Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:48:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Emigracja a nauka Kościoła ;Czy kiedyś Kościół zabraniał emigracji ?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Emigracja a nauka Kościoła ;Czy kiedyś Kościół zabraniał emigracji ?  (Przeczytany 2030 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 25, 2021, 00:03:03 am »

Cytuj
Mnie nie przeszkadzają ci "bolszewicy u władzy". Dziwni to "bolszewicy" co to w Mszach Św. uczestniczą, do Komunii przystępują . .

Panie Fidelissie,
Przystępowanie do Komunii nie stanowi jeszcze kwalifikacji do sprawowania rządu.

Georges Pompidou gdy był premierem Francji powiedział jakoś tak: "Odpieprzcie się od Francuzów, dajcie im żyć i pracować". Jakie to aktualne. Kto teraz formułuje na Zachodzie taki postulat jest: populistą, faszystą i wodą na młyn odwetowców.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 25, 2021, 01:57:12 am »

Georges Pompidou gdy był premierem Francji powiedział jakoś tak: "Odpieprzcie się od Francuzów, dajcie im żyć i pracować". Jakie to aktualne.
Och jakże aktualne.

Wiele lat temu  jeden z moich ulubionych komentatorów politycznych Mike Royko  napisał w jednym ze swoich artykułów: "byłbym najszczęśliwszm człowiekiem gdyby rząd nie wiedział wcale o moim istnieniu". Wtedy, przybywszy świeżo z kraju demokracji ludowej, nie rozumiałem tego tak całkiem, ale dzisiaj... Ech, gdybyż tak żaden rząd nie wiedział o moim istnieniu...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 25, 2021, 07:59:28 am »

Wielu Polaków to potomkowie osadników niemieckich którzy ulegli polonizacji. Moja prababka miała niemieckie pochodzenie....
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 25, 2021, 09:34:06 am »

Jest temat, w ktorym moge sie wypowiedziec. Ja wyjechalem ladnych pare lat temu na dwutygodniowe wakacje do Wielkiej Brytanii. Po 3 dniach bylo mi nudno, wiec znalazlem sobie prace. Na tydzien. Ale zostalem blisko 4 lata. I zostalbym dluzej, ale moja firma (pracuje w branzy IT) zamknela swoj oddzial brytyjski, wiec przenioslem sie do siedziby glownej w Niemczech.


Co do tego, czy Kosciol ma cokolwiek do emigracji...


Arcybiskup Lefebvre urodzil sie we Francji, zmarl i zostal pochowany w Szwajcarii. Wielu ksiezy od czasow odkrycia Ameryki don emigrowalo. Wielu emigrowalo w ramach misji do Afryki. Szacunek i milosc do ojczyzny nie jest mierzona, moim zdaniem, miejscem zamieszkania. Czasem wiecej dla ojczyzny mozna zrobic bedac poza nia :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 25, 2021, 12:20:03 pm »

Re; Rysio;
Panie Fidelissie,
Przystępowanie do Komunii nie stanowi jeszcze kwalifikacji do sprawowania rządu.


Amerykę pan odkrył! A czy ja tak twierdzę? (Zachowały się jeszcze fotografie tow. Bolesława Bieruta , ktory uczęstniczył w procesji  Bożego Ciała. )
Po prostu nie widzę na chwilę obecną partii lepszej , chyba że pan mi takową wykaże.

Lex et Justitia broni się samą piękną nazwą. Nie jestem fanatykiem, ale program i działania popieram.

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 25, 2021, 12:33:38 pm »

A czy ja tak twierdzę?

Rysiaczkowaci lubią taki chwycik erystyczny wkładając w czyjeś usta (a fe! COVID!  ::)) coś, czego nie powiedzieli a potem dzielnie z tym polemizują.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 25, 2021, 12:59:07 pm »

Re; Rysio;

Po prostu nie widzę na chwilę obecną partii lepszej , chyba że pan mi takową wykaże.



Pan Rysio z pania Ececylia (jesli nie myle nick'u) to raczej Wiosna lub partia Razem.




Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 25, 2021, 13:06:03 pm »

re: jwk, Hubertos.

Rozumiemy się. ("Będziemy sie rozumieć - będzie dobrze - nie będziemy się rozumieć - nie będzie dobrze" - dzielnicowy do gospodarza domu Anioła w serialu Alternatywy 4 .)  :)

Pozdrawiam panów.
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2021, 13:13:37 pm wysłana przez Fideliss » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 25, 2021, 16:30:01 pm »

Cytuj
Przystępowanie do Komunii nie stanowi jeszcze kwalifikacji do sprawowania rządu.

Amerykę pan odkrył! A czy ja tak twierdzę?

Cytuj
Mnie nie przeszkadzają ci "bolszewicy u władzy". Dziwni to "bolszewicy" co to w Mszach Św. uczestniczą, do Komunii przystępują . . .

Napisał pan to co napisał; innych kwalifikacji do rządzenia poza uczestnictwem w Mszy św. pan nie wymienił.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #24 dnia: Marca 25, 2021, 20:05:49 pm »

Napisał pan to co napisał; innych kwalifikacji do rządzenia poza uczestnictwem w Mszy św. pan nie wymienił.

Żałosne. Jak cała rysiaczkowczyzna.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #25 dnia: Marca 25, 2021, 20:26:57 pm »

No i co nam czynić trzeba, panie jwk?

Cierpliwie czytać i nie komentować. Po prostu taki gaduła. Gdyby jeszcze pan Sławek tu był! Ło matko! (Ale; miłujmy się wzajemnie).
Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #26 dnia: Marca 26, 2021, 13:04:48 pm »

Ciekawe skąd wzięli nazwę prawo i sprawiedliwość , wtedy można zastanowić się nad tłumaczniem na łacinę.
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 26, 2021, 14:17:06 pm »

Napisał pan to co napisał; innych kwalifikacji do rządzenia poza uczestnictwem w Mszy św. pan nie wymienił.

Żałosne. Jak cała rysiaczkowczyzna.

Żałośnie to panowie komentujecie w kolejnym wątku to samo.
Macie jakieś syndrom sztokholmski z tym PiSem albo po prostu jesteście działaczami tej partii i żyjecie z fruktów, które to daje?
Przecież konstruktywnej krytyki PiS nie wytrzymuje i jest na to cały osobny wątek na tym forum. Wszelkie porównania z Sanacją są jak najbardziej zasadne przy czym historia powtarza się jako farsa - nawet Dyzma się objawił i jest już na szczycie w kluczowej spółce strategicznej. Tak więc farsa trwa i szykuje podłoże pod wieńczący dramat.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #28 dnia: Marca 27, 2021, 23:11:28 pm »

O la, la! A to pana poniosło, panie Sindarin. Ostro. To my się bardzo różnimy. Różnimy się jak budowa genitaliów męskich i żeńskich. Ale jak mówią o tym zbereźni Francuzi - Vive la petite differance!.  :)
Mnie nie przeszkadzają ci "bolszewicy u władzy". Dziwni to "bolszewicy" co to w Mszach Św. uczestniczą, do Komunii przystępują . . . Nie widzę lepszej formacji, chyba że mnie pan pod tym względem oświeci.
Pozdrawiam.

Widzi Pan, ja nie mówię, że jest jakaś lepsza formacja od PiS, ani nie mówię, że jej nie ma. Może tak, może nie, nie w tym rzecz. Rzecz jest w tym, że ci, którzy w tej chwili rządzą, są po prostu bolszewikami albo socjalistami, jak Pan woli łagodniejsze sformułowanie. Prezydent Bierut również swego czasu chadzał na procesje Bożego Ciała i to w kościele przedsoborowym, co zobowiązuje bardziej niż śpiewanie "Barki" na radiomaryjnych novusach. Tak więc nie robi na mnie wrażenia fakt, że elita władzy pokazuje się na mszach. Prezydent Komorowski również przemawiał ongiś na Jasnej Górze. A co mnie przekonuje? Decyzje gospodarcze, sposób walki z pseudopandemią, zamknięcie młodych ludzi w domach na ponad już rok. Wie pan, czym jest młodzież dla Kaczyńskiego i jego sasinowatych piesków? To balast, który trzeba zamknąć w domach, bo jest rozsadnikiem morderczego wirusa. Stąd należało zamknąć szkoły, aby w naszej pięknej ojczyźnie nie zarażali naszych wspaniałych seniorów, co to według pana Morawieckiego sól ziemi stanowią. Tak, dokładnie taki komunikat dostali młodzi ludzie: mamy w rzyci wasze depresje, wasze niedouczenie, krzywe kręgosłupy i uzależnienie od komputerów, mamy to po prostu gdzieś, bo ważniejsi są dla nas seniorzy, którzy na nas głosują. Wy natomiast macie "uczyć się" zdalnie, a jako pocieszenie możemy wam zaproponować patriotyczno-insurekcyjny paździerz i pohukiwania ministra Czarnka. Poza tym szykujemy SZPoN, czyli System Zdalnej Pracy oraz Nauki, który ruszy od września tego roku, co znaczy, że ŻADNEGO powrotu do normalnej nauki nie będzie. Powtórzę więc raz jeszcze: tu nie ma przyszłości dla młodych, ten kraj się na nich wypiął.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Emigracja a nauka Kościoła ;Czy kiedyś Kościół zabraniał emigracji ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!