Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:23:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 172590 razy)
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #480 dnia: Listopada 08, 2013, 18:19:04 pm »

@giuseppefull
Dlaczego nie zacytuje Pan dalszej części opinii księdza Opielińskiego?
Cytuj
W ekskomunikę kanonu naszego popadają więc nie tylko ci wszyscy, co do sekt schizmatyckich orientu należą, ale także 1) tak zwani starokatolicy, którzy wyłamawszy się spod posłuszeństwa głowie Kościoła winnego własnego sobie stworzyli pseudo-biskupa J. H. Reinkensa i jemu w rzeczach duchownych są posłusznymi; 2) wszyscy tak zwani liberalni katolicy, Auchkatholiken, Staatskatholiken, którzy bądź prywatnym, bądź publicznym występowaniem przeciwko Papieżowi i wyrokom jego i całym zewnętrznym zachowaniem się dowodnie okazują, że z Papieżem, jako głową Kościoła, się nie liczą, jego podwładnymi nie są, jednym słowem do posłuszeństwa względem Papieża, jako głowy Kościoła, się nie poczuwają.
Sedewakantysci, którzy wyłamawszy się spod posłuszeństwa głowie Kościoła winnego własnego sobie stworzyli pseudo-biskupa...

@Krusejder
Równie dobrze można spełniać obowiązek niedzielny u prawosławnych.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #481 dnia: Listopada 08, 2013, 18:39:43 pm »


@Krusejder
Równie dobrze można spełniać obowiązek niedzielny u prawosławnych.

... którego nie może Pan odrzucić. Sedecy są kryci z każdej strony, z punktu widzenia prawnego. Tyle, że organizacyjnie niewiele z tego wynika
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #482 dnia: Listopada 08, 2013, 18:51:15 pm »


Sedewakantysci, którzy wyłamawszy się spod posłuszeństwa głowie Kościoła winnego własnego sobie stworzyli pseudo-biskupa...
Zdaje się, ze ósme Przykazanie ma Pan tam, gdzie szlachetne zakończenie swojego tułowia. Czy wie pan, ze abp Thuc w przeciwieństwie do abp Lefebvre'a miał zgodę Piusa XII na dożywotnią możliwość wyświęcania biskupów? Chce Pan porozmawiać o ważności świeceń i licytować się, gdzie są one ważniejsze i prawdziwsze? Sedewakantysci w przeciwieństwie do starokatolików nie stworzyli nowej wiary. Trzymają się katolickiej. Nie głoszą też żadnych nowych doktryn. Korzysta Pan z posługi księży FSSPX?
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2013, 18:55:26 pm wysłana przez giuseppefull » Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #483 dnia: Listopada 08, 2013, 19:11:35 pm »

Sedewakantysci, którzy wyłamawszy się spod posłuszeństwa głowie Kościoła winnego własnego sobie stworzyli pseudo-biskupa...
Mieli bardzo poważne powody. Nie dostrzega Pan faktu apostazji? Czy wiara która była powszechnością 50 lat temu, dzisiaj też jest obecna równie powszechnie?

Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #484 dnia: Listopada 08, 2013, 19:13:32 pm »

Sedewakantysci, którzy wyłamawszy się spod posłuszeństwa głowie Kościoła winnego własnego sobie stworzyli pseudo-biskupa...
Mieli bardzo poważne powody. Nie dostrzega Pan faktu apostazji? Czy wiara która była powszechnością 50 lat temu, dzisiaj też jest obecna równie powszechnie?
Dawniej wcale nie było tak dobrze, jak nam się wydaje
Zapisane
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #485 dnia: Listopada 08, 2013, 19:39:14 pm »


Dawniej wcale nie było tak dobrze, jak nam się wydaje
Statystyki kłamią?
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #486 dnia: Listopada 08, 2013, 19:44:42 pm »


Dawniej wcale nie było tak dobrze, jak nam się wydaje
Statystyki kłamią?
Nie zawsze były statystyki prowadzone
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #487 dnia: Listopada 08, 2013, 20:06:14 pm »

@giuseppefull
Zdaje się, że to na razie Pan licytuje się na ważniejsze i prawdziwsze święcenia unikając kapłanów z nowymi. Proszę o źródło informacji o abp Thuku. Czy na wyświęcanie palmarian również otrzymał dożywotni indult od Piusa XII? Odrzucanie nieomylnych kanonizacji nie wydaje się być katolickie.
Nie korzystam z posługi FSSPX, dziwie się, że Pan to robi będąc sedekiem. Pan jeździ na Sarego, za to w opisie ma Pan cytat z papieża Franciszka, nie "papieża" Bergoglio z ważnymi święceniami co najwyżej diakonatu. Gdzie tu logika?
Zapisane
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #488 dnia: Listopada 08, 2013, 22:40:45 pm »


Nie korzystam z posługi FSSPX, dziwie się, że Pan to robi będąc sedekiem.
Pierwsze słyszę. Za bardzo Pan fantazjuje. Nie deklarowałem się sedewakantystą.
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #489 dnia: Listopada 08, 2013, 22:51:28 pm »



Konkludując naszą dotychczasową dyskusję: niektatolik nie wierzy w to wszystko czego Kościół katolicki naucza. Najwyższą władzę nauczycielską w Kościele ma papież. Papież angażując swój nieomylny autorytet mylić się nie może. Zatem każdy katolik musi wierzyć w to, co papież orzeka o wierze. Mimo dotychczasowego kryzysu nieomylność papieska (czy nawet SVII) nie została zaangażowana. Jeśli zostałaby zaangażowana, a orzekana prawda byłaby sprzeczna z dotychczas głoszoną doktryną, jako katolicy nie możemy dać temu wiary. Wówczas możemy wyciągnąć wniosek, że dana osoba nie jest papieżem, zgdonie z orzeczeniem pawłowym cytowanym przez Pana. Czy zagadza się Pan z tym, co napisałem?
Jak zmusi Pan okupanta do dymisji? Kto dał Panu mandat do orzekania o herezji osoby piastującej najwyższy urząd w Kościele? W przeszłości też bywali rozmaici, tyle że ich Kościół osądzał po jakimś czasie. Ja nie mam ani kompetencji, ani ochoty z kimkolwiek dzielić moich wątpliwości dotyczących obecnego biskupia Rzymu Franciszka. Jeśli to robię, to we własnym sercu. Koniec na ten temat dyskusji. Racje sedewakantystółw rozumiem. To tyle i aż tyle.
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #490 dnia: Listopada 08, 2013, 23:04:58 pm »

Wszystko pomieszaliście. Nie chce mi się pisać po raz n-ty tych samych rzeczy, więc najważniejsze:

1.  bp Guerard des Lauriers OP - tak się pisze to nazwisko.
2. indult Piusów XI i XII dla abpa Thuca (piszmy Thuca, ale pamiętajmy, że to imię a nie nazwisko) z cala pewnością nie dotyczył konsekracyj poza Wietnamem, ale nie dlatego były one ważne i godziwe.
3. najważniejsze: abp Thuc konsekrował biskupów pod rygorem KPK 1917 a abp Lefebvre uznał i wykorzystał KPK 1983 - to determinuje absolutnie wszystko dalsze.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #491 dnia: Listopada 09, 2013, 01:33:45 am »

Chętnie kiedyś odwiedzę kaplicę ks Trytka, choć nie podzielam teorii wakatu. Nie jest rolą świeckiego, rozstrzyganie ważności papiestwa osoby piastującej ten urząd. Ksiądz Trytek ważnie sprawuje Mszę i inne sakramenty i to mi wystarczy.
Trudno o lepszy przykład posoborowej eklezjologii  i wypaczonego ekumenizmu. Naprawdę nie ma znaczenia kto jest papiezem, czy Bergoglio SJ, czy Gundiajew KGB, czy Tawadros II czy może nie ma go wcale. Wazne, żeby być dobrym człowiekiem/chrześcijaninem/katolikiem (niepotrzebne skreślić).
Wprost przeciwnie p. Tytanik. To czy Jerzy Bergoglio p.o. Papieża jest papieżem czy nie, jest bardzo ważne. Tak ważne, że nikomu na tem forum nie wypada się o tem wypowiadać. By to rozstrzygnąć należy mieć władzę i autorytet. x Orzeszko wspomniał o jednym z nich, munus docendi, władzę nauczania. Strzec wiary muszą biskupi, i chrześcijańscy książęta. Niestety tych ostatnich już nie ma, zaś ci pierwsi w lwiej(smoczej wręcz) części łyknęli wszystkie reformy XX wieku.
Dodam, że przeciw hypotezie sedewakantystycznej świadczy liczba biskupów nominowanych przed czasem zamieszania, którzy mówili o wakacie. Wiadomi mi tylko o bp Thucu i bp Castro-Mayerze, może jeszcze bp Kurz.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #492 dnia: Listopada 09, 2013, 09:59:07 am »


Nie korzystam z posługi FSSPX, dziwie się, że Pan to robi będąc sedekiem.
Pierwsze słyszę. Za bardzo Pan fantazjuje. Nie deklarowałem się sedewakantystą.
Nie jest Pan sedewakantystą, Pan tylko jeździ na sedeckie msze.

@Kefasz
Ironia
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #493 dnia: Listopada 09, 2013, 10:28:02 am »

No to test na tradycjonalizm dla tego forum: czy wybralibyście uczestnictwo we Mszy w kaplicy u x. Trytka czy udział w NOMie ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #494 dnia: Listopada 09, 2013, 10:33:33 am »

Gdybym był w Krakowie to bym się wybrał do x. Rafała
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!