Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:37:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Klapsy
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Klapsy  (Przeczytany 9878 razy)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 11, 2011, 22:49:39 pm »

Udzielenie dziecku kary w postaci klapsa zawsze traktowałam jako trochę własną klęskę. Zasłużony klaps czy nie pozostawiał pewen "niesmak", aczkolwiek czasem naprawdę działanie tego "środka wychowawczego" było zbawienne, bo natychmiastowe.
Najczęściej do tego by nie doszło, gdyby nie pośpiech w egzekwowaniu posłuszeństwa-potem było jednak zawsze miejsce na rozmowę i wyjaśnienie, jak by do tego mogło nie dojść.

Z relacji znajomej mieszkającej w USA wiem, że np. w prywatnych szkołach prezbiteriańskich stosuje się nadal kary cielesne. W jednej z nich w gabinecie dyrektora znajduje się "narzędzie tortur" w postaci najzwyklejszego wiosła, którym wymierzana jest kara np. za notoryczne spóźnianie się dfo szkoły  ;D.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 12, 2011, 07:27:30 am »

Wioslem??Toz to sadyzm ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 12, 2011, 08:44:39 am »

Wioslem??Toz to sadyzm ;D ;D

No właśnie. A bardziej "po amerykańsku" i mniej dziwnie byłoby kijem bejzbolowym.  ;D
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 12, 2011, 09:41:20 am »

W gąszczu zasad "poprawności politycznej" pojawiać się mogą skrajne absurdy. Z jednej strony zakazanie kar cielesnych powiedzmy prezbiterianom kłóci się z ochroną praw mniejszości religijnej, z drugiej kratowanie i osiatkowanie okien od parteru aż po ostatnie piętra wielkopłytowych slamsów niewątpliwie ograicza wolność osobistą afroamerykańskich konkubentów nie mogących znieść wrzasków potomstwa swoich "partnerek" i chcących rozwiązać problem metodą defenestracji bezpośredniej przyczyny konfliktu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 12, 2011, 09:53:57 am »

Cytuj
i ... jestem mu bardzo wdzięczny, gdyż z moim charakterem i "ciągotami" jakie miewałem, mogłem naprawdę źle skończyć 

To jest związanie ofiary z oprawcą. Potem sobie człowiek z powodu traumy może wmówić nawet wdzięczność...

Co do przypadków z zagranicy to ja je znam. One też. No i właśnie te wszystkie artykuły i doniesienia są po to, żeby ludzie byli przeciw ustawie, która jest przecież dla ich dobra.

Cytuj
Z relacji znajomej mieszkającej w USA wiem, że np. w prywatnych szkołach prezbiteriańskich stosuje się nadal kary cielesne. W jednej z nich w gabinecie dyrektora znajduje się "narzędzie tortur" w postaci najzwyklejszego wiosła, którym wymierzana jest kara np. za notoryczne spóźnianie się dfo szkoły 

W elitarnych szkołach brytyjskich też chyba są kary cielesne. Widać klapsy są tylko dla elity ;)

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 12, 2011, 10:25:23 am »

Wioslem??Toz to sadyzm ;D ;D

Toż to pieszczoty!  ;D Zgodnie z prawami fizyki siła standardowych, belferskich mięśni, przyłożona do owego narzędzia kary a rozłożona na dużą powierzchnię tegoż wiosła daje w efekcie ból żakowskich pośladków mniejszy niż analogiczny cios paskiem albo rózgą!  ;D

Pewnikiem za cięższe przewinienia dyrektor odwraca wiosło...  ;D
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 12, 2011, 12:09:59 pm »

Cytuj
To jest związanie ofiary z oprawcą. Potem sobie człowiek z powodu traumy może wmówić nawet wdzięczność...
Oj nie droga Pani. Ze mną niestety były naprawdę problemy i jedynie strach przed ojcem (który był wspaniały ale jeśli była potrzeba to potrafił stać się OJCEM) prostował mnie skutecznie. Nigdy oczywiście nie zostałem pobity :] nie o to chodzi, ktoś kto potrafi pobić mniejsze od siebie dziecko jest dla mnie degeneratem, chodzi o zwykłe, czasem niestety konieczne, przywołanie do porządku  ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 12, 2011, 12:17:35 pm »

To żona ma już pana wyprostowanego  :D
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 12, 2011, 18:14:51 pm »

Cytuj
i ... jestem mu bardzo wdzięczny, gdyż z moim charakterem i "ciągotami" jakie miewałem, mogłem naprawdę źle skończyć 

To jest związanie ofiary z oprawcą. Potem sobie człowiek z powodu traumy może wmówić nawet wdzięczność...

Co do przypadków z zagranicy to ja je znam. One też. No i właśnie te wszystkie artykuły i doniesienia są po to, żeby ludzie byli przeciw ustawie, która jest przecież dla ich dobra.


Pani tak na poważanie? Ofiara, sprawca widzę, że pani wydała już wyrok w tej sprawie.  I bez traumy można wmówić ludziom różne rzeczy.
Z tego co wiem większość artykułów raczej pochwala "cudowne" i "korzystne" prawa dla ludzi. Dla czyjego dobra?
Może ofiarą jest rodzic który musi wykazać się konsekwencją i karać ukochane dziecko a sprawcą właśnie to dziecko?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 12, 2011, 19:17:10 pm »

Cytuj
To żona ma już pana wyprostowanego
O tak, tak choć jest przerażona z czym będzie musiała sobie radzić jeśli synek się w tatę z temperamentem wda ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 12, 2011, 19:20:57 pm »

Cytuj
To żona ma już pana wyprostowanego
O tak, tak choć jest przerażona z czym będzie musiała sobie radzić jeśli synek się w tatę z temperamentem wda ;D

To będą klapsy  :D
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 14, 2011, 11:12:42 am »

Cytuj
i ... jestem mu bardzo wdzięczny, gdyż z moim charakterem i "ciągotami" jakie miewałem, mogłem naprawdę źle skończyć 

To jest związanie ofiary z oprawcą. Potem sobie człowiek z powodu traumy może wmówić nawet wdzięczność...

Co do przypadków z zagranicy to ja je znam. One też. No i właśnie te wszystkie artykuły i doniesienia są po to, żeby ludzie byli przeciw ustawie, która jest przecież dla ich dobra.


Pani tak na poważanie? Ofiara, sprawca widzę, że pani wydała już wyrok w tej sprawie.  I bez traumy można wmówić ludziom różne rzeczy.
Z tego co wiem większość artykułów raczej pochwala "cudowne" i "korzystne" prawa dla ludzi. Dla czyjego dobra?
Może ofiarą jest rodzic który musi wykazać się konsekwencją i karać ukochane dziecko a sprawcą właśnie to dziecko?


Uprasza się o czytanie ze zrozumieniem całego wątku ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Klapsy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!