Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:28:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Bp Bernard Tissier de Mallerais: "Oczekujemy nawrócenia Rzymu" (wywiad w "RP)
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Bp Bernard Tissier de Mallerais: "Oczekujemy nawrócenia Rzymu" (wywiad w "RP)  (Przeczytany 6692 razy)
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« dnia: Grudnia 27, 2010, 22:10:56 pm »

imho bardzo dobry wywiad xiędza biskupa: konkretne postawienie sprawy bez żadnych umizgów i udobruchań. Zapraszam do lektury: http://www.rp.pl/artykul/584986_Oczekujemy-nawrocenia-Rzymu.html

(Aha: mam nadzieje, że nikt wcześniej tego wywiadu tutaj już nie wkleił :P)
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 27, 2010, 22:16:15 pm »

Mam bardzo mieszane uczucia co do tego wywiadu.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 27, 2010, 22:46:12 pm »

Dlaczego mieszade odczucia? Biskup mówi co myśli.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 27, 2010, 22:53:08 pm »

Szkoda, ze jednak FSSPX nie chce zmieniac Kosciola z pozycji wewnetrznej... Mysle, ze mimo wszystko wiecej by zyskali niz stracili.

BTW, Widze, ze  Rzeczpospolita czerpie informacje o statystykach dotyczacych Mszy trydenckiej z blogu NRL :)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 27, 2010, 22:54:26 pm »

Ja też nie mam "mieszanych uczuć", ale to chyba dlatego, że nie posiadam wrażliwości pana JGP.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 27, 2010, 22:57:08 pm »

Ja mam mieszane uczucia, gdyż nie sądzę, że mówienie co drugie zdanie o liberalizmie przekona zwykłego szarego modernistę do Bractwa (nie sądzę, żeby chociaż 1/5 wiedziała co to liberalizm i z czym to się je). Poza tym wywiad bardzo mi się podoba.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 27, 2010, 23:33:06 pm »

niestety to następny w ostatnim czasie nieprzemyslany wywiad biskupa Kościoła, niestety!

Przeczytajcie wywiad uważnie, ile tam nieprzemyślanych treści!

Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 27, 2010, 23:47:43 pm »

Moim zdaniem to wywiad po prostu niepotrzebny. Po co plesc cos masonskim mediom? A to co powiedzial X.Biskup i to co jest w tresci artykulu to moga byc dwie rozne sprawy.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 28, 2010, 00:42:43 am »

Ja mam mieszane uczucia, gdyż nie sądzę, że mówienie co drugie zdanie o liberalizmie przekona zwykłego szarego modernistę do Bractwa (nie sądzę, żeby chociaż 1/5 wiedziała co to liberalizm i z czym to się je). Poza tym wywiad bardzo mi się podoba.

Zwłaszcza, że Bp ma wyraźnie na myśli liberalizm w znaczeniu amerykańskim (gdzie liberalny=lewicowo-postępowy). Mam nieopdarte wrażenie, że wywiad odbył się po angielsku, a potem przetłumaczono go na polski, nie zawsze szczęśliwie.

A co do słów o nawróceniu Rzymu, to co by o tym nie pomyśleć, trudno nie zauważyć, że jest to z pewnością bardzo katolicki pogląd i typowo katolickie myślenie. Katolicy, w odróżnieniu od protestantów, myślą w kategoriach absolutnych i mają niechęć do kompromisów. Albo Rzym się nawróci, albo nie, pośredniego rozwiązania nie ma -  tak to wygląda w oczach Biskupa.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2010, 00:54:15 am wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 28, 2010, 23:37:16 pm »

Dobrze, że ten wywiad się ukazał  i to w "Rzepie"...to jest ważny tekst...w Polsce chyba pierwszy o takim zasięgu.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 29, 2010, 07:39:11 am »

Dobrze, że ten wywiad się ukazał  i to w "Rzepie"...to jest ważny tekst...w Polsce chyba pierwszy o takim zasięgu.
RP ma od dawna sympatię do Bractwa. Jeszcze w latach 90-tych tamtego wieku docierały do mnie z tamtąd pierwsze informacje (i namiar na stronę WWW) FSPPX.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:19:55 am »

A przeczytaliście panowie tekst Kard. Cañizaresa? o tu:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5525.0.html
to przecież pewne środowiska w Kościele  ;) już dawno o tym mówiły.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:52:09 am »

Ewa K. Czaczkowska:
"Benedykt XVI zrównał w prawach mszę tradycyjną z posoborową, zniósł ekskomunikę nałożoną na abp. Lefebvre’a (...)"

Pani Ewunia jak zwykle w formie!
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 29, 2010, 12:57:33 pm »

niestety to następny w ostatnim czasie nieprzemyslany wywiad biskupa Kościoła, niestety!

Przeczytajcie wywiad uważnie, ile tam nieprzemyślanych treści!

Ja tam doceniam szczerosc bp Tissier, przynajmniej nie ma watpliwosci co do  postawy Bractwa.

Dobrze, że ten wywiad się ukazał  i to w "Rzepie"...to jest ważny tekst...w Polsce chyba pierwszy o takim zasięgu.

Tez sie ciesze, ale ze zgola innych powodow niz pan.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 29, 2010, 15:20:28 pm »

Ja tam doceniam szczerosc bp Tissier, przynajmniej nie ma watpliwosci co do  postawy Bractwa.
Jak Pan jeszcze mało wie o świecie. Postawa jednego (choćby prominentnego członka) danej organizacji wcale nie musi świadczyć o postawie całej wspólnoty, którą ów reprezentuje.


Dobrze, że ten wywiad się ukazał  i to w "Rzepie"...to jest ważny tekst...w Polsce chyba pierwszy o takim zasięgu.

Tez sie ciesze, ale ze zgola innych powodow niz pan.
Choć nie chciało się Panu ich podać to jednak koniecznie musiał Pan podkreślić swoją odmienność.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Bp Bernard Tissier de Mallerais: "Oczekujemy nawrócenia Rzymu" (wywiad w "RP) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!