Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:31:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: prośba
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: prośba  (Przeczytany 13712 razy)
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« dnia: Kwietnia 21, 2009, 21:05:50 pm »


Pan WIedhold napisal i zamknal dyskusje.

Cytuj
*****
Wiadomości: 102
Wiedhold
Administrator
uczestnik



Zobacz profil Prywatna wiadomość (Offline)
   
   
Odp: Wykład ks.Jana Jenkinsa FSSPX w Lublinie: "Czy można dwóm panom służyć?"
« Odpowiedz #42 : Kwiecień 20, 2009, 22:55:47 »
   
Dobra, koniec tego wątku. Wkrótce wątek zostanie całkiem usunięty, gdyż zaśmieca forum.

Obawiam sie, ze jesli dalej tak bedzie, to z zalem pozegnam to forum.

Najpierw ktos umieszcza informacje, pozniej "trole" krytykuja wszystko prewencyjnie, pozniej ktos usiluje zwrocic uwage na niestosownosc takiego zachowania, pozniej moderatorzy informuja, ze beda usuwac komentarze osob usilujacych nawiazywac do tematu, a pozniej watek sie zamyka i informuje, ze bedzie usuniety.
Golym okiem widac, ze idea nie powtorzenia bledow z forum fidelitas zostala zapomniana i powoli tutejsi moderqtorzy zaczynaja robic to, przed czym, jako zwykli uczestnicy,  uciekli z fidelitasu.
Jesli Panowie Moderatorzy, nadal bedziecie traktowac uczestnikow jak "sluszniejszych", bo z pogladami, jak Wasze i "nieslusznych", bo z pogladami rozniacymi sie od Waszych, to dam sobie spokoj.


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2009, 21:07:46 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 21, 2009, 21:12:30 pm »

Z żalem informuję, z p. Wiedhold raz już mi się naraził z zamknięciem pewnego wątku przez co popieram stanowisko pana Krzysztofa.
Póki co pilnie obserwuję.
Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 21, 2009, 21:40:13 pm »

Wątek. o którym pisze p. Krzysztof został zamknięty, gdyż prowadzona w nim dyskusja zamieniła się w pyskówkę, zaś wątek p. Fidelisa, dlatego, że padały w nim zwroty urągające dobremu smakowi i elementarnym zasadom kultury. Taka linia moderacji będzie kontynuowana, aby uchronić przekształcenie się forum w chlew.
Cenzura nie ma związku z merytoryczną zawartością wątków i w przeciwieństwie do forum.piusx.org.pl nie wycinamy informacji niezgodnych z "jedynie słuszną linią".
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 21, 2009, 21:45:34 pm »

Jeśli chodzi o wątek p. Fidelisa, to nie zgodzę się. Było wiele próśb do Moderatorów o szybką reakcje w momencie intensywnego "trollowania". Bez żadnego efektu. Czegoś takiego nigdy na tym Forum nie było. Zamknięcie wątku (być może "nieistotnego", "nic nie wnoszącego", ale za to dającego odetchnąć), było nie fair.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 21, 2009, 21:58:01 pm »

Pana Wiedholda zaczyna ponosić.
A ja sobie spokojnie obserwuję i pykam fajeczkę.
Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 21, 2009, 22:25:32 pm »

Moderacja nie nadąża z rozważaniem sensowności każdej wypowiedzi padającej na forum. Dziennie zdarza się ich nawet do 250. Aby je wszystkie analizować i kasować pojedyncze posty trzeba by zatrudnić kilka osób na etacie. Dlatego wyciągana jest odpowiedzialność zbiorowa wobec uczestników dyskusji. Czasem zdarza się wraz z plewami wyrzucić ziarno.
Panie Fidelisie, kiedyś dokonywał pan okresowej oceny poziomu forum. Chyba zbytnio przejąłem się Pana uwagami, gdy tymczasem do Pana stanowiska na temat forum wkradł się najwyraźniej jakiś "swąd szatana", dyscyplina zaczęła być łagodzona, powaga problematyki trywializowana, osobiste ambicje przedkładane nad dobro sprawy, broniony pluralizm wypowiedzi najniższych lotów z wartościowymi tekstami, krytyka działania praktyk inkwizycyjnych moderacji, itd...
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 21, 2009, 22:47:53 pm »

gdy tymczasem do Pana stanowiska na temat forum wkradł się najwyraźniej jakiś "swąd szatana", dyscyplina zaczęła być łagodzona, powaga problematyki trywializowana, osobiste ambicje przedkładane nad dobro sprawy, broniony pluralizm wypowiedzi najniższych lotów z wartościowymi tekstami, krytyka działania praktyk inkwizycyjnych moderacji, itd...

 ;D ;D ;D... No to już po mnie! Poczułem się jak na ekzekutywie partyjnej w latach 50-tych. Pójdę w odstawkę. Jako członka plenum Kumitetu Cyntralnygo tego forum po takiej krytyce czeka mnie ambasadorstwo w Ułan Bator.
 
(Panie Wiedhold, lubię pana. I really do)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 22, 2009, 07:29:48 am »


Pan WIedhold napisal i zamknal dyskusje.

Cytuj
*****
Wiadomości: 102
Wiedhold
Administrator
uczestnik



Zobacz profil Prywatna wiadomość (Offline)
   
   
Odp: Wykład ks.Jana Jenkinsa FSSPX w Lublinie: "Czy można dwóm panom służyć?"
« Odpowiedz #42 : Kwiecień 20, 2009, 22:55:47 »
   
Dobra, koniec tego wątku. Wkrótce wątek zostanie całkiem usunięty, gdyż zaśmieca forum.

Obawiam sie, ze jesli dalej tak bedzie, to z zalem pozegnam to forum.

Najpierw ktos umieszcza informacje, pozniej "trole" krytykuja wszystko prewencyjnie, pozniej ktos usiluje zwrocic uwage na niestosownosc takiego zachowania, pozniej moderatorzy informuja, ze beda usuwac komentarze osob usilujacych nawiazywac do tematu, a pozniej watek sie zamyka i informuje, ze bedzie usuniety.
Golym okiem widac, ze idea nie powtorzenia bledow z forum fidelitas zostala zapomniana i powoli tutejsi moderqtorzy zaczynaja robic to, przed czym, jako zwykli uczestnicy,  uciekli z fidelitasu.
Jesli Panowie Moderatorzy, nadal bedziecie traktowac uczestnikow jak "sluszniejszych", bo z pogladami, jak Wasze i "nieslusznych", bo z pogladami rozniacymi sie od Waszych, to dam sobie spokoj.




Probami nawiazania do meritum nazywa pan jak to ujal pan jp7 "zlote mysli" pana Zygmunta odnoszace sie do jakichs prywatnych zatargow z p. Krusejderem > Chyba pan kpi
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 22, 2009, 09:19:22 am »

Nie wydaje mi się, że ów wątek powinien być zamknięty na stałe. Ot, wiele rozmów na tym forum sprowadza się do jednego: FSSPX (np. seminaria tradycyjne, pewnie połowa z 8 stron jest temu poświęcona). Widać tak trzeba ...

Gdy zacząłem rozmawiać z uzytkownikiem "Zygmunt" jego językiem, w sposób, w jaki zwykle dyskutuje on ze wszystkimi na tem forum, poczytał on to sobie za wielką obrazę i co gorsze, zaczął swe urojenia przerzucać na Bogu ducha winnego x. Tomasza z Zielonki. Do tej pory nie przeprosił go za te oszczerstwa; mnie przepraszać nie musi, bo nic mi po przepraszaniu przez anonima.

Jeśli Pan, panie Krzysztofie, tego nie widzi, to zyje Pan w innym świecie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 22, 2009, 12:12:44 pm »

No cóż, po tym co mnie spotkało w wątku o neo, uważam,że moderacja wybiera sobie "słuszne" i "niesłuszne" pyskówki.
Od początku forum pewne zachowania moderatorów uważałem za... "niezrozumiałe"

Dwa lata temu Szanowny Pan Tomek Torquemada uznał mnie za prowokatora, bezpodstawnie, ale cóż. W tym samym wątku Szanowny Pan Fidelis uznał moje pytania za dziwne tym niemniej po moim wytłumaczeniu potrafił to przyjąć do wiadomości i uszanować - Sz. P. moderator już nie, On już zdecydował - zostałem prowokatorem.
Myślę, że jest to szerszy problem wielu (nie wszystkich!) młodych i bardzo młodych ludzi - jeśli ktoś ma inny charakter, styl wypowiedzi, mentalność niż ja to na pewno prowokator albo chory psychicznie i trzeba się od niego odseparować i ostrzec innych. Kolejnym problemem jest umiejętność przyznania się do błędu - tutejsi moderatorzy (pomijam Szanownego Pana jp7 - nawet nie wiedziałem, że nim jest  :)) mają specyficzne poczucie "pewności siebie". Na tym tle całkiem inaczej wypada np. Szanowny Pan pio, który kiedyś kogoś zabanował (chyba Szanownego Pana Aspergesa?), ale jak sam później przyznał, przeczytał wszystkie wypowiedzi "banity", cofnął bana, przeprosił i prosił o powrót na forum.

Co do Szanownego Pana Antiquus Ordo - najbardziej utkwiło mi w pamięci trwające wiele miesięcy "zwracanie uwagi" Szanownemu Panu macowi na ortografię, gramatykę i co tam jeszcze. Inne osoby zwróciły uwagę Sz. Panu macowi dwa, trzy razy, obiecał, że będzie się starał, i dla nich sprawa była zamknięta, natomiast Sz. Pan AO uznał za swój święty obowiązek nieomal skanować każdą wypowiedź Szanownego Pana maca i dać odpór niepoprawnej polszczyźnie. Czasami, nie było dnia, żebym po otworzeniu FK nie widział połajanek Sz. Pana maca. Ale w tym wszystkim najbardziej spodobała mi się reakcja Sz. Pana maca - kilka razy napisał, że będzie się starał o poprawę, po czym przestał reagować na złośliwości Sz. Pana AO :). Reakcją były trwające jeszcze przez pewien czas "życzliwe" uwagi, ale w myśl zasady "nie karmić trolla", wreszcie Sz. Pan AO dał sobie spokój.
Drugą rzeczą, która mi utkwiła w pamięci była uwaga Sz. Pana AO, moderatora katolickiego FK, dotycząca wykładu i Mszy Św. x. Karola we Wrocławiu. Streszczała się ona w słowach "po co tu przyjeżdża, niech sobie jedzie gdzie indziej, my tu już mamy swoją Mszę Św. (czy też swoje tradycyjne środowisko)". Żenada. Tu wychodzi też podejście części środowisk postindultowych (jak to nazywam), do sposobów i celu działania - my już mamy swoją mszę, reszta nas nie interesuje - to co poniektórzy zarzucają ciągle FSSPX. Niestety i w Toruniu co poniektórzy "postindultowcy" mają "dziwnego ducha". Gdy zaczynali, pomagaliśmy im, pewnie niewiele, ale wyciągnęliśmy rękę i okazaliśmy, że nie czujemy z ich strony "zagrożenia", lecz chcemy współpracować i pomagać. Po czym, o ile dobrze pamiętam czytając z musu FF (gdy padło FK) natknąłem się na wypowiedź Szanownego Pana filipaaz mówiąc eufemistycznie niezbyt przychylną dla FSSPX - czym mu zawiniliśmy nie mam pojęcia, mam nadzieję, że nie tym, że w Toruniu jest kaplica FSSPX. W ten sposób nie buduje się współpracy. W Lublinie FSSPX jak się dowiedziałem to jacyś niemal nacjonaliści, i oczywiście wszyscy ze wsi (nie mam nic przeciwko wsi :), też mieszkam na wsi, ale taki był przekaz, że tam nikt z Lublina nie chodzi), W Warszawie wiadomo - matoliki; w Łodzi, cóż, dyskusje trwają cały czas na forum itd.
Dochodzi sprawa Wielkiej Krajowej Organizacja, która oczywiście reprezentuje wszystkich polskich tradycjonalistów - niektórzy są zbyt młodzi żeby pamiętać czasy Komitetu Centralnego. Myślę, że lepiej jak takie Ogromne Organizacje powstałe w wielu miastach zajmą się odwojowywaniem po kolei parafii w swoich miastach i "kaptowaniem" proboszczów i wikarych niż reprezentowaniem tradiświadka w rozmowach z np. KEP-em.

Co do Szanownego Pana Wiedholda - na info na forum o zbiórce pieniędzy na serwer odpowiedziałem prosząc o nr konta (tak jak informowano w poście) - było to w zeszłym roku, do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Nie wiem czy dlatego, że jestem lasandrystą, czy też dlatego, że wśród niektórych moderatorów uznany zostałem za prowokatora    :o
Może jednak okaże się, że list nie doszedł albo zapomniał Pan odpowiedzieć - szczerze mówiąc mam taką nadzieję, przynajmniej na tym forum wolałbym nie uchodzić za "trędowatego" :)))
I oczywiście Sz. Pan Wiedhold nie omieszkał przy okazji dyskusji o moderacji na FK dorzucić kamyczek do ogródka fsspx - co to ma wspólnego z wątkiem nie wiadomo, ale opanować się trudno prawda?

Przy okazji :) - Szanowny Pan Krusajder, który też nie omieszka przy każdej okazji być czujny jak ormowiec i za każdą nadarzającą się okazję przyładować w FSSPX. Ostatni przykład - info o wykładzie x. Jenkinsa. Pomijam już fakt skandalicznego pisania per Jenkins; no cóż, Czcigodny Poseł Niesiołowski ma dobrych następców: "rydzyk to, rydzyk tamto".
Uwagi o części wiernych chodzących do kaplic FSSPX - matoliki
Konfabulacje, że w kaplicach FSSPX jest ciągła rotacja wiernych (nie jestem pewien czy nie było coś o max dwóch latach) - w Toruniu z tych osób, które widziałem 10 lat temu, jeśli nie 100% to 90% jest nadal.
Skromność też nie jest mocną stroną Sz. Pana Krusajdera - od dłuższego czasu "przemyca" taką oto myśl, że FSSPX robiło kilka lat a nawet miesięcy taktyczne błędy, i On oczywiście zwracał na to uwagę w Swoich artykułach, po czym, mniej więcej koło Nowego Roku Bractwo, wg. Pana Krusajdera, zmieniło taktykę na taką jaką On doradzał i teraz już robi dobrze :) Jak to dobrze, że biskupi Bractwa studiują pilnie dzieła Sz. Pana Krusajdera ;)
I jeszcze jedno, Sz. Panie Krusajder, argument do Szanownego Pana Zygmunta, że nie będzie mu tu jakiś anonim imputował jest szczytem megalomanii - zapewniam, że jeśli nie dla większości to dla wielu czytających to forum jest Sz. Pan równie anonimowy co Sz. Pan Zygmunt.
Ale jak już Szanowny Pan jp7, moderator :), w jednym z wątków zwraca uwagę Szanownemu Panu Krusajderowi, że nie spodziewał się po nim tak niskiego poziomu...

uff, zapewniam, że nawet jeśli wylecę po tym poście, to wielkiej szkody mi, a tym bardziej forum, Sz. Panowie moderatorzy nie zrobią :)

Jak widać niewiele piszę (podobnie jak na Forum Wszechczasów - miałem tam niewiele ponad 100 wpisów, a dołączyłem na samym jego początku).

Natomiast czytania mi nie odbierzecie  :P (chociaż powinienem sie pilnować, żeby nie spędzać tu zbyt wiele czasu)

A przychodzę tu żeby "sobie poczytać", przychodzę tu żeby przeczytać Sz. Panów (uwaga, kolejność dowolna, na pewno nie wszystkich wymienię, to tylko reprezentanci pewnego "etosu"  ;) dyskusji): fidelis, pio, jp7, jrwf, porys, jarod itp. (tak, głównie sprawdzona, stara gwardia; chodzi głównie o kulturę wypowiedzi, umiejętność argumentacji, SPOKÓJ!, merytoryczność, generalnie brak wycieczek "ad personam" i takie tam inne tego typu duperele).

Nie, nie, nie zapomniałem - Drogie Panie! (dlatego to pogrubienie przy Panach moderatorach :))
Czymże by było to forum bez Sz. Pań: małej mi, Teresy, wiridiany, Bogny, Lucili, s. Małgorzaty, tabula rasy i, last but not least, Szmulki, oraz wielu innych, m.in. ze starego forum.
Mam wrażenie, że jeśli chodzi o kulturę osobistą, mądrość i inteligencję to my, panowie, na tym forum, reprezentujemy całą krzywą Gaussa, natomiast u Pań z tego forum to jest praktycznie prawy skraj tej krzywej...
Ciekawe skąd to się bierze, że FK tak odmiennie przyciąga, jeśli chodzi o płeć?

PS. Mam tylko nadzieję, że Sz. P. AO nie zabanuje mnie za styl, ortografię i gramatykę ;) (nie chciało mi się już tego czytać).
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 22, 2009, 13:03:23 pm »

Gwoli sprawiedliwości, pan AO czepiał się pana Maca za meritum wypowiedzi, a nie za ortografię czy gramatykę.

Jeśli to prawda, to załamała mnie Szanowna Pani moją kompletną sklerozą. Proszę o pilną weryfikację przez Sz. Pana maca!
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 22, 2009, 14:46:35 pm »

@ Krzysztof Cz.

Spodobają mi się tego rodzaju analizy. Schlebia mi  również, że p. Krzysztof raczył życzliwie mnie zauważyć. Przesadą byłoby stwierdzić, że znamy się jak łyse konie, ale kilka lat medialnego kontaktu powoduje wyrobienie ogólnego obrazu cech poszczególnych użytkowników naszej forumowej rodzinki. A grunt to rodzinka... z którą różnie bywa....ale familia to familia. Amor traditionis nos unit.
Niniejszym deklaruję miłość do wszystkich ludzi, ..... no, czasami, zasada ta zawodzi, ale ogólnie fajnie jest. Szkoda, że nie siedzimy przy biesiadnym stole - wzniósłbym toast. O jak ja lubię toasty!  :)
(Miłujmy się wzajemnie).
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 22, 2009, 19:13:08 pm »

Poczułem się wywołany do odpowiedzi.
Jeśli chodzi o weryfikację prze zemnie to pamiętam że najbardziej do wiwatu mi dał pan Fidelis :D
Ale miało to swoja dobra stronę. Dzięki temu poznałem nowe funkcje przeglądarki Mozilla Firefox.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 22, 2009, 21:41:43 pm »

Poczułem się wywołany do odpowiedzi.
Jeśli chodzi o weryfikację prze zemnie to pamiętam że najbardziej do wiwatu mi dał pan Fidelis :D
Ale miało to swoja dobra stronę. Dzięki temu poznałem nowe funkcje przeglądarki Mozilla Firefox.

Co? Gdzie? Jak? Kiedy? Nic nie pamiętam. Jeśli byłem niemiły to może lepiej. Ja? Z moim gołębim sercem?  Dać komuś do wiwatu?  :)
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 22, 2009, 22:58:22 pm »

Wśród wielu innych, znamienitszych zresztą ode mnie, również czuję się "wywołany do odpowiedzi"...

Panie Krzysztofie, muszę przyznać, że niezasłużenie wspomniał mnie Pan wśród osób gwarantujących spokój, merytoryczność wypowiedzi i brak wycieczek ad personam... ;) Czasem nerwy poniosą, czasem głupota skusi i człowiek wypali coś wręcz przeciwnego... ;) Ale przyznam, że takie pochlebstwo miło jest przeczytać - troszkę próżnośći tkwi chyba w każdym z nas...  ;D

I żeby było coś merytorycznego, to przyznam, że też trochę mi brakuje tego, co określił Pan jako "etos dyskusji" jeszcze z początków poprzedniego forum...

Pozdrawiam serdecznie!

PS. No i przyłączam się do wirtualnego toastu P. Fidelisa. Mam tu pod ręką naleweczkę na agrescie. Zdrowie Forumowiczów! ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: prośba « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!