Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:28:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "cicha rewolucja Benedykta XVI"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: "cicha rewolucja Benedykta XVI"  (Przeczytany 7761 razy)
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« dnia: Grudnia 25, 2010, 19:46:02 pm »

Chciałbym polecić Państu ciekawy artykuł z GP, może nie tyle do poszerzenia wiedzy, co do przekazywania dalej w charakterze działalności misyjnej :)
http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/54/4207/cicha-rewolucja-benedykta
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 25, 2010, 21:47:59 pm »

Tak.. no cóż .. artykuł jest kompletnym "pomieszaniem z poplątaniem", zasadniczo po prostu dowodem ignorancji...choć oczywiście jest wiele dużo bardziej kiepskich od tego...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 26, 2010, 01:13:01 am »

Zasadniczo teksty prasowe, w przeciwieństwie do naukowych, wymagają pewnych uproszczeń i skrótów myślowych. Z całym szacunkiem dla Pana wiedzy, artykuł skierowany jest raczej do osób, które w parafiach swoich nie mają sposobności nabyć periodyka "Zawsze Wierni", a jedynie "Gościa Niedzielnego" lub w najlepszym wypadku "Niedzielę". Jeśli wyczytają tam coś na temat liturgii, z pewnością nie będzie to pochwała "Summorum Pontificum". Tymczasem artykuł przedstawia tendencje liturgiczne Papieża i powrót do Tradycji w jednoznacznie pozytywnym świetle, co w zestawieniu ze znaczną poczytnością może rokować wzrostem zainteresowania i przychylności dla KRR u wyżej wymienionych.
Zechciałby Pan rozwinąć swoją krytykę? Ciekaw jestem zwłaszcza wnioskowania w dowodzeniu ignorancji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 01:16:17 am wysłana przez spanish inquisition » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 26, 2010, 02:26:32 am »

Długo by o tem pisać, pokrótce powielanie "stereotypu" w stylu "schizmy FSSPX" czy "przychylności JPII dla liturgii trydenckiej, to powiedzmy można ptzypisać "politycznym sympatiom" bądź nieznajomości rzeczy, zaś "Kościół cierpiący" ... to już poezja albo ignorancja - bo Kośiół Cierpiący to Czyściec...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 26, 2010, 10:49:15 am »

Tak.. no cóż .. artykuł jest kompletnym "pomieszaniem z poplątaniem", zasadniczo po prostu dowodem ignorancji...choć oczywiście jest wiele dużo bardziej kiepskich od tego...

Dokładnie tak panie "Tato", pomieszanie z poplataniem, wziąść tylkom to zdanie:

"Lefebryści założyli stowarzyszenie św. Piusa X, które mimo odłączenia od Kościoła zyskiwało setki powołań na całym świecie."

Nie wiem, czy to głupota autora czy ignorancja. Ech ...  Czytając takie teksty, to prawdy "spanish inquisition" pan nie pozna.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:25:08 pm »

Tak.. no cóż .. artykuł jest kompletnym "pomieszaniem z poplątaniem", zasadniczo po prostu dowodem ignorancji...choć oczywiście jest wiele dużo bardziej kiepskich od tego...

Dokładnie tak panie "Tato", pomieszanie z poplataniem, wziąść tylkom to zdanie:

"Lefebryści założyli stowarzyszenie św. Piusa X, które mimo odłączenia od Kościoła zyskiwało setki powołań na całym świecie."

Nie wiem, czy to głupota autora czy ignorancja. Ech ...  Czytając takie teksty, to prawdy "spanish inquisition" pan nie pozna.
Prosze tak przeksztalcic to zdanie, aby brzmialo prawidlowo...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:48:28 pm »

To proszę to uczynić i tak przekształcić, aby brzmialo prawidłowo. Pan weteran tego forum prosi o przekształcenie zdania? W tym artykule trzeba by bardzo wiele przekształcić.  Wiele było wyjaśnień, że chodzi o wewnętrzną sprawę pojednania wewnątrz Kościoła. „Wewnętrzna” i „w” nie znaczy „poza”. 

Tak samo że schizmatycy, to pan doskonale o tym wie że tak nie było i nie jest.
Cytuj
MJM: Miałem ostatnio okazję rozmawiać z kardynałem Castrillonem Hoyosem. Zapytałem wówczas jako dziennikarz, czy w odniesieniu do sytuacji Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X powinienem stosować słowo „schizma”. Jego odpowiedź brzmiała: Nie, schizma nie jest tu właściwym określeniem. Mamy tu raczej do czynienia z nieuregulowanym statusem kanonicznym”. Czy zgadza się Ksiądz w tej sprawie z Jego Eminencją?

Ks. Laguérie: Podobnie jak kardynał Castrillon-Hoyos nigdy nie wysunąłbym sugestii, że Bractwo Św. Piusa X jest schizmatyckie! I to nie tylko ze względu na przyjaźń, jaka łączy mnie z Bractwem (byłem w nim przez 25 lat mojego kapłaństwa), ale przede wszystkim ze względów teologicznych. Schizmatykiem nie jest ten, kto tylko okazuje nieposłuszeństwo. Schizmatyk przede wszystkim podważa autorytet Papieża. Nie dość powtarzać, że schizma występuje przeciw teologicznej cnocie miłosierdzia, a nie wynikającej z kategorii moralnych cnocie posłuszeństwa. Tak więc prawdziwy schizmatyk nieuchronnie dąży do propagowania błędów przeciw Wierze: zaprzecza autorytetowi w Kościele, szczególnie temu reprezentowanemu przez Papieża. Z pewnością nie jest to stanowisko Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X!


http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/2651/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 17:13:09 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 26, 2010, 18:01:28 pm »

I ja nie byłbym za tezą że Papież Jan Paweł II jakoś szczególnie wspierał Tradycję. On był po prostu realistą.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 26, 2010, 19:55:03 pm »

To proszę to uczynić i tak przekształcić, aby brzmialo prawidłowo. Pan weteran tego forum prosi o przekształcenie zdania? 

Jesli Pani wykona to cwiczenie to zrozumie Pani jak trudno jest napisac proste zdanie o FSSPX dla prasy popularnej. Jesli artykul ma juz w miare protradycyjne przeslanie to juz wiele. Nie martwilbym sie kilkoma slowkami. Prosze sie uczyc od gazet lewicowych - wszak to lewica swieci triumfy w mainstreamie. Przeciez Aborcza nie napisze nigdy artykulu typu "Katolicyzm to ciemnogrod". Oni wrecz maja dzial katolicki pt. Arka Noego. Tylko, ze oni tam sączą artykuly, ktore promuja tam taka wersje "katolicyzmu", ktora przesuwa poglady wiekosci w kierunku przez nich pozadanym. Wszyscy znaja metafore zaby, ktora wrzucona do goracej wody wyskoczy a powoli podgrzewana ugotuje sie. Dlaczego nie mamy o tym pamietac promujac tradycyjny katolicyzm?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 26, 2010, 20:33:42 pm »


Jesli Pani wykona to cwiczenie to zrozumie Pani jak trudno jest napisac proste zdanie o FSSPX dla prasy popularnej. Jesli artykul ma juz w miare protradycyjne przeslanie to juz wiele. Nie martwilbym sie kilkoma slowkami. Prosze sie uczyc od gazet lewicowych - wszak to lewica swieci triumfy w mainstreamie. Przeciez Aborcza nie napisze nigdy artykulu typu "Katolicyzm to ciemnogrod". Oni wrecz maja dzial katolicki pt. Arka Noego. Tylko, ze oni tam sączą artykuly, ktore promuja tam taka wersje "katolicyzmu", ktora przesuwa poglady wiekosci w kierunku przez nich pozadanym. Wszyscy znaja metafore zaby, ktora wrzucona do goracej wody wyskoczy a powoli podgrzewana ugotuje sie. Dlaczego nie mamy o tym pamietac promujac tradycyjny katolicyzm?

A dlaczego pisać kłamstwa, niedomówienia czy półprawdy? Proszę pana w kwestiach wiary jest tylko czarne albo białe nie ma kolorów pośrednich. Dziękuję za tę pana poprawność.
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 26, 2010, 22:35:23 pm »


A dlaczego pisać kłamstwa, niedomówienia czy półprawdy? Proszę pana w kwestiach wiary jest tylko czarne albo białe nie ma kolorów pośrednich. Dziękuję za tę pana poprawność.

ten artykuł to nie jest kwestia wiary
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 27, 2010, 01:08:49 am »

oczywiście że nie jest, dlatego oceniam go jako mizerny i mierny, choć wiele innych czytywałem już dużo odeń gorszych...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 27, 2010, 09:45:28 am »


A dlaczego pisać kłamstwa, niedomówienia czy półprawdy? Proszę pana w kwestiach wiary jest tylko czarne albo białe nie ma kolorów pośrednich. Dziękuję za tę pana poprawność.

ten artykuł to nie jest kwestia wiary

Oczywiście, że artykuł nie przekazuje zasad czy prawd wiary, napisałam ogólnie, ale ... promuje kłamstwo, to w takim razie niech zostanie tylko to pytanie.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 27, 2010, 10:34:09 am »



"Lefebryści założyli stowarzyszenie św. Piusa X, które mimo odłączenia od Kościoła zyskiwało setki powołań na całym świecie."

Nie wiem, czy to głupota autora czy ignorancja. Ech ...  Czytając takie teksty, to prawdy "spanish inquisition" pan nie pozna.
Prosze tak przeksztalcic to zdanie, aby brzmialo prawidlowo...


A co to za sztuka...
Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X, zwane złośliwie "lefebrystami" i pomawiane o schizmę, zyskiwało wiele powołań na całym świecie.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 27, 2010, 14:20:03 pm »

A co to za sztuka...
Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X, zwane złośliwie "lefebrystami" i pomawiane o schizmę, zyskiwało wiele powołań na całym świecie.
No, ale zalozmy, ze chce Pan wspomniec fakt, ze FSSPX nie jest pod formalna jursdykcja Watykanu...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "cicha rewolucja Benedykta XVI" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!