Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Styczeń 22, 2022, 07:35:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
226142 wiadomości w 6524 wątkach, wysłana przez 1637 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Carrot
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rewelacje "Gazety Wyborczej" i nie tylko - nt. narodowców
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Rewelacje "Gazety Wyborczej" i nie tylko - nt. narodowców  (Przeczytany 728 razy)
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1283

« dnia: Styczeń 05, 2011, 22:31:29 pm »

OŚWIADCZENIE w sprawie otwartego kłamstwa "Gazety Wyborczej"

W artykule zatytułowanym "Wrocławska prokuratura oskarżyła młodych neonazistów", opublikowanym w Gazecie Wyborczej 3 stycznia 2011 (link:http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,8900016,Wroclawska_prokuratura_oskarzyla_mlodych_neonazistow.html) możemy przeczytać o procesie osób oskarżonych o propagowanie neonazizmu w ramach zorganizowanej grupy.

Między innymi znaleźć można w tekście następujące zdanie: "Wśród wrocławian jest m.in. Karol P., szef tutejszego Obozu Narodowo-Radykalnego."

Informujemy zainteresowane osoby (a przede wszystkim oszukanych czytelników), że żaden "Karol P." z całą pewnością nie jest "szefem" wrocławskiego oddziału ONR, mało tego: nigdy nie był. Tym razem nie jest to manipulacja, a jawne kłamstwo. Wrocławski ONR (i ONR w ogóle) z całą sprawą nie ma nic wspólnego.

Rzecznik Prasowy ONR, Adam Witczak


***


Oświadczenie

W dniu 2 stycznia 2011 r. na stronie TVP Info ukazał się artykuł p. Wiktora Ferfeckiego, zatytułowany „W Polsce działa sekta neonazistów”, a poświęcony organizacji funkcjonującej jako Światowy Kościół Twórcy. Redaktor Ferfecki nie ograniczył się jednak do opisu tego dziwnego stowarzyszenia, ale pozwolił sobie także opisać jego rzekome związki z Obozem Narodowo-Radykalnym, pisząc:

 

    W 2003 roku w opolskim biurze ówczesnego posła Jerzego Czerwińskiego (wybranego z list LPR) działacze polskiego Obozu Narodowo-Radykalnego spotkali się z przedstawicielami Kościoła Twórcy z USA.

Powyższe zdanie to typowy przykład metody stosowanej bardzo często wobec ONR (oraz innych ugrupowań narodowych i prawicowych) przez dziennikarzy głównonurtowych mediów. Mamy zatem kropelkę prawdy, wokół której najpierw formuje się grubą kulę brudnego fałszu, aby później taką potrawę zaprezentować nieświadomym odbiorcom.

Opis przedstawiony przez p. Ferfeckiego sugeruje, że mieliśmy do czynienia zgoła z „oficjalnymi rozmowami” ONR i Kościoła Twórcy, a wszystko to pod patronatem ówczesnego posła Ruchu Katolicko-Narodowego. Wrażenie to pogłębia zwłaszcza zdanie poprzedzające inkryminowany fragment, a mianowicie cytat z wypowiedzi Marcina Kornaka (stow. Nigdy Więcej), który mówi:

    – Niepokój mogą budzić związki członków „Kościoła” z politykami.

Przejdźmy zatem do faktów:

Istotnie, 11 listopada 2002 roku (a więc 8 lat temu!) na manifestacji ONR w Opolu (obchodów Święta Niepodległości) pojawiło się kilku młodych ludzi, którzy przedstawili się oenerowcom jako działacze organizacji o nazwie Kościół Twórcy. Później istotnie doszło do dyskusji z nimi w lokalu posła Czerwińskiego, przy czym były to rozmowy najzupełniej nieformalne. Mało tego: szybko okazało się, że obie strony w żadnym razie nie mogą dojść do porozumienia, łączy je niewiele lub zgoła nic — i ostatecznie rzecznicy Kościoła Twórcy opuścili lokal. Oczywiście nie została nawiązana żadna współpraca. Warto też zaznaczyć, że wszystko to działo się podczas wewnętrznego zebrania ONR, co oznacza, że poseł Czerwiński nie ma żadnego związku z całą sprawą.

Opis całej manifestacji (w tym także spotkania z członkami nazistowskiej sekty) ukazał się w nr 1(8)/2003 pisma „Awangarda Państwa Narodowego”. By nie być gołosłownymi, zamieszczamy skan tej relacji. Wyraźnie widać, że autor przejawia dystans i nieufność w stosunku do Kościoła Twórcy, przykładem tego sformułowania:

    Stwierdzenie to [na temat chrześcijaństwa jako niezgodnego z duchem białego człowieka] wywołało wśród nas duże poruszenie, które zamieniło się w żywą dyskusję. W czasie rozmowy nasyconej ostrymi zdaniami wyznawcy Kościoła Twórcy niepostrzeżenie wycofali się i zniknęli (…)

a także:

    Jest to [ewentualny tryumf organizacji takich, jak KT] dla nas, nacjonalistów, najlepsza przestroga (…)

Na koniec podkreślmy wyraźnie: stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny nie aprobuje ideologii neonazistowskiej (hitlerowskiej), przeciwnie — potępia ją. ONR odwołuje się do tradycji polskiego ruchu narodowego, niejednokrotnie radykalnego w czynach i słowach — ale nigdy nie sięgającego ani po skrajnie pojęte, materialistyczne koncepcje biologicznego rasizmu, ani po likwidujący myślenie totalitaryzm, ani wreszcie po zbrodnię i ludobójstwo jako metody osiągania celów.

Rzecznik Prasowy ONR

Tomasz A. Witczak

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5277


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Styczeń 05, 2011, 22:39:26 pm »

I czym się tu podniecac. Gazetka bez napletka sieje ferment, ale sprostowań nie umieszcza. Kazdy myślący ludź to wie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rewelacje "Gazety Wyborczej" i nie tylko - nt. narodowców « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.14 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!