Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:58:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 172439 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #315 dnia: Sierpnia 16, 2012, 13:01:38 pm »

Czy może mi ktoś w skrócie opisac grupa, które ze sobą współpracują i które się zwalczają.

Przy odpowiedzi koniecznie podac date i godzine, bo nazajutrz to sie moze zmienic.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #316 dnia: Sierpnia 16, 2012, 13:11:53 pm »

Prosiłbym o zachowanie kultury panie Fons. Jeżeli Pan chce tutaj tylko wywoływać kłótnie to może lepiej nie czytywać tego tematu?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #317 dnia: Sierpnia 16, 2012, 13:20:04 pm »

Prosze mi pokazac, w ktorym miejscu mojego wpisu dostrzegl pan brak kultury.

Jesli trudno panu zrozumiec informacje niedoslowna, to napisze otwartym tekstem : grupki sedeckie wciaz sie nawazajem zwalczaja, potem godza, potem znow zwalczaja, nawzajem ekskomunikuja, bluzgaja w internecie etc. Najczesciej chodzi o jakies zupelne drobnostki, niezwiazane z wiara ani moralnoscia. Nie tak dawno pogryzli sie, bo w jednym z ich pisemek zostal opublikowany artykul wybielajacy kard. Rampolle, a jak wiadomo przynaleznosc kard. R. do masonerii to dogmat wazniejszy od Trojcy Swietej. Co ja mowie - od tego nawet, ze pseudopapiez Ratzinger to ksiadz apostata.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #318 dnia: Sierpnia 16, 2012, 13:35:21 pm »

"głupki sedeckie" ? Jak widac glodnemu chleb na mysli. Napisalem "grupki sedeckie". Grupka to mala grupa, prosze sprawdzic w slowniku. Ani "grupka" ani "grupa" to nie sa okreslenia obrazliwe, choc obawiam sie, ze panu sie skojarzy z rymem do biskupa.

Nie rozumiem jak mozna zadawac pytanie zakladajace istnienie podzialow i rozlamow, a potem oburzac sie, ze ktos o tych podzialach i rozlamach pisze? Potrzeba panu nieco samodyscypliny intelektualnej w pisaniu i czytaniu. Jak na razie zarzucil mi pan zupelnie bezpodstawnie brak kultury, wywolywanie klotni i stosowanie obrazliwych slow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #319 dnia: Sierpnia 16, 2012, 13:38:57 pm »

Hahahah, moje głupota, fakt za głupków zwracam honor, jednak prosiłbym o nie pisanie tekstów proszę podac datę i godzinę, bo z tego wychodzi fakt, że sede co chwilę zmieniają "sojusze". A to jest dla mnie obraźliwe. Nie chodzi tu o rozprawianiu o podziałach, bo one istnieją, ale takie teksty, to jak już wspomniałem wyżej.

 Co do błedu z grupą fakt, mój bład, juz przeprosiłem i mam nauczkę, że kilku rzeczy naraz się nie robi, ale tak to jest jak tyle na głowie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2012, 13:43:01 pm wysłana przez Bobek1995 » Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #320 dnia: Sierpnia 16, 2012, 13:44:24 pm »

I koniecznie z wykresami. Może być taki:

I świat od razu wydaje się mniej skomplikowany...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2012, 13:47:32 pm wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #321 dnia: Sierpnia 16, 2012, 14:48:14 pm »

z "obrazka" wynika, że nie licząc "palmarian" i "old catholic'ów"...razem ze ś.p. X.Abp Thuc'iem było ok 63 biskupów sedewakantystów lub sedeprywacjonistów ...a pewnie do teraz więcej.... Nie wspominając o biskupach FSSPX....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #322 dnia: Sierpnia 16, 2012, 14:50:39 pm »

Wykres fajny, ale niekompletny. Chyba zabraklo strzalek na takich, ktorzy przyjmowali sakre kilkakrotnie z roznych zrodel. Albo na takich ktorzy nawzajem sie wyswiecali.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #323 dnia: Sierpnia 16, 2012, 14:53:58 pm »

Panie Tato, a może Pan, jako osoba znająca się dość dobrze na sede... może mi opowiedzieć na pytanie?
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #324 dnia: Sierpnia 16, 2012, 18:28:25 pm »

Wykres fajny, ale niekompletny. Chyba zabraklo strzalek na takich, ktorzy przyjmowali sakre kilkakrotnie z roznych zrodel. Albo na takich ktorzy nawzajem sie wyswiecali.
Tu akurat jest linia Thuca.
A poniżej kolejna grafika, ale szczerze mówiąc, i tego, i tego biez wodki nie razbieriosz... Wyobraźcie sobie zadanie egzaminacyjne: "Sporządź wykres ilustrujący sukcesję apostolską z uwzględnieniem antypapieży".

Nie podejmę się oceny rzetelności tego wykresu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2012, 18:33:18 pm wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #325 dnia: Sierpnia 16, 2012, 18:51:58 pm »

Na tych wykresach brakuje bp-a Scipiona Rebiby :-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #326 dnia: Sierpnia 16, 2012, 18:57:52 pm »

Na tych wykresach brakuje bp-a Scipiona Rebiby :-)

Ciekawe co by bylo gdyby to on mial niewazne swiecenia ze wzgeldu na jakas subiektywna "watpliwosc doktrynalna" :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #327 dnia: Sierpnia 16, 2012, 19:35:15 pm »

Hahahah, moje głupota, fakt za głupków zwracam honor, jednak prosiłbym o nie pisanie tekstów proszę podac datę i godzinę, bo z tego wychodzi fakt, że sede co chwilę zmieniają "sojusze". A to jest dla mnie obraźliwe.

Dla mnie obrazliwe jest to ze sa osoby uwazajace sie za katolikow a ktore nazywaja papieza od apostaty i heretyka.
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #328 dnia: Sierpnia 17, 2012, 08:55:49 am »

Panie Tato, a może Pan, jako osoba znająca się dość dobrze na sede... może mi opowiedzieć na pytanie?

Szczerze powiem, że aż takim znawcą to nie jestem...przykro mi...nie jestem wstanie kompetentnie i zgodnie z prawdą odpowiedzieć na to pytanie.
Myślę, że jednak wzajemnych animozji jest mniej niż się to akcentuje.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #329 dnia: Sierpnia 17, 2012, 09:30:34 am »

Dziękuje za odpowiedz. Tak szczerze powiedziawszy to interesuje mnie przede wszystkim współpraca sodalitium z bp. Dolanem i Sanbornem.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!