Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:01:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 172555 razy)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #240 dnia: Grudnia 23, 2011, 10:16:27 am »

Ja natomiast nie rozumiem ludzi, którzy na siłę wpychają sedeków do mojego Kościoła katolickiego, od którego sedecy się zdecydowanie odcinają. Jeżeli sedecy nie uznają hierarchów mojego Koscioła za hierarchów swojego, to nie jesteśmy w jednym Kościele.

No właśnie.

Pytanie do pana Krusejdera, bo chciałbym dokładnie zrozumieć jego stanowisko w tej sprawie (o którą spierał się z panią Cabbage).

Czy uważa pan, że:
a) sedewakantyści nie są schizmatykami i należą do tego samego kościoła, którego głową jest Benedykt XVI,
b) sedewakantyści nie są schizmatykami i nie należą do tego samego kościoła, którego głową jest Benedykt XVI.


Odpowiedź A jest prawidłowa w odniesieniu do wszystkich sedewakantystów i sedeprywacjonistów, którzy uznają, że są w 1 Kościele z nami, chodzącymi na Msze una cum. Jeśli ktoś wymaga od wiernych podpisania oświadczeń, że nie uznają BXVI za papieża pod rygorem nieudzielenia Komunji św. (jak w FSSPV, jeśli się nie mylę), to jest to poważna przesłanka do schizmy.

A tak, jest to co najwyżej błąd co do osoby papieża.
Tylko, że ci pierwsi to nie są sedewakantyści, czy sedeprywacjoniści, ale katolicy, którzy chcą z różnych względów uczestniczyć we Mszy przez owych kapłanów sprawowanej tak samo, jak ja czasami pójdę do cerkwii prawosławnej: nie ma interkomunii i wypełnienia obowiązku niedzielnego.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #241 dnia: Grudnia 23, 2011, 10:36:09 am »

którzy pierwsi ? które piersi ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Domena
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #242 dnia: Grudnia 23, 2011, 12:02:50 pm »

a jak jest ?

Nie ma wymagań co do podpisywania oświadczeń.
Każdy przypadek (nowy wierny, który się pojawia w ich kaplicy) jest traktowany indywidualnie.


O to trza się tych proboszczów i biskupów zapytać. Przypuszczam, że sami nie wiedzą po co.

Bardzo dobrze wiedzą po co. Ekumenizm.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #243 dnia: Grudnia 23, 2011, 12:16:50 pm »

którzy pierwsi ? które piersi ?
Ci których określił Pan mianem "sedewakantystów i sedeprywacjonistów, którzy uznają, że są w 1 Kościele z nami, chodzącymi na Msze una cum."
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #244 dnia: Grudnia 23, 2011, 13:10:53 pm »

lepiej wypełnić obowiązek niedzielny u przysłowiowego x Trytka niż na dowolnym NOMie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #245 dnia: Grudnia 23, 2011, 15:29:05 pm »

Nie ma wymagań co do podpisywania oświadczeń.
Każdy przypadek (nowy wierny, który się pojawia w ich kaplicy) jest traktowany indywidualnie.
Miała Pani okazję być w ich kaplicy? Gdzie, że z ciekawości zapytam?

Bardzo dobrze wiedzą po co. Ekumenizm.
A po co ten ekumenizm?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #246 dnia: Grudnia 23, 2011, 16:28:33 pm »

Bardzo dobrze wiedzą po co. Ekumenizm.

Ekumenizm? W stosunku do judaizmu i islamu ???

Ekumenizm dąży do przywrócenia jedności pomiędzy chrześcijanami, w jaki sposób organizowanie dni judaizmu czy islamu może w tym pomóc?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #247 dnia: Grudnia 23, 2011, 16:51:46 pm »

No właśnie. W mojej diecezji DzieńJudaizmu obchodzony jest uroczyście w katedrze, z klerykami i z bp. Napierałą na czele, z wszystkimi możliwymi cyrkami( wnoszona menora zamiast krzyża jak było bodajże w 2003 r.) a Tydzień Ekumeniczny wg parafialnych zwyczajów czyli wcale. To info za Programem Duszpasterskim na 2012 rok.
Tak czy inaczej obydwie imprezy nie interesują mnie wcale. Tylko dziwi mnie to ochodzenie Dnia Judaizmu.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #248 dnia: Grudnia 23, 2011, 20:59:46 pm »

Tylko dziwi mnie to ochodzenie Dnia Judaizmu.
Przypuszczam, ze chodzi o kase. Jakies darowizny dla Watykanu, a moze pozyczki na niski procent?
Klient placi, klient ma.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #249 dnia: Maja 23, 2012, 23:41:06 pm »

x. Jan Kung zbliża się do hipotezy sedewakantystycznej, bo Benedykt XVI dogadał się z lefebrystami

http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/05/freak-extremes-meet-hans-kung-becomes.html

JAJA !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #250 dnia: Maja 24, 2012, 04:08:13 am »

x. Jan Kung zbliża się do hipotezy sedewakantystycznej, bo Benedykt XVI dogadał się z lefebrystami

http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/05/freak-extremes-meet-hans-kung-becomes.html

JAJA !!

Co się to dzieje: kardynałowie zamiast "lefebryści" mówią "nasi przyjaciele z Bractwa", Küng zostaje sedekiem, jak się jeszcze gdzieś urodzi  dwugłowe cielę, to koniec świata pewny...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #251 dnia: Maja 24, 2012, 05:10:56 am »

Tylko czy sedecy przyjmą Kunga do swojego grona? Czy on u nich będzie odprawiał KRR? ;D ;D ;D
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #252 dnia: Maja 24, 2012, 08:06:19 am »

Czy przyjmą ? Już przerabiają transparent


na: "Hans, nigdy nie będziesz sedekiem"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #253 dnia: Maja 24, 2012, 09:06:44 am »

Dopiero będą jaja jak poszczególne "postępowe episkopaty" ogłoszą sedevacante ....w dodatku kompletnym kuriozum jest zdanie, które prawdopodobnie wygłaszał kard Bexker ( według rzeczonej wypowiedzi ), że "święcenia FSSPX są niewazne w świetle rozporządzenia Pawła VI z 1968 roku..." to już kompletny odjazd jest...w końcu wyjdzie bo musi "szydło z worka" posoborowia...
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2012, 09:09:28 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #254 dnia: Maja 24, 2012, 09:14:59 am »

Dopiero będą jaja jak poszczególne "postępowe episkopaty" ogłoszą sedevacante ....

będą jaja. ale powstanie zamęt.

tymczasem co państwo na to?

http://www.ultramontes.pl/ratzinger_o_istnieniu_boga.htm

ma ktoś gdzieś może ten cytat z Benedykta XVI w oryginale? Bo jeśli faktycznie powiedział, że istnienia Boga nie można udowodnić to faktycznie takie zdanie podpada pod anathemę Vaticanum I. 
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!