Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:34:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Tabernakulum w kościele w Brwinowie
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Tabernakulum w kościele w Brwinowie  (Przeczytany 23271 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 04, 2011, 11:18:01 am »

Pani Tosiu - ten ksiądz w paliuszu (takie coś z krzyżykami wokół szyi) to biskup Ordynariusz (kardynał Nycz zresztą). Rozumiem, że jest codziennie w Brwinowie???
Innymi słowy - nie uważam, że pani Kłamie, tylko nie potrafi zrozumieć, że celebracje biskupie wyglądają zupełnie inaczej niż zwykłe parafialne Msze. Czyli wypadało by przeprosić i za "kłamie" i za "mocodawców".
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 04, 2011, 12:09:14 pm »

http://www.swflorian.com/Foto/galeria/max/2009_1_19__18_29_37__111_foto001.jpg
http://www.swflorian.com/Foto/galeria/max/2009_1_19__18_31_43__112_foto002.jpg
http://www.swflorian.com/Foto/galeria/max/2009_1_19__18_32_6__113_foto003.jpg
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 04, 2011, 12:12:24 pm »

@Mateusz72
Nie na temat.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 04, 2011, 12:18:34 pm »

Panie Michale!

Proszę spojrzeć na drugi plan. ;)
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 04, 2011, 12:22:51 pm »

No spojrzałem. Widać wyraźnie, że fotel nie stoi przed tabernakulum tylko obok. Celebrans nie zasłania tabernakulum.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 04, 2011, 12:40:43 pm »

Panie Michale! Proponuję aby dokonał Pan pewnego eksperymentu. Niech Pan wydrukuje zdjęcie nr 3 przesłane przez p. Mateusza 72. Następnie niech Pan narysuje na krześle kapłana (koniecznie w birecie  ;)). Zobaczy Pan, że jego głowa zasłoni część tabernakulum człowiekowi, który stałby w miejscu, z którego było robione zdjęcie, nie mówiąc o tych, którzy staliby jeszcze bardziej na lewo.
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 04, 2011, 12:52:18 pm »

już nie mówiąc o tym na kogo by wierni patrzyli...
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 04, 2011, 13:37:56 pm »

@Marcus
Bywałem niejednokrotnie w kościele w Brwinowie i stojący przy fotelu kapłan nie zasłaniał tabernakulum.
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 04, 2011, 13:41:44 pm »

No spojrzałem. Widać wyraźnie, że fotel nie stoi przed tabernakulum tylko obok. Celebrans nie zasłania tabernakulum.

Jak widać właśnie, niektórzy uważają, że jeśli celebrans siedzi trochę z boku, to nie siedzi tyłem do Tabernakulum. To jest właśnie ta różnica w postrzeganiu pewnych rzeczy, którą staram się wyajśnić, a która do p. Barcikowskiego nie dociera, i próbuje wszystkim mydlić oczy.
Ten z boku też siedzi tyłem. No niestety. Może Pan sobie zaklinać rzeczywystość. NOM jest taki, że wszystko odbywa się tyłem do Tabernakulum, nie tylko siedzenie!
Jeśli celebrans nie siedzi na miejscu dla minsitrantów. Innego miejsca nie ma.
W tradycyjnej Mszy św. kapłan w ogóle nie siedzi i tego problemu nie ma wcale.
Problem dla kapłana, który odprawia Mszę trydenckę jest bardzo poważny (przecież nawet dla wiernych jest poważny konflik sumienia). Nie da się tego połączyć, Trydentia i NOM to są dwa różne światy i jeśli ktoś chce być w zgodzie z własnym sumieniem, to niestety musi zerwać z NOMem. I wielką bezdusznością jest takiego kapłana za to szkalować. 

Myślałam, że pójdę do kościoła i zrobię zdjęcia, ale zwyczajnie wstydzę się, po pierwsze pójści do kościoła z przyczyny takiej, a po drugie śledzić kapłanów.
Jeśli moje wyjaśnienie, to co napisał "rysio" i  to co spotkało ks. Bolesława nie jest przekonujące, to trudno.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 04, 2011, 13:45:25 pm »

W tradycyjnej Mszy św. kapłan w ogóle nie siedzi i tego problemu nie ma wcale.
Oooo,ciekawe... Ja tam widzialem siedzacego kaplana na KRR wielokrotnie..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 04, 2011, 13:55:05 pm »

@Marcus
Bywałem niejednokrotnie w kościele w Brwinowie i stojący przy fotelu kapłan nie zasłaniał tabernakulum.

A gdzie Pan zazwyczaj siedzi?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 04, 2011, 13:57:27 pm »

Dajcie spokój już z tym tematem bo za chwilę oskarżymy o. Krzysztofa ze św. Benona że oprócz KRR sprawuje też NOM i wtedy stoi tyłem do tabernakulum. Czy przez to jest złym kapłanem i obraża Boga?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 04, 2011, 14:19:22 pm »

Panie Barcikowski, proszę mi wytłumaczyć, odpowiedzieć, a mianowicie czy biskup z wizytą  w parafii powinien być tak usadowiony, jak powyżej pisaliśmy? Przeglądałam zdjęcia jak to było za czasów Prymasa kard. Wyszyńskiego, to nie są aż tak odległe czasy i proszę popatrzeć:



(proszę kliknąć na zdjęcie to się powiększy i otworzy się w nowym oknie)

I co? Chrystus Pan zrobił się teraz mniej święty, czy mniej Bóg, czy biskupi wówczas byli "zacofani" a teraz są bardzo oświeceni?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 04, 2011, 14:59:49 pm »

drodzy Panstwo, spokojnie

niektorym takie ustawienie fotela nie przeszkadza, innym sprawia bol i czuliby sie zle gdyby musieli tak siedziec. kazdy odczuwa inaczej, wiec moze juz dosc tej klotni?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
tosia
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 04, 2011, 15:04:36 pm »

drodzy Panstwo, spokojnie

niektorym takie ustawienie fotela nie przeszkadza, innym sprawia bol i czuliby sie zle gdyby musieli tak siedziec. kazdy odczuwa inaczej, wiec moze juz dosc tej klotni?

Całkowicie się z Panem zgadzam, ale to p. Barcikowski powinien przestać siać propagandę i robić z ks. Bolesława wariata, bo "rysio" już został nazwany przez p. Barcikowskiego wariatem (ja histeryczką), teraz przyszła kolej na księdza. Nie można na takie rzeczy pozwalać nikomu.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Tabernakulum w kościele w Brwinowie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!