Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:00:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: prośba
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: prośba  (Przeczytany 13724 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #30 dnia: Października 02, 2009, 12:25:28 pm »

@ szkielet
Tak, tak! Wszyscy jesteśmy Administratorami :)
Nie, chodziło mi o to, że znów tworzy Pan sztuczny podział i kogoś wyróżnia nie biorąc pod uwagę tego że czyniąc to może Pan kogoś urazić.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #31 dnia: Października 02, 2009, 12:26:11 pm »

Cytuj
Pani Szmulka, podobnie jak kazdy inny czytelnik nie znajacy bonmotu owego biskupa, wprowadzona zostala w blad. To nie to samo co emocje.

Jeśli się ma wątpliwości to można pytać na pw a nie tworzyć kolejną aferę na forum.

Cytuj
Pragnę Pani przypomnieć (poinformować?), że pani Szmulka jest na FK od początku albo jeszcze dłużej ;-) Ze względu na to oraz na wiele innych spraw należy Jej się tutaj wyjątkowe traktowanie.
No więc jednak są równi i równiejsi.

a inne można wymyślać od nie wiadomo czego pod ich nieobecność bo mają zły avatar wg mniemanie niektórych.



Ok, przesadziłem wtedy. Przepraszam.

Spoko ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #32 dnia: Października 02, 2009, 12:40:49 pm »

Jeśli się ma wątpliwości to można pytać na pw a nie tworzyć kolejną aferę na forum.

Watpliwosci?? Jak napisze publicznie ze blizej mi do Wiridiany niz do ladacznicy, to bedzie to Pani ze mna wyjasniala na priwa??
Czy do Panstwa nie dociera, ze ta stopka, bez odniesienia do oryginalu, jest po prostu obrazliwa?
Caly czas zachowuja sie Panstwo jak niegrzeczne, zle wychowane dzieci, i kiedy ktos zwraca na to uwage, nazywacie to "czepialstwem". Ja bym sie nie czepiala, gdyby Was wychowano tak, byscie nie pisali obrazliwych rzeczy.

należy Jej się tutaj wyjątkowe traktowanie.

Dziekuje, ale kompletnie nie potrzebuje specjalnego traktowania. Poniewaz wiem, ze dyskutuje na tym forum w dobrej i szczerej wierze, w poszukiwaniu prawdy i tylko prawdy, zatem nie jest mi potrzebna specjalna protekcja. Bardziej sie ona przyda ludziom falszywym i dwulicowym, prawda obroni sie sama.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #33 dnia: Października 02, 2009, 12:43:46 pm »

Nie, chodziło mi o to, że znów tworzy Pan sztuczny podział i kogoś wyróżnia nie biorąc pod uwagę tego że czyniąc to może Pan kogoś urazić.
Jak to znów tworzę sztuczny podział? Kiedy coś takiego miało wcześniej miejsce? Nie tworzę sztucznego podziału, tylko wskazuję na istnienie rzeczywistego podziału, który jest, był i będzie - co jest całkowicie naturalne i który tworzy się w każdej grupie. I to nie ja kogoś wyróżniłem tylko ta osoba sama się już dawno wyróżniła, jeszcze na forum Fidelitas dzięki swoimi jakościowym wypowiedziom oraz działaniami poza forum.

Jeśli się ma wątpliwości to można pytać na pw a nie tworzyć kolejną aferę na forum.
Musi mi Pani uwierzyć na słowo, ale gdy  nie było na FK "barkowców" to nie było tego typu afer.
Tutaj nie chodzi o równych i równiejszych, a raczej lepszych i gorszych, bardziej zasłużonych i tych mniej, sympatycznych i niesympatycznych i wreszcie tych którzy są tutaj od zawsze oraz tych napływowych..
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #34 dnia: Października 02, 2009, 12:45:09 pm »

No więc jednak są równi i równiejsi.

Zupelnie jak w zyciu. Nic bardziej normalnego.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Października 02, 2009, 12:46:21 pm »

Czy do Panstwa nie dociera, ze ta stopka, bez odniesienia do oryginalu, jest po prostu obrazliwa?
Caly czas zachowuja sie Panstwo jak niegrzeczne, zle wychowane dzieci, i kiedy ktos zwraca na to uwage, nazywacie to "czepialstwem". Ja bym sie nie czepiala,

Nie jest. Ja sie z tym zgadzam: bliżej mi do lefebrystów niż do luteran. To jest oczywisty fakt dla katolika, który wie kim są luteranie a kim lefebryści.
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #36 dnia: Października 02, 2009, 12:48:49 pm »

1) Pan Tato w tym wątku miał wielki talent używania słów, które nie znaczą tego, co chciał wyrazić. Przez co - chcąc czy nie - sprowokował niepotrzebne dyskusje. Przykłady "mix rytów NOM i 1962 na przemian", czy też "jedyny przyzwoity kapłan we Wrocławiu". Jeśli ktoś nie potrafi odnaleźć sensu w kontekście wypowiedzi - robi aferę

Sprawę "mix-ów" wyjaśniła Sz. Pani Szmulka, ale jak ktoś woli pisać niż czytać to potem takie są efekty. EDIT To oczywiście nie do Pana!
co do "przyzwoitego" to Sz. Pan Tato wyjaśniał sprawę, a i Pan podał znaczenie słowa przyzwoity.

2. Co do pytania - czy mi to przeszkadza - czasem. Ale to mój problem...

Jest Pan moderatorem tak jak i Oni, a nie jest to funkcja dożywotnia, z której nie można zrezygnować. Jeśli przeszkadza w niewielkim stopniu to OK :(, ale jeśli bardziej to można dążyć do zmian lub samemu zrezygnować.

3. Co do oceny ich pracy - do p. Kurka nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Do p. AO - mam zastrzeżenie co do stopki - ale pomimo to nie nadużył on nigdy swoich uprawnień moderatora

Próbka Sz. Pana kuraka (tekst pogrubiony)

1)
Cytat: szkielet  Październik 01, 2009, 23:36:35
ma pani wielki talent czepiania sie słów i wyrywania zdań z kontekstu, aby coś udowodnić (sobie??)

Podpisuje sie obiema rencami i nogami  
Poza tym Pani Murka ma ewidentnie czepialski charakter


2)
Cytat: Mateusz  Dzisiaj o 08:14:48
A pani Murka niech weżmie sobie do serca inne słowa F. Maurera i ........ spada stąd.

He he Panie Mateuszu,to niemozliwe.Ta Pani juz to przechodzila,Forum plakalo.. No i jak tu nie wrocic,prawda?  

Cytat: Mateusz  Dzisiaj o 08:14:48
Heh, znaczy, ze Gwiazda taa? A autografy też rozdaje ?

Moze tak,ale kto by chcial? To taki typ na Forum,ktory jest najmadrzejszy i wszystko wie.Aha, i jej logika jest jedyna sluszna.  

Niech Pan juz nie przesadza z ta intelektualnoscia Pani Murki.


Nie ma Pan najmniejszych zastrzeżeń Sz. Panie jp7...

3)
Cytat: kurak  Wrzesień 25, 2009, 10:03:02
2.Bylem w kaplicy pierwszy raz na mojej pierwszej Mszy w zyciu we Wrocławiu jak byla jeszcze kaplica dawno dawno temu.Odprawial x.Wesołek.Nie bede juz opowiadal moich wrazen estetycznych tej Mszy bo nie w tym sens. Natomiast co to ma do rzeczy?Nie mozna poprostu przyznac,ze icj kaplice to "garaze"?Przeciez to w niczym im nie ubliza ani niczego nie umniejsza.

Czyli był Pan raz, siłą rzeczy w jednej kaplicy.

Ale napisał Pan

"Jesli chodzi o kaplice FSSPX to jest to niestety tak jak pisal Pan porys i poki co nie zanosi sie by bylo inaczej."

Przypomnijmy co napisał Sz. Pan porys

Cytat: porys  Wrzesień 24, 2009, 17:59:40
"Lepiej jednak w Kosciele św. Ducha w Bytomiu - nie to, ze coś mam do FSSPX - ale ich kaplica to w sumie garaż, a w Bytomiu oprawa Mszy jest ładniejsza (kadzidło, schola).
Jeśli chodzi o ortodoksyjnośc kazań to jest ona taka sama w jednym i drugim miejscu, natomiast co do rubryk - to ich przestrzeganie lepiej wyglada w Bytomiu."


I Sz. Pan to potwierdza po jednorazowym pobycie w jednej kaplicy FSSPX. Więcej pytań nie mam.

Wśród ludzi przyzwoitych to się nazywa oszczerstwo.

A dla mnie te slowa to prawda, nie oszczerstwo.




Co do Sz. Pana AO
Hmm... Ma Pan jedynie zastrzeżenia co do stopki, rozumiem, że np. to:

Cytat: Antiquus_ordo  Wrzesień 25, 2009, 07:44:20
Poza tym, bez wiedzy prałata i tak nikt nigdzie celebracji nie zacznie, kolejnych taka jest umowa z abp.  
Cytat: radek buczyński  Wrzesień 25, 2009, 09:10:15
Pan Antiquus_ordo raczył zarzucic nimb tajemniczo ści przedięwzieciu Pana Luka. Zatem niech stosuje sie do swoich zasad i ujawni umowe z abp.
Cytat: Antiquus_ordo  Wrzesień 25, 2009, 09:15:45
Nie ma żadnej umowy...

nie dyskwalifikuje osoby jako moderatora katolickiego forum? Wg. mnie to jest kłamstwo.
I to nie jedyne wypadki przy pracy Sz. Pana AO, które wiele osób odczuło na własnej "skórze"


4. Co do zachowania na forum - tu ewidentną, choć raczej nieumyślną winę ponosi p. Tato. Cała reszta bierze się z prób zrozumienia jego wypowiedzi - i tego konsekwencji.

Nie wiem czy Pan czytał ten wątek
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1486.0.html
ale zaczęło się od Sz. Pana jedama (pomijam poboczny wątek sedecki) a zaraz potem ze "słuszną krytyką" wystąpił nie kto inny jak Sz. Pan AO:

Wydaje mi się, że z pomysłem należny najpierw skierować się do kapłanów którzy sprawą we Wrocławiu się zajmują. Temat fantastycznie marzycielski...

Cała reszta bierze się z wypowiedzi Sz. Panów jedama i AO a nie Sz. Pana Tato.


5. Dlaczego nie reaguje: przyczyna dalsza: aktualne jestem chory, co ogranicza moją percepcję, oraz przekroczyłem limit transferu na łączu domowym. Przez kilka dni z tych powodów w ogóle nie wchodziłem na forum, a teraz wątki otwierają mi się po kilka minut każdy. Przyczyna bliższa: w tym momencie nie potrafię zareagować, bo aby ukrócić przyczynę problemów - jest za późno, zaś w dalszej dyskusji - każda ze stron ma trochę racji, z tym, że dyskutują nie z forowiczami, ale z tym, co sądzą, ze druga strona myśli. Obłęd, z którego nie da się wyjść...
O sposobie na ukrócenie problemów właśnie piszę - gdyby Sz. P. AO nie był moderatorem tylko kto inny to po uwadze Sz. Pana AO w wątku Pana LUK-a, rozsądny i sprawiedliwy moderator momentalnie wyrzuciłby taką wypowiedź jako nic nie wnoszącą do inicjatywy Sz. Pana LUK-a i nie byłoby całej dyskusji.


6. Pani Szmulka w przypadku stopki p. szkieleta dała się ponieść emocją. Pewien biskup rzekł był "Bliżej mi do luteran niż lefebrystów", stopka p. szkieleta jest literalnym zaprzeczeniem tego zdania - ani w intencji, ani w treści nic obraźliwego nie ma.
Nie, Pani Szmulka zareagowała tak jak każdy kto nie zna niuansów stopki Sz. Pana szkieleta. Obawiam się, że niektórzy z uczestników forum tak się odizolowali od świata rzeczywistego, że nie zdają sobie sprawy m.in. z tego, że na FK wchodzą także osoby nowe, postronne, księża itd.
I jedną z pierwszych informacji jaką dostają na tradycyjnym katolickim forum, jest to, że jednemu z moderatorów bliżej do "lefebrystów niż do luteran ;D"
Wg. m.in. Pana i Pana szkieleta wszystkie te osoby od razu pojmą aluzję do jakiegoś tam biskupa. Myślę, że takim osobom potrzebny jest dłuższy odwyk od forum, żeby po kilku miesiącach np. mogli spojrzeć na FK z zewnątrz i zdziwiliby się z pewnością jak wiele tutejszego slangu jest dla nich niezrozumiałego. Tym bardziej dla osób po raz pierwszy wchodzących na FK.

No cóż, jestem trochę zaskoczony analizą Sz. Pana, ale po części chociaż wolę to złożyć na karb choroby a nie np. na umiłowanie Św. Spokoja...
Zdrowia życzę!
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 12:53:02 pm wysłana przez Krzysztof Cz. » Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #37 dnia: Października 02, 2009, 12:50:37 pm »

Musi mi Pani uwierzyć na słowo, ale gdy  nie było na FK "barkowców" to nie było tego typu afer.

Kogo to obchodzi. Naplyw "barkowcow" sami "barkowcy" poczytuja sobie za zasluge i owoc wytrwalej pracy u podstaw na modern-forach. Komu sie nie podoba ich zachowanie, ten jest czepialski.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #38 dnia: Października 02, 2009, 12:55:36 pm »

Powtarzam, nawet gdyby stopka p. Szkieleta nie była parafrazą, to w stwierdzeniu ,,bliżej mi do lefebrystów niż do luteran'' nie ma nic obraźliwego - to jest fakt. Za to obraźliwe jest gloszenie przez lefebrystów poglądu, że nie wolno uczestniczyć w Mszach Trydenckich sprawowanych przez birytualistów.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #39 dnia: Października 02, 2009, 12:57:55 pm »

Panie Mateuszu niech pan nie zmyśla, nikt tak nie twierdził.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #40 dnia: Października 02, 2009, 13:00:00 pm »

Panie Mateuszu, Pan nie jest w ogole z tradilandu. Pana zdanie nt. lefebrystow i luteran, i Pana wartosciowanie swojej don odleglosci, nie maja najmniejszego znaczenia w sprawie. Proponuje, by Pan odpuscil sobie wcieranie sie miedzy wodke a zakaske w wewnetrzenych sprawach tradiswiatka. To naprawde Pana nie dotyczy. Pan se pojdzie pogadac w jakims neutralnym watku.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #41 dnia: Października 02, 2009, 13:01:41 pm »

Panie Mateuszu, Pan nie jest w ogole z tradilandu. Pana zdanie nt. lefebrystow i luteran, i Pana wartosciowanie swojej don odleglosci, nie maja najmniejszego znaczenia w sprawie. Proponuje, by Pan odpuscil sobie wcieranie sie miedzy wodke a zakaske w wewnetrzenych sprawach tradiswiatka. To naprawde Pana nie dotyczy. Pan se pojdzie pogadac w jakims neutralnym watku.
Prosze bez wycieczek osobistych.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #42 dnia: Października 02, 2009, 13:06:44 pm »

Prosze bez wycieczek osobistych.

Szanowny Panie, tak całkiem na marginesie - nie czuje Pan żadnego dyskomfortu moralnego w moderowaniu akurat tego wątku???
Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Października 02, 2009, 13:07:16 pm »

Panie Murko ja jestem katolikiem i jako katolik mam prawo twierdzić: bliżej mi do lefebrystów niż do luteran. To, że niektórym tradsom bliżej do np. sedeków niż do Papieża to nie mój problem. A wcięła to się niedawno Pani na nieswoje wrocławskie podwórko i narobiła pasztetu czepiając się p. Szkieleta. Dlatego proszę łaskawie, żeby nie wywoływała Pani nowej awantury tylko poszła sobie lepiej do innego wątku.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #44 dnia: Października 02, 2009, 13:10:51 pm »

Prosze bez wycieczek osobistych.

Szanowny Panie, tak całkiem na marginesie - nie czuje Pan żadnego dyskomfortu moralnego w moderowaniu akurat tego wątku???

Szanowny Panie, czepia się mnie Pan od jakiegoś czasu. Jeśli ma Pan mi coś do zarzucenia i ma pan jakieś problemy związane z moją osobą to zapraszam Pana na priva. A jeśli nie to niech się Pan zajmie czymś innym.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: prośba « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!