Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 05:29:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 174058 razy)
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #180 dnia: Listopada 15, 2011, 19:01:55 pm »


Nie zmienia to faktu, że dopóki sprawa kryzysu Kościoła nie znajdzie definitywnego rozstrzygnięcia Magisterium, to wszelkie wzajemne imputowanie sobie "schizmy" etc. jest tylko i wyłącznie kwestią wewnętrzych sprzeczności i różnic stanowislk.


Kręcicie panowie i co gorsze wprowadzacie zamęt w głowach młodszych czytelników. Sprawa jest prosta jak drut, każdy sedewakantysta to schizmatyk bo nie uznaje naszego papieża Benedykta XVI i nie zależy to wcale od jego "zapiekłości". Utwierdzanie takich ludzi w ich błędzie lub  jego bagatelizowanie jest grzechem ciężkim. To tak jakby powiedzieć homosiowi, że nie żyje w grzechu a homoseksualizm wcale nie jest  żadną chorobą.
Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #181 dnia: Listopada 15, 2011, 19:12:40 pm »


Nie zmienia to faktu, że dopóki sprawa kryzysu Kościoła nie znajdzie definitywnego rozstrzygnięcia Magisterium, to wszelkie wzajemne imputowanie sobie "schizmy" etc. jest tylko i wyłącznie kwestią wewnętrzych sprzeczności i różnic stanowislk.


Kręcicie panowie i co gorsze wprowadzacie zamęt w głowach młodszych czytelników. Sprawa jest prosta jak drut, każdy sedewakantysta to schizmatyk bo nie uznaje naszego papieża Benedykta XVI i nie zależy to wcale od jego "zapiekłości". Utwierdzanie takich ludzi w ich błędzie lub  jego bagatelizowanie jest grzechem ciężkim. To tak jakby powiedzieć homosiowi, że nie żyje w grzechu a homoseksualizm wcale nie jest  żadną chorobą.
A jednak bliżej nam Katolikom do Sedekawantystów niż do Protestantów.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #182 dnia: Listopada 15, 2011, 19:18:12 pm »

Cytuj
A jednak bliżej nam Katolikom do Sedekawantystów niż do Protestantów.
Sądzę, że bliżej nam do sedeków niż do modernistów  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #183 dnia: Listopada 15, 2011, 19:22:49 pm »

Cytuj
A jednak bliżej nam Katolikom do Sedekawantystów niż do Protestantów.
Sądzę, że bliżej nam do sedeków niż do modernistów  ;)
Pamiętajmy też o porządku miłości, który nakazuje nam kochać w pierwszej kolejności bliskich, potem dalszych.
Czyli umiłowani bracia sedecy, przed umiłowanymi braćmi protestantami. ;)

@Kalistrat - to lekki lifting definicji relacji braterskich ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2011, 19:24:37 pm wysłana przez adaltare » Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #184 dnia: Listopada 15, 2011, 19:24:53 pm »


Nie zmienia to faktu, że dopóki sprawa kryzysu Kościoła nie znajdzie definitywnego rozstrzygnięcia Magisterium, to wszelkie wzajemne imputowanie sobie "schizmy" etc. jest tylko i wyłącznie kwestią wewnętrzych sprzeczności i różnic stanowislk.


Kręcicie panowie i co gorsze wprowadzacie zamęt w głowach młodszych czytelników. Sprawa jest prosta jak drut, każdy sedewakantysta to schizmatyk bo nie uznaje naszego papieża Benedykta XVI i nie zależy to wcale od jego "zapiekłości". Utwierdzanie takich ludzi w ich błędzie lub  jego bagatelizowanie jest grzechem ciężkim. To tak jakby powiedzieć homosiowi, że nie żyje w grzechu a homoseksualizm wcale nie jest  żadną chorobą.


Nigdy nie czytałem równie idiotycznej wypowiedzi....za przeproszeniem.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #185 dnia: Listopada 15, 2011, 19:58:51 pm »


A jednak bliżej nam Katolikom do Sedekawantystów niż do Protestant

To nie ma nic do rzeczy w kwestii schizmy sedewakantystów. Powinniśmy starać się aby obie grupy wróciły do kościoła Chrystusowego.


Nigdy nie czytałem równie idiotycznej wypowiedzi....za przeproszeniem.

Czy to opinia sedewakantysty? Dla pełnej jasności...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #186 dnia: Listopada 15, 2011, 20:55:54 pm »

Czy to opinia sedewakantysty? Dla pełnej jasności...

Nie, to nie jest "opinia sedewakantysty" to moja opinia. Dotyczy całości tejże wypowiedzi.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #187 dnia: Listopada 15, 2011, 21:03:18 pm »

Zgadzam się z przedmówcami mówiącymi, że nie ma co kręcić. Sedewakantyści nie są w tym samym Kościele co FSSP, IDP, czy FSSPX. Oni mają inną hierarchię, równoległą! Ja nie oceniam poszczególnych osób, ale stwierdzam fakt równoległej hierarchii, a to wyczerpuje znamiona schizmy. Oni powiedzą, że to my jesteśmy w schizmie, my, że oni, ale to nie zmienia faktu, że jesteśmy w innej wspólnocie!!! Proste to jest naprawdę.

Nie ja wywlekłam pierwsza księdza wraz z imieniem w tym temacie. Dałam kontrprzykłady( z resztą nie wiem, czy kontr, bo nie rozmawiałam na ten temat z ks. Raivo). Tyle w temacie opinii kapłanów z mojej strony.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #188 dnia: Listopada 15, 2011, 21:09:05 pm »

Droga Pani Koleżanko...czy Pani wogóle wie... co to jest "hierarchia równoległa" ??? Którzy to sedewakantyści mają swoich "ordynariuszy", dykasterie, kardynałów i papieża...? Na Miłość Boską...warto coś wiedzieć zanim się zacznie paplać...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #189 dnia: Listopada 15, 2011, 21:17:11 pm »

Wiem, że wymieniają w kanonie innych biskupów niż ordynariuszy Kościoła katolickiego dla danego terytorium. To wystarczy. Dla nich np. kard. Dziwisz to jest tylko ksiądz, a nawet nie biskup. O czym my rozmawiamy, proszę Pana?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #190 dnia: Listopada 15, 2011, 21:20:11 pm »

Wiem, że wymieniają w kanonie innych biskupów niż ordynariuszy Kościoła katolickiego dla danego terytorium. To wystarczy.

VI. Nie cudzołóż
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #191 dnia: Listopada 15, 2011, 21:26:34 pm »

Właśnie nie bardzo wiem o czym rozmawiamy. Jeżeli o "hierarchii równoległej", którą np. posiadają Prawosławni, to może nie rozmawiajmy teraz, tylko proszę sobie porównać różnicę a wówczas możemy porozmawiać o tem...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #192 dnia: Listopada 15, 2011, 21:40:56 pm »

Sam abp Lefebvre mówił, że sedwakantyzm to jest duch schizmatycki. Ja rozumiem, że Państwo tą opcję dopuszczają jako katolicką, ale bardzo proszę nie przekazywać tych swoich prywatnych poglądów jako coś pewnego. Abp Lefebvre również przestrzegał przed chodzeniem na Msze do sedewakantystów.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #193 dnia: Listopada 15, 2011, 21:52:11 pm »

Ja rozumiem, że Państwo tą opcję dopuszczają jako katolicką, ale bardzo proszę nie przekazywać tych swoich prywatnych poglądów jako coś pewnego.

Twój pogląd jest tem samem - poglądem prywatnym, z tem, że okraszonym bardzo niegodziwemi kłamstwami.
Dodam, że nie zachęcam nikogo do słuchania Mszy u sedewakantystów, aczkolwiek jakby ktoś mógł sluchać Msze u x. Rafała Trytka, to nie odradzam ....
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #194 dnia: Listopada 15, 2011, 21:54:10 pm »

To tak jakby powiedzieć homosiowi, że nie żyje w grzechu a homoseksualizm wcale nie jest  żadną chorobą.
Jeżeli jest chory, ale żyje we wstrzemięźliwości, to chyba nie żyje taki homoś w grzechu.

Oni mają inną hierarchię, równoległą! Ja nie oceniam poszczególnych osób, ale stwierdzam fakt równoległej hierarchii, a to wyczerpuje znamiona schizmy.
Nie jestem w żaden sposób zwolennikiem sedewakantyzmu, ani nie próbuje sedeków w żaden sposób usprawiedliwiać czy twierdzić, że to tacy sami katolicy jak np. zwolennicy FSSPX czy tzw. tradycjonaliści indultowi, ale, poza zapewne kilkoma skrajnymi przypadkami (np. sektami, które popadły w konklawizm), nie tworzą oni raczej żadnej równoległej hierarchii. Przypuszczam też, że nie wymieniają w kanonie imienia innego biskupa niż biskup miejsca- zapewne nie wymieniają imienia żadnego biskupa.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!