Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 27, 2024, 02:39:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232044 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Benedykt XVI wzmacnia prawą nogę w Kościele?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Benedykt XVI wzmacnia prawą nogę w Kościele?  (Przeczytany 870 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« dnia: Stycznia 11, 2011, 12:55:16 pm »

Za RodzinaKatolicka.pl - http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/wiadomoci/6-wiadomosci/18802-benedykt-xvi-wzmacnia-praw-nog-w-kociele

Rosnące wpływy kard. Raymonda Burke'a w Watykanie. Gazeta „The California Catholic Daily” donosi o rosnących wpływach w Watykanie amerykańskiego kardynała Raymonda Burke’a, zdecydowanie broniącego tradycyjnego nauczania Kościoła katolickiego.
Kardynał znany jest z ostrej krytyki amerykańskich polityków „katolickich” postępujących wbrew nauczaniu Kościoła, którzy popierają legalizację aborcji i homo-małżeństwa.
29 grudnia 2010 r. kard. Burke został powołany przez papieża Benedykta XVI na stanowiska w: Kongregacji Biskupów, Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz w Papieskiej Radzie ds. Tekstów Prawnych.
Jak zaznacza gazeta, desygnowanie amerykańskiego kardynała na tak liczne, ważne stanowiska w Kurii Watykańskiej „będzie miało istotne znaczenie dla przyszłości Kościoła”. Będzie on m.in. odpowiedzialny za wybór nowych biskupów przedstawianych do akceptacji papieżowi, a także za praktyki liturgiczne i wykładnię prawa kanonicznego.
Kiedy w październiku abp Raymond Burke został mianowany kardynałem, CNA opisała go jako hierarchę „dobrze znanego z podkreślania znaczenia wyrazistej tożsamości katolickiej i opowiadania się za dawaniem wyraźnego świadectwa wiary katolickiej w amerykańskim życiu publicznym”.
Kard. Burke pełniąc funkcję najpierw biskupa w La Crosse w stanie Wisconsin w latach 1995-2003 i później arcybiskupa St. Louis w latach 2003-2008, często wypowiadał się na temat zobowiązania katolickich polityków do głoszenia i postępowania zgodnie z nauczaniem Kościoła w sprawach takich jak aborcja i „małżeństwa tej samej płci”.
Podczas kampanii wyborczych w 2004 i później w 2008 r. powiedział, że „katoliccy politycy, którzy opowiadają się za legalizacją aborcji nie powinni przystępować do Komunii Świętej”.
Niedawno kard. Burke wezwał polityków katolickich do „publicznej pokuty”, za publicznie głoszenie  poglądów sprzecznych z nauczaniem moralnym Kościoła.
- Nie jest możliwe bycie praktykującym katolikiem i zachowywanie się publicznie w ten sposób – stwierdził 14 października 2010 r., podczas spotkania z przedstawicielami organizacji The Human Life Iternational. Potępił „katolicyzm kawiarniany” i „zły nawyk niektórych do wybierania tego z nauczania Kościoła, czemu chcą się podporządkować”.
Źródło: The California Catholic Daily
Za: PiotrSkarga.pl, AS
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Benedykt XVI wzmacnia prawą nogę w Kościele? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!