Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:17:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Co pali abp Michalik?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Co pali abp Michalik?  (Przeczytany 26830 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:28:26 pm »

Czekamy na odważny głos zawodowych tropicieli oszczerstw.
Przecież Kronika Novus Ordo już się wypowiedziała.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:26:43 pm »

Czekamy na odważny głos zawodowych tropicieli oszczerstw.
No właśnie i nie widać ich tu.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 18, 2011, 19:26:31 pm »

chodzi tylko o kase.
Proboszcz sie przestraszyl i poprosil o interwencje. Szkoda, ze w interwencji sa klamstwa.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 21, 2011, 15:34:01 pm »

Istnieje wielka potrzeba stałych umartwień w intencji powrotu polskiego episkopatu do Tradycji.
No to w imię tych umartwień przepuściłem obrazek listu przez finereadera, żeby go poczytać:
Cytuj
W odpowiedzi na list z dnia 14 grudnia 2010 r. informujący o powstaniu na terenie parafii Lubatowa kaplicy należącej do Bractwa iw. Piusa X oraz wyrażający prośbę o zajęcie stanowiska w- powyższej sprawie pragnę przypomnieć wypowiedź Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 listopada 1998 roku, w którym czytamy m.in. „że «Bractwo> św. Piusa X» utworzyło struktury zostając poza Kościołem Katolickim Grupa księży i wiernych «Bractwa Św. Piusa X» odrzuciła uchwały Soboru Watykańskiego II, które tak intensywnie wprowadza w życic Jan Paweł II. Grupa ta odrzuciła też posoborowe prawodawstwo Kościoła i nic uznaje władzy papieża w Kościele Katolickim Mimo starań Stolicy Apostolskiej, członkowie «Bractwa św. Piusa X» no czele z nieżyjącym już Arcybiskupem Lefebvrem zerwali w roku 1988 więź jedności z Ojcem Świętym, Biskupem Rzymu i Następcą św. Piotra- W ten sposób Stali się oni grupą schizmatycką, czyli oderwaną od jednego Kościoła Katolickiego, a zatem nic maję również prawa używać określenia «katolicki» w podejmowanych przez siebie działaniach. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że przynależność katolika do grupy schizmatyckiej pociąga za sobą karę ekskomuniki (por. kart 1364, § 1)» lo znaczy wyłączenia ze wpół noty wierzących. Informujemy jednocześnie, że kapłani należący do Bractwa św. Piusa X nic posiadają zgody kompetentnych władz Kościoła Katolickiego na wypełnianie swej posługi, przez co narażają na konflikt sumienia ludzi nie mających właściwego rozeznania sytuacji."
Trzeba również zaznaczyć, że Stolica Apostolska od szeregu lat prowadzi dialog - jak dotąd bezskuteczny - z przełożonymi oderwanego od Kościoła «Bractwa św. Piusa X».
Zachęcam przeto wiernych parafii Lubatowa i sąsiednich miejscowości, aby z należyty troska o jedność Kościoła potraktowali przybyłych bez zgody biskupa i usiłujących sprawować liturgię Członków Bractwa, których należy traktować w ludzkich relacjach życzliwie i z kulturą chrześcijańską, ale nic brać udziału w czynnościach łamiących jedność z Papieżem i Kościołem Katolickim.
Mając powyższe na względzie należy podać wiernym do wiadomości stan prawny Bractwa, osób do niego należących oraz tych, którzy do niego uczęszczają. Należy ponadto przybliżyć wiernym stanowisko Kościoła w powyższej kwestii podczas zbliżającej się wizyty duszpasterskiej.
Jednocześnie zachęcam kapłanów i wszystkich wiernych do pokornej modlitwy o jedność Kościoła, która jest darem łaski.
Odnosi się rzeczywiście wrażenie, że Ekscelencja nie zauważył zmiany potyfikatu
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 21, 2011, 15:40:56 pm »

Po prostu zapomniał podać dokładnego adresu i godzin, w których odprawiane sa Msze, aby wszyscy wierni mogli przekonać się jacy sa straszni lassandryści.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 21, 2011, 16:22:53 pm »

Zdaje się, że z podaniem dokładnego dojazdu to jest pewien problem. Arcybiskup Gocłowski miał dużo łatwiejsze zadanie...
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 21, 2011, 18:03:41 pm »

Ale chociaż mapkę z zoomi albo google maps powinien dać...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 21, 2011, 18:28:28 pm »

Ja napisałam list i wcześniej wysłałam maila (chyba 6.01. - musiałabym sprawdzić), ale doszłam do wniosku, że mail w kościelnych układach to tak, jakby nic człowiek nie wysłał i dlatego wysłałam drugi, ten sam list pocztą, priorytet polecony i dostałam taką odpowiedź:



(proszę kliknąć na skan to się powiekszy do czytania w nowym oknie)

Najbardziej mnie rozśmieszyło to:
Cytuj
"choć zapewne nie przez Panią zredagowane"


Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 21, 2011, 18:31:17 pm »

Ale chociaż mapkę z zoomi albo google maps powinien dać...
Może żaden sponsor się nie znalazł.
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 21, 2011, 18:38:30 pm »

[...]
Najbardziej mnie rozśmieszyło to:
Cytuj
"choć zapewne nie przez Panią zredagowane"

A kiedy Pani zamierza nawiązać jedność z Kościołem bo z listu wynika, że nie jest Pani w jedności ? :-))))

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 21, 2011, 18:51:06 pm »

Ja tam wiem, że jestem w jedności.  :) Proszę pana takie odpowiedzi wcale mnie nie dziwią, bo to nie był mój debiut pisarski do Kurii. Widzę, mam obraz jak Pasterze traktują "owieczki". To też dobre w tej odpowiedzi:
Cytuj
... przyjęcia uchwał soboru Watykańskiego II oraz obiektywnego podejścia do przedstawionego zagadnienia.

Nie wiem gdzie ten ks. kanclerz wyczytał że ja odrzucam uchwały SVII, jak nawet nie wspomniałam o tym, bo głównie bazowałam na MP SP i innej bardzo konkretnej wypowiedzi dostojnika watykańskiego. A gdzie jest ich obiektywizm i aktualna prawda? Bo ja pisałam o tym co jest na dziś.

@ wanilia
http://www.piusx.org.pl/kaplice/iwonicz-zdroj
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2011, 18:53:01 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 21, 2011, 19:09:14 pm »

Ja bym poszedl za ciosem i odpowiedzial na list. Nie polemizujac, bo to nie forum internetowe, ale proszac o adres gdzie - zgodnie z informacja zawarta w liscie ksiedza kurialisty - na terenie diecezji mozna uczestniczyc w coniedzielnej mszy sw. wg ksiag liturgicznych z 1962 roku (cf. motu proprio etc.)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 21, 2011, 21:29:24 pm »

"istnieje możliwość odprawiania Mszy Świętej także w rycie łacińskim" - to wszytsko wyjaśnia. Na pewno Pani przez pomyłkę do przemyskiej kurii grecko-katolickej napisała.

Tym nie mniej zapytałby się jak można formalnie "przyjąć uchwały Soboru Watykańskiego II" . Może mają na to jakieś specjalne nabożeństwo.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 21, 2011, 21:40:20 pm »

Najbardziej mnie rozśmieszyło to:
Cytuj
"choć zapewne nie przez Panią zredagowane"
No to spokojna z Pani niewiasta, bo ten katabas posoborowy jest delikatnie mówiąc totalnie niewychowany.

P.S. Do moderacji, tytuł wątku (co pali) uważam jednak za zbyt drastyczny, na tle innych Arcybiskup Józef Michalik wypada na plus. A insynuacja katabasa sugeruje, że to on sam to piśmidło wysmażył a Arcybiskup podpisał przez przeoczenie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #44 dnia: Stycznia 21, 2011, 21:42:29 pm »

"istnieje możliwość odprawiania Mszy Świętej także w rycie łacińskim" - to wszystko wyjaśnia.
Tzn. co wszystko wyjaśnia?

Na pewno Pani przez pomyłkę do przemyskiej kurii grecko-katolickej napisała.

Napewno, to ja napisałam tam, jak jest na pieczątce, a jest to widoczne na skanie. 




Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Co pali abp Michalik? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!