Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwiecień 14, 2021, 08:53:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
222161 wiadomości w 6423 wątkach, wysłana przez 1600 użytkowników
Najnowszy użytkownik: widelec
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nabożeństwo Kościoła Starokatolickiego Mariawitów
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Nabożeństwo Kościoła Starokatolickiego Mariawitów  (Przeczytany 10278 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #30 dnia: Listopad 17, 2009, 08:46:26 am »

Wiem, ze Jan Paweł II na pewno uczesniczył we Mszy sprawowanej przez Teoktysta I. I był w kapie. Zdjęcie chyba jest tuz po Mszy. Patriarcha jest w szatach pontyfikalnych,.

Sorry, zdjecie jest przed Mszą:
Pope John Paul II and the Orthodox Patriarch Teoctist salute the crowd of thousands of faithfuls prior to a Holy Liturgy celebrated by His Beatitude Teeoctist and members of the Holy Synods, in Bucharest on May 9, 1999. This was the first time that the Pope visited an Orthodox majority country after the Catholic and Orthodox churches were separated 1,000 years ago.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2009, 08:56:36 am wysłana przez Artur Rumpel » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #31 dnia: Listopad 17, 2009, 09:41:48 am »

A czy jest prawdą, że za pontyfikatu Jana Pawła II, w kaplicy papieskiej była celebrowana msza mariawicka? Pisano o tym kiedyś na Forum. Co do prawosławnych to trzeba przejrzeć dokumentację podróży Pawła VI i Jana Pawła II do Turcji. Będzie tam mowa o obecności papieża na mszy sprawowanej przez patriarchę Konstantynopola. A na niższym szczeblu to np, w stanie wojennym, gdy nikt w Polsce nie myślał o KRR to znam przypadek jak w zborze ewangelicko-augusburskim św. Trójcy w Warszawie x. Roman Indrzejczyk(obecnie kapelan Prezydenta RP) sprawował wraz z pastorami liturgię komunijną, a nawet rozdawał komunię. Notabene przystąpiły do niej jakieś siostry zakonne. Podobnie zdarzyło się w zborze metodystycznym. Towarzyszył mu niesławnej pamięci x. Michał Czajkowski. Chyba ci dwaj księża posunęli się już nawet poza wszelkie granice i to się działo w Polsce. Niestety.       
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #32 dnia: Listopad 17, 2009, 21:06:08 pm »

A czy jest prawdą, że za pontyfikatu Jana Pawła II, w kaplicy papieskiej była celebrowana msza mariawicka? Pisano o tym kiedyś na Forum.


Tak. Sprawował ją mariawicki kapłan i astronom prof. Rudnicki z Krakowa w 1980 roku. Pojechał wtedy do watykańskiego obserwatorium astronomicznego. Podczas rozmowy z Janem Pawłem II wspomniał (chyba zresztą w odpowiedzi na pytanie papieża), że zamierza sprawować Mszę w jakimś kościele "ekumenicznym". Na to Jan Paweł II odpowiedział, że "katolicki kapłan nie będzie się tułał po obcych progach" i zgodził się, by Rudnicki sprawował Mszę mariawicką w kaplicy w Castel Gandolfo 
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1237


« Odpowiedz #33 dnia: Listopad 20, 2009, 16:42:53 pm »

W stanie wojennym, gdy nikt w Polsce nie myślał o KRR to znam przypadek jak w zborze ewangelicko-augusburskim św. Trójcy w Warszawie x. Roman Indrzejczyk(obecnie kapelan Prezydenta RP) sprawował wraz z pastorami liturgię komunijną, a nawet rozdawał komunię. Notabene przystąpiły do niej jakieś siostry zakonne. Podobnie zdarzyło się w zborze metodystycznym. Towarzyszył mu niesławnej pamięci x. Michał Czajkowski. Chyba ci dwaj księża posunęli się już nawet poza wszelkie granice i to się działo w Polsce. Niestety.       


Naprawdę :o :o :o :o :o :o :o :o >:( >:( :'( :'( :'( Może ktoś  zna relacje lub gdzieś w necie jest wzmianka .Jeśli tak było to po części sedewakatyści  mają racje że nie cały kościół ale duchowni popadli w apostazję moralno teologiczną i to jest profanacja . To trzeba nagłośnić aby ludzie wiedzieli kim jest nasz ,, Najjaśniejszy Prezydent '' i kogo ma za kapelana i jaką siedziba jest pałać prezydencki( społeczeństwo już wie do nie da mu reelekcji  ale środowisko toruńskie niech się obudzi ) bo taki libertynizm trzeba potępić,, takiemu libertynizmowi mówię stanowczo nie ''
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #34 dnia: Listopad 20, 2009, 20:09:51 pm »

Sankcje post mortem
Proboszcz parafii na warszawskich Powązkach we wrześniu 1991 r. odmówił Lipskim katolickiego pogrzebu Jana Józefa. Niech agnostyk będzie grzebany bez księdza. Przyjaciele poszli do prymasa Józefa Glempa. Wyraził zgodę na mszę i pogrzeb, lecz zastrzegł, by zwłok nie wnosić do kościoła.
Andrzej Celiński, siostrzeniec Lipskiego (socjolog, działacz opozycyjny, dziś w SLD): - Sądzę, że Prymas wiedział już wtedy o przynależności Jana Józefa do masonerii. Ale czy to decydowało w tej sprawie? Wątpię. Po prostu Jan Józef był człowiekiem niepokornym i za to miał ponieść karę.
U ołtarza w kościele św. Jacka leżała więc podczas mszy tylko wiązanka kwiatów.
Ojciec Jacek Salij mówił o zmarłym: "Bardzo starannie podkreślał on, że nie jest człowiekiem niewierzącym, i z równą starannością podkreślał, że nie jest katolikiem. Ci z nas, którzy znali go dobrze, wiedzą, jaką wagę dla niego miały słowa. (...) Jego >>nie wiem<< dotyczyło wymiaru najbardziej zewnętrznego naszej wiary (...). Wydaje się, że jego życie było autentycznie zwrócone ku Bogu".
Pogrzeb ten jest historyczny, powiedział ojciec Salij, bowiem rola, jaką Jan Józef Lipski odegrał, ma wymiar historyczny; społeczeństwo zawdzięcza mu wiele w sensie moralnym i duchowym.
Kondukt poprowadziło alejami Powązek czterech kapłanów.
Ksiądz Roman Indrzejczyk z parafii Dzieciątka Jezus na Żoliborzu. Tutaj przychodził Lipski w latach 80. na tajne zebrania Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej kierującej podziemną "Solidarnością". Tu przed rozmowami Okrągłego Stołu współtworzył Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie. W salce za ołtarzem kościoła spotykał się z przedstawicielami opozycji w sprawie reaktywowania Polskiej Partii Socjalistycznej.
Ksiądz Stanisław Małkowski, uczestnik głodówki w kościele św. Krzyża w październiku 1979 r.; wyrażała solidarność z uwięzionymi w Czechosłowacji dysydentami. Lipski był mężem zaufania 15 głodujących.
Ksiądz Jacek Salij - głosił wtedy dla głodujących kazania.
Ksiądz Adam Boniecki, dziś naczelny "Tygodnika Powszechnego". Kiedy po publikacji eseju Lipskiego "Dwie ojczyzny, dwa patriotyzmy (uwagi o megalomanii narodowej i ksenofobii Polaków)" w 1981 r. oskarżano autora o zdradę ojczyzny, Lipski - za pośrednictwem księdza Bonieckiego - przekazał swoje wyjaśnienia w tej sprawie Papieżowi.
- Nie mogę zrozumieć tych sankcji post mortem - mówi ksiądz Adam Boniecki. - To jest forma pedagogiki w dzisiejszych czasach niepojęta, sprzeczna z postawą przygarnięcia przez Kościół."
cytat za Gazeta Wyborcza - 08/09/2001

Zapisane
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #35 dnia: Styczeń 19, 2011, 12:10:54 pm »

Cytuj
Nie prosze Pana, nic nie wiem o uczestnictwie hierarchow w Mszach innowierczych.
Moga sie wymieniac przy okazji roznych eku-akademii czy nawet modlow, ale nic nie wiem o uczestnictwie w Mszy. I ciezko mi wyobrazic sobie w jaki niby sposob taki kaplan mialby w niej uczestniczyc?


Proszę bardzo:

Benedykt XVI uczestniczy w Prawosławnej Liturgii sprawowanej przez Patriarchę Ekumenicznego Bartolemeusza I podczas wizyty w Konstantynopolu:

http://www.youtube.com/watch?v=f2MChixSMnM&feature=related cz.1

http://www.youtube.com/watch?v=u18qUIwh0Ss&feature=related cz.2

Resztę części można znaleść na you tube a jest tam relacja z całej liturgii
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nabożeństwo Kościoła Starokatolickiego Mariawitów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!