Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Październik 21, 2020, 11:55:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
219352 wiadomości w 6333 wątkach, wysłana przez 1568 użytkowników
Najnowszy użytkownik: studiob
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kompromitacja tradycji?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Kompromitacja tradycji?  (Przeczytany 7128 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6998

« Odpowiedz #30 dnia: Wrzesień 06, 2011, 10:52:27 am »

Rozmowa z Rajmundem Pollakiem, byłym radnym Sejmiku Województwa Śląskiego

RAŚ - Ruch Autonomii Śląska  dąży do oderwania Śląska

(...)


RAŚ mógłby doprowadzić do oderwania Śląska od Polski? Dziś mówią o autonomii.
- I powołują się na autonomię przedwojenną Śląska. Ale tamta polegała na uniezależnieniu się od Niemiec. Tymczasem RAŚ chce "uniezależnienia" Śląska od Polski. A to zupełnie coś innego! Powstańcy śląscy przelewali krew za przyłączenie Śląska do Polski! Mój śp. ojciec był żołnierzem Września 1939 r., a potem walczył w AK. Opowiadał mi, jak powstawała przed II wojną światową "piąta kolumna" w Bielsku. Najpierw aktywiści organizowali ćwiczenia gimnastyczne, potem uczyli się marszów, na początku 1939 r. założyli kółko strzeleckie, a na Stefance (obecnie Kozia Góra) tajny magazyn broni. We wrześniu tego roku strzelali już w plecy polskim żołnierzom walczącym z Niemcami. Jeśli władze Rzeczypospolitej nie zareagują i nie wyegzekwują zaprzestania separatystycznych marszów RAŚ i agitacji za autonomią Śląska, to wkrótce może być już za późno, by powstrzymać proces destrukcji, który rozpoczęła ta organizacja. Dziś RAŚ nie musi się zbroić, wystarczy, że ma pieniądze i plan godzący w integralność Polski.

(...)

http://stary.naszdziennik.pl/print.php?dat=20110906&id=my01.txt&typ=my

(edit--aktualizacja linku)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2013, 21:31:04 pm wysłana przez Mama » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5961


« Odpowiedz #31 dnia: Wrzesień 06, 2011, 11:24:26 am »

Po mistrzostwach europy w 2012 będzie kilka bezużytecznych stadionów, trzeba tylko roztawić tojtojki na murawie, żeby ekolodzy się nie przyczepili i odosobnić tam to towarzystwo do czasu aż głupoty im z główek wywietrzeją.
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6998

« Odpowiedz #32 dnia: Sierpień 10, 2013, 21:39:32 pm »

Cytuj
RAŚ - Ruch Autonomii Śląska  dąży do oderwania Śląska
(...)

RAŚ się obudziło i dymi.

Burmistrz Zdzieszowic chce wydzielić Śląsk od Polski

Burmistrz Zdzieszowic. Dieter Przewdzing opowiada się za utworzeniem autonomii na obszarze całego Śląska, by w ten sposób ograniczyć transfer pieniędzy z regionu. Prowadzi już na ten temat rozmowy z politykami i z samorządowcami.
(...)
http://www.fronda.pl/a/burmistrz-zdzieszowic-chce-wydzielic-slask-od-polski,29952.html


Na tej stronie video z wypowiedzią burmistrza:
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/962760,burmistrz-zdzieszowic-chce-autonomii-slaska-warszawa-nas-okradla-wideo,id,t.html


Krzysztof Zagozda do burmistrza Zdzieszowic: Przewdzing, wyjeżdżaj z Polski!

Krzysztof Zagozda, przewodniczący Błękitnej Polski, uważa, że burmistrz Zdzieszowic powinien podać się do dymisji wyjechać z Polski. To reakcja na inicjatywę burmistrza, który wezwał Ślązaków, by walczyli o autonomię.

Oto apel Zagozdy:

"W związku z Pańskimi ostatnimi wypowiedziami mającymi charakter antypaństwowy i antypolski, zwracam się do Pana z żądaniem podania się do dymisji, zrzeczenia się polskiego obywatelstwa i wyjazdu z Polski.

Cynicznie wykorzystuje Pan fakt nieudolności kolejnych polskich rządów i przekonuje, że to Warszawa jest winna śląskiej biedzie, Warszawa rozumiana jako synonim polskości. Mówiąc: „Warszawa decyduje i grabi” niedwuznacznie odbiera Pan Polsce prawo do całego Śląska, a jako przykład stawia – co nie zaskakuje – dobrodziejstwo rządów niemieckich. Przekonuje Pan, że „w Niemczech wszyscy żyją wspólnie i szczęśliwie”. Celowo zapomina Pan o tamtejszej, nieuznawanej i gnębionej przez Berlin, mniejszości polskiej. W przeciwieństwie do niej reprezentowana przez Pana mniejszość niemiecka opływa w Polsce w mleko i miód.

Wzywając do powstania malutkiego Księstwa Warszawskiego, wpisuje się Pan w politykę prowadzoną wobec Polski najpierw przez Bismarcka, następnie w 1918 r. przez Harrego Kesslera, a uwieńczoną ludobójstwem realizowanym przez niemieckich zbrodniarzy w latach II wojny światowej. Są to poglądy niegodne polskiego obywatela i samorządowca.

Słusznie zauważa Pan, że Śląsk jest rozkradany i rozsprzedawany. Tak dzieje się zresztą w całej Polsce. Szkoda jednak, że nie zauważył Pan, że na tym procederze korzystają głównie Niemcy. Zdecydowana większość polskiej gospodarki przeszła w ręce niemieckie i to Niemcy są ekonomicznymi i politycznymi beneficjentami upadku III Rzeczypospolitej. Dlaczego ani Pan, ani środowisko Mniejszości Niemieckiej nigdy nie zaapelowało do swoich rodaków o zaprzestanie okradania Polski?

Reprezentuje Pan naród, który na przestrzeni wieków nie skąpił Polakom okrucieństw, który wciąż głośno domaga się praw do ziem należących słusznie do państwa polskiego. Reprezentuje Pan mniejszość narodową, która niejednokrotnie udowodniła swoją nienawiść do Polski. Na Pańskim miejscu zdejmowałbym kapelusz przed każdym Polakiem napotkanym na ulicy lub... wyjechał do swoich. I tego ostatniego od Pana oczekuję."

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/965063,krzysztof-zagozda-do-burmistrza-zdzieszowic-przewdzing-wyjezdzaj-z-polski,id,t.html?cookie=1


Herr Dieter Josef Przewdzing aus Deschowitz ... czyli kilka zdań o „autonomii Zdzieszowic”

Burmistrz Zdzieszowic (niem. Deschowitz) w województwie opolskim Dieter Josef Przewdzing ogłosił na łamach „Polski – Dziennika Zachodniego” wydawanego przez Polskapresse, że chce autonomii Śląska, a ponadto „Wielkopolska i Małopolska też myślą o autonomii i że coś z tego wyniknie”. O inicjatywie burmistrza Zdzieszowic informuje też serwis PAP.
(...)
http://wpolityce.pl/artykuly/59977-herr-dieter-josef-przewdzing-aus-deschowitz-czyli-kilka-zdan-o-autonomii-zdzieszowic
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5961


« Odpowiedz #33 dnia: Sierpień 17, 2013, 11:17:04 am »

Burmistrz Zdzieszowic. Dieter Przewdzing opowiada się za utworzeniem autonomii na obszarze całego Śląska (...)
A przymiecugować zdrowo dziadu, żeby mu przeszło.
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6998

« Odpowiedz #34 dnia: Marzec 07, 2014, 15:07:47 pm »

Co słychać w RAŚ - Ruch Autonomii Śląska ?

Sąd Okręgowy w Opolu decydował dziś o losie Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Przekazał sprawę sądowi rejonowemu, ale tylko po to, by ten wyrejestrował z KRS śląskie stowarzyszenie.

Nie będzie Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Gorzelik z RAŚ: "Polskie sądy jak Putin"
(...)
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,15583391,Nie_bedzie_Stowarzyszenia_Osob_Narodowosci_Slaskiej_.html

Proszę poczytać, pooglądać co jest do obejrzenia.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6998

« Odpowiedz #35 dnia: Kwiecień 26, 2014, 19:54:57 pm »

RAŚ dąży do uznania Ślązaków za mniejszość etniczną

Ruch Autonomii Śląska chce doprowadzić do tego, by mieszkańcy regionu mieli takie same prawa jak Karaimi, Łemkowie, Tatarzy czy Romowie. Partia rozpoczęła zbieranie podpisów pod projektem odpowiedniej ustawy. Pomóc im chcą niektórzy Kaszubi.

RAŚ oraz współpracujące z nim organizacje muszą teraz zebrać 100 tysięcy podpisów. - Oficjalnie rozpoczniemy zbiórkę podpisów w czwartek 24 kwietnia w Katowicach u zbiegu ulic 3 Maja i Stawowej – powiedział koordynator akcji Jacek Tomaszewski. - To będzie prawdziwy sprawdzian dla Ślązaków. Co innego zadeklarować się jako Ślązak w spisie powszechnym, co innego fizycznie się podpisać, podać dane, PESEL – dodaje.

Inicjatywę popierają reżyserowie Kazimierz Kutz (związany z partią Palikota) i Mirosław Najnert, posłowie Marek Plura (Platforma Obywatelska) oraz Piotr Chmielowski (SLD). W zbieraniu podpisów pomogą również niektóre organizacje kaszubskie.

Ustawa o mniejszościach narodowych i etnicznych obejmuje cztery mniejszości: karaimską, romską, łemkowską i tatarską. Gwarantuje im dotacje, prawo do kultywowania historii regionu, możliwość zapisywania nazwisk i nazw miejscowości we własnym języku.

W ostatnim spisie powszechnym z 2011 roku narodowość śląską (jako pierwszą lub drugą) zadeklarowało ponad 800 tysięcy osób. Dziesięć lat wcześniej było to tylko niecałe 175 tysięcy.

http://www.pch24.pl/ras-dazy-do-uznania-slazakow-za-mniejszosc-etniczna,22550,i.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6998

« Odpowiedz #36 dnia: Październik 28, 2014, 14:36:47 pm »

Polityk RAŚ dziwnie żartuje

Hajlujące dzieci na tle swastyki. "Niektóre dzieci od małego wiedzą, w co należy wierzyć".Sekretarz Zarządu Ruchu Autonomii Śląska, a jednocześnie kandydat do Rady Miasta Żory Michał Buchta zamieścił na Facebooku kompromitujące zdjęcie hajlujących dzieci na tle hitlerowskiej flagi z komentarzem: "Marudzicie. Niektóre dzieci od małego wiedzą, w co należy wierzyć”.
(...)
http://katowice.gosc.pl/doc/2222169.Polityk-RAS-dziwnie-zartuje
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kompromitacja tradycji? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!