Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:15:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: Opus Dei  (Przeczytany 144805 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #195 dnia: Listopada 24, 2010, 14:33:42 pm »

Cytuj
Jak widzimy, Moderator z Wrocka jest z Dzieła, wiec wpuszcza Dzieło na fk "bez kolejki".
Panie rysio. To mocne słowa. Chyba za mocne... I nie do końca prawdziwe.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #196 dnia: Listopada 24, 2010, 14:44:42 pm »

Jak widzimy, Moderator z Wrocka jest z Dzieła, wiec wpuszcza Dzieło na fk "bez kolejki".
Parę sprostowań (bo zapewne do mnie Pan pije).

a) Nie jestem z Dzieła.
b) Nikogo do tej pory z poczekalni nie wypuściłem, więc tym bardziej p. Bolando.
c) Moderacja ma prawo skrócić lub wydłużyć okres karencji, więc nic panu do tego kiedy p. Bolando został wpuszczony na forum ogólne
d) Czytając zaś Pańskie wpisy uważam, że to Pan nie powinien był nigdy poczekalni opuścić
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #197 dnia: Listopada 24, 2010, 15:31:28 pm »

Panie Andy. Wkłada Pan w moje usta zarzuty wobec OD, a następnie daje im odpór. Odpór logiczny, tyle, ze ja tych zarzutów nie wypowiadam.

Ależ jak najbardziej je Pan wypowiada, m.in. sugerując, że odpowiedź na pytanie o to czy w kaplicach OD odprawiana jest Tridentina miało "rozwiewać wątpliwości co do OD". Cóż to sugeruje, jak nie tą właśnie postawę, o której pisałem? Niestety, pomimo długich wywodów Pan najwyraźniej nie rozumie o co mi chodzi. Albo nie umiem tego jasno przekazać albo Pan nie chce tego zrozumieć - i vice-versa ja nie rozumiem Pana zarzutów. Może Pan wyjaśni zatem: co konkretnie zarzuca Pan Opus Dei? Dlaczego uważa Pan, że nie są to dla nas sprzymierzeńcy?

Chodzi mi o normalną rozmowę. Jest pytanie - jest odpowiedź. Czy KRR to tak trefny temat, ze nie można rozmawiać o stosowaniu się do MP SP? Czy mamy tylko rozmawiać teoretycznie-rubrycystycznie ? Jeżeli uważa Pan, że aplikacja MP SP w Kościele (w tym i OD) to nieodpowiedni temat do rozmowy na fk, to watek trzeba ukryć lub lepiej, zamknąć.

Nie wiem, o co Panu chodzi z jakimś "trefnym tematem". I co ma do tego Motu Propio jako żywo? Czy Motu Propio nakładało na organizacje Kościelne, takie jak Opus Dei, jakieś obowiązki w tym zakresie? Głównie nakładało je na proboszczów przecież i biskupów (którzy jak się z nich wywiązują to wiemy). Warto zauważyć, że MP jedynie potwierdziło, że Msza nigdy nie była zakazana i wskazało, że na żądanie wiernych ma być odprawiana oraz, że każdy kapłan może ją odprawiać bez specjalnego zezwolenia. Nie nakazywało ono, niestety, nikomu w Kościele propagowania KRR. 

Tylko co to wszystko ma wspólnego z prostym pytaniem: czy w kaplicach Dzieła jest sprawowana liturgia KRR dla ludzi z Ośrodków OD ?

To proste pytanie i brak odpowiedzi (podobno numerariusza) pokazuje, że rozmowa/dialog jest w polskim Kościele b.trudny. Moim zdaniem z przyczyn społecznych i historycznych.
Albo rewolucja (którą słusznie odrzucamy) albo czekanie aż ktoś (np. bp. Kiernikowski) ulituje sie i nam odprawi Mszę. Otwarta rozmowa, bez mrugania oczkiem, odchrząkiwania i mówienia "grypsem" -ogólnie wiadomo- -wiadoma ulotka- , może powoli zmienić klimat. Młodzi ludzie w takim klimacie zrozumieją, że mają prawo do Mszy w KRR i upominania się o nią. Póki co większość ma poczucie winy gdy przez przypadek podpisała jakiś list.

Pan wybaczy, ale zupełnie nie rozumiem - o jaki list Panu chodzi? O co chodzi z czekaniem i ulitowaniem się? Co to ma do Opus Dei?
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #198 dnia: Listopada 24, 2010, 15:33:12 pm »

Może ktoś wie,czy w ośrodkach OD w najbliższą sobotę ( 27 listopada b.r) będą organizowane jakiekolwiek nabożeństwa w łączności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, w intencji obrony życia ???
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #199 dnia: Listopada 24, 2010, 15:42:34 pm »

Filmiki proszę sobie obejrzeć, o tu sa podane:

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,564.120.html

to się pan "numerariusz" więcej dowie.

Pod tym video ktoś wrzucił taki komentarz: "komunistyczne brednie dla ćwierćinteligentów". Bardzo trafna ocena. Jak ktoś z łezką w oku wspomina tow. Allende i czyni zarzut z modłów za Augusto Pinocheta Ugarte to w zasadzie nie warto już dalej słuchać.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #200 dnia: Listopada 24, 2010, 16:34:03 pm »

@ "Andy"

Tylko ten jeden pan przeczytał? Ja zaproponowałam oglądać film a nie czytać czyjeś komentarze. Zdania są różne, jak i w tej dyskusji tu,  i ja z kolei mogę panu zacytować inny komentarz. Proszę się uświęcać w OD, a każdy i tak swoje zdanie będzie miał.

Cytuj
Jak widzimy, Moderator z Wrocka jest z Dzieła, wiec wpuszcza Dzieło na fk "bez kolejki".
Panie rysio. To mocne słowa. Chyba za mocne... I nie do końca prawdziwe.

Panie szkielet, wyluzuj pan, jakie mocne słowa, nawet naczelny administrator niech będzie z OD i niech się uświęca jak mu to pasuje, ale fakt niezaprzeczalny, że pan "bolando" bez stażu wszedł na FK i nic konkretnego nie napisał, tylko zafermencił trochę i tyle. :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 16:40:18 pm wysłana przez Mama » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #201 dnia: Listopada 24, 2010, 17:12:29 pm »

Szanowna Pani Mamo. Tekst mój odnosił sie do zarzutów Pana rysia. Wyjaśnienia są pod moim postem, który Pani cytuje. Poza tym to admin, a nie moderator wpuszcza na forum.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #202 dnia: Listopada 24, 2010, 18:42:59 pm »

Szanowna Pani Mamo. Tekst mój odnosił sie do zarzutów Pana rysia. Wyjaśnienia są pod moim postem, który Pani cytuje. Poza tym to admin, a nie moderator wpuszcza na forum.

No wiem do kogo pan pisał, umiem jeszcze literki składać  ;D i nie mam zamiaru tu żadnego śledztwa prowadzić, niech sobie wpuszcza kto chce, i kogo chce. Jak mówi przysłowie, "nie mój cyrk i małpy nie moje".  :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #203 dnia: Listopada 24, 2010, 19:11:11 pm »

Szanowna Pani Mamo. Tekst mój odnosił sie do zarzutów Pana rysia. Wyjaśnienia są pod moim postem, który Pani cytuje. Poza tym to admin, a nie moderator wpuszcza na forum.

No wiem do kogo pan pisał, umiem jeszcze literki składać  ;D i nie mam zamiaru tu żadnego śledztwa prowadzić, niech sobie wpuszcza kto chce, i kogo chce. Jak mówi przysłowie, "nie mój cyrk i małpy nie moje".  :)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #204 dnia: Listopada 24, 2010, 19:41:04 pm »

@ Tomek T.
Cytuj
Ja z żoną - tradsi - a korzystamy mniej lub bardziej regularnie z formacji Opus Dei.
Nie wnikam, czy ma pan legitymację współpracownika czy nie.
Cytuj
Czytając zaś Pańskie wpisy uważam, że to Pan nie powinien był nigdy poczekalni opuścić
Jesteśmy w domu: "Nie ma tolerancji dla wrogów tol...tzn, Dzieła"

cytat: p. Przykoźlak z kwietnia 2009 roku:
Cytuj
- Powiem tylko tyle: odnośnie tradycji wszyscy NOWI księża w seminariach Dzieła będą potrafili odprawiać Mszę Świętą w nadzwyczajnej formie, a co do starszych- będą się do niej kształcić.
No i jaki owoc mamy tego ksztalcenia? Chciałbym sie dowiedzieć.
Wiem , ze do zadawania pytań nie jest Pan przyzwyczajany w Osrodku. Ale teraz nie jest Pan w Ośrodku a my nie jesteśmy członkami OD i nie jesteśmy przyzwyczajeni do milczenia.

Póki co Dzieło "twórczo tłumaczy" - cenzuruje dzieła swojego Założyciela, aby nie daj Boże pytania studentom i studentkom w głowach nie kiełkowały.
http://breviarium.blogspot.com/2009/06/droga-prawie-zgodna-z-oryginaem.html


@ Andy
Być może i ja wyrażam sie niejasno. Zatem w skrócie:

1. nie mam żadnych zarzutów do Dzieła. (W moich dawnych wpisach nawet broniłem OD, bo znam je)
2. nie zgadzam sie z przypisywanymi OD cechami Tradycji. OD to   k o n s e r w a t y ś c i    p o s o b o r o w i ( w stylu J_P II) i koniec.
3. OD nie jest sprzymierzeńcem Tradycji, której "sztandar i sedno" stanowi KRR, albowiem:

3.1. nie odprawia KRR (a może to robić; OD nie musi być wyróżnione wpisem do tekstu MP SP.) Jeżeli OD jest tradycyjne, to powinno być świadome wartości teologicznej KRR, no i co ? i jak widać nico.
3.2. nie prowadzi konferencji poświęconych starej liturgii (jest to związane z p.3.1.)

Nie jestem teologiem, trudno mi ocenić artykuł. Ale przykłady, które sa podane w tekście są prawdziwe. Mozna sprawdzić je na stronie OD. Polecam.
http://www.sspx.org/miscellaneous/opus_dei.htm

OD prowadzi silny PR w internecie na Zachodzie. Było to konieczne po wydaniu książki "Kod L d. V". W Anglii nikt nie ukrywał, że OD na 2 - zmiany "zatrudniało" ok. 180 klepaczy internetowych przed wizyta Benedykta XVI. To, że np. p. Przykoźlak co roku zachęca do odwiedzania przez forowiczów kaplic dzieła jest tzw. "apostolatem". Denerwujące jest tylko to, że w kółko lecą w jeden deseń: "bobożny NOM", "tyłem do ludzi", "po łacinie" a KRR ....już za chwileczkę.


A co do wchodzenia bez kolejki Numerariuszy Opus Dei ... to trochę jak ze Sztyrlicem, który też bez kolejki wchodził; a było to tak: 



Uploaded with ImageShack.us

Wchodzi Sztyrlic na stołówkę w Kancelarii Rzeszy, nie zwraca uwagi na stojących w kolejce kolegów, i pcha się po zupę. 
Muller i Hans Frank spojrzeli na siebie zdziwieni zachowaniem Sztyrlica.
Narrator: „ Muller i Hans Frank nie byliby zdziwieni, gdyby wiedzieli, ze Bohaterowie ZSRR obsługiwani są zawsze poza kolejnością”
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 22:26:03 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
bolando
adept
*
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #205 dnia: Listopada 25, 2010, 09:04:49 am »


Godna pożałowania ta wypowiedź! i całość nie lepsza.  Bzdety panie "Numerariuszu" ::)


Zamiast rzeczowej dyskusji - ataki "ad personam". Szkoda tracić chyba czasu na te forum. Próbowałem opisać to, co myśleli moi rodzice. Pokazać, jak zwykli katolicy reagują wpierw na wzmiankę o liturgii po łacinie, ale jak ich uprzedzenia potem znikają. Pani się to jednak nie podoba. Mam zmienić rodziców? Pisać "bardziej po ynteligiencku"? W sumie z Pani wypowiedzi nie wynika, czemu moja wypowiedź jest godna pożałowania.

Jeśli z prostymi ludźmi nie dyskutujecie, to chyba rzeczywiście nic tu po mnie. Wracam do pracy. Pozdrawiam Wrocław i Kraków!
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #206 dnia: Listopada 25, 2010, 09:17:25 am »

Panie bolando, proszę się nie obrażać. Jeden użytkownik to nie całe forum.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #207 dnia: Listopada 25, 2010, 09:33:08 am »

@ bolando

Zgadzam się z Panem Szkieletem.

Poza tym na "prostego człowieka" czeka cały czas "proste pytanie":      Czy OD odprawia KRR?

ale chyba cytat z p. Bolando powinien nam wszystkim wystarczyć, by odpowiedzieć sobie, czy Opus Dei ma coś wspólnego z Tradycją:

Cytuj
Myśleli, że wpadłem do jakichś lefebrystów, musiałem ich uspokajać, że to NOM, ale po łacinie i tyłem do ołtarza

uff... jak to dobrze, że to jednak jest Nowus a nie KRR!
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2010, 09:39:05 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #208 dnia: Listopada 25, 2010, 10:47:43 am »


Godna pożałowania ta wypowiedź! i całość nie lepsza.  Bzdety panie "Numerariuszu" ::)


Zamiast rzeczowej dyskusji - ataki "ad personam". Szkoda tracić chyba czasu na te forum. Próbowałem opisać to, co myśleli moi rodzice. Pokazać, jak zwykli katolicy reagują wpierw na wzmiankę o liturgii po łacinie, ale jak ich uprzedzenia potem znikają. Pani się to jednak nie podoba. Mam zmienić rodziców? Pisać "bardziej po ynteligiencku"? W sumie z Pani wypowiedzi nie wynika, czemu moja wypowiedź jest godna pożałowania.

Jeśli z prostymi ludźmi nie dyskutujecie, to chyba rzeczywiście nic tu po mnie. Wracam do pracy. Pozdrawiam Wrocław i Kraków!

Jakie ataki "ad-personam" ? tylko to zdanie pan potrafił przeczytać?  to faktycznie godne pożałowania. To proszę odpowiadać na pytania innych, a ja będę czytać, bo jak do tej pory NIC! konkretnego pan nie napisał.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #209 dnia: Listopada 25, 2010, 10:57:18 am »

@ "Andy"

Tylko ten jeden pan przeczytał? Ja zaproponowałam oglądać film a nie czytać czyjeś komentarze.

Z czego Pani wnioskuje, że nie obejrzałem całego filmu?
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!