Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:31:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 172566 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #360 dnia: Sierpnia 18, 2012, 20:06:14 pm »

A czy Pan pochwala wszystkie czyny papieży do 1958 roku? Czy chciałby się Pan znależć np. w Watykanie w roku 1497?
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #361 dnia: Sierpnia 18, 2012, 20:10:37 pm »

Wie Pan, mogę narzekać na moralność Aleksandra VI, ale jak wydawał coś jako głowa Kościoła, to nie ma z czym dyskutować, no chyba, że nieomylność przypada na co 10 papieża.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #362 dnia: Sierpnia 18, 2012, 20:16:05 pm »

a ma Pan pewność, czy jakby Pan zobaczył co wyrabia jego synek kardynał Cezar Borgia lub Juan Borgia czy córka Lukrecja nie stracił bym Pan wiary? I drugie pytanie. Czy jest Pan pewny na 100%, że Pius XII był ostatnim papieżem? A Paweł VI czy JPI i JPII to uzurpatorzy?
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #363 dnia: Sierpnia 18, 2012, 20:45:11 pm »


Panie Corunius, a ja Panu polecam mój link i wytłumaczenie Pana Taty.


Wydawałoby się, że nastolatek który naczytał się gdzieś sedeckich teorii trafiając na FK zostanie odpowiednio pouczony i naprostowany. Chwała forumowiczom, którzy potrafią wygospodarować na to swój cenny czas.  Niestety jak zwykle w rolę rzecznika prasowego sedectwa na tym forum wciela się Pan Tato.
Pytam się zatem:
- jak długo mentor Pana Bobka będzie rżnął głupa twierdząc, że nie jest sedekiem?
- jak długo moderacja zamierza tolerować apologię sedewakantyzmu w Jego wykonaniu?

Nie może być tak, że młokos wchodzący na FK utwierdza się w swoich błędnych przekonaniach. Drodzy forumowicze, nie możemy patrzeć obojętnie na te praktyki, które odrywają naiwnych młodzianów od naszego Kościoła!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2012, 20:46:52 pm wysłana przez makumba » Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #364 dnia: Sierpnia 18, 2012, 20:56:32 pm »

Pozwolę sobie nie komentować tego i zakończyc dalszą dyskusję, gdyż jedna jak i druga strona będzie gadała swoje i nic to nie da.

Co do Pana Taty to proszę go nie oceniać w ten sposób, bo w takim razie to chyba i Pan Krusajder jest sede, bo zdarzało mu się kilka razy tej tezy (choc raczej sedep.) bronic.

Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #365 dnia: Sierpnia 18, 2012, 21:03:03 pm »

bo w takim razie to chyba i Pan Krusajder jest sede, bo zdarzało mu się kilka razy tej tezy (choc raczej sedep.) bronic.
TOUCHÉ!
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #366 dnia: Sierpnia 18, 2012, 21:09:52 pm »

Hmm.. Pan Tato nie jest moim mentorem, no chyba, że wystarczy się w jednej (kilku ) rzeczy zgadzać, by mieć już mentora.

Co do tematu o ważności święceń.

Pan Bolt wyzwał mnie od niedowiarków, jednak chciałbym się dowiedzieć skąd ta informacja o szybkim i bezproblemowym ustaleniu, ze jest pusty tron???

Panie Makumba. Proszę wybaczyć, ale ja i tak pozostanę przy opcji sede, jako najpewniejszej drogi. Pół żartem- pół serio to nie muszę przynajmniej się martwic, że "mój" papież odwiedza synagogi i robi rzeczy sprzeczne z wiara.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #367 dnia: Sierpnia 18, 2012, 21:24:37 pm »

Na tych wykresach brakuje bp-a Scipiona Rebiby :-)

Ciekawe co by bylo gdyby to on mial niewazne swiecenia ze wzgeldu na jakas subiektywna "watpliwosc doktrynalna" :)
Wtedy mogłoby się okazać, że papież musiałby przyjąc świecenia od jakiegość bp-a wyświecego z linii abp-a Thuca (boc  on posiadał sukcesję z jakiejś wchodniackiej linii):

http://www.catholic-hierarchy.org/bishop/bngo.html
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #368 dnia: Sierpnia 18, 2012, 21:37:11 pm »

Mam następujące pytanie: od kiedy i dlaczego właśnie od tej daty według sedewakantystów tron papieski jest nieobsadzony? I co istotniejsze: czy są oni między sobą zgodni co do daty?
Np.: czy według nich w chwili wyboru Jan XXIII był jawnym i notorycznym heretykiem, czy nie?
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #369 dnia: Sierpnia 18, 2012, 21:39:02 pm »

A czy Pan pochwala wszystkie czyny papieży do 1958 roku? Czy chciałby się Pan znależć np. w Watykanie w roku 1497?

No właśnie, albo w Awinionie w 1331 r.? Jeśli każda wypowiedź papieska jest nieomylna...
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #370 dnia: Sierpnia 18, 2012, 22:23:11 pm »

Mam następujące pytanie: od kiedy i dlaczego właśnie od tej daty według sedewakantystów tron papieski jest nieobsadzony?

W Polsce najwięcej jest takich, którzy uważają (co prawda większość się do tego głośno nie przyznaje), że od śmierci Jana Pawła II.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #371 dnia: Sierpnia 18, 2012, 22:25:57 pm »

Mam następujące pytanie: od kiedy i dlaczego właśnie od tej daty według sedewakantystów tron papieski jest nieobsadzony?

W Polsce najwięcej jest takich, którzy uważają (co prawda większość się do tego głośno nie przyznaje), że od śmierci Jana Pawła II.

Jest w tym jakaś racja. W końcu czy to nasz Papież, czy nie nasz?  ;)
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #372 dnia: Sierpnia 18, 2012, 22:27:47 pm »

W końcu czy to nasz Papież, czy nie nasz?  ;)

Zdecydowanie nasz. Ale dla wielu (także duchownych) to TEN NIEMIEC.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #373 dnia: Sierpnia 19, 2012, 08:48:30 am »

Jeżeli papież robi coś jako głowa Kościoła to chyba robi to nieomylnie
Panie Bobek, sugerowałabym uzupełnienie wiedzy nt. nieomylności papieskiej.
Chyba, że Piusa IX też Pan nie uznaje  ;) 
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #374 dnia: Sierpnia 19, 2012, 09:01:56 am »

Osoby mające poniżej 25 lat nie powinny czytać, rozmawiać ani tem bardziej pisać nt sedewakantyzmu.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!