Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 19:26:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Na Frondzie art.o bp.Williamsonie i jazda po Bractwie na całego!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Na Frondzie art.o bp.Williamsonie i jazda po Bractwie na całego!  (Przeczytany 3716 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Stycznia 13, 2011, 11:16:40 am »

Na Frondzie art.o bp.Williamsonie i jazda "teologów" po Bractwie jak po łysej kobyle na całego! Artykuł zatytułowany; "Richard Williamson oskarża papieży o zwodzenie dusz"
http://www.fronda.pl/news/czytaj/richard_williamson_oskarza_papiezy_o_zwodzenie_dusz

Pomijam już artykuł, ale ... niektóre komentarze to wprost porażają!, jak np.
"Baldwin IV napisał/a: środa, 12 stycznia 2011, 23:00
Herezjarchom Lefebrystom mówimy nie! Precz ze średniowieczem!" (to chyba głos neona!)

Inny "teolog":
Wojciech Kozłowski napisał/a: środa, 12 stycznia 2011, 23:13
(szkoda cytować i klapać w klawiaturę!)

Jeszcze "Eduardo" ech ....

Wszystkim tam, życzę niech sobie teraz zapalą "faję pokoju" wszak już przed nami; Dzień Judaizmu, Tydzień modlitw .....,  Dzień Islamu i nie wiem co tam jeszcze.

Jest to tłumaczenie ze strony Kath.net:
11. Januar 2011
Wild, wilder, Williamson!

http://www.kath.net/detail.php?id=29674
(a cóż dobrego Kath.net może też napisać? tak jak u nas TP)
Zapisane
Mara
bywalec
**
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 13, 2011, 11:30:15 am »

A wie ktoś, gdzie można znaleźć oryginalny komentarz bpa Williamsona? (Nie papkę przetworzoną przez dziennikarzy?)

PS. Biskup Fellay wydaje się przywiązywać zdecydowanie mniejszą wagę do Asyżu III:

cytat z konferencji wygłoszonej przez biskupa w minioną niedzielę:"- Co do kryzysu i jego aktualnego rozwoju, biskup Fellay przedstawił bardzo wnikliwą krytykę Asyżu III, podobnie jak to uczynił rano, podczas kazania w kościele St-Nicolas du Chardonnet, odnotowując jednakże, że Asyż II był lepszy niż Asyż I i formułując idealną hipotezę co do Asyżu III (którą jednak uznał za mało prawdopodobną), mianowicie, że papież mógłby wezwać swoich gości do nawrócenia.
Biskup nie uważa, żeby spotkanie w Asyżu miało być w jakiś sposób decydujące [dla relacji Rzym - FSSPX], cytat.: "Zobaczymy, co z tego wyniknie dla naszych dyskusji [doktrynalnych]"."

(podoba mi się ta podkreślona hipoteza :D )

całość tutaj:
http://gdynia.piusx.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=331:bp-fellay-relacja-z-wystpienia-na-kongresie-qcourrier-de-romeq-09012011&catid=20:publikacje-o-bractwie-2008-&Itemid=10&lang=pl
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 13, 2011, 11:36:56 am »

A wie ktoś, gdzie można znaleźć oryginalny komentarz bpa Williamsona? (Nie papkę przetworzoną przez dziennikarzy?)
(...)

To tych pt. Sz.P. na Frondzie należałoby pytać, bo jak zdążyłam zauważyć, to oni bardzo się lubują w takich różnych przetworzonych  papkach, a później ich wierni "teolodzy" mają uciechę.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 13, 2011, 12:35:40 pm »

Fronda to jeden bełkot, nie warto nawet czytać.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 13, 2011, 12:50:41 pm »

Ale w porównaniu z komentarzami internautów na innych wielkich forach ,,Fronda" nie wypada tak żle. Na innych forach wszelkie wzmianki o Kościele, religii spotykają się z ogromną nienawiścią. Np. niedawno w Bartoszycach odsłonięto niewielki obelisk z treścią. że w tym miescie błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko odbywał służbę wojskową. A po poświęceniu tego kamienia fora intenetowe wylewały pomyje na księdza Jerzego. Jakakolwiek wzmianka o księżach, zakonnicach spotyka się w polskim internecie ze stekiem wyzwisk. Straszne.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 13, 2011, 13:26:39 pm »

Fronda to jeden bełkot, nie warto nawet czytać.
Jakie to wszystko proste! Ciekaw jestem co w latach 90 minionego wieku robił dobrego pan Patryk? Sumiennie odrabiał pracę domową?
Fronda jest jak bałwan ze Zbrucza i nie jedną ma twarz. Proszę o więcej rozwagi w formułowaniu tak radykalnych sądów.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 13, 2011, 14:01:00 pm »

Panie "ryszardzie1966" FF deklaruje się jako katolickie, a na różne fora w necie to nie zagladam, bo i nie ma po co. Niech sobie nawalanki uskuteczniają sami ze sobą, a jak nie będą mieli oponentów to i ucichną.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 13, 2011, 14:02:17 pm »

dopisalem sie w wątku, dzięki za alarm
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 13, 2011, 14:03:36 pm »

Fronda to jeden bełkot, nie warto nawet czytać.

No proszę! pan to powiedział co wiedział, a koleżance już pan poradził czy ma się "zapisać" do tego OD czy nie?
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 13, 2011, 14:16:38 pm »

Fronda to jeden bełkot, nie warto nawet czytać.

No proszę! pan to powiedział co wiedział, a koleżance już pan poradził czy ma się "zapisać" do tego OD czy nie?

Wdaje mi się że to moja sprawa co jej poradziłem.
By zadość u czynić ciekawość, poczytała wątek o OD

Jeśli chodzi o Fronde miałem na myśli Artykuł czy jak to zwać!!! że to jest bełkot.
Jeśli ktoś jest urażony proszę o wybaczenie....

Fronda to jeden bełkot, nie warto nawet czytać.
Jakie to wszystko proste! Ciekaw jestem co w latach 90 minionego wieku robił dobrego pan Patryk? Sumiennie odrabiał pracę domową?
Fronda jest jak bałwan ze Zbrucza i nie jedną ma twarz. Proszę o więcej rozwagi w formułowaniu tak radykalnych sądów.

W latach 90 chodziłem do szkoły, i Kościółka jak prawie wszystkie dzieci w tych latach z mojego podwórka.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2011, 14:19:04 pm wysłana przez patryksługa » Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Mara
bywalec
**
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 13, 2011, 14:58:38 pm »

Ok, znalazłam oryginalny tekst bpa Williamsona.
Tłumaczenie w toku :)

Wrzucę całość wieczorem (na razie dojechałam do połowy, ale póki co muszę zająć się czymś innym).
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 13, 2011, 15:13:23 pm »

Mnie w Redakcji frondy.pl zawsze dziwiła totalna impregnacja na wiedzę dot. spraw Bractwa. Ciągłe pieprzenie o schizmatykach, perfidne omijanie tytulatury. Rozumiem takie coś na onecie ale tu??.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 13, 2011, 17:02:42 pm »

Wdaje mi się że to moja sprawa co jej poradziłem.
By zadość u czynić ciekawość, poczytała wątek o OD 

No przecież że nie moja sprawa, ja tylko spytałam. Odnośnie drugiego zdania to:
http://www.sjp.pl/zado%B6%E6uczyni%E6
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 13, 2011, 19:03:19 pm »

Od jakiegoś czasu, jak przystało na "porządnego" anty-demokratę nie czytuję komentarzy pod żadnymi artykułami na żadnej absolutnie stronie.
Nic mnie nie obchodzi bełkot "ludu".

Od tego momentu stanowczo zmniejszył się poziom mojej irytacji tudzież zdenerwowania (graniczącego nieraz z furią) podczas przeglądania internetu  8)

Polecam takie rozwiązanie  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 13, 2011, 22:23:47 pm »

Cieszę się, że po raz kolejny nie zawiodłem się na JE.X.Bp. Williamsonie, to człowiek na którego wierność i odwagę Kościół może zawsze liczyć...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Na Frondzie art.o bp.Williamsonie i jazda po Bractwie na całego! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!