Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:21:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: Opus Dei  (Przeczytany 144826 razy)
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #150 dnia: Listopada 17, 2010, 22:04:36 pm »

@andy

Pan nie był na elitarnych rekolekcjach zamkniętych.
To jest dla wybranych.

Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #151 dnia: Listopada 17, 2010, 22:11:30 pm »

OD stawia na "uaktywnienie" świeckich. Numerariusze bo tak się oni nazywają są naprawde bardzo dobrze przygotowani do tej funkcji.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #152 dnia: Listopada 17, 2010, 22:24:12 pm »

Pytanie do Pani Genowefy:
Skąd Pani czerpie wiedzę na temat OD?
Zapisane
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #153 dnia: Listopada 17, 2010, 22:52:52 pm »

zbyt radykalne praktyki pokutne mogą doprowadzić do zachwiania równowagi psychicznej.
Co pani rozumie przez "zbyt radykalne"? Dla współczesnego człowieka radykalne jest niejedzenie mięsa w piątek, a już czymś chorym drobne umartwienie ciała, pani idzie tym tokiem rozumowania?
Dla jasności na rekolekcjach OD byłem i nikt nie proponował mi użycia włosiennicy i bicza.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #154 dnia: Listopada 17, 2010, 23:01:51 pm »

@andy

Pan nie był na elitarnych rekolekcjach zamkniętych.
To jest dla wybranych.

Acha, a Pani była? Ew. jakieś inne źródła na ten temat?
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #155 dnia: Listopada 18, 2010, 09:01:03 am »

Szukaj .
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #156 dnia: Listopada 18, 2010, 09:05:45 am »

Szukaj .
Jesteście Państwo na Ty??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #157 dnia: Listopada 18, 2010, 10:53:32 am »

Szukaj .

Czyli, podsumowując, nic Pani nie ma na poparcie swoich tez i wypowiedzi.
Zapisane
bolando
adept
*
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #158 dnia: Listopada 19, 2010, 16:04:41 pm »

Tak się składa, że jestem w Opus Dei.

Ponieważ dyskusja dotyczyła też NOM w Dziele, mogę powiedzieć jako prosty człowiek tylko tyle że:
1. Dzięki Dziełu wiem co to jest NOM (tzn. bez Dzieła ten skrót nic by mi nie mówił) i wiem, że reformy liturgiczne po Soborze były ogólnie mówiąc słabo przemyślane. Jakbym nie poznał Dzieła, chodziłbym do parafii na msze i nawet pewnie nigdy nie zainteresował się mszą trydencką (tzw. formą nadzwyczajną, jak określają ją obecnie w Kościele).
2. Pamiętam, że na początku musiałem tłumaczyć rodzicom czemu w Opus Dei jest często msza po łacinie, czemu tyłem do ołtarza. Myśleli, że wpadłem do jakichś lefebrystów, musiałem ich uspokajać, że to NOM, ale po łacinie i tyłem do ołtarza (bo NOM wcale nie kazał od tego odejść, mówiłem). Nota bene, moi rodzicie bardzo kochają teraz Dzieło, choć sami do niego nie należą. Wszelkie uprzedzenia prysły.  :)
3. Byłem, będąc już w Dziele, na 2 mszach trydenckich - w parafiach w moim mieście. Wcześniej na żadnej.

ERGO, na moim przykładzie: Dzieło zbliża do starej liturgii, pokazuje, że NOM to nie wszystko. Ale jesteśmy posłuszni Kościołowi i Papieżowi. Skoro Papież odprawia NOM, nie będziemy bardziej "święci" od niego i nie porzucamy NOM. Co nie oznacza, że w ośrodkach Opus Dei czasem nie celebruje się - po ostatnim motu propio w tej sprawie - rytu trydenckiego.

[Czekam teraz z ciekawością, czego "uczepią się" w mojej wypowiedzi. Proszę nie czepiać się słówek  ;)]
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #159 dnia: Listopada 19, 2010, 16:06:39 pm »

dobra ;) to ja sie uczepie jako pierwszy :D

jako msze "tylem do oltarza" sie rozumie raczej standardowy nom :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2010, 17:33:01 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
bolando
adept
*
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #160 dnia: Listopada 19, 2010, 16:12:32 pm »

Racja, dzięki. Chciałem napisać że często w Dziele mamy mszę, jak to ludzie mówią, tyłem do ludzi.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #161 dnia: Listopada 19, 2010, 16:16:05 pm »

Ja się nie przyczepię do słówek, ale do czegoś innego:
Ale jesteśmy posłuszni Kościołowi i Papieżowi.
My tak samo :)
Skoro Papież odprawia NOM, nie będziemy bardziej "święci" od niego
A to niedobrze. Wzorem świętości powinien być Bóg, a nie Papież (obojętne który).
Co nie oznacza, że w ośrodkach Opus Dei czasem nie celebruje się - po ostatnim motu propio w tej sprawie - rytu trydenckiego.
Tu mam pytanie: czy nie ma żadnych utrudnień w dostępie do Mszy Świętej (nie ważne czy jednorazowych czy ciągłych obojętnie jakiego rodzaju)?
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #162 dnia: Listopada 19, 2010, 16:16:52 pm »

W ałtobusie kierowca też jest tyłem do ludzi. Karygodne...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
bolando
adept
*
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #163 dnia: Listopada 19, 2010, 16:25:11 pm »

Ja się nie przyczepię do słówek, ale do czegoś innego:
Ale jesteśmy posłuszni Kościołowi i Papieżowi.
My tak samo :)
> To cieszy. :)
Skoro Papież odprawia NOM, nie będziemy bardziej "święci" od niego
A to niedobrze. Wzorem świętości powinien być Bóg, a nie Papież (obojętne który).
> Wzorem świętości jest Jezus, to wiadomo. Jeśli nie wyraziłem się jasno, odprawiamy NOM dla tych samych powodów dla których czyni tak Papież, 99% światowego episkopatu... (szacuję)
Co nie oznacza, że w ośrodkach Opus Dei czasem nie celebruje się - po ostatnim motu propio w tej sprawie - rytu trydenckiego.
Tu mam pytanie: czy nie ma żadnych utrudnień w dostępie do Mszy Świętej (nie ważne czy jednorazowych czy ciągłych obojętnie jakiego rodzaju)?
> Utrudnień w dostępie do Mszy? W Opus Dei robi się wszystko, żeby każdy mógł codziennie iść na Mszę. Ja żadnych utrudnień nigdy nie doznałem. Wręcz przeciwnie, na Mszę daleko nie mam...
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #164 dnia: Listopada 19, 2010, 17:17:22 pm »

odprawiamy NOM dla tych samych powodów dla których czyni tak Papież, 99% światowego episkopatu...

Wydaje mi sie, ze motywy tych kilku tysiecy duchownych moga byc po pierwsze zupelnie rozbiezne, a po drugie Panstwu nieznane. Wiec czy zamiast "dla tych samych powodów dla których" nie powinno byc "dlatego, ze" ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2010, 17:19:29 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!