Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:18:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 172365 razy)
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #345 dnia: Sierpnia 17, 2012, 20:55:08 pm »

Tak to jest jak się jest teologiem samemu dla siebie. Przykro mi ale to na Pana brak słów. Nie dość że sede, to nie umie Pan czytać ze zrozumieniem. Czy ja pisałem że całowanie koranu jet ok??? Powtarzam jeszcze raz papież JPII popełniał błędy a nawet grzeszył, był człowiekiem. Innym świętym Pańskim też się zdarzało grzeszyć, i co z tego? Nie neguje to ich heroizmu. Ja uważam że JPII w wielu aspektach osiągnął święty heroizm. Nie był ideałem. Po za tym nie zdawał sobie sprawę że Vat. II (pewne postanowienia) były z dopustu Bożego a nie z zamysłu Bożego i to go usprawiedliwia, bo wierzył że Vat II pochodzi od Ducha św. Jeszcze raz proszę przeczytać mój post!
Podaję link do tematu ważność święceń: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=3862.90
Proszę przeczytać moje 2 posty (te bardziej obszerne) na stronie 7-mej i 10-tej.
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #346 dnia: Sierpnia 17, 2012, 21:50:40 pm »

Jak mniemam, liczba w nicku pana Bobka to rok urodzenia. Cóż jestem zaledwie dwa lata starszy, i zabawnie wygląda dla mnie 17latek mówiący, że jest sede. Z całym szacunkiem, ale to chyba troszkę wcześnie na rozeznanie tak skomplikowanej sprawy.
Przypomniało mi się jak kiedyś w wieku 13 lat po przypadkowym zajrzeniu do gazetki "Fakty i mity" stwiedziłem "Kościół błądzi, i to bez dwóch zdań". Zajęło mi chyba z półtora roku wyjście z protestanckich i antytrynitariańskich ciągot.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #347 dnia: Sierpnia 18, 2012, 11:15:09 am »

pewnie, że za wcześnie. Przecież na pewno niedawno ten Pan nie miał pojęcia, że istnieje msza trydencka i wydawało mu się, że NOM jest OK. A tu teraz nawet FSSPX jest mało radykalne i trzeba szukać czegoś bardziej na prawo.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #348 dnia: Sierpnia 18, 2012, 11:24:02 am »

Tak to jest jak się jest teologiem samemu dla siebie. Przykro mi ale to na Pana brak słów. Nie dość że sede, to nie umie Pan czytać ze zrozumieniem. Czy ja pisałem że całowanie koranu jet ok??? Powtarzam jeszcze raz papież JPII popełniał błędy a nawet grzeszył, był człowiekiem. Innym świętym Pańskim też się zdarzało grzeszyć, i co z tego? Nie neguje to ich heroizmu. Ja uważam że JPII w wielu aspektach osiągnął święty heroizm. Nie był ideałem. Po za tym nie zdawał sobie sprawę że Vat. II (pewne postanowienia) były z dopustu Bożego a nie z zamysłu Bożego i to go usprawiedliwia, bo wierzył że Vat II pochodzi od Ducha św. Jeszcze raz proszę przeczytać mój post!
Podaję link do tematu ważność święceń: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=3862.90
Proszę przeczytać moje 2 posty (te bardziej obszerne) na stronie 7-mej i 10-tej.

Żeby się Pan tak nie ekscytował tym co Pan napisał, Drogi Panie Corunius, to powiem, że tylko z braku czasu oraz chęci kontynuowania tej opartej na dużych nieporozumieniach logicznych dyskusji nie odpowiedziałem Panu.
Nie wiem kiedy to zrobię, ale zaznaczam, że użyte przez Pana w tym wątku osobliwe przykłady a takoż daleko odbiegająca od merytorycznej wartości i logicznej spójności argumentacja ani niczego nie wyjaśniły, ani ( nie wiem jak innych ) mnie do niczego nie przekonały w tym względzie, daltego radziłbym z całą sympatią dla Pana zbytnio nie skłaniać dyskutantów do oparcia się na przesłankach tak łatwych do podważenia, bo lepiej jest posiadać solidniejsze podstawy by potem nie popaść w zamęt.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2012, 11:25:45 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #349 dnia: Sierpnia 18, 2012, 11:43:53 am »

1. Tak 1995 to mój rocznik, i co? To, że mam 17 lat oznacza, że nie mogę być sede (zapewne dozwolone jest to od 50+)?? Faktycznie ma Pan racje, że jeszcze 2, a nawet 1,5 roku temu uważałem NOM za ok, choc szczerze powiedziawszy rzadko na nim bywałem (pod koniec się to zmieniło).
2. Nie chodziło mi o radykalizm u FSSPX, ale o to: uznaję, ale olewam.
3.Panie Corunius (jeżeli jest gdzieś bład to przepraszam, ale się spieszę) Pan pisze swoje, a ja mogę podac ten ciekawy link:

http://www.ultramontes.pl/problemy_sakrament_swiecen.htm

4. Nigdzie nie pisałem, że tylko ks. Trytek jest jedynym kapłanem!!!
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #350 dnia: Sierpnia 18, 2012, 11:49:57 am »

Proszę nie pisać takich chamskich słów ,,olewam" FSSPX!!!!!!!!!!!!!!!!!. To nie jest Onet, gdzie padają takie chamskie słowa.  Proszę moderatora o interwencję. W kosciołach i kaplicach FSSPX są sprawowane sakramenty święte, a tu się pisze słowo ,,olewam", Co olewam? Katolickie sakramenty??????????????!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2012, 11:57:46 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #351 dnia: Sierpnia 18, 2012, 12:04:21 pm »

Tak to jest jak się jest teologiem samemu dla siebie. Przykro mi ale to na Pana brak słów. Nie dość że sede, to nie umie Pan czytać ze zrozumieniem. Czy ja pisałem że całowanie koranu jet ok??? Powtarzam jeszcze raz papież JPII popełniał błędy a nawet grzeszył, był człowiekiem. Innym świętym Pańskim też się zdarzało grzeszyć, i co z tego? Nie neguje to ich heroizmu. Ja uważam że JPII w wielu aspektach osiągnął święty heroizm. Nie był ideałem. Po za tym nie zdawał sobie sprawę że Vat. II (pewne postanowienia) były z dopustu Bożego a nie z zamysłu Bożego i to go usprawiedliwia, bo wierzył że Vat II pochodzi od Ducha św. Jeszcze raz proszę przeczytać mój post!
Podaję link do tematu ważność święceń: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=3862.90
Proszę przeczytać moje 2 posty (te bardziej obszerne) na stronie 7-mej i 10-tej.

Żeby się Pan tak nie ekscytował tym co Pan napisał, Drogi Panie Corunius, to powiem, że tylko z braku czasu oraz chęci kontynuowania tej opartej na dużych nieporozumieniach logicznych dyskusji nie odpowiedziałem Panu.
Nie wiem kiedy to zrobię, ale zaznaczam, że użyte przez Pana w tym wątku osobliwe przykłady a takoż daleko odbiegająca od merytorycznej wartości i logicznej spójności argumentacja ani niczego nie wyjaśniły, ani ( nie wiem jak innych ) mnie do niczego nie przekonały w tym względzie, daltego radziłbym z całą sympatią dla Pana zbytnio nie skłaniać dyskutantów do oparcia się na przesłankach tak łatwych do podważenia, bo lepiej jest posiadać solidniejsze podstawy by potem nie popaść w zamęt.

Wiem że mój post nie zbyt elokwętnie ale pisałem go szybko. Teraz to w sumie nie wiem do czego Pan chce się odnieść: czy do papieża Jana Pawła II? czy do ważności święceń?

1. Tak 1995 to mój rocznik, i co? To, że mam 17 lat oznacza, że nie mogę być sede (zapewne dozwolone jest to od 50+)?? Faktycznie ma Pan racje, że jeszcze 2, a nawet 1,5 roku temu uważałem NOM za ok, choc szczerze powiedziawszy rzadko na nim bywałem (pod koniec się to zmieniło).
2. Nie chodziło mi o radykalizm u FSSPX, ale o to: uznaję, ale olewam.
3.Panie Corunius (jeżeli jest gdzieś bład to przepraszam, ale się spieszę) Pan pisze swoje, a ja mogę podac ten ciekawy link:

http://www.ultramontes.pl/problemy_sakrament_swiecen.htm

4. Nigdzie nie pisałem, że tylko ks. Trytek jest jedynym kapłanem!!!

1. Mnie osobiście nie chodzi o rocznik ale o to że sedewakantyzm jest głupią, ignorancką, egoistyczną hipotezą co więcej sedecy nie są w ogóle konsekwentni w swoich poczynaniach. Wystarczy podsumować ich w trzech słowach: groch z kapustą!
2. "uznaję, ale olewam." Co Pan uznaje i co olewa?
3. Właśnie wszystkie umieszczone pseudoargumenty w umieszczonym przez Pana linku zostały obalone w temacie "ważność święceń"
4. Można powiedzieć że wszyscy albo 99,999% księży w Polsce są ważnie wyświęconymi kapłanami. Nie przypominam sobie żeby jakiś biskup w ostatnim czasie przyznał się że nie darzył pewnych kleryków sympatią dlatego wyświęcał ich z kontrintencją :)

Proszę nie pisać takich chamskich słów ,,olewam" FSSPX!!!!!!!!!!!!!!!!!. To nie jest Onet, gdzie padają takie chamskie słowa.  Proszę moderatora o interwencję. W kosciołach i kaplicach FSSPX są sprawowane sakramenty święte, a tu się pisze słowo ,,olewam", Co olewam? Katolickie sakramenty??????????????!!!!!!!!!!!

Może nie chamskie ale na pewno nie na miejscu.
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #352 dnia: Sierpnia 18, 2012, 12:08:16 pm »

Proszę nie dyskutować z takimi chamami. Pełno takich ,,nawiedzonych" przychodziło do FSSPX. Aż musiał interweniować x. Karol. Można dyskutować na wszytkie tematy, ale merytorycznie.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #353 dnia: Sierpnia 18, 2012, 12:16:04 pm »

Proszę nie dyskutować z takimi chamami. Pełno takich ,,nawiedzonych" przychodziło do FSSPX. Aż musiał interweniować x. Karol. Można dyskutować na wszytkie tematy, ale merytorycznie.

Niepotrzebnie się Pan tak zacietrzewia Panie Ryszardzie , z tego co przynajmniej ja zrozumiałem z postu Bobka, to młodzieniec ów poprzez słowa "uznaję ale olewam" określił postawę FSSPX w stosunku do "posoborowia"a wprost posoborowych papieży. Może wyraził to niezręcznie, ale to tylko wygląda na taki slkrót myślowy...w sumie nic zdrożnego...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #354 dnia: Sierpnia 18, 2012, 12:18:00 pm »

Niech Pan go nie broni, bo potem podobni wyzywają wiernych w Radości od ch.. i skurw. ... !!!!!!!!!!!!!!!! I malują ogrodzenia naprzeciwko Przeoratu obrażliwymi słowami.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2012, 12:20:14 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #355 dnia: Sierpnia 18, 2012, 12:27:36 pm »

Panie Tato, dziękuje z całego serca za obronę i tak miał Pan rację, z moim skrótem myślowym.

Panie Ryszardzie. Proszę się nie martwic, ja nie używam wulgaryzmów i nie mam nic wspólnego z wyzywaniem FSSPX od ch... itp.

Panie Corunius. A kto obalił te tezy, Pan (szczerze powiedziawszy nie mam czasu na przejrzenia tamtych postów, ale z wcześniejszej analizy to widziałem głównie Pana i Pana Fons Blaudi)??
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #356 dnia: Sierpnia 18, 2012, 12:28:02 pm »

radykalizm aż grzeszny :)
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #357 dnia: Sierpnia 18, 2012, 12:30:36 pm »

To proszę przeprosić za słowo ,,olewam". Byłem rano w Przeoracie FSSPX na mszy i bardzo mnie ubodło to słowo. Może sobie Pan nie uznawać FSSPX, ale proszę nie ranić uczuć osób uczęszczających na katolicką mszę.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2012, 12:36:16 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #358 dnia: Sierpnia 18, 2012, 12:51:41 pm »

Panie Corunius. A kto obalił te tezy, Pan (szczerze powiedziawszy nie mam czasu na przejrzenia tamtych postów, ale z wcześniejszej analizy to widziałem głównie Pana i Pana Fons Blaudi)??
Ja i Pan FB(proszę zobaczyć 2 moje obszerniejsze posty na stronie 7 i 10)
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #359 dnia: Sierpnia 18, 2012, 19:55:52 pm »

Panie Ryszardzie, jeżeli niesłusznie obraziłem Pana (i całe Bractwo to przepraszam), ale proszę powiedzieć mi czy ktoś, kto uznaje papieża za papieża może sobie wybierać kiedy jego nauczanie (jako głowa Kościoła)  jest, a kiedy nie jest katolickie. Czy Bractwo ( i Pan) przyjmuje wszystko bez zastrzeżeń: każdą kanonizację, bullę, czy co tam jeszcze może przyjść do głowy?? Jeżeli papież robi coś jako głowa Kościoła to chyba robi to nieomylnie, a Asyż i inne nie były spotkaniem prywatnym, a jakoś Bractwo nie pochwalało tego. Jeżeli nie nazywa się to tak jak napisałem wcześniej, to proszę o wyjaśnienie.

Panie Corunius, a ja Panu polecam mój link i wytłumaczenie Pana Taty.

Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!