Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 10:34:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: prośba
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: prośba  (Przeczytany 13755 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #60 dnia: Października 02, 2009, 14:19:49 pm »

Mam nadzieje,ze juz Pan sobie odpusci w zwiazku z moja osoba.Przeprosilem wszystkich ktorzy poczuli sie w jakikolwiek sposob dotknieci w watku PAX.Nie chce sie juz wiecej klocic.Natomiast uwazam,ze troche Pan tez przesadza z tymi moimi wypowiedziami Panie Krzysztofie Cz.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #61 dnia: Października 02, 2009, 14:24:09 pm »

Aha,i pewnie sie Pan ogromnie zdziwi,ale ja do FSSPX nie mam nic. "Kibicuje" im juz bardzo dlugo :).Natomiast nie uwazam zeby przez to patrzec tylko przez pryzmat klapek na oczach.Nie uwazam tez,ze nie moge powiedziec odnsnie Bractwa co mogloby sie nie spodobac innym.Przeciez nie o to chyba w tym chodzi wszystkim.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #62 dnia: Października 02, 2009, 14:25:00 pm »

P. kurak przeprosił ogólnie wszystkich za złośliwość. Linku nie podam, bo szukanie zajęło by mi pół dnia...

Czyli Sz. Pan kurak uważa, że kaplice FSSPX "to w sumie garaże, na postindultach oprawa Mszy jest ładniejsza (kadzidło, schola). Jeśli chodzi o ortodoksyjnośc kazań to jest ona taka sama w jednym i drugim miejscu, natomiast co do rubryk - to ich przestrzeganie lepiej wyglada w na postindulcie." I proszę mi nie zarzucać, że zmieniłem słowa Sz. Pana porysa - tak Pan porys odnosił się do jednej kaplicy, ale Pan kurak wyciągnął wnioski na "kaplice FSSPX"!
Co do "garażów, to niestety miał rację (ale nikt normalny nie wymaga, żeby od razu była gotycka katedra...)
Owszem - podpada to pod "krzywdzące uogólnienie" (i pod nieuprawnione uogólnienie - jeśli chodzi o "postindulty") - tyle, że wystarczyło by wskazać DWIE kaplice - i opinia jest uprawniona (a to się zapewne da znaleźć)

Sz. Panie, może nawet "wszyscy" o tym pamiętają, to znaczy co mają załóżmy od 500 wpisów wzwyż, ale to forum czytają osoby nowe, postronne, księża itd.
Co pan zatem proponuje? Stopka jest niewątpliwie "prolefebrystowska". Swoją drogą opinię p. Szmulki "stopka o panu świadczy" odebrałem najpierw jako pochwałę...

Nota bene - jeśli chodzi o liturgię to bliżej się czuje związany z tradycyjnymi luteranami* niż z "kościołem posoborowym" - czyli tym rażąco odchodzącym od rubryk...

*niektórzy tradycyjni luteranie mogą mieć nawet ważne sakramenty...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #63 dnia: Października 02, 2009, 14:43:44 pm »

Stopka jest niewątpliwie "prolefebrystowska".

No cóż, w tym wypadku, wypadałoby w takim razie oddać głos nuworyszom (całkowitym) i gościom na forum, jak to odebrali (odbierają)...

Nota bene - jeśli chodzi o liturgię to bliżej się czuje związany z tradycyjnymi luteranami* niż z "kościołem posoborowym" - czyli tym rażąco odchodzącym od rubryk...

Tego nie śmiałbym napisać, być może z powodu zbyt małej wiedzy o "tradycyjnych luteranach". Ale to już uwaga "poza konkursem".
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #64 dnia: Października 02, 2009, 14:56:19 pm »

No cóż, w tym wypadku, wypadałoby w takim razie oddać głos nuworyszom (całkowitym) i gościom na forum, jak to odebrali (odbierają)...
Z tego co wiem, nikt się na nią do teraz nie skarżył...

Tego nie śmiałbym napisać, być może z powodu zbyt małej wiedzy o "tradycyjnych luteranach". Ale to już uwaga "poza konkursem".
Uściślając - mam na myśli głównie ofiary "cuius regio eius religio" - tych którzy "stali się luteranami", bo monarcha tak zarządził - choć w swoich praktykach nie zmienili nic. zaś pod "kościół posoborowy" rozumiem tych, którzy nie mają właściwej intencji przy sprawowaniu 'Eucharystii'....
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #65 dnia: Października 05, 2009, 02:25:05 am »

Uściślając - mam na myśli głównie ofiary "cuius regio eius religio" - tych którzy "stali się luteranami", bo monarcha tak zarządził - choć w swoich praktykach nie zmienili nic. zaś pod "kościół posoborowy" rozumiem tych, którzy nie mają właściwej intencji przy sprawowaniu 'Eucharystii'....
Miałoby to sens, ale u ilu takich mogła przetrwać katolicka doktryna?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #66 dnia: Października 05, 2009, 10:18:47 am »

Miałoby to sens, ale u ilu takich mogła przetrwać katolicka doktryna?
"Lex orandi, lex credendi". Jeśli liturgię mają (mieli?) niezmienioną, to i doktryna mogła się zachować...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: prośba « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!