Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 03:04:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Co pali abp Michalik?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Co pali abp Michalik?  (Przeczytany 26972 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #45 dnia: Stycznia 21, 2011, 21:53:22 pm »

@Mama

Spokojnie to tylko moja ironia... Ksiadz, ktory sie podpisal tez chyba lasandrysta jakis, bo chyba nie uznaje NOMu za ryt łacinski.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #46 dnia: Stycznia 22, 2011, 12:09:52 pm »

 ;D To Kuria już mnie wyhaczyła, że to ja redaguję takie pisma  :P Strach się bać!  ;D ;D ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #47 dnia: Stycznia 22, 2011, 14:35:21 pm »

;D To Kuria już mnie wyhaczyła, że to ja redaguję takie pisma  :P Strach się bać!  ;D ;D ;D

Na jakiej postawie pani tak sądzi? Wysłała pani swój list? I co? Otrzymała pani taką sama odpowiedź? Bo ja swój list wysłałam, tak jak powyżej napisałam, wcześniej mailem, później pocztą i zupełnie inny w treści jak pani Gdy pani chce poznać treść i skonfrontować to mogę pani podesłać.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #48 dnia: Stycznia 22, 2011, 18:48:15 pm »

;D To Kuria już mnie wyhaczyła, że to ja redaguję takie pisma  :P Strach się bać!  ;D ;D ;D

A co? Odzywa sie w pani potrzeba pluszowego meczenstwa czy jak?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #49 dnia: Stycznia 22, 2011, 21:30:07 pm »

Cytuj
pluszowego meczenstwa
że co?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #50 dnia: Stycznia 23, 2011, 00:10:01 am »

Pani "cabbage" proszę odpowiedzieć na moje pytania postawione j.w.
Zapisane
r.j.
bywalec
**
Wiadomości: 57

AMDG!

« Odpowiedz #51 dnia: Stycznia 23, 2011, 10:00:01 am »

Najbardziej mnie rozśmieszyło to:
Cytuj
"choć zapewne nie przez Panią zredagowane"
No to spokojna z Pani niewiasta, bo ten katabas posoborowy jest delikatnie mówiąc totalnie niewychowany.

P.S. Do moderacji, tytuł wątku (co pali) uważam jednak za zbyt drastyczny, na tle innych Arcybiskup Józef Michalik wypada na plus. A insynuacja katabasa sugeruje, że to on sam to piśmidło wysmażył a Arcybiskup podpisał przez przeoczenie.

Szanowny Panie JWK,

Dlaczego uważa Pan Abpa Michalika za osobę in plus na tle naszego Epidiaskopu? Proszę sobie przypomnieć jego wypowiedzi po zabójstwie pana Rogera z Taize...
Wolę 100x bp. Pieronka, gdyż jest on przynajmniej uczciwy intelektualnie i wiadomo czego się po nim spodziewać. A potrafi mile zaskoczyć i katolicką Mszę św. odprawia. A za Mszą idą łaski...

Ojciec Święty Benedykt XVI też pali i to sporo. W porywach nawet dwie paczki papierosów dziennie...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2011, 10:01:56 am wysłana przez r.j. » Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #52 dnia: Stycznia 23, 2011, 11:35:51 am »

Nie wiem gdzie ten ks. kanclerz wyczytał że ja odrzucam uchwały SVII, jak nawet nie wspomniałam o tym, bo głównie bazowałam na MP SP i innej bardzo konkretnej wypowiedzi dostojnika watykańskiego.
Pani wręcz dała wyraz poparcia owym uchwałom, aktywnie włączając się w życie Kościoła lokalnego, zgodnie z zamiarem Vaticanum II ;D

Ja bym poszedl za ciosem i odpowiedzial na list. Nie polemizujac, bo to nie forum internetowe, ale proszac o adres gdzie - zgodnie z informacja zawarta w liscie ksiedza kurialisty - na terenie diecezji mozna uczestniczyc w coniedzielnej mszy sw. wg ksiag liturgicznych z 1962 roku (cf. motu proprio etc.)
Wtedy mogą zrobić tak jak nasz bp i przysłać listę z comiesięcznymi, gdyż stwierdzi, że jako że jest to "nadzwyczajna forma", więc nie może zastępować coniedzielnej NOMizacji Ludu Bożego.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #53 dnia: Stycznia 23, 2011, 12:17:55 pm »

Nie wiem gdzie ten ks. kanclerz wyczytał że ja odrzucam uchwały SVII, jak nawet nie wspomniałam o tym, bo głównie bazowałam na MP SP i innej bardzo konkretnej wypowiedzi dostojnika watykańskiego.
Pani wręcz dała wyraz poparcia owym uchwałom, aktywnie włączając się w życie Kościoła lokalnego, zgodnie z zamiarem Vaticanum II ;D

Czemu się sprzeciwiłam - a sprzeciwiłam się oszczerstwom:
Cytuj
Obmowa i oszczerstwo

KKK 2479 Obmowa i oszczerstwo niszczą dobre imię i cześć bliźniego. Cześć jest świadectwem społecznym składanym godności człowieka i każdy ma naturalne prawo do czci, do dobrego imienia i do szacunku. Tak więc obmowa i oszczerstwo naruszają cnoty sprawiedliwości i miłości.
http://www.teologia.pl/m_k/kkk1o10.htm

Kapłani i wierni mają prawo do rzetelnej informacji, a nie do dezinformacji. A czemu dałam wyrazy poparcia? To wielebny bynajmniej nie powinien mieć problemu z odczytaniem mnie.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #54 dnia: Stycznia 23, 2011, 12:40:11 pm »

Myślałam, że napisałam Pani ten sam list, który Pani wysłałam via pw, a ktoś z Kurii czyta pewne forum, nie forum krzyż. ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #55 dnia: Stycznia 23, 2011, 12:42:52 pm »

Pani Mamo, zażartowałem tylko ;) Doskonale Panią rozumiem.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #56 dnia: Stycznia 23, 2011, 14:04:52 pm »

Trzeba powiedzieć uczciwie że w Episkopacie polskim nie ma zbyt wielu zwolenników Mszy w KRR. O ile jacyć w ogóle są.
Wiem że na pewno są chetni na gusła pseudoekumeniczne czy dni judaizmu.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #57 dnia: Stycznia 23, 2011, 14:16:25 pm »

Myślałam, że napisałam Pani ten sam list, który Pani wysłałam via pw, a ktoś z Kurii czyta pewne forum, nie forum krzyż. ;)

Pani cabbage ja zadaję pani konkretne pytania, czy tak trudno odpowiedzieć? A w Kurii ktoś czytał mój list i na niego odpowiedział, a nie na to co na forum gdzieś było pisane. Stąd moje pytania do pani.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #58 dnia: Stycznia 23, 2011, 19:13:54 pm »

Wolę 100x bp. Pieronka, gdyż jest on przynajmniej uczciwy intelektualnie i wiadomo czego się po nim spodziewać. A potrafi mile zaskoczyć i katolicką Mszę św. odprawia. A  za Mszą idą łaski...
Troche dziwnie Pan rozumuje, zapewne nie pamięta Pan roku 1998, kiedy z ulgą przyjęliśmy przegraną TW Feliksa na drugą kadencję sekretarza generalnego KEP, wbrew zapowiedziom GW.Zaś Abp Michalik nie jest pieszczochem "salonu" GW, nie zasiada we władzach fundacji Batorego, nie ma do czynienia z  Hospicjum imienia księdza Józefa Tischnera,  nie otrzymał nagrody Orła Jana Karskiego za krytykę „ekstremizmu Radia Maryja”. Nie wypowiadał się bardzo krytycznie na temat o. Tadeusza Rydzyka, Radia Maryja i dzieł przy nim wyrosłych. A że Mszę odprawił? Widać lubi "zaistnieć", nie wiążę z tym jakiś głębszych motywacji.

P.S. A co do "brata" Rogera. Myśli Pan, że Arcybiskup jest w stanie być na bieżąco z publikacjami internetowymi? Gdzie indziej czegoś więcej o czymś takim się nie poczyta, więc skąd Arcybiskup ma być o tym poinformowany? Przez Ks. Kanclerza Bartosza Rajnowskiego?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #59 dnia: Stycznia 23, 2011, 20:50:27 pm »

Ojciec Święty Benedykt XVI też pali i to sporo. W porywach nawet dwie paczki papierosów dziennie...
Ciekawe, jakie ;)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Co pali abp Michalik? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!