Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:07:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 172567 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #615 dnia: Października 18, 2014, 22:01:30 pm »

Problem jaki mam z podejściem SSPX i innych sedeplenistów jest taki, że podważa ono nieomylność papieży i magisterium.

Nie podwaza.

Sedecy mają tutaj rację, że papież został sprowadzony w SSPX do roli czysto reprezentacyjnej i symbolicznej,

Nieprawda.

Sedewakantyzm jest tutaj zdecydowanie bardziej konsekwentny.

Konsekwentne wyciagniecie wnioskow z blednych przeslanek nie jest jakims szczegolnym powodem do chluby.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #616 dnia: Października 18, 2014, 22:22:28 pm »

Po za tym sedecy pojmują nieomylność papieską opacznie gdyż uważają że powinna się ujawniać w każdym kroku papieża.  Ciekawe co myślą nt takich papieży jak Liberusz, Honoriusz bądź Jan XXII. A może nie uważają ich za papieży. Jeśli tak uważają to sprzeciwiają się teologom przedsoborowym. Jeśli natomiast tak nie uważają to są niekonsekwentni w swym myśleniu.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #617 dnia: Października 18, 2014, 22:46:54 pm »

Ciekawe co myślą nt takich papieży jak Liberusz, Honoriusz bądź Jan XXII.

Skoro to takie ciekawe, to czemu Pan nie sprawdzi? W internecie jest masa zrodel na ten temat.

Po soborze V1 w koscielnej historiografii pojawila sie cala szkola ultramontanska, ktora na wyscigi zaczela stosowac do owych trudnych przypadkow hermeneutyke baby z garnkiem. Szkoda czasu na XIXwieczne "Dzieje Kosciola" i na pisma sedekow na ten temat.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #618 dnia: Listopada 11, 2018, 13:35:10 pm »

...
Niestety nie tylko on. Pani O'Connor została "wyswiecona" w linii abp...


https://gazetalubuska.pl/sinead-oconnor-przeszla-na-islam-i-stala-sie-rasistka-juz-nigdy-nie-chce-spedzac-czasu-z-bialymi-ludzmi-sa-obrzydliwi-napisala/ar/13646955

"Dla kogo teraz miauczysz !?" :-)

Oby dobry Pan Jezus zdążył ją uleczyć. +
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2018, 13:53:02 pm wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #619 dnia: Listopada 11, 2018, 13:44:40 pm »

No cóż... Teraz, jak choroba zmieni biegun to porzuci islam, a allahy skrócą ją o ten pusty łeb. Nie będę po niej płakał.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #620 dnia: Listopada 11, 2018, 14:57:34 pm »

Cytuj

https://gazetalubuska.pl/sinead-oconnor-przeszla-na-islam-i-stala-sie-rasistka-juz-nigdy-nie-chce-spedzac-czasu-z-bialymi-ludzmi-sa-obrzydliwi-napisala/ar/13646955


O tej pani sporo tu jest napisane:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9733.msg216844.html#msg216844
Zapisane
MatBlaszczak
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #621 dnia: Kwietnia 23, 2019, 18:27:40 pm »

hermeneutyke baby z garnkiem

Mogę prosić o wyjaśnienie metafory? Sens zdania rozumiem, ale na casus baby z garnkiem nie wpadłem jeszcze  ;D
Zapisane
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #622 dnia: Maja 22, 2019, 18:45:38 pm »

Cytuj
Czytelnik pyta: "Wychowałem się w Novus Ordo. Czy jestem prawdziwym katolikiem?"

Drodzy ojcowie "Traditio":

 

Wychowałem się w posoborowym modernistycznym Neokościele Novus Ordo, a ostatnio zainteresowałem się odkrywaniem bardziej tradycyjnego sposobu praktykowania [wiary]. Zanim jednak to zrobię, chciałbym mieć jasność, jaki – z punktu widzenia prawdziwego (tradycyjnego) Kościoła katolickiego – jest mój osobisty status. Zostałem ochrzczony według nowego Porządku w 1994 roku w kościele, który tylko udziela posługi Novus Ordo w języku angielskim. Czy z prawdziwie katolickiego punktu widzenia jestem rzeczywiście katolikiem?


Odpowiedź ojców "Traditio":
Nie, nie jesteś katolikiem, ale tylko neokatolikiem (Newchurcher), czyli członkiem Neokościoła Novus Ordo, który został założony 21 listopada 1964 r. na pseuodosoborze Vaticanum II, w celu zastąpienia instytucjonalnego Kościoła katolickiego sprotestantyzowaną sektą. Ten jawny cel został wówczas określony przez jednego z teoretyków Neokościoła Hannibala Bugniniego, w książce zatytułowanej La Riforma Liturgica. Novus Ordo jest w rzeczywistości sektą protestancką, która zapożyczyła protestancki kult, doktrynę i moralność. W wielu przypadkach Neokościół jest de facto jeszcze gorszy – jeśli można tak powiedzieć – niż sekty protestanckie.
Sprawą, której powinieneś poświęcić uwagę nie jest to, czy przyjąć "bardziej tradycyjny sposób praktykowania [wiary]" lecz raczej czy stać się katolikiem. Religia nie jest kwestią osobistych preferencji, lecz prawdy. Przeróżne niekatolickie sekty, w tym sekta Novus Ordo, głoszą przeciwstawne poglądy. Jest to nielogiczne i fałszywe, ponieważ Bóg jest prawdą (1 Jan. 5, 6). Toteż Neokościół nie może pochodzić od Boga.
Ponieważ prawda nie ulega zmianie, dlatego prawdziwy katolicki Kościół pozostaje stały w swoim nauczaniu, które dogmatycznie jest niezmiennie ukonstytuowane na dwóch źródłach Objawienia publicznego: Piśmie Świętym i Świętej Tradycji, opartej na nauczaniu Apostołów.


http://www.ultramontes.pl/traditio_czlonkowie_novus_ordo.htm


Wychodzi na to, że niedługo na świecie pozostanie garstka katolików.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #623 dnia: Maja 22, 2019, 21:02:17 pm »

Wychodzi na to, że niedługo na świecie pozostanie garstka katolików.
Wychodzi im na to, że niedługo na świecie pozostanie garstka katolików. I będą to tylko oni.
Zapisane
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #624 dnia: Maja 23, 2019, 02:04:33 am »

Skoro Orygenes napisał
Cytuj
Niech się nikt nie łudzi: poza tym domem, to jest poza Kościołem katolickim, nie ma zbawienia.

trwanie przy pasterzu, który występuje przeciw tradycji (co przybliża go do miana heretyka) nie jest moim zdaniem najlepszym wyjściem. Trwanie w Kościele rozumiem jako zachowanie nieskażonej wiary mimo wszystkich burz, które mnie otaczają.

Osoby, które zdążyły przyjąć sakramenty (wg tradycyjnych rytów) oraz zostały wychowane w czasach przed Vaticanum II powoli odchodzą z tego świata. To miałem na myśli. Teraz trwa zamieszanie i niczego nie można być pewnym.
W sumie to nawet ciekawa kwestia z tym jak sedewakantyści postrzegają katolików korzystających z posługi FSSPX, bractwo wszak wymienia w kanonie Jorge Bergoglio.




Cytuj
Porro subesse Romano Pontifici omni humanæ creaturæ declaramus, dicimus, definimus et pronunciamus omnino esse de necessitate salutis.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2019, 02:16:43 am wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #625 dnia: Maja 23, 2019, 11:36:59 am »



Cytuj
Porro subesse Romano Pontifici omni humanæ creaturæ declaramus, dicimus, definimus et pronunciamus omnino esse de necessitate salutis.

A kogo obchodzi ta opinia?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #626 dnia: Maja 23, 2019, 16:28:36 pm »

Mam rozumieć, że jest pan w obozie Filipa IV ?   ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2019, 16:35:13 pm wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #627 dnia: Czerwca 07, 2019, 00:18:21 am »

Nie zajmują mnie francuskie sprawy bo nie mam nic z nimi wspólnego. Jak sięga pamięć i księgi parafjalne tak z obu stron moi przodkowie to polska drobna szlachta i polscy chłopi.
Nie noszę w sobie sentymentu wobec spraw zamagranicy.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #628 dnia: Czerwca 08, 2019, 07:35:12 am »

Każdy nosi w sobie odrobinę sentymentu, z tą różnicą że jedni wyczekują powrotu Burbonów a drudzy tradycyjnie myślącego biskupa Rzymu.  ;)
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #629 dnia: Czerwca 08, 2019, 10:01:46 am »

Mam rozumieć, że jest pan w obozie Filipa IV ?   ;)
W czym rzecz? Przecież to ta sama rodzina co Pańscy ukochani Burbonowie!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!