Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:53:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Instytut Dobrego Pasterza, a SVII
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Instytut Dobrego Pasterza, a SVII  (Przeczytany 22084 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 21, 2011, 12:41:24 pm »

 Dla diecezji warszawsko - praskiej przeorat w Radości ,,nie jest w pełnej jedności" i jakby mogli to by go zamknęli z chęcią. Zresztą z kurii praskiej mają bliżej do cerkwii i nie przeszkadza im że prawosławni nie są w pełnej jedności
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 21, 2011, 12:58:14 pm »

Dla diecezji warszawsko - praskiej przeorat w Radości ,,nie jest w pełnej jedności" i jakby mogli to by go zamknęli z chęcią. Zresztą z kurii praskiej mają bliżej do cerkwii i nie przeszkadza im że prawosławni nie są w pełnej jedności
To nie tylko ta diecezja ma takie chęci i usposobienie. Przeglądał pan ten wątek?:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5606.msg113697.html#msg113697
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 21, 2011, 12:59:43 pm »

Nie przypuszczalem, ze kiedys uslysze od niego, ze obowiazkiem katolika wobec zgorszenia jest milczenie. Bardzo to smutne. Jaki kontrast z ks. Aulagnier z IDP, ktrory nie waha sie rzucac gromow na Asyz :

http://www.revue-item.com/4277/pourquoi-le-27-octobre-2011-on-ne-doit-pas-%C2%AB-faire-memoire-de-ce-geste-historique-%C2%BB-d%E2%80%99assise-1986/

O! To jest mniej więcej odpowiedź na moje pytanie.  :) Ksiądz z IDP mówiący "tak-tak, nie-nie". I oto mi chodziło. Tylko czy jest więcej takich księży z IDP?  ??? Mam nadzieję że tak. Czy x. Laguerie także wypowiada się w ten sposób na dane problemy, czy przemilcza kontrowersyjne tematy?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 21, 2011, 13:04:50 pm »

Na blogu p. Krusejdera :

http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/01/znalezione-na-forum-rebelya.html
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 21, 2011, 13:08:04 pm »

Ostrzeganie wiernych przed niebezpieczenstwami dla wiary i zbawienia, w tym przed niebezpieczenstwami plynacymi od tych, ktorych misja jest o wiare i zbawienie dusz dbac, jest obowiazkiem kazdego duszpasterza wedle jego stanu.
(...)Nie przypuszczalem, ze kiedys uslysze od niego, ze obowiazkiem katolika wobec zgorszenia jest milczenie. Bardzo to smutne.
Zawsze i wszędzie? Nawet jeśli przestrzeganie może wpłynąć na utratę wiary w dogmaty Kościoła?

Dla diecezji warszawsko - praskiej przeorat w Radości ,,nie jest w pełnej jedności" i jakby mogli to by go zamknęli z chęcią.
Jako, ze pisze Pan o mojej diecezji - coś na potwierdzenie przytoczonej tezy?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 21, 2011, 13:16:34 pm »

Zawsze i wszędzie?

Odpowiedz jest w 17 tomie Sumy teologicznej sw. Tomasza w wydaniu londynskim (dla tych co maja inne wydania : IIa-IIae, qu. 47-56)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 21, 2011, 13:31:32 pm »

Cytuj
Jaki kontrast z ks. Aulagnier z IDP, ktrory nie waha sie rzucac gromow na Asyz :

http://www.revue-item.com/4277/pourquoi-le-27-octobre-2011-on-ne-doit-pas-%C2%AB-faire-memoire-de-ce-geste-historique-%C2%BB-d%E2%80%99assise-1986/

W Asyżu Kościół katolickie nie został postawiony na równi z fałszywymi religiami, nazywającymi się chrzescijańskimi lub nie, ale ponżzej nich. Przypomnieliśmy kardynałowi Etchégaray, ze "wyrażenie pełni swej wiary" umożliwiono wszystkim religiom, ale nie katolikom ; ze "modlitwa wszystkich została uszanowana", ale nie modlitwa katolików.

(...)

Panchrzescijańskie praktyki z Asyżu wystarcza, by wykazać, ze 20 lat pseudo-ekumenizmu starczyło, by wsród chrześcijan, poczynając od hierarchii, zadomowił się na dobre panchrzescijański indyferentyzm. Wszystko wydaję się dziś dopuszczalne. Dlatego spotkanie w Asyżu nie powinno być ani powtarzane ani upamiętniane. Nie jest godne upamiętniania, jest niegodne Kościoła katolickiego, jest godne pożałowani
a.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 21, 2011, 13:48:27 pm »

O ile staram się być na forum spokojny to denerwuje mnie wymyślanie "Pawłów VII", "Piusów XIII", "Soborów Watykańskich III" itd. Może zajmijmy się tym co się dzieje a nie fikcją. Swoją drogą to nawet jakby papież przybrał imię "Paweł" czy "Pius" nie znaczy to, że można przewidzieć co będzie robił.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 21, 2011, 15:07:37 pm »

Forumową młodzież gorąco zachęcam do lektury najnowszego numeru "Ch".

Zwłaszcza tekstu:
Określamy się przez odniesienie do prawdy, nie do błędów. O nadziejach i trudnościach Instytutu Dobrego Pasterza
Rozmowa z ks. René-Sébastien Fournié, przełożonym rzymskiego domu IDP.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 21, 2011, 15:10:16 pm »

Bylym przelozonym, dodajmy, bylego domu. I obecnym ksiedzem diecezji Bayonne.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 21, 2011, 15:59:05 pm »

Panie rysio, czy ma Pan za zle Polakom, ze w okupowanej Warszawie nie organizowali publicznych zebran potepiajaych hitleryzm?
Czasami mówi się, że ci, co jeżdżą do Radości nie są w "pełnej łączności"... ale niech Pan się zastanowi czy stosując takie porównania jest w "pełniej łączności" czy może odcina się?.
Kazda analogia jest z deefiniccji nieprwadziwa w jakims aspekcie. W tym wypadku analogia jest prawdziwa  jesli chodzi partyzancki charakter oporu, ktory jest wlasciwy dla obu sytuacji oraz nieuchronnosc kary. W przypadku kazdego ksiedza kara za publiczne potepienie dowolnego punktu "Ducha Soboru" jest szybka kara wiazaca sie z unicestwieniem dzialalnosci duszpasterskiej danego ksiedza na dany obszarze.

W takim wypadku wg mnie wlasciwe jest postepowanie partyzanckie czyli takie dzieki, ktoremu robi sie swoje, ale unika sie kary. Wiemy doskonale, ze w innej sytuacji jest ks IBP we Francji a w innej ks. IBP w Polsce. Na inna dzialalnosc partyzancka moga sobie ci ksieza pozwolic. Tym nie mniej wlasnie mi sie przypomnialo, ze w Polsce slyszalem od ksiedza IBP zle slowa na kazaniu o pewnych aspektach Asyzu... Naotmiast bylo to w sytuacji,ktora z duzy prawdopodobienstwem ograniczala mozliwosc wystapienia nieuchronnej kary.

W tej analogii FSSPX jest raczej poza okupowanym miastem, nie ma do niego wstepu, ale wspomaga jak moze jego mieszkancow oferujac wrecz przeprowadzki do innego miasta. Szkoda tylko, ze nie lubi partyzantow dzialajacych wewnatrz :)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 21, 2011, 16:13:40 pm »

Dwa ostatnie zdania potwierdzają następujące:

Kłamcie, kłamcie, a zawsze coś z tego zostanie.

***

Dał się Pan skołować i tyle.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2011, 16:59:12 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 21, 2011, 18:17:59 pm »


Dla diecezji warszawsko - praskiej przeorat w Radości ,,nie jest w pełnej jedności" i jakby mogli to by go zamknęli z chęcią.
Jako, ze pisze Pan o mojej diecezji - coś na potwierdzenie przytoczonej tezy?

Panie jp7 to nie do mnie jest, ale pewnego razu sam pan zamieścił na forum i to chyba tu na tym, nie na tym pierwszym co padło, z jakiejś kościelnej gazety (chyba w dodatku GN), taki artykuł, że głowa boli. Nawet sobie to zapisałam, ale nie wiem w której "szufladce" szukać  :) Proszę przelecieć sobie szare komórki, może coś się przypomni.

Edit-- Z ostatniej chwili  ;D szukałam i znalazłam:

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,276.0.html
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 21, 2011, 20:52:03 pm »

Dwa ostatnie zdania potwierdzają następujące:

Kłamcie, kłamcie, a zawsze coś z tego zostanie.

Nie nadanżam za Pana logiką...
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 22, 2011, 10:39:22 am »

A niech Pan pomyśli realnie i weźmie pod uwagę nawet miasto Warszawę. Kogo w mieście nie ma Bractwa czy Instytutu?
To Pana porównanie pod każdym względem fatalne.

***

Można odnieść wrażenie, że Pan uwierzył, że Bractwo jest poza Kościołem.
Instytut jest odpryskiem od Bractwa i przyjął taką pozycję, że w walce o Tradycję nie jest w stanie odegrać większej roli. Najważniejsze są teraz rozmowy Watykanu z Bractwem. Instytut odgrywa w tym jedynie taką rolę, że pokazuje (na samym sobie) zagrożenia wynikające z uzależnienia od (mocno ulegającym wpływom modernizmu i postmodernizmu) biskupów diecezjalnych.

Jeśli ktoś ma powołanie do kapłaństwa, to powinien wybrać seminarium Bractwa, nie zaś Instytutu, ponieważ będąc w Bractwie znacznie więcej sakramentów będzie mógł udzielać, znacznie większy obszar swoją stałą posługą objąć...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2011, 10:42:28 am wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Instytut Dobrego Pasterza, a SVII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!