Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:02:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kompromitacja tradycji?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Kompromitacja tradycji?  (Przeczytany 7856 razy)
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 04, 2011, 10:35:08 am »

Mam wątpliwości czy akurat Ślązacy tak żywo interesują się polityką regionalną, że są obcykani z tematyką RAŚ w stopniu daleko przewyższającym wiedzę  mieszkańca innego regionu kraj również zainteresowanego tym tematem.

Natomiast przychylam sie do opinii, ze inicjatywa Stowarzyszenia ma na celu próbę zaistnienia.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 04, 2011, 10:47:05 am »

Mam wątpliwości czy akurat Ślązacy tak żywo interesują się polityką regionalną, że są obcykani z tematyką RAŚ w stopniu daleko przewyższającym wiedzę  mieszkańca innego regionu kraj również zainteresowanego tym tematem.
Natomiast przychylam sie do opinii, ze inicjatywa Stowarzyszenia ma na celu próbę zaistnienia.

Oczywiście że tak, nie odpisywałam nic p.Angelus Silesius,  który napisał tak: "Zresztą na Śląsku jest to wiedza dość powszechna." jakby była tak powszechna, to i było by większe zainteresowanie. A odnośnie inicjatywy Stowarzyszenia, to przecież nie pierwsza jego inicjatywa, dobre akcje winny być wspierane.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 04, 2011, 11:18:34 am »

Nie miałbym nic przeciwko "autonimicznemu Xięstwu Śląskiemu" w ramach "Wielkiego Królestwa Polski" - ofkors  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 04, 2011, 11:41:46 am »

Hubert Kozieł w swoim stylu o warszawskim Marszu Niedpodległości 2010:

Cytuj
Taki marsz oczywiście przyciąga świrów. Jednym z nich był znany endecki pieniacz Krzysztof Zagozda. To on organizował protesty przeciwko koncertowi Madonny (bo jest fanem norweskiego black metalu:). Szedł z bannerem swojego stowarzyszenia Unum Principum. Na bannerze krzyż z dwiema nachylonymi ku niemu sosenkami. Podchodzę do Zagozdy i pytam:
- Przepraszam, co oznaczają te sosenki?

- Proszę Pana! To są jodły!

- No to co oznaczają te jodły?

- Proszę Pana! Kiedyś w Watykanie istniało tajne stowarzyszenie... walczące z masonami i żydostwem.

- Jak się nazywało?

- Sodalitium Pianum.

- I co ono ma wspólnego z jodłami?

- Bo Proszę Pana, pianum to po łacinie cedr.

- Aha, więc to tak drogą skojarzeń: sosna-jodła-cedr-Sodalitium Pianum! Nigdy bym nie pomyślał...
http://foxmulder.blox.pl/2010/11/Marsz-Niepodleglosci-2010-upragniona-relacja.html
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 04, 2011, 12:08:52 pm »

Przy tradycjonalistach i narodowcach trochę czubków się znajdzie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 04, 2011, 12:14:54 pm »

Czyli jak to rozumieć? Pan Zagozda związał się z endecją?
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 04, 2011, 15:13:53 pm »

Powiedzcie mi, co to za pajace kompromitują siebie ale także niestety ideę Tradycji na moim ukochanym Śląsku?

Wart Pac pałaca, a pałac Paca.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 04, 2011, 15:16:32 pm »

tu są jakieś szanse na porozumienie, bo rejent Królestwa Węgier jaśnie Pan Urban ma coraz bardziej opinję faszysty i rewizjonisty, jest zatem szansa, iżby chciał windykować Górne Węgry. A rozbiory zawsze łatwiej robić wspólnie.
w kupie siła ! ku chwale ojczyzny ludowej !  ;D
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 06, 2011, 11:45:31 am »

Pisze o tym Rzeczpospolita: Katolickie stowarzyszenie złoży 20 stycznia wniosek o delegalizację Ruchu Autonomii Śląska

Chcą zakazu działalności RAŚ

– Działacze RAŚ budzą upiory, które znamy z przeszłości, kiedy próbowano oderwać Śląsk od Polski – mówi „Rz” Krzysztof Zagozda z Unum Principium, stowarzyszenia skupiającego katolickich konserwatystów.

O UP było głośno w 2009 r., gdy zorganizowało akcję protestacyjną przeciw koncertowi Madonny w Warszawie. Teraz złoży do warszawskiego sądu wniosek o delegalizację RAŚ, który domaga się uznania Śląska za region autonomiczny. – Wiele ich działań budzi nasz niepokój. Ruch protestuje m.in. przeciw obchodom rocznic powstań śląskich, nazywając je wojną domową, czy przeciw używaniu w odniesieniu do obozu w Auschwitz nazwy „niemiecki obóz koncentracyjny” – mówi „Rz” Zagozda. W jego ocenie działania RAŚ zagrażają integralności Polski.

(...)

http://www.rp.pl/artykul/17,589189-Nielegalny-Ruch-Autonomii-Slaska-.html
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 06, 2011, 19:21:33 pm »

Czemu pogrubiła Pani "katolickich konserwatystów"?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2011, 20:13:29 pm wysłana przez FidelisTraditioni » Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 06, 2011, 20:04:34 pm »

Czemu pogrubił Pan "katolickich konserwatystów"?

Mama to Pani, nie Pan Pogrubiłam, że napisali "katolickich konserwatystów" a nie tradycjonalistów, a w tych pojęciach ja dostrzegam różnicę. Ot i wszystko!
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 06, 2011, 20:16:03 pm »

O przepraszam Pani Mamo, ciężką noc miałem :) Ale ten mój błąd bynajmniej nie oznacza to tego jakobym opowiadał się za prawem ludu homoseksualnego miast i wsi do zakładania rodzin i adoptowania dzieci! Takie bezeceństwa i wyuzdania trzeba zwalczać!

(błąd poprawion został)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 06, 2011, 20:16:38 pm »

Jaki jest zwiazek pomiedzy katolickim tradycjonalizmem a sprzeciwem wobec działań RAŚ ?
Zapisane
vetmedicus
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 06, 2011, 21:43:37 pm »

 Czy nie może być związku z postawą patriotyczną, a katolickim tradycjonalizmem?
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 06, 2011, 22:22:28 pm »

Czy nie może być związku z postawą patriotyczną, a katolickim tradycjonalizmem?

Różni ludzie różnie  wyobrażają sobie podstawę patriotyczną. W ogóle wszelkie inicjatywy nie związane z pierwotnym celem takiego stowarzyszenia muszą prowadzić do jego rozmycia i wielu wewnętrznych niesnasek.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kompromitacja tradycji? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!