Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 20:48:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 174708 razy)
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #330 dnia: Sierpnia 17, 2012, 09:57:51 am »

Ja osobiście nie rozumiem idei bycia sede? Po co? Co ci to da? Nawet gdyby papież był(a nie jest) heretykiem to co ci w tym pomorze? Odseparować się od reszty Kościoła i zadowolony. Bezsens
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #331 dnia: Sierpnia 17, 2012, 10:03:39 am »

tym bardziej, że praktycznie w Polsce nie ma żadnych kaplic sedewantystycznych, to gdzie wtedy chodzić do kościoła? Całe życie spędzić bez mszy?
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #332 dnia: Sierpnia 17, 2012, 10:18:00 am »

O to proszę się nie martwic. A co da uważanie kogoś za papieża, co bywa u żydów w synagogach, całuje koran, mówi, że poza Kościołem jest zbawienia?? Po co, co to da??? Jakoś nie widzę, by B XVI walczył z wrogami Kościoła o dobro naszej wiary...
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #333 dnia: Sierpnia 17, 2012, 16:58:32 pm »

mówi, że poza Kościołem jest zbawienia?? 
cytat proszę z wiarygodnego źródła.
Bardziej przejmuję sie pańskim zbawieniem.

co bywa u żydów w synagogach, całuje koran
Czy obranie polityki łagodności, przyjaźni i pojednania byle by przybliżyć innowierców do Kościoła jest złe? Czasami pewne praktyki w tej polityce były złe ale same ustosunkowanie się myślę że było dobre. Po za tym papież też ma prawo błędów. Ja myślę że JPII chciał okazywać wszystkim miłość prawdziwie katolicką doskonałą do takiego stopnia że czasami dochodziło do pewnych uchybień. Po za tym JPII chciał pokazać obraz katolika miłosiernego zupełnie antagonistyczny obraz inkwizycji średniowiecznej który jest oczywiście w dużej części wymyślony.

Ja proponuję Panu zastanowić poważnie nad tym co pan myśli o JPII. Że przeczytał Pan kilka rzeczy w internecie jak to przyjaźnił sie z żydami itd + ultramontes.pl to świadczy tak naprawdę o pańskiej niewiedzy o jego życiorysie i ignoranckim podejściu do sprawy. Ciekawe co pan by odpowiedział Bogu na sądzie gdyby zapytał Pana o to dlaczego pan nie uznawał JPII za prawowitego papieża? Dlatego że pocałował koran? Dlatego że popełniał błędy jak każdy człowiek? Śmiechu warte. Proponuję Panu zapoznać się z jego życiorysem chociaż w ogólności, i zdobyć troche wiadomości o jego pontyfikale.

http://www.youtube.com/watch?v=zzJgJY5vLU0
http://www.youtube.com/watch?v=CLZ5E3UkV3U
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #334 dnia: Sierpnia 17, 2012, 17:58:18 pm »

Ehh... szkoda gadać. Niech się Pan o mnie nie martwi, lepiej niech Pan się zastanowi, czy wmawianie żydom, że ich wiara (szatańska) jest ok, czy całowanie koranu na znak szacunku dla "świętej" księgi jest wyrazem miłości. Bo skoro tak, to św. Pius V i wielu świętych ( w tym ten grzeszny (bo inkwizytor)  kard. Robert Bellarmin) byli bez miłości do ludzi??

Każdą rzecz zowię, jaką jest: figę figą, motykę motyką, a heretyka heretykiem. (Kard. Stanisław Hozjusz). To też raczej nie w duchy tej miłości...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #335 dnia: Sierpnia 17, 2012, 18:13:32 pm »

Znam takiego pana podającego  się za sedeka, który uczęszczał  przez lata do FSSPX, zaczął tam rozrabiać ostatnio(wydawało mu się, że jest w stanie stworzyć alternatywną kaplicę wobec Przeoratu w Radości), a jak x. Karol zdecydowanie zainterweniował przeciw ,,rozbijaczom", to teraz ten pan ze wstydu nie pokazuje się w kaplicy na Garncarskiej, a uczęszcza teraz na msze trydencką na Karolkową, mimo że jeszcze niedawno nie uznawał święceń o. Krzysztofa. Drugi pan mówił mi, że jedynym kapłanem w Polsce, mającym ważne święcenia jest x. Rafał Trytek, a reszta księży zarówno FSSPX jak i pozostałych to świeccy. Chyba Pan takich bzdur nie głosi??
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #336 dnia: Sierpnia 17, 2012, 19:28:43 pm »

Ks. Trytek na pewno nie jest jedynym kapłanem w Polsce, w końcu żyją jeszcze kapłani wyświęceni przed soborem i FSSPX, którzy byli wyświęcani w starym rycie.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #337 dnia: Sierpnia 17, 2012, 19:40:55 pm »

I Pan też nie uznaje święceń x. Edwarda, x.Konstantyna i o. Witolda?
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #338 dnia: Sierpnia 17, 2012, 19:43:43 pm »

Powiem szczerze, że na dzień dzisiejszy nie zgłębiałem się, aż tak w sprawę ważności święceń posoborowych, więc i powiedzieć w 100% nie potrafię. Wiem za to na 100 %, że stary ryt był/jest prawidłowy.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #339 dnia: Sierpnia 17, 2012, 19:55:12 pm »

Myślę, ze ryt to nie wszystko. Mariawici mają stary ryt i ważne święcenia, ba nawet sprawują msze trydenckopodobną i co z tego? Ma Pan pewność 100%, że ruch sedecki kiedyś nie zbłądzi? Palmarianie zamienili się w jakiś groteskowy kabaret, starokatolicy sprawują NOM, wyświęcają kobiety, schizmatyczny Kościół w Chinach już dawno nie sprawuje KRR, nawet jest tam komunia na rękę
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #340 dnia: Sierpnia 17, 2012, 20:01:25 pm »

Ano pewności nie ma, jednak ja myślę, że jeżeli jakiś ksiądz sede ogłosi się papieżem czy prorokiem to i tak to będzie marny ułamek, więc nie mam się czego bac. Zresztą, gdyby nawet i większosc kapłanów ogłosiła się papieżami to chyba ja mogę pozostac wierny wierze katolickiej.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #341 dnia: Sierpnia 17, 2012, 20:09:07 pm »

Ehh...panie Bobek:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3862.0.html

ze dwa razy przeczytać. Dla pożytku duchowego.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #342 dnia: Sierpnia 17, 2012, 20:09:22 pm »

Jeszcze jedno pytanie. Czy jacyś księża sedewantystyczni są w Polsce? Bo x. Rafał określa się jako sedeprywacjonista, a to trochę co innego
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #343 dnia: Sierpnia 17, 2012, 20:13:33 pm »

Ja ogólnie piszę (chyba prawie zawsze) sede co do dwóch nurtów pasuje
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #344 dnia: Sierpnia 17, 2012, 20:28:13 pm »

czyli wychodzi na to, że jedynie u x. Trytka może Pan przyjmować sakramenty. Nie wiem, gdzie Pan mieszka, ale podróże do Krakowa kosztują.
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!