Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:18:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 172497 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #225 dnia: Listopada 21, 2011, 09:53:57 am »

Mówiłem?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #226 dnia: Listopada 21, 2011, 09:58:41 am »

Mówiłem?

Co "mówiłem" ?? To, że na tem forum nie ma sedewakantystów ani sedeprywacjonistów nie oznacza, że powinniśmy tolerować dowolne kłamstwo na ich temat. Nie podoba się to Panu, że katolik nie powinien mówić oszczerstw o bliźnich ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #227 dnia: Listopada 21, 2011, 10:00:48 am »

Bo moim zdaniem "Schizma" w tym przypadku nie jest oszczerstwem, tylko uzasadnionym określeniem. BYć może się mylę, ale to proszę mnie z błędu wyprowadzić.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #228 dnia: Listopada 21, 2011, 10:05:25 am »

No, pierwszy "dowód" schizmy brzmiał tak:

Sedewakantyści nie są w tym samym Kościele co FSSP, IDP, czy FSSPX. Oni mają inną hierarchię, równoległą! Ja nie oceniam poszczególnych osób, ale stwierdzam fakt równoległej hierarchii, a to wyczerpuje znamiona schizmy.

Okazało się, że był kłamstwem. Teraz brzmi tak:

"Uważam jednak w sumieniu, że kapłan ten jest schizmatykiem, a słyszałam od innych osób, że skoro jest sedewakantystą, to tworzy oddzielną hierarchię. Jest faktem, że kard. Dziwisz nie jest uznawany przez ks. Trytka za bpa Krakowa, a kto nim dla niego jest- nie wiem. Samo nie uznawanie kard.Dziwisza za bpa miejsca bez posiadania kompetencji do stwierdzenia utraty przez niego urzędu( a uważam, że takich kompetencji ks. Trytek nie ma), jest dowodem schizmy"

Jak mam polemizować z czemś, co ktoś ma w głowie, skoro nie rozumie pojęć, których używa ? Jeśli kluczowym desygnatem sedeprywacjonizmu jest własnie brak hierarchji posiadającej aktualnie jurysdykcję zwyczajną, to jak można się zastanawiać: "kto nim dla niego jest- nie wiem." ?

Jeśli ktoś tego nie rozumie, to niech najpierw doczyta a potem pisze. Zwłaszcza, że bzdur Cabbage nie ma nawet w tekstach z "ZW" które kiedyś nam cytowała i polecała ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #229 dnia: Listopada 26, 2011, 06:22:10 am »

dziwne oburzenie. jakby sedewakantysci nie wyswiecali wlasnych biskupow.
nie kazdy jest znawca tematu i jesli myli pojecia, to szczegolnie na tym forum nalezaloby mu spokojnie wyjasnic, a nie grzmiec z wysokosci swej wiedzy.
Najlepiej odeslac na strone www.ultramontes.pl , zeby nie bylo glupich wyobrazen o sedewakantyzmie. mozna skorzystac z archiwow internetowych, np. strego fidelitas. tu kawalek. http://www.forum.fidelitas.pl/viewtopic.php?t=214
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #230 dnia: Listopada 27, 2011, 19:10:06 pm »

Ja natomiast nie rozumiem ludzi, którzy na siłę wpychają sedeków do mojego Kościoła katolickiego, od którego sedecy się zdecydowanie odcinają. Jeżeli sedecy nie uznają hierarchów mojego Koscioła za hierarchów swojego, to nie jesteśmy w jednym Kosciele. Widzialnosc Kosciola to jeden z jego atrybutów, nie mogę byc w jednym Kosciele z kimś kto odrzuca jego widzialną głowę. I przecież oni też nie chcą byc ze mną w Kosciele prowadzonym przez Benedykta XVI.
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #231 dnia: Listopada 27, 2011, 21:48:39 pm »

Ja natomiast nie rozumiem ludzi, którzy na siłę wpychają sedeków do mojego Kościoła katolickiego, od którego sedecy się zdecydowanie odcinają. Jeżeli sedecy nie uznają hierarchów mojego Koscioła za hierarchów swojego, to nie jesteśmy w jednym Kościele.

No właśnie.

Pytanie do pana Krusejdera, bo chciałbym dokładnie zrozumieć jego stanowisko w tej sprawie (o którą spierał się z panią Cabbage).

Czy uważa pan, że:
a) sedewakantyści nie są schizmatykami i należą do tego samego kościoła, którego głową jest Benedykt XVI,
b) sedewakantyści nie są schizmatykami i nie należą do tego samego kościoła, którego głową jest Benedykt XVI.
c) ...

Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #232 dnia: Listopada 27, 2011, 21:54:36 pm »

..może sedewakantyści nie są schizmatykami i należą do tego samego Kościoła, którego głową został wybrany ks. Ratzinger... ?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #233 dnia: Listopada 27, 2011, 23:01:22 pm »

Ja natomiast nie rozumiem ludzi, którzy na siłę wpychają sedeków do mojego Kościoła katolickiego, od którego sedecy się zdecydowanie odcinają. Jeżeli sedecy nie uznają hierarchów mojego Koscioła za hierarchów swojego, to nie jesteśmy w jednym Kościele.

No właśnie.

Pytanie do pana Krusejdera, bo chciałbym dokładnie zrozumieć jego stanowisko w tej sprawie (o którą spierał się z panią Cabbage).

Czy uważa pan, że:
a) sedewakantyści nie są schizmatykami i należą do tego samego kościoła, którego głową jest Benedykt XVI,
b) sedewakantyści nie są schizmatykami i nie należą do tego samego kościoła, którego głową jest Benedykt XVI.


Odpowiedź A jest prawidłowa w odniesieniu do wszystkich sedewakantystów i sedeprywacjonistów, którzy uznają, że są w 1 Kościele z nami, chodzącymi na Msze una cum. Jeśli ktoś wymaga od wiernych podpisania oświadczeń, że nie uznają BXVI za papieża pod rygorem nieudzielenia Komunji św. (jak w FSSPV, jeśli się nie mylę), to jest to poważna przesłanka do schizmy.

A tak, jest to co najwyżej błąd co do osoby papieża.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Domena
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #234 dnia: Grudnia 21, 2011, 18:17:53 pm »

Kręcicie panowie i co gorsze wprowadzacie zamęt w głowach młodszych czytelników. Sprawa jest prosta jak drut, każdy sedewakantysta to schizmatyk bo nie uznaje naszego papieża Benedykta XVI i nie zależy to wcale od jego "zapiekłości". Utwierdzanie takich ludzi w ich błędzie lub  jego bagatelizowanie jest grzechem ciężkim. To tak jakby powiedzieć homosiowi, że nie żyje w grzechu a homoseksualizm wcale nie jest  żadną chorobą.

A protestanci, starokatolicy, żydzi i muzułmanie to są z nami w jednym Kościele czy nie są?
Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #235 dnia: Grudnia 21, 2011, 18:26:15 pm »

Kręcicie panowie i co gorsze wprowadzacie zamęt w głowach młodszych czytelników. Sprawa jest prosta jak drut, każdy sedewakantysta to schizmatyk bo nie uznaje naszego papieża Benedykta XVI i nie zależy to wcale od jego "zapiekłości". Utwierdzanie takich ludzi w ich błędzie lub  jego bagatelizowanie jest grzechem ciężkim. To tak jakby powiedzieć homosiowi, że nie żyje w grzechu a homoseksualizm wcale nie jest  żadną chorobą.

A protestanci, starokatolicy, żydzi i muzułmanie to są z nami w jednym Kościele czy nie są?
To zależy czy kościół jest jak cebula.

(przepraszam za cynizm, wpis zostawiam na pamiątkę własnej głupoty)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2011, 18:29:06 pm wysłana przez adaltare » Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #236 dnia: Grudnia 22, 2011, 12:23:40 pm »

Kręcicie panowie i co gorsze wprowadzacie zamęt w głowach młodszych czytelników. Sprawa jest prosta jak drut, każdy sedewakantysta to schizmatyk bo nie uznaje naszego papieża Benedykta XVI i nie zależy to wcale od jego "zapiekłości". Utwierdzanie takich ludzi w ich błędzie lub  jego bagatelizowanie jest grzechem ciężkim. To tak jakby powiedzieć homosiowi, że nie żyje w grzechu a homoseksualizm wcale nie jest  żadną chorobą.

A protestanci, starokatolicy, żydzi i muzułmanie to są z nami w jednym Kościele czy nie są?
Nie wyznają z nami tej samej wiary, więc raczej nie. Żydzi i muzułmanie nie są ponadto ochrzczeni.
Zapisane
Domena
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #237 dnia: Grudnia 22, 2011, 20:06:47 pm »

A protestanci, starokatolicy, żydzi i muzułmanie to są z nami w jednym Kościele czy nie są?
Nie wyznają z nami tej samej wiary, więc raczej nie. Żydzi i muzułmanie nie są ponadto ochrzczeni.

To po jaka chusteczkę są:
tydzień jedności chrześcijan (zaliczanie świątyń i modlitw różnych chrześcijan), dzień judaizmu i islamu?
Na które zapraszają proboszczowie i biskupi z ambon.


Jeśli ktoś wymaga od wiernych podpisania oświadczeń, że nie uznają BXVI za papieża pod rygorem nieudzielenia Komunji św. (jak w FSSPV, jeśli się nie mylę), (...)

To się Pan myli.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2011, 20:10:24 pm wysłana przez Domena » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #238 dnia: Grudnia 22, 2011, 21:31:34 pm »

a jak jest ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #239 dnia: Grudnia 23, 2011, 00:18:51 am »

A protestanci, starokatolicy, żydzi i muzułmanie to są z nami w jednym Kościele czy nie są?
Nie wyznają z nami tej samej wiary, więc raczej nie. Żydzi i muzułmanie nie są ponadto ochrzczeni.

To po jaka chusteczkę są:
tydzień jedności chrześcijan (zaliczanie świątyń i modlitw różnych chrześcijan), dzień judaizmu i islamu?
Na które zapraszają proboszczowie i biskupi z ambon.

O to trza się tych proboszczów i biskupów zapytać. Przypuszczam, że sami nie wiedzą po co.
 
Dopisek:
Jeśli ktoś wymaga od wiernych podpisania oświadczeń, że nie uznają BXVI za papieża pod rygorem nieudzielenia Komunji św. (jak w FSSPV, jeśli się nie mylę).
Jeżeli to prawda, to jest to działanie w mojej ocenie pozbawione sensu- bo jeżeli ktoś uznaje Benedykta XVI za papieża, to wątpię, aby w ogóle chciał przyjąć u nich komunię, czy choćby pójść do nich na Mszę... Choć może jacyś posoborowi ekumeniści? Kto to wie...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2011, 00:24:01 am wysłana przez Kamil » Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!