Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:30:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: Opus Dei  (Przeczytany 144809 razy)
Thomas
Gość
« Odpowiedz #90 dnia: Czerwca 29, 2009, 22:58:37 pm »

http://www.opusdei.pl/write.php

są numerariusze Hiszpanie, podeślą.

Inna sprawa, czy wersja hiszpańska "nie wymagała udzisiejszenia". Św. Faustyna (po polsku) wymagała korekty... Dlaczego nie Św. Escriva?
Zapisane
MKG
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #91 dnia: Czerwca 30, 2009, 02:39:43 am »

Ponieważ to, co dzieje się w tym wątku, zmusza mnie do porzucenia roli li tylko czytelnika i do zabrania głosu po raz pierwszy w tej odsłonie Forum, chciałbym przywitać się ze wszystkimi użytkownikami serwisu.

Kwestia formalna - autor antyopusdeiowych filipik, Łukasz Kluska, nie ma nic wspólnego z charakteryzującą się "sedeckimi jazdami" OMP z Wrocławia pod wodzą p. Adriana Nikiela, który rzeczywiście jest sedewakantystą. Kluska to lider lubelskich rozłamowców z tego stowarzyszenia, którzy w swym oddziale identyfikują się z linią FSSPX.

Kwestia historyczna - stereotyp OD jako złowrogiej siły, która podstępnie zdemontowała frankistowską Hiszpanię, upowszechniony w Polsce za sprawą, b. dobrej skądinąd, "Hiszpanii Franco" prof. Wielomskiego jest cokolwiek bzdurny. Starczy trochę poczytać, by zorientować się, że członkowie OD znajdowali się tak wśród stronników demokratyzacji, jak i wśród zwolenników utrzymania systemu autorytarnego.

Co do meritum - osobiście z Opus Dei związany nie jestem, uczestniczyłem jedynie w spotkaniach organizowanych w ośrodku prowadzonym przez Dzieło (moje uczestnictwo było zresztą nader incydentalne) i bardzo je sobie chwalę. Zmuszony jestem przytaknąć wypowiadającym się tutaj obrońcom OD - bo to oni mają rację. Przyznam nawet, że żałuję iż moje uczestnictwo w tych spotkaniach było tak nieregularne.

Sam spór na forum pokazuje, jak różnią się między sobą środowiska określające się jako "tradycjonalistyczne". Większość krytyków Opus Dei, która się tu wypowiada ociera się w mojej ocenie o lekki (co najmniej) sedewakantyzm. Prawdziwy katolicyzm dla tych osób skończył się jak widać na Vaticanum II. Nic potem nie było już prawdziwie katolickie. Z kolei forumowi obrońcy Dzieła (jak wnioskuję z ogółu ich wypowiedzi na Forum) zwalcza nie Sobór, ale posoborowie - czyli to, co moderniści zrobili z soborem. Osoby te stawiają sobie za cel upowszechnienie w Kościele tradycyjnej Liturgii oraz odczytywanie SW2 w świetle tradycyjnej teologii katolickiej, a nie modernistycznych bredni.

Kiedy czytam zarzuty pod adresem OD, że chce realizować postanowienia Soboru tak, jak powinny one być realizowane i że jest posłuszne Papieżowi to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać...
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #92 dnia: Czerwca 30, 2009, 10:28:39 am »

Prawdziwy katolicyzm dla tych osób skończył się jak widać na Vaticanum II. Nic potem nie było już prawdziwie katolickie.

Wrecz przeciwnie : po V2 bylo bardzo duzo prawdziwie katolickich dziel i inicjatyw. Ze wymienie pierwsze z brzegu : Bractwo sw. Piusa X, rok zalozenia 1969 czyli cztery lata po soborze, albo seminarium w Ecône (1970), oparte na posoborowym ratio studiorum etc. etc.

to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać...

Najlepiej milczec.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
MKG
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #93 dnia: Czerwca 30, 2009, 11:13:13 am »

Najlepiej milczec.

Milczeć najłatwiej. Trudno jednak pozostawić bez reakcji brednie, jakie wypisujecie pan czy pan Buczyński...
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #94 dnia: Czerwca 30, 2009, 11:59:21 am »

Milczec nie jest najlatwiej, najlatwiej jest sie oburzac. Nieco trudniej polemizowac merytorycznie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Thomas
Gość
« Odpowiedz #95 dnia: Czerwca 30, 2009, 20:16:16 pm »

Cytuj
Sam spór na forum pokazuje, jak różnią się między sobą środowiska określające się jako "tradycjonalistyczne".

Panie MKG,

Coś Panu upały nie służą! Co ma piernik do wiatraka!?
Z wielkim zażenowaniem dowiedziałem się, że książka Założyciela, wydana w Polsce przez Dzieło (tegoż Założyciela) została "poprawiona". Jestem tym faktem, "drobnych krętactw"poirytowany. W domu, na półce, stoją książki Św. Escrivy. Niestety, mam teraz podstawy sądzić, że wszystkie w różnych drobnych miejscach zostały "udzisiejszone" - zgodnie z tzw. Duchem Soboru. Jeżeli zrobiło to Opus Dei... to nie wiem co powiedzieć. Jest mi przykro, jestem zawiedziony.

I nikogo, poza sobą nie reprezentuję na forum.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #96 dnia: Czerwca 30, 2009, 20:30:25 pm »

W zeszłym tygodniu byłem w ośrodku OD w Warszawie (ul. Filtrowa:) ) i byłem zachwycony kaplicą ośrodka, spodziewalem sie ujrzeć białe ściany, kilka krzeseł, stół z 1 obrusem, ze 2 świece i w najlepszym wypadku krzyż procesyjny obok. Jednak wszedełm do kaplicy w której panował półmork, z prawdziwym ołtarzem (przy którym jest możliwość odprawiania tylko Versum Deum) na którym stało 6 świec(zdaje sie, że woskowych), Tabernakulum i na NIm piękny Krzyż:) byłem naprawde zachwycony, co do OD mam mieszane uczucia, znam kilka osób należaoch do Dzieła, które napewno nie realizują Ewangelicznego ubóstwa, zresztą jak i ludzie spotkani w ośrodku, ale to moja osobista reflekja.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Thomas
Gość
« Odpowiedz #97 dnia: Czerwca 30, 2009, 22:44:03 pm »

Panie Martinusie, o tym, że jest "fajowo" i "wery estetycznie" to wiemy.
Ale jak z plakatu reklamowego, wypadły "twarde dowody". Dowody na to, że ktoś poprawia Świętego, żeby uczestnicy spotkań w ośrodkach, nie zadawali zbyt wiele pytań o wygłupy liturgiczne. Takie tłumaczenia są zamawiane i weryfikowane. To nie błąd tłumacza ;)

Dymy kadzideł w ośrodkach nie zasłonią faktu tłumaczeniowych oszustw.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #98 dnia: Czerwca 30, 2009, 22:53:31 pm »

które napewno nie realizują Ewangelicznego ubóstwa,

A to jakiś nowy czy tradycyjny obowiązek rzymskiego-katolika?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #99 dnia: Czerwca 30, 2009, 22:58:56 pm »

Dla rzymskich katolikow to nie obowiazek, ale rada ewangeliczna. Natomiast niektore sekty chrzescijanskie taki obowiazek wprowadzaja. W niektorych np. oddaja sie caly albo niemal caly majatek do dyspozycji "wspolnoty", oczywiscie nie od razu, ale na pewnym etapie wtajemniczenia np. po drugim skrutynium.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #100 dnia: Czerwca 30, 2009, 23:01:05 pm »

Uff to lefebryści tak robią?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #101 dnia: Czerwca 30, 2009, 23:01:53 pm »

Nie, mialem na mysli sekty niekatolickie. Te od skrutyniow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #102 dnia: Czerwca 30, 2009, 23:21:37 pm »

Chyba pan wątki pomylił, z treścią tez u pana nie za dobrze.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #103 dnia: Czerwca 30, 2009, 23:28:37 pm »

Chyba pan wątki pomylił, z treścią tez u pana nie za dobrze.
A Pan jak zwykle o swoich do siebie ...

Ponieważ Pan 'tkiller' poza działalnością w ramach antydefamacyjnej ligi kikokarmenatu sp. z n. b. ma drugie hobby a mianowicie wszędzie widzi obsesje seksualne więc w związku z powyższą uwagą "zaszczycił" był mnie aż dwoma wpisami:

Cytuj
obsesja
Chyba masz obsesję seksualną na moim punkcie gdzie ja się nie pojawię tam ty ciągniesz, proponuję zainteresować się płcią przeciwną.  Pozdrowienia komuszku.

Cytuj
masz moją autoryzację
jak zwykle na cytowanie moich wiadomości.

To że tropi obsesje i i "defamatorów" kikokarmenatu sp. z n. b., to rozumiem, ale że jakoby miałbym być z kimś takim na ty, to nie tylko nie jest sprzeczne z faktami ale i ze zdrowym rozsądkiem, którego to zdrowego rozsądku Panu 'tkiller' szczerze życzę.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2009, 11:05:44 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #104 dnia: Lipca 01, 2009, 16:15:03 pm »

Co?!!! zwykłe draństwo, jak tak wogóle można?!!!

Pani Szmulko, proszę przyjąć wyrazy współczucia, ktoś, kto tak obraża, nie jest wart, żeby o nim pisać!

Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!