji. Jesteśmy bliżsi wielu protestantom, niż niektórym katolikom, którzy chcą nas bić i zabijać. Obecnie schizma dokonuje się wśród tych, co nie uznają Soboru i powiadają: "Ale jaki Sobór? Sobór Trydencki, tak, to jest Sobór!" I są zdania, że Sobór Watykański II to są kretyństwa /sic!/, które pogrążają Kościół; z drugiej zaś strony są ci, co idą za Papieżem i za Soborem, który uchwalił odnowę Kościoła z tym wszystkim, co to oznacza...

To pękniecie pomiędzy "nowym kościołem" Kiko a Kościołem jest nieuniknione, być może dokona on swojego planu, który zakłada opanowanie Kościoła od wewnątrz i całkowite zmarginalizowanie reszty a zwłaszcza zwolenników Trydentu, ale jak mu sie to nie uda zabierze zabawki i feranję i przeniesie się do innej piaskownicy!
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2011, 14:42:59 pm wysłana przez Jean Raspail » Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 21, 2011, 14:41:41 pm »

Co państwo myślą o tym tekście? Co prawda pochodzi z Ultra Montes, no ale źródłem jest bł. Katarzyna Emmerich. Strasznie niepokoi mnie ten fragment (proszę najpierw żeby przeczytać cały tekst, a potem przeanalizować ten kawałek w tle całego):

http://ultramontes.pl/omlor_anna_katarzyna.htm (Źródło)

Fragment:
Cytuj
"Kiedy mam widzenie Kościoła jako całości, zawsze widzę od północno-zachodniej strony głęboką, czarną otchłań, do której nie dociera żaden promień światła i czuję, że jest to piekło. (...) Oni nie są w prawowicie założonym, żywym Kościele, stanowiącym jedność z Kościołem Walczącym, Cierpiącym i Triumfującym, ani też nie przyjmują Ciała Pana Boga naszego, lecz tylko chleb. Ci, którzy pozostają w błędzie przez nich niezawinionym i którzy pobożnie i gorąco pragną Ciała Jezusa Chrystusa, otrzymują duchową pociechę, jednakże nie przez komunię świętą. Ci którzy z przyzwyczajenia przyjmują komunię świętą, bez tej płomiennej miłości nic nie zyskują; tylko dziecko Kościoła otrzymuje ogromny wzrost siły" (s. 85). "Zobaczyłam niesłychane obrzydliwości rozprzestrzeniające się po całej ziemi, a mój przewodnik rzekł do mnie: «To jest Babel!» – ujrzałam cały kraj w okowach tajnych, wpływowych stowarzyszeń, zaangażowanych w dzieło podobne do budowy wieży Babel. (...) Widziałam jak wszystko obraca się w ruinę, zniszczenie sakralnych przedmiotów, bezbożność i herezję wdzierające się do wnętrza"

Niepokoi mnie to, bo wynikałoby z tego (jeśliby przyjąć interpretację tegoż tekstu jako opisu "Kościoła posoborowego"), że "Nowa Msza" jest nie ważna. Może znajdą państwo jakąś inną interpretację?
Przerażające. Smutne. Czasami dywagowałem nad nieważnością NOM-u , ale swiadomość, że tak mogłoby być jest przerażająca!!!
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 21, 2011, 14:41:50 pm »

To może niech już się zawija.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 21, 2011, 14:47:04 pm »

To może niech już się zawija.

W całej sprawie uderza mnie od dawna całkowita pogarda dla Mszy Św. Wszechczasów duchowieństwa posoborowego i pogarda dla tych, którzy chcą Mszy Św. w połączeniu z adoracją pana Kiko i jego apologetów. Ten rozziew próbowałem tłumaczyć względami ilościowymi, różnicami ideologicznymi, ale może być w tym coś nadprzyrodzonego. Wstręt do Sacrum katolickiego instynktowny, słabo tłumiony, jak wyrzut sumienia.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 25, 2011, 14:42:47 pm »

Choćby poszli na Mszę po katolicku, dalej przyjmowaliby tylko chleb, bo w Chrystusa już nie wierzą. To wydaje mi się sensem wypowiedzi A.K. Emmerich. Po prostu uczestniczą, a już wiary nie można w nich znaleźć. Błogosławiona nic nie mówi o ważności mszy katolickopodobnej.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 25, 2011, 14:58:54 pm »

Cytuj
dalej przyjmowaliby tylko chleb, bo w Chrystusa już nie wierzą
  że jak? Z tego, co wiem, sakramenty to nie sakramentalia i działają ex opere operatum. Ktoś, kto nie wierzy, że w konsekrowanej Hostii jest obecny Chrystus, i tak przyjmuje Chrystusa tam obecnego, jego niewiara nie "wypędza" Chrystusa z Hostii... przyjmuje Go po prostu świętokradzko.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: [1] 2 3 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: <<Anna Katarzyna Emmerich o "nowym kościele">> « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!