Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 15:40:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Benedykt XVI "W każdym z nas może być coś z Heroda"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Benedykt XVI "W każdym z nas może być coś z Heroda"  (Przeczytany 3191 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« dnia: Stycznia 07, 2011, 01:19:36 am »

Po tym tekście szczerze obawiam się o stan zdrowia Jego Świątobliwości...

"W każdym z nas może być coś z Heroda"

„W każdym z nas może być coś z Heroda, gdy będziemy uważać Boga za swego rodzaju konkurenta”- powiedział Benedykt XVI w homilii podczas Mszy św., celebrowanej w bazylice watykańskiej, w uroczystość Objawienia Pańskiego.

„Możemy być ślepi na Jego znaki, głusi na Jego słowa, gdyż myślimy, że ogranicza On nasze życie i nie pozwala, abyśmy dysponowali naszym życiem według swego upodobania. Gdy w ten sposób postrzegamy Boga, dojdziemy do poczucia niezaspokojenia i niezadowolenia, gdyż nie pozwalamy, aby kierował nami Ten, który jest podstawą wszystkich rzeczy” – podkreślił Ojciec Święty.

Papież przypomniał, że powinniśmy „usunąć z naszych umysłów i serc ideę rywalizacji, myśl, że czyniąc przestrzeń dla Boga, ograniczamy samych siebie; musimy się otworzyć na pewność, że Bóg jest Wszechmocną miłością, który niczego nie zabiera, nie jest zagrożeniem, ale przeciwnie – jako Jedyny jest w stanie umożliwić nam życie w pełni i doświadczyć prawdziwej radości”.

Nie zabrakło również odniesień do ostatniej adhortacji apostolskiej „Verbum Domini”. Benedykt XVI powiedział, że „powinna rodzić się w nas głęboka gotowość do postrzegania biblijnego słowa, czytanego w żywej Tradycji Kościoła, jako prawdy mówiącej nam, kim jest człowiek i jak może w pełni się zrealizować, prawdy, którą należy kroczyć każdego dnia, wraz z innymi, jeśli chcemy budować nasze życie na skale, a nie na piasku”.

„Bóg ukazuje się nie w potędze tego świata, lecz w pokorze swojej miłości, tej miłości, która żąda od nas wolności, by przyjąć ją dla przemienienia się i uczynienia zdolnymi, by dojść do Tego, który jest Miłością. To Słowo Boże jest prawdziwą gwiazdą, która przy niepewności ludzkiego rozumowania, obdarza nas przeogromnym blaskiem Bożej prawdy” - powiedział na zakończenie Papież.

W modlitwie powszechnej modlono się w językach: suahili, portugalskim, niemieckim, francuskim i tamilskim.

Uwagę wiernych zwróciła również procesja z darami, w której uczestniczyła rodzina z dwojgiem dzieci, siostry zakonne, młode małżeństwo, przedstawiciele Afryki i młodzież.

AM/Ekai.pl

http://www.fronda.pl/news/czytaj/w_kazdym_z_nas_moze_byc_cos_z_heroda
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 07, 2011, 02:03:51 am »

??? Co w tym nie tak?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 07, 2011, 02:31:19 am »

Nie no brakuje jeszcze tytułu w stylu.."Wszyscy jesteśmy Herodami"...:/
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 07, 2011, 07:13:39 am »

Osobiscie w tym tekscie nic mnie nie razi... Pieknie to Papiez powiedzial.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:16:14 pm »

Osobiscie w tym tekscie nic mnie nie razi... Pieknie to Papiez powiedzial.

Nie no dobrze.. może to ja już jestem "przeczulony", ale jak Papa Nostra twierdzi, że "codziennie rozmaiwa z JPII i się go radzi"... po czym  pisze "orędzie noworoczne o wolności religijnej" oraz ogłasza Asyż III ... to nawet jak zaczyna o tym że "każdy z nas ma w sobie coś z Heroda".. to mi się włącza czerwona lampka.. ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:18:17 pm »

Rozumiem :) he he
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:22:58 pm »

W dodatku zmienił w "swojej książce" ..."starszych braci w wierze " na "ojców w wierze"...też pewnie "za poradą..."..:/
w sumie skoro miałoby się okazać że mamy stan "sede vacante" to ze wszech miar lepiej zwłaszca dla Niego by było ono spowodowane "obłędem'...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:24:27 pm »

Sie okazalo.ze moze jednak obrazliwe bylo bracia w wierze? ;)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:29:10 pm »

Sie okazalo.ze moze jednak obrazliwe bylo bracia w wierze? ;)

No tak właśnie Jego Świątobliwość uzasadnia, że niby "starsi" kojarzą się im z Ezawem... ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:35:28 pm »

Bo też Biblijni żydzi są naszymi ojcami w  wierze.
Dzień bez dopieprzenia papieżowi jest dniem dla "eksperymentatora Tradycji" dniem straconym, co?
Zapisane
GrzegorzJ
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:38:56 pm »

Bo też Biblijni żydzi są naszymi ojcami w  wierze.
Dzień bez dopieprzenia papieżowi jest dniem dla "eksperymentatora Tradycji" dniem straconym, co?
Biblijni owszem, ale współcześni żydzi już nie bardzo. A nawet biorąc pod uwagę fakt, że współczesny judaizm kształtował się w opozycji do chrześcijaństwa to nawet "starsi bracia" nie ma w sobie prawdy...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:42:17 pm »

Bo też Biblijni żydzi są naszymi ojcami w  wierze.
Dzień bez dopieprzenia papieżowi jest dniem dla "eksperymentatora Tradycji" dniem straconym, co?

Twierdzi Pan, że Jego Świątobliwość rozmawia także z "biblijnymi żydami" i to do nich kieruje te słowa ...???
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:46:00 pm »

Przewrażliwiony jest Pan, Panie Tato. W tej wypowiedzi nie ma nic zdrożnego. Gdyby bezwarunkowo powiedział, że jesteśmy Herodami, to co innego. I proszę, jeśli używa Pan już łaciny, to proszę właściwe rodzaje stosować, bo jak czytam Papa Nostra, to zaraz mi się z protestantami kojarzy (wszak oni biskupki mają, czyż nie?) ;) (Powinno być papa noster)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:48:20 pm »

Przewrażliwiony jest Pan, Panie Tato. W tej wypowiedzi nie ma nic zdrożnego. Gdyby bezwarunkowo powiedział, że jesteśmy Herodami, to co innego. I proszę, jeśli używa Pan już łaciny, to proszę właściwe rodzaje stosować, bo jak czytam Papa Nostra, to zaraz mi się z protestantami kojarzy (wszak oni biskupki mają, czyż nie?) ;) (Powinno być papa noster)

a nie mówi się np "Papae Nostrae " ? Dawno co prawda się uczyłem łaciny.. 20 lat już minęło .. ale coś mi się zdawa.. jeśłi błędnie to oczywiście sprostuję... ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:52:10 pm »

Niemożliwe :) No chyba, żeby legendę o "papierzycy Joannie" wziąć za prawdziwą ;)
papa jest wyjątkiem dla I Deklinacji i jest rodzaju męskiego, a więc przysługują mu końcówki rodzaju męskiego, a więc w tym przypadku -er :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Benedykt XVI "W każdym z nas może być coś z Heroda" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!