Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:44:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Co pali abp Michalik?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Co pali abp Michalik?  (Przeczytany 26824 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 04, 2011, 10:05:03 am »

Dobrze by sie stalo gdyby Kuria otrzymala spora ilosc listow protestcyjnych. Grzecznych i uladzonych, ale wyjasniajacyh krok po roku dlaczego zawarte w liscie abpa Michalika tezy sa nieprawdziwe i nieaktualne.

Cytat: Tato
Świetny pomysł ! Do dzieła zatem ...

Czyli co? Każdy sobie napisze i do Kurii w Przemyślu prześle? czy jakiś jeden wzorcowy by się przydał? Panie "Fons Blaudi"  :) pomożecie?  :D tak ogólnie może by pan wypunktował, żeby się na tym oprzeć i ewentualnie rozszerzyć.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 04, 2011, 11:35:10 am »

Nie jestem zwolennikiem wzorcowych listow.
Mysle, ze mozna pojechac po dwu osiach :
primo : nasz Ojciec Swiety Benedykt XVI wykonuje kroki, prowadzi rozmowy w serdecznej atmosferze, a nawet zdjal ekskomunike, a tu taki list, wyrzadzajacy krzywde dzialalnosci ekumenicznej Papieza.
secundo : list zawiera bardzo wiele krzywdzacych i nieprawdziwych opinii odnosnie naszych braci w Chrystusie, ktorzy nie sa eksomunikowani, nie sa w schizmie, sa czescia Kosciola katolickiego, a ich jedynym motywem dizalalnosci jest niewystraczajaca "podaz" mszy trydenckich. Czy nie lepiej zamiast rozpowszechniac nieprawdziwe informacje odpowiedziec na wole Ojsca Swietego wyrazona w SP ?
Cos w tym stylu. Wierze, ze doroslym forumowiczom gotowiec niepotrzebny.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 04, 2011, 11:49:14 am »

Ha!  ;D i to jest to panie Fons Blaudi, pięknie pan ujął  w rameczki.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 04, 2011, 12:22:52 pm »

Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego

Cytuj
Piątek, 6 lutego 2009 roku

Biskupi polscy dziękują Ojcu Świętemu za odwagę otwarcia drzwi do dialogu

„Otwarcie drzwi do dialogu mającego na celu zakończenie bolesnego rozłamu jest aktem wielkiej odwagi i prawdziwie pasterskiej miłości” – napisali polscy biskupi w liście do Ojca Świętego Benedykta XVI. W ten sposób Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wyraziło swą jedność z Papieżem, który 24 stycznia br. zdjął ekskomunikę z czterech biskupów lefebrystów.

Za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej Prezydium Episkopatu przekazało w dniu dzisiejszym (6.02) Ojcu Świętemu list jedności. W imieniu wszystkich biskupów Prezydium – w skład którego wchodzą abp Józef Michalik, abp Stanisław Gądecki i bp Stanisław Budzik - przekazało Benedyktowi XVI „słowa wdzięczności za ostatnie gesty i kroki, w których wyraziła się troska Następcy św. Piotra o jedność Chrystusowego Kościoła”.

Biskupi podkreślają, że „otwarcie drzwi do dialogu mającego na celu zakończenie bolesnego rozłamu jest aktem wielkiej odwagi i prawdziwie pasterskiej miłości, która pierwsza wychodzi na spotkanie i szuka dróg pojednania”.

Jednocześnie wyrażają nadzieję, „że ten ojcowski gest spotka się z gotowością i otwartością ze strony biskupów i wiernych Bractwa św. Piusa X”, a w konsekwencji „do przyjęcia przez nich bez zastrzeżeń całości nauczania i dyscypliny Kościoła, w tym Soboru Watykańskiego II oraz nauczania ostatnich Papieży”.

Biskupi zapewniają, że Kościół w Polsce „nieustannie towarzyszy Następcy św. Piotra w Jego trosce o wszystkie Kościoły”. Odpowiadając na apel Ojca Świętego o modlitwę, polscy katolicy modlą się, „aby każdy krok w kierunku pojednania wierzących w Chrystusa przynosił zamierzone owoce” – piszą biskupi.
http://www.przemyska.pl/duszp/start.php?go=newsy&id=907
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 04, 2011, 14:56:19 pm »

Dobrze by sie stalo gdyby Kuria otrzymala spora ilosc listow protestcyjnych. Grzecznych i uladzonych, ale wyjasniajacyh krok po roku dlaczego zawarte w liscie abpa Michalika tezy sa nieprawdziwe i nieaktualne.
Tradsi (polscy!) + masowa mozolna praca + grzeczny i ugladzony styl

:)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 04, 2011, 20:22:04 pm »

http://rebelya.pl/discussion/15549/list-protestacyjny-do-abp-michalika/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 04, 2011, 21:51:41 pm »

http://rebelya.pl/discussion/15549/list-protestacyjny-do-abp-michalika/

Wyświetla się pani ta strona? Bo mnie nie.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 04, 2011, 22:02:15 pm »


Wyświetla się pani ta strona? Bo mnie nie.
Trzeba się zalogować. To wątek założony przez panią Cabbage na tamtym forum. 
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 05, 2011, 18:33:42 pm »

Módlmy się o nawrócenie hierarchii.

+++
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 05, 2011, 19:12:27 pm »


Wyświetla się pani ta strona? Bo mnie nie.
Trzeba się zalogować. To wątek założony przez panią Cabbage na tamtym forum.

Dziękuję za odpowiedź, ale żeby się zalogować, trzeba najpierw być zarejestrowanym, a ja nie jestem. :) Dość tej "Rebelii" tu  ;D
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 07, 2011, 15:22:18 pm »

Co do Jana Pawła II to wszedłem byłem ostatnio do sklepiku parafialnego w okolicach mych. Jakże wielkie zdziwienie było me, gdy zobaczyłem Dominus est (dla nieświadomych: http://sanctus.com.pl/szczegoly/1828/dominus_est ) To była jedna z bardzo niewielu wartościowych rzeczy tam. I w sumie nauczania Jana Pawła II tam nie było widać zbyt bardzo ( w ogóle jakoś więcej było badziewia typu figurki, niż książek), ale plakat był oczywiście i kalendarz nowy też chyba... Powinniśmy brać przykład z Rzymu i umieszczać np z tylu kościołów książki apologetyczne.

EDIT:
Dlaczegóż z KNO zniknął post o liście abpa Michalika?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2011, 16:08:56 pm wysłana przez FidelisTraditioni » Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 10, 2011, 22:14:20 pm »

I co? pisał ktoś z Państwa do abp Michalika? Chyba że się zgadzacie z tymi kłamstwami i nieprawdziwymi informacjami.  Napisałam list i wysłałam. Najpierw wysłałam maila, ale mail  w kościelnych układach to tak jakby nic człowiek nie wysłał. Uważam, że tam, wiernym i kapłanom powinno być  przedstawione sprostowanie tych nieprawdziwych informacj i przedstawienie faktycznego stanu prawnego Bractwa św. Zresztą, czy to dotyczy Bractwa św. Piusa X czy niech by dotyczyło innej grupy, to na zakłamanie i nieprawdę należy reagować. Przecież to jest oszczerstwo!
Cytuj
Obmowa i oszczerstwo

KKK 2479 Obmowa i oszczerstwo niszczą dobre imię i cześć bliźniego. Cześć jest świadectwem społecznym składanym godności człowieka i każdy ma naturalne prawo do czci, do dobrego imienia i do szacunku. Tak więc obmowa i oszczerstwo naruszają cnoty sprawiedliwości i miłości.
http://www.teologia.pl/m_k/kkk1o10.htm


Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 12, 2011, 10:54:30 am »

Istnieje wielka potrzeba stałych umartwień w intencji powrotu polskiego episkopatu do Tradycji.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 13, 2011, 22:05:15 pm »

Istnieje wielka potrzeba stałych umartwień w intencji powrotu polskiego episkopatu do Tradycji.

Istnieje wielka potrzeba stałych umartwień w intencji powrotu polskiego episkopatu....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 18, 2011, 15:53:56 pm »

Czekamy na odważny głos zawodowych tropicieli oszczerstw.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Co pali abp Michalik? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!