Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:47:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Ostrzeżenie dla kancelarii parafialnych i narzeczonych
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Ostrzeżenie dla kancelarii parafialnych i narzeczonych  (Przeczytany 37468 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 24, 2011, 17:15:36 pm »

O ile nie mylę go z innym księdzem polsko-katolickim to był on kiedyś blisko przejścia do KK. Aktulany problem (ten sam od dwóch chyba lat) polega na tym, że coś zaiskrzyło między nim a hierarchią polsko-katolicką i wynikło coś takiego, że jest księdzem polskokatolickim zacierającym różnice (podobno wisi tam gdzieś nawet portret papieża i ktoś kto przyjdzie z zewnątrz po prostu może pomyśleć, że ma do czynienia z Kościołem Rzymskokatlickim). Stąd pojawiające się co jakiś czas ostrzeżenia kurii diecezji warszawskich (poprzednie zredagowane przez ks. Matuszewskiego z diecezji w-praskiej też chyba było dyskutowane na forum).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 24, 2011, 17:29:50 pm »

...podobno wisi tam gdzieś nawet portret papieża i ktoś kto przyjdzie z zewnątrz po prostu może pomyśleć, że ma do czynienia z Kościołem Rzymskokatlickim...
a jak w gdansku polskokatolicy modla sie w czasie mszy za "naszego papieza Benedykta", to co mozna sobie pomyslec? :)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 24, 2011, 17:32:21 pm »

Nie wiedziałem, że tak się dzieje. Też wprowadzanie w błąd. Ale przypuszczam, że przy kościele jest jasna informacja, że jest to kościół polsko-katolicki. Ja kojarzę ich głównie z Kotłowa i Strzyżewa, a tam to za bardzo nie ma współcześnie pojmowanego ekumenizmu między nimi a nami.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 24, 2011, 19:29:08 pm »

Ja musiałem tłumaczyć koleżance że pastor i ksiądz co zupełnie co innego, i że protestanci to nie kościół katolicki. A państwo myślą że "zwykły " szary wierny widzi i pojmuje różnice po miedzy kościołem katolickim, a polskim. Przecież dla nich to jedno i to samo. Może jak zobaczą nazwę na budynku to zauważą różnice w.... nazwie.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:56:55 pm »

Wydaje mie się, że tam gdzie kościół polsko-katolicki jest przynajmniej większość widzi, czy pojmuje to już nie wiem. Mam na myśli wiernych chodzących do kościoła. Tzw. niepraktykujący mogą różnicy nawet nie widzieć, ale z drugiej strony jak ktoś ma w swoich okolicach kościół polsko-katolicki to raczej powinien przynajmniej coś słyszeć.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 28, 2011, 15:57:00 pm »

 Warszawa, 9 października 2008 r.
DIECEZJI
WARSZAWSKO - PRASKIEJ


KOMUNIKAT
W sprawie parafii polskokatolickiej przy ul. Modlińskiej

Na terenie naszej diecezji, w Henrykowie-Wiśniewie — ul. Modlińska 205A, istnieje od 1935 roku parafia polskokatolicka, przy której w 2001 roku powstała instytucja charytatywno-opiekuńcza — Dom Opieki „Samarytanin”.

W ostatnich latach doszło do otwartego konfliktu pomiędzy proboszczem tej parafii — ks. Tomaszem Rybką, a zwierzchnikiem Kościoła polskokatolickiego — bpem Wiktorem Wysoczańskim, w wyniku którego biskup zdjął proboszcza z urzędu i suspendował. Ks. Rybka nie podporządkował się decyzji, oskarżając biskupa o niszczenie Kościoła polskokatolickiego i agenturalne powiązania z władzą komunistyczną. Na wniosek ks. Tomasza Rybki Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zarejestrowało 6 października 2006 roku nowy związek wyznaniowy pod nazwą: Polski Narodowy Kościół Katolicki w RP. Władze Kościoła polskokatolickiego w USA nie uznały tego związku i odmówiły przyjęcia go pod swoją jurysdykcję. Decyzja MSWiA z października 2006 roku została zaskarżona przez bpa Wysoczańskiego i proces sądowy trwa nadal.

Ks. Tomasz Rybka nawiązał kontakt z biskupami starokatolickimi, którzy odłączyli się od Unii Utrechckiej Kościołów Starokatolickich i powołali Światową Radę Narodowych Kościołów Katolickich. Są oni przyjmowani na Modlińskiej jako nowi zwierzchnicy Kościoła. W czerwcu br. obłóczono dwóch mężczyzn, ogłaszając, że są alumnami założonego przez ks. Rybkę seminarium duchownego, a 21 września biskup ze Słowacji udzielił jednemu święceń diakonatu.

W Domu Opieki „Samarytanin” pensjonariuszkami są w 99% kobiety wyznania rzymskokatolickiego. Ks. Rybka, nie informując o tym zainteresowanych, pełni wobec nich posługę duszpasterską, udzielając sakramentów. Również osoby przygodne, przychodzące z zewnątrz, są wprowadzane w błąd. Zapewniane, że jest to Kościół katolicki (wewnątrz kościoła wisi portret Sługi Bożego Jana Pawła II i Ojca Świętego Benedykta XVI), przyjmują tam sakramenty. Ks. Rybka posługuje się wszystkimi księgami liturgicznymi Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce, nie mając na to zgody Episkopatu Polski. W ten sposób ks. Tomasz Rybka buduje swój nowy związek wyznaniowy bazując przede wszystkim na nieświadomości wiernych z naszego Kościoła, wprowadza wiele osób w błąd i przyciąga je do swojej wspólnoty.

Zwracam się do Przewielebnych Księży Proboszczów, a przez Księży do wszystkich kapłanów naszej diecezji, o zaniechanie jakichkolwiek kontaktów z tą parafią oraz o poinformowanie wiernych w niedzielnych ogłoszeniach, zwłaszcza w parafiach z okolic Tarchomina, że wspólnota wyznaniowa przy ul. Modlińskiej 205A nie jest parafią rzymskokatolicką i nie wolno w niej przyjmować jakichkolwiek sakramentów (KPK kan. 1365-1366).


Podpisał Ks. Mateusz Matuszewski
Referent ds. Jedności Chrześcijan

 http://www.archidiecezja.warszawa.pl/upload/binaries/dokumenty/komunikat_par.modlinska.doc.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 30, 2011, 17:03:12 pm »

http://www.polskokatolicki.pl/Ogloszenia/odpowiedz-starokatolicy-2009-07.htm

http://www.polskokatolicki.pl/Ogloszenia/rozlamowa_parafia.htm

http://www.polskokatolicki.pl/Ogloszenia/bpGerny98rr.htm
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 18, 2011, 01:55:44 am »

LIST OTWARTY
Do Duchowieństwa i Wiernych Polskiego Narodowego Katolickiego Kościoła w USA, Kanadzie i Polsce, a także Kościoła Polskokatolickiego

http://pnkk.pl/wydarzenia/z-kancelarii-pnkk/113-list-otwarty.html?3468480128de3cf86c056d2539722beb=d4f931740e63fa32a885bf84fff25664
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 18, 2011, 08:56:40 am »

Możemy się pomodlić by polskokatolicy powrócili do Kościoła Rzymskokatolickiego. A co do ich sporów wewnętrznych to nie ma sensu w nie wchodzić. To jakaś walka o władzę między biskupem Wysoczańskim a księdzem Tomaszem Rybką.
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 18, 2011, 09:35:46 am »

"KOMUNIKAT w sprawie parafii polskokatolickiej przy ul. Modlińskiej

W ostatnich latach doszło do otwartego konfliktu pomiędzy proboszczem tej parafii — ks. Tomaszem Rybką, a zwierzchnikiem Kościoła polskokatolickiego — bpem Wiktorem Wysoczańskim, w wyniku którego biskup zdjął proboszcza z urzędu i suspendował..."


Czy bp Wiktor Wysoczański pełni swój urząd w sposób godny, czy jest w świetle prawa Kościoła Katolickiego ekskomunikowany za przyjęcie świeceń bez zgody Ojca Świętego?
Bo jeśli tak, to mamy problem: czy biskup ekskomunikowany może jakiegoś księdza suspendować?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 18, 2011, 10:21:18 am »

Szanowny Panie Casimirus,
nie mamy żadnego problemu. Awantury w burdelu nas katolików nie interesują.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 18, 2011, 10:57:07 am »

Szanowny Panie Casimirus,
nie mamy żadnego problemu. Awantury w burdelu nas katolików nie interesują.

może i nie ale sami zobaczcie :
http://superwizjer.tvn.pl/36694,kariera-biskupa,archiwum-detal.html


a może ktoś mi odpowie co to za bractwo : Bractwo Kapłańskie św. św. Cyryla i Metodego w Polsce uznają Papieża i ich ryt własny to Tridentina  + inne ryty Podobno założył go jakiś  były brat FSSPX gość z podstawówką dostał świecenia kapłańskie a potem dostał sakrę biskupią . Jeśli się mylę to mnie poprawcie . Bo ja tylko gdzieś tam słyszałem a plotkami się nie zajmuję .

Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 18, 2011, 11:34:24 am »

Bractwo Kapłańskie św. św. Cyryla i Metodego w Polsce uznają Papieża i ich ryt własny to Tridentina  + inne ryty Podobno założył go jakiś  były brat FSSPX gość z podstawówką dostał świecenia kapłańskie a potem dostał sakrę biskupią . Jeśli się mylę to mnie poprawcie . Bo ja tylko gdzieś tam słyszałem a plotkami się nie zajmuję .



O tę stronę chodzi? nie otwarło się to, co pan podał powyżej:
http://www.cyrylometodianski.boo.pl/index.php/2011/06/oswiadczenie-bractwa-kaplanskiego-sw-sw-cyryla-i-metodego-w-polsce/

http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/04/koscio-sowianskokatolicki-w-polsce.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2011, 11:36:35 am wysłana przez Mama » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 18, 2011, 11:40:51 am »

tu jest niekiepska dyskusja na ten temat, zahaczająca też o polskokutalików, jak powiedziałby słusznie i naukowo x. Marguar

http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/04/koscio-sowianskokatolicki-w-polsce.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 18, 2011, 16:53:20 pm »

No ale Panie Binraf bp Sawicki ma przynakmniej maturę. Podobnie jak większość księży FSSPX.  Dla władz państwowych ukończenie WSD FSSPX nie oznacza równocześnie posiadanie wykształcenia wyższego. :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Ostrzeżenie dla kancelarii parafialnych i narzeczonych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!