Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:59:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pasztety Benedykta XVI - podsumowanie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Pasztety Benedykta XVI - podsumowanie  (Przeczytany 4392 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« dnia: Stycznia 01, 2011, 23:27:03 pm »

http://jacquesblutoir.blogspot.com/2011/01/pasztet-noworoczny.html

Co państwo sądzą na temat tego artykułu? Nie chodzi mi oczywiście o jego walory humorystyczne, tylko merytoryczne rzecz jasna  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 02, 2011, 00:15:37 am »

Papież trochę jest mało konsekwentny w swoich działaniach i są one za bardzo rozwleczone w czasie. Do dzisiaj nie odprawił Mszy Św. w NFRR. A jeszcze to:
http://rorate-caeli.blogspot.com/2011/01/inauspicious-start-assisi-2011.html

Papież Benedykt XVI z jednej strony robi dużo w kierunku przywrócenia porządku w Kościele a z drugiej strony kontynuuje niektóre dzieła swoich poprzedników (Paweł VI, Jan Paweł II). Niby Msza Św. w NFRR jest dostępna dla wszystkich, a w praktyce biskupi ją blokują o czym Rzym doskonalne wie i nic nie czyni jak do tej pory aby ten opór zlikwidować.
Stało się bardzo dużo dobrego za pontyfikatu Benedykta XVI (co jeszcze 6-7 lat temu było utopią), ale co jakiś czas do tej beczki miodu wkłada się łyżkę dziegciu.
Dużo prawdy jest w poście Jacquesa Blutoira.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2011, 00:20:33 am wysłana przez triregnum » Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 02, 2011, 00:24:20 am »

Bardzo ciekawy i sympatyczny tekst ...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 02, 2011, 00:27:07 am »

A jeszcze to:
http://rorate-caeli.blogspot.com/2011/01/inauspicious-start-assisi-2011.html

Ale gdzieś wyczytałem w necie, że jeszcze jako kardynał Ratzinger nie zgadzał się z niektórymi postępowaniami Ojca Świętego Jana Pawła II, w tym ze spotkaniami w Asyżu. Więc jeśli ta wiadomość jest prawdziwa i dojdzie do tego, o czym piszą, to będzie to bardzo dziwne posunięcie.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 02, 2011, 00:29:30 am »

Może nie mieć "takiego samego charakteru" jak to spotkanie JPII... tj. powiedzmy "przyjmie ich na audiencji" gdzei wygłosza sobie przemówienia...a nie będzie zadnych synkretycznych modlitw...( choć sam fakt "repety" tego wydarzenia wystarcza...)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 02, 2011, 01:23:10 am »

Tak wlasnie bym sobie to wyobrazal, zwola to wszystko tam i wysle swojego przedstawiciela, ktory sie delikatnie od tego wszystkiego zdystansuje. I nastepnego Asyzyka juz nie bedzie.
Ale boje sie, ze niestety pojedzie i niestety bedzie nasladowal swojego "umilowanego poprzednika".
Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 02, 2011, 01:31:16 am »

"Córki jerozolimskie nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi!"
(Łk 23,27-28)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 02, 2011, 16:42:53 pm »

"Córki jerozolimskie nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi!"
(Łk 23,27-28)

Zacytował pan werset, to proszę zrobić jego wykładnię do tego wątku i zalinkowanego artykułu.

Cytuj
I na koniec hit sezonu noworocznego, będący wariacją nt. bigosu sprzed ćwierćwiecza "Pasztet po asysku". Danie ze względu na niezwykle pikantne składniki przez niektórych kucharzy nazywane jest "Pasztetem szatańskim". Jest to pasztet egzotyczny i wymaga sprowadzenia wielu składników z całego świata, ot, choćby podrobów z indyjskich kur, tybetańskich ziół zapachowych, ziela anglikańskiego etc. Tego pasztetu się nie piecze, ale długo wędzi w dymie z fajki pokoju. Jest zdecydowanie "smoked".

http://jacquesblutoir.blogspot.com/2011/01/pasztet-noworoczny.html


Pasztet na wizji:
http://gloria.tv/?media=47272


Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 02, 2011, 21:05:22 pm »



Zacytował pan werset, to proszę zrobić jego wykładnię do tego wątku i zalinkowanego artykułu.



A czy ten warunek jest jakoś ujęty w regulaminie forum? Pani też podała link w swoim poście bez komentarza żadnego praktycznie.

Mniej więcej ja bym swój post rozumiałbym tak, że powinienem  płakać nad sobą i nad swoimi dziećmi, miast jak ... obżerać się pasztetami.
Ale to moja interpretacja więc mogę się mylić, a nawet z nią nie zgadzać.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 02, 2011, 22:56:33 pm »

Chciałby pan taki punkt w regulaminie żeby objaśniać samemu wersety Pisma św.? A cóż to znowu? protestanci jesteśmy? każdy sobie? Odpowiadam, żaden warunek w regulaminie. Ja podałam link, ale nie trudno zauważyć, że zacytowałam pewien fragment i taką wypowiedż -  "Pasztet po asysku" i zatłuściłam, a dopiero podałam link i napisałam czego dotyczy, a mianowicie - "Pasztet na wizji" I cóż więcej mogę wyjaśnić? Nic! Pasztety wogóle to lubię, ale ten jest bardzo ciężko strawny dla mnie, także ... dziękuję, nie będę się obżerać jak pan się wyraził.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2011, 11:52:06 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 03, 2011, 00:24:58 am »

no ale do stołu Pani dokłada....

poza tym, chciała Pani ze mnie zrobić protestanta...

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 03, 2011, 13:36:41 pm »

no ale do stołu Pani dokłada....

poza tym, chciała Pani ze mnie zrobić protestanta...

Daj pan sobie  spokój! Proszę dać sobie na wstrzymanie! Nic do stołu nie dokładam, a wręcz ten "pasztet" odpycham i uważam, że należy pokazać tym, którzy nie znają  jaki ten pasztet był. Ja nie będę się rozpisywać, ale krótko, gdy jednego roku zdecydowałam się pojechać na pielgrzymkę z parafii "śladem Jana Pawła II" (fajne miejscowości były na trasie),  to gdy temat zszedł na innowierców, błędnowierców, etc ... i gdy zaczęłam co nie co mówić o nawracaniu, to musiałam przestać, bo co niektórzy by mnie chyba zlinczowali czy też nie wzięli spowrotem do autokaru. A było to mniej więcej tak; "JPII pokazał, spotykał się z nimi , etc ... " Dużo by mi tu było pisać.

Druga sprawa,  teraz pan wie, że ja chciałam z pana zrobić protestanta.  ::) ::) ::)
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 03, 2011, 13:57:47 pm »

A czy ktoś mógłby wyjaśnić o co chodzi z "pasztetem po ratyzbońsku"? Bo niestety nie mogę sobie przypomnieć.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 03, 2011, 14:04:23 pm »

Chodzi o wykład Ojca Św. w Ratyzbonie, gdzie mówił o mieczu Mahometa. Wywołało to protesty muzułmanów.
Ja zaś prosiłbym o przybliżenie pasztetu po chińsku, bo nie kojarzę.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 03, 2011, 15:26:07 pm »

Może chodzi o ostatnie wydarzenia w związku z nielegalnym wyświęceniem biskupa w Chinach, bez mandatu Stolicy Świętej.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pasztety Benedykta XVI - podsumowanie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!