Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:49:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: Opus Dei  (Przeczytany 144897 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #315 dnia: Stycznia 27, 2011, 08:04:07 am »

@rysio
Zgadzam sie z Panem, ze szkoly, ktorym patronuje OD sa skierowane do osob dobrze zarabiajacych - jak kazda inna szkola niepubliczna. Z punktu widzenia mojej decyzji o posylaniu tam dzieci na prawde nie ma znaczenia czy to jest zgodne czy nie z bardziej ogolnym przekazem pralatury o tym czy OD jest dla malo zarabiajacych czy nie. Ja szukam szkoly a nie paralatury dzialajacej wsrod najmniej zarabiajacych.
BTW, otrzymanie od miasta dzialki nie oznacza, ze szkola nie  ma potrzeb finansowych...

@Major
Z tego co zrozumialem to szkoly Sternika patrza na to czy rodzica moga placic czesne czy nie. Nie chcialbym poslac dzieci do szkoly, ktora na to nie patrzy. Mogloby sie okazac, ze w srodku roku szkola nie ma pieniedzy na wyplacenie pensji nauczycielom czy wylaczone jest jej ogrzewanie. Roztropnosc jest jak najbardziej katolicka cnota...
 
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #316 dnia: Stycznia 27, 2011, 09:45:46 am »

@ Major
Cytuj
Jeżeli jakaś szkoła patrzy na zawód rodziców to juz klasyfikuje dzieci. Nie jest to szkoła katolicka. Bo czym różni się dziecko adwokata czy lekarza od dziecka kasjerki? Może tym że dziecko lekarza ostatnio w Kaliszu uczesniczyło w bójce z użyciem noża którym zresztą to dziecko dostało.

Odp. Różni się dochodem. Poza tym adwokat i prawnik załatwi szkole działkę gminną. A kasjerka co załatwi ?

@ Jarod

Cytuj
otrzymanie od miasta dzialki nie oznacza, ze szkola nie  ma potrzeb finansowych...

Biblioteka publiczna też ma potrzeby finansowe. A jednak wpisowego nie pobiera, ani o dochód rodziców nie pyta. Otrzymanie gratis działki publicznej (pieniędzy podatnika, także kasjerki) wiąże się z realizacją misji publicznej, dostępnej wszystkim.

"Wynagrodzenie urzędnika X. nie jest godziwe, nie może on zapewnić należytego rozwoju rodzinie. Dlatego "wspomożenie" finansowe przy załatwianiu czynności administracyjnej nie może być traktowane jak łapówka. Zwłaszcza, gdy sprawa, o którą zabiegamy jest ze wszech miar godziwa." - a co to jest "godziwa sprawa" to chyba Pan wie :)
(tak szybko z pamięci, bez sięgania do mat.źródłowego)

Cytuj
Ja szukam szkoly a nie paralatury dzialajacej wsrod najmniej zarabiajacych.

No no, dochodzimy do sedna "teologii" OD. Mamy więc Prałatury dla mniej i więcej zarabiających. Mamy też dwie moralności - patrz powyżej temat szkoły : Jak Kali ukraść to jest cacy jak Kalemu ...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2011, 10:03:21 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #317 dnia: Stycznia 27, 2011, 09:48:30 am »

Ale  dozorca z kasjerką i tak raczej odpadają.
Wedle sugestii moich znajomych z OD, Dzieło powstało jako przeciwwaga dla masonerii(sic.) Z tego też tytułu by niwelować jej wpływy, trzeba zachęcać do działania ludzi wpływowych. Stąd większość takich a nie innych w Dziele (jakoby). Też miałem przyjemność być nakłaniany do wstąpienia, obdarowany Drogą do zapoznania się z ideą. Ale podziękowałem - w Drodze znalazłem tylko dziwaczną duchowość Autora. Tak więc członkiem OP nie zostanie szewczyk z kasjerką, chyba że szewc to Badura lub Ryłko.

Jakoś nikt nie broni otrzymania działki budowlanej gratis od miasta i solenia wpisowego. Mieszkańcy Szczecina właśnie na to zwracają uwagę
Nie chciałbym konfabulować, ale Fundacja św. Mikołaja poprzedniczka fundacji Sternik otrzymała nagrodę buzkowego Pro publico bono. Traf chciał , że pani Prezes FśM zasiadała w Zarządzie fundacji PRB. Działki gratis więc nich nikogo nie dziwią.
 

« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2011, 09:50:11 am wysłana przez stary kontra » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #318 dnia: Stycznia 27, 2011, 09:54:07 am »

Cytuj
Wedle sugestii moich znajomych z OD, Dzieło powstało jako przeciwwaga dla masonerii

...dobrze, że OD nie jest przeciwwagą dla mafii wołomińskiej, bo by po prostu strzelali do obcych. A tak to ich tylko do szkoły i klubów nie wpuszczą.
Ciekaw jestem czy ludzie z "Międzypartyjnej Spółdzielni Pracy w Józefowie" są na liście kolesi min. Grabarczyka. Poczekajmy na listę wielebnego ministra Sikorskiego ;).
Przy takiej działalności "gospodarczej" OD w Polsce, kościoły wyludnią się.

@ Stary Kontra

fundacja PRB, o której Pan pisał to: Polska Rada Biznesu, czy Program Rozwoju Bibliotek ?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2011, 10:02:08 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #319 dnia: Stycznia 27, 2011, 10:18:56 am »

I z tego rodzą się rewolucje.
I z tego powstała t.zw. teologia wyzwolenia. Na której komuchy budują swój kapitał.
A po prostu wystarczy być katolikiem.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #320 dnia: Stycznia 27, 2011, 10:44:46 am »

A czy to nie jest tak, że wysoko postawieni członkowie OD swe życie religijne i rodzinne zamykają w getcie, a publicznie biorą udział w budowaniu (by lepiej zrozumieli, nazwijmy to słowami Jana Pawła II) "cywilizacji śmierci"?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #321 dnia: Stycznia 27, 2011, 10:58:07 am »

@rysio
1. Nie twierdze, ze OD slusznie dostal dzialke w Szczecinie. Pan jednak sugerowal, ze fakt, ze dostali dzialke powinien wplynac na wysokosc oplat. Ja twierdze, ze nie ma takiej finansowej zaleznosci biorac pod uwage, ze maja plany zbudowania dwoch wielkich szkol przedszkoli. Z puntku widzenia zarzadzania finansami wplyw tego grantu jest taki, ze najwzyej ciut szybciej to wybuduja - nie ma wplywu na oplaty. Zgadzam sie, ze sluszna jest koncepcja, ze instytucje niepubliczne nie powinny dostawac bezplatnie ziemi od panstwa/samorzadu.

2. Pan przeinacza moje slowa. Po prostu mnie nie obchodzi czy OD jest dla bardziej czy mniej zarabiajacych. Nie wiem jak jest, bo nie mialem z nimi kontaktow, aby to stwierdzic. Z mojego punktu widzenia nawet jesli OD nastawialoby swoje duszpasterstwo tylko na najbardziej zarabiajacych i wplywowych ludzi to nie byloby wg mnie nic w tym zlego. Ja tylko rozwazam problem czy szkola, ktorej patronuje OD jest najlepsza dla mojego dziecka czy nie.

@major, rysio
Dziwne, ze tradycjonalisci z jednej strony wzdychaja do sredniowiecznego christianitas i zespolenia panstwa z Kosciolem, a z drugiej strony walcza z przejawami elitaryzmu i hierarchii w spoleczenstwie oraz krytykuja OD za to, ze chce swoim duszpasterstwem obejmowac przede wszystkim ludzi wplywowych w panstwie. Nie kloci sie to Panom? Czyli jak... spoleczna hierarchia sredniowieczna bee... socjalizm, liberalizm OK ?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #322 dnia: Stycznia 27, 2011, 11:06:29 am »

Trzeba pamiętać, że nobilituje w pierwszej kolejności przelewanie krwi (przynajmniej gotowość do tego)...

I jeszcze raz proszę postawić sobie pytanie cóż dobrego dla Tradycji wynika z tego, że OD jest takie mocne.

Wysyłając dzieci do szkoły OD narażamy je na kontakt z NOM i jego skutkami (proszę poprawić jeśli się mylę).
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #323 dnia: Stycznia 27, 2011, 11:20:00 am »

@Zygmunt

1. na kontakt z NOM i jego skutkami

2. na kontakt ze specyficzną Opusdejską  formacją i mentalnością.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #324 dnia: Stycznia 27, 2011, 11:52:17 am »


I jeszcze raz proszę postawić sobie pytanie cóż dobrego dla Tradycji wynika z tego, że OD jest takie mocne.

No p. rysio juz odkryl, ze wystarczy ludzi zwiazanych z OD namowic na Msze trydencka a im na pewno kuria nie odmowi :)))
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #325 dnia: Stycznia 27, 2011, 14:54:29 pm »

To jest zbyt poważna sprawa, by ją obracać w żart.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #326 dnia: Stycznia 27, 2011, 15:37:06 pm »

Wysyłając dzieci do szkoły OD narażamy je na kontakt z NOM i jego skutkami (proszę poprawić jeśli się mylę).
Pan zapewne przez cale dziecinstwo byl na to narażony i na tak religijnego czlowieka Pan wyrosl :) Pomysli Pan jak religijne beda dzieci, ktore juz od dziecinstwa beda na tridentine chodzic :)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #327 dnia: Stycznia 27, 2011, 16:00:15 pm »

I nadal ucieka Pan w żarty...

Do rozgryzienia takiej organizacji potrzebna jest prostota. Najgorzej zasugerować się różnymi sprawami drugorzędnymi i gubić w domysłach. A przecież jeśli spojrzymy na OD tak po prostu, od razu dostrzeżemy, że to jakiś dziwoląg.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #328 dnia: Stycznia 27, 2011, 17:07:02 pm »

I z tego rodzą się rewolucje.
I z tego powstała t.zw. teologia wyzwolenia. Na której komuchy budują swój kapitał.
A po prostu wystarczy być katolikiem.
Z czego? Z tego że prywatna szkoła pobiera sobie czesne w wysokości, jaką uzna za stosowną?
Nie chcę bronić szkół Sternika, ale nie bardzo rozumiem Pana toku myślenia. Państwo ma zmuszać te szkoły, aby przyjmowały dzieci z ubogich rodzin i płaciły im stypendia, czy co?
Teologia wyzwolenia powstała z pychy i podszeptów szatana. Jak każda herezja.
Jeżeli jakaś szkoła patrzy na zawód rodziców to juz klasyfikuje dzieci. Nie jest to szkoła katolicka. Bo czym różni się dziecko adwokata czy lekarza od dziecka kasjerki? Może tym że dziecko lekarza ostatnio w Kaliszu uczesniczyło w bójce z użyciem noża którym zresztą to dziecko dostało.
Nie wiem czy patrzą tam na zawód, raczej na to, czy ktoś zapłaci za naukę czy nie. Lekarza czy adwokata stać na posłanie dziecka do drogiej szkoły, kasjerki raczej nie. Chodzi tylko o to, a nie o to czy takie dziecko jest lepsze czy gorsze. Nie wiem, co Pan postuluje, żeby ustanowić jakieś stawki maksymalne za naukę? 
Szkoły Sternik chyba nie są oficjalnie szkołami katolickimi. 
Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #329 dnia: Stycznia 27, 2011, 18:27:22 pm »

3.  Do jakiej szkoly Panstwo doradzaliby poslac dzieci:

- publiczna - z calym syfem mainstreamu - prosze pamietac, ze wspolczesna szkola w warszawie to nie to samo co szkola publiczna w mniejszym miescie 10-20 lat temu...
- niepubliczna katolicka - zazwyczaj z lajtowym katolicyzmem i gitarkowa liturgia
- niepubliczna laicka - mainstream jak w publicznej, ale pewnie jeszcze bardziej postepowo
- Sternik - maja jakas wizje wychowawcza, nie boja sie laciny, kaplani OD jednak trzymaja wyzszy poziom intelektualny i liturgiczny niz przecietna diecezjalna

Do [podstawowej] szkoły muzycznej.

Dziecko nie musi być specjalnie utalentowane i od razu być wielkim pianistą czy skrzypkiem, może być zupełnie przeciętne i grać na fortepianie, akordeonie czy gitarze klasycznej w granicach swoich możliwości. Dlaczego nie? Będzie miało zupełnie inne horyzonty, wrażliwość i kulturę (mimo, że sytuacja tutaj jest też gorsza niż kiedyś) i będzie zawsze wspominać te czasy.

Warto się rozejrzeć.

A o wychowanie religijne lepiej zadbać samemu z uwagi na różne wypaczenia. Jeżeli zabiera się dziecko na starą Mszę to ono w niej rośnie i taka a nie inna Msza jest dla niego czymś zupełnie naturalnym, jak język ojczysty.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!