Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 17:35:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Hiszpania - msza dla zwierząt!
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Hiszpania - msza dla zwierząt!  (Przeczytany 2772 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« dnia: Stycznia 18, 2011, 12:52:22 pm »

Cytuj
W całej Hiszpanii odbyły się nietypowe msze. Razem z wiernymi do kościołów wchodziły koty, psy, wnoszono klatki z ptakami czy żółwiami.

W dniu świętego Antoniego w kościołach święcone są zwierzęta. Najczęściej progi kościołów przekraczały w poniedziałek psy i koty. Zdarzało się, że przynoszono szczury, węże, a nawet jaszczurki.

- Wierzę, że mój pies będzie teraz dłużej żył i będzie zdrowy - mówi mieszkanka Barcelony, która przyprowadziła młodego owczarka.

We wsiach wieczorne msze odprawiono na placach, bo oprócz zwierząt domowych przyprowadzano konie, krowy i świnie.

Zgodnie z tradycją, święcone są też konie ze szkół jeździeckich, a w wielu miastach odbyły się parady starych bryczek, karoc i zaprzęgów.
Żródło: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/301015,Msza-dla-zwierzat-w-Hiszpanii

 :-X
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 18, 2011, 13:55:49 pm »

Brzmi jakby to był już dłużej trwający zwyczaj, ale nie wiem jak to tam jest.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 18, 2011, 14:46:16 pm »

Być może trwa dłużej a nawet jest tradycją.
Tylko co z tego jeśli człowiek wybierze się na "msze" a w kościele wśród szczekania, miałczenia, .... zobaczy np. to:



Święcenie zwierząt - nie ma problemu, to raczej normalne, że człowiek swój dobytek poleca Bogu w opiekę, ale żeby na mszę przyprowadzać ....
Jak wygląda konsekracja w takiej sytuacji, konsekracja z wężami? Cyrk moim zdaniem, bez względu na to czy to tradycja czy nie.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 18, 2011, 15:20:46 pm »

kot znajomego xiędza zawsze uczestniczył w Mszach, które ów celebrował. Śpiąc, jak przewidują przepisy rytu dla kotów ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 18, 2011, 17:11:46 pm »

A szczur z bajki co mu na ołtarzu kadzili?!  ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:17:44 pm »

Nie przeżył biedak  ;D

"Mnie to kadzą, rzekł hardzie do swego rodzeństwa
szczur, siedząc na ołtarzu podczas nabożeństwa
Wtem, gdy się dymem kadzidł zbytecznych zakrztusił,
Wpadł kot z boku na niego, porwał i udusił."

Ignacy Krasicki

U nas też zwierzaki wprowadzane są na msze:

"W zeszłym roku była taka msza i zwierzęta zachowywały się lepiej niż na pasterce panowie w tylnych rzędach."
http://www.rp.pl/artykul/2,543942.html

Panowie brać przykład ze zwierzaczków :)

Wcześniej jeszcze w 2009:
Krowy, konie, psy i koty w kościele
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,7089159,Krowy__konie__psy_i_koty_w_kosciele.html

Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 20, 2011, 02:07:42 am »

Infantylizm dzisiejszych czasów mnie denerwuje i załamuje zarazem. Mam problem, żeby powiedzieć które uczucie przeważa, ale wiem na pewno, że organizatorowi takiej Mszy bym puścił niezłą wiązankę...

A kiedy Msza dla zoofili?
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 20, 2011, 09:08:55 am »

Cytuj
A kiedy Msza dla zoofili?
Cóż. Za chwilę ruchy zoofilskie zaczną swoją "walkę o tolerancję", w kilku krajach - Szwecja, Holandia, Hiszpania,... może im pójść dość łatwo.
Później naciski w ONZ, działania Amnesty International, .... (znamy przecież dokładnie ten scenariusz).

Kolejny krok to oczywiście pozwolenie poszczególnych sekt protestanckich na "śluby", wspólne mieszkanie, adopcję szczeniaków,..... wśród pastorów a dalej "biskupów".
No i na koniec postępowi moderniści pewnie i w KK dostrzega ten "wielki problem nietolerancji".

No chyba, że łódź Piotrowa zdąży dokonać rozpoczęty przez JŚw. manewr obrotu o 180' wtedy tacy moderniści z KK skończą - w najlepszym razie - na dożywotniej pokucie w najdalszych klasztorach na święcie (czego sobie, państwu i samym modernistą życzę). Wtedy KK zostanie jedynym obrońcą normalności i moralności dzięki czemu proces konwersji zarówno z anglikanizmu jak i innych protestanckich sekt rozwinie się z górskiego potoku w "Jangcy" - ku chwale Najwyższego  ;D

A tak sobie pofantazjowałem z rana  8)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 20, 2011, 12:35:05 pm »

Brzmi jakby to był już dłużej trwający zwyczaj, ale nie wiem jak to tam jest.
Za to u nas też jest taki dłużej trwający zwyczaj w kościele pw. Świętego Franciszka w Olsztynie.
Tam na pewno w czasie Mszy św. swobodnie chodzą psy i koty.
A że podczas tego rozgardiaszu, na ołtarz wyleje się przypadkiem kielich z winem (zdarzenie takie miało miejsce), to już trudno.
Na zapytanie o taki zezwierzęcony stan rzeczy, skierowane do kurii w Olsztynie, odpowiedzi brak.
Owszem jest rytuał poświęcenia zwierząt ale nie jest mi znane żadne dyrektorium o Mszach św. z udziałem zwierząt.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 23, 2011, 13:13:00 pm »

Tylko ile czasu mamy na myśli mówiąc o dłużej trwającym zwyczaju?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Hiszpania - msza dla zwierząt! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!